Назад
Електронні петиції

Роз’яснення щодо розбіжностей у висвітленні кількості випадків захворювання на COVID-19 в Енергодарі

Дата публікації: 28.10.2020
  Останнім часом на адресу виконавчого комітету Енергодарської міської ради зросла кількість звернень  громадян з питання надання роз’яснень щодо розбіжностей у висвітленні кількості випадків захворювання на COVID-19 по місту Енергодару.
Інформацію про підтверджені випадки захворювання на COVID-19 із Запорізького обласного лабораторного центру першими отримують медичні працівники тих медичних підприємств, які відбирали біоматеріал для досліджень і мають згоди пацієнта на використання їх персональних даних, а саме: КНП «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Енергодарської міської ради та КНП «Спеціалізована медико-санітарна частини»  Енергодарської міської ради.
Вони опрацьовують отримані дані, формують списки осіб у яких підтверджено захворювання та надають їх до виконавчого комітету Енергодарської ради, ВП «Енергодарський міжміськрайонний відділ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» для роботи.
Відділ охорони здоров’я міської ради складає щоденну оперативну інформацію щодо кількості підтверджених випадків саме на підставі інформації медичних підприємств та відповідно щодо отриманих даних за результатами лабораторних досліджень та експертиз.
Працівники ВП «Енергодарський міжміськрайонний відділ Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» відповідно до нормативних документів проводять епідеміологічне розслідування кожного випадку захворювання, що відповідає визначенню COVID-19 з використанням Опитувальника для проведення епідрозслідування випадків та заповнюють форму 357/о «Карта епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання». Після підготовки цих документів по кожному випадку  інформації у електронному вигляді передається до ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України». 
Для проведення епідеміологічного обстеження, його обробки та перенесення інформації на сайт МОЗ України та Запорізького обласного лабораторного центру необхідний певний проміжок часу. 
  Відділ охорони здоров’я міської ради оперує інформацією щодо кількості позитивних результатів за результатами лабораторних досліджень (для обробки цієї інформації не потрібно великого проміжку часу), а Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України оприлюднює статистичні дані за результатами епідеміологічного обстеження та заповнення необхідних статистичних форм.
  Саме у зв’язку із часом обробки та джерелом інформації і виникає розбіжність в оприлюдненні даних щодо кількості хворих по Енергодару.
  Для отримання найбільш точної та оперативної інформації щодо  епідеміологічної ситуації з COVID-19 в Енергодарі закликаємо всіх користуватися даними з офіційного сайту Енергодарської міської ради, які щоденно оновлюються.