Назад
Електронні петиції

Ризик для життя та здоров’я, несплачені податки, порушення прав пасажирів: яку загрозу несуть нелегальні перевезення

Дата публікації: 30.06.2021
  Попри всі застереження та попередження правоохоронних органів ситуація щодо нелегального перевезення пасажирів залишається актуальною. Особливої уваги це питання набуває в умовах карантинних заходів.   Нелегальні пасажирські перевезення небезпечні як для пасажирів, так і  водіїв, оскільки збільшується можливість розповсюдження інфекційних хвороб. Крім того, такі перевезення впливають на існування легальної роботи сфери пасажирських перевезень, сплати податків, створення нових та збереження існуючих робочих місць.
Поки відповідальний бізнес сумлінно виконував усі державні обмеження, нелегальний бізнес швидко набрав свої оберти. З метою боротьби з незаконними перевізниками та припинення їх діяльності ініційовано збільшення кількості перевірок контролюючими органами у сфері пасажирських перевезень.
Нелегальні пасажирські перевезення – це недоотримання коштів бюджетом та пенсійним фондом за рахунок несплачених податків та соціальних внесків, але передусім – це порушення прав бути комфортно і безпечно перевезеними, нехтування елементарними правилами безпеки. «Нелегали» не страхують своїх пасажирів. У випадку ДТП потерпілі не отримають компенсації. А квиток, який купує пасажир на автостанції, є одночасно і страховим полісом. У випадку загибелі пасажира його родичі одержать страхову виплату, а у випадку травм — відшкодування витрат на лікування.
Єдиною альтернативою нелегальним перевезенням є налагоджена робота офіційних перевізників, які сплачують податки та виконують соціальні зобов’язання.