Назад
Електронні петиції

Особливості оновленого 21.08.2019 Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів

Дата публікації: 20.09.2019

             1.На повідомну реєстрацію подається один примірник колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін угод, договорів (залежно від їхніх можливостей) пропонується три варіанти подання документів реєструю чому органу:

1)оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

2)оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

3)електронна копія оригіналу паперового документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

2.Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективної угоди, договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів

реєструючий орган оприлюднює:

          реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;

          текст колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;

          рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі наявності);

          перелік підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими положення колективної угоди (у разі подання такого переліку сторонами угоди).

          Важливо врахувати, що текст колективного договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється за винятком інформації, доступ до якої обмежено його сторонами відповідно до закону або за їхнім рішенням.

          3.Реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію угоди (договору), змін і доповнень до них суб’єкта, який подав на реєстрацію цей документ.

          Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди, договору, змін і доповнень до них, і не повертає його сторонам.