Назад
Електронні петиції

Інформація про об’єкти незавершеного будівництва м. Енергодара

Дата публікації: 06.10.2020

           До виконавчого комітету Енергодарської міської ради надійшло звернення від жителя міста щодо надання інформації про власника будівлі колишньої станції швидкої допомоги.

         Будівля, розташована на вул. Молодіжній, 14 (колишнє відділення швидкої допомоги), перебуває в оренді у Прокуратури міста Енергодара за договором оренди, укладеним у 2013 році. Частина будівлі площею 120,5 кв.м, де розташована автомийка, передана в оренду у 2010 році.

         Також заявника цікавило питання щодо планів органів влади в частині добудови об’єктів незавершеного будівництва. Будівництво об’єктів у місті Енергодарі, які на сьогодні залишаються недобудованими, здійснювалось за Постановами КМУ від 28.12.1994 №881 “Про введення в дію енергоблоку №6 Запорізької АЕС та прийняття в експлуатацію атомної станції в цілому” та від 13.03.2002 №282 “Про забезпечення завершення будівництва та прийняття в експлуатацію Запорізької АЕС у цілому”.

         До незавершених будівництвом об'єктів житлового призначення, які належать ВП «ЗАЕС», входять 4 недобудовані багатоповерхові житлові будинки:      - 15-поверховий будинок на просп. Будівельників, 91-2;

         - 16-поверховий будинок на вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 155;

         - 16-поверхові будинки на перехресті Козацької та Молодіжної, 195-1, 2;

         - об'єкти незавершеного будівництва малоповерхової забудови (І, ІІ черга).

         Об'єкти будівництва громадського призначення нараховують: дитячий садок у мікрорайоні №5; будинок міського відділу міліції; ІІІ чергу дитячого будинку творчості на вул. Молодіжній; Свято-Богоявленський храм.

         За інформацією ВП «ЗАЕС», фінансування будівництва на сьогоднішній день відсутнє, але ведеться робота з ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо виділення фінансування на добудову об’єктів з урахуванням переходу Компанії на нові умови ринку електропостачання, малоповерхова забудова пропонується до продажу через Фонд Держмайна.

         Виконавчий комітет Енергодарської міської ради неодноразово звертався до ВП «Запорізька АЕС» та безпосередньо до ДП «НАЕК «Енергоатом» про вирішення питання фінансування об’єктів незавершеного будівництва, а також про передачу незавершених об’єктів до комунальної власності для подальшого вирішення питання добудови цих об’єктів.

         Стосовно Свято-Богоявленського храму і об’єкту «Будинок міського відділу міліції» на сьогодні відсутнє законодавче регулювання питання щодо безоплатної передачі зазначених об’єктів з державної до комунальної власності.

Об’єкти незавершеного будівництва: дитячій садок у мікрорайоні №5 та ІІІ черга дитячого дому творчості на вул.Молодіжній включено до Інвестиційної програми на 2020-2023 роки, але у зв’язку з нестабільною ситуацією в атомній електроенергетиці і зміною підпорядкованості ДП «НАЕК» «Енергоатом» питання залишається відкритим. Виконавчий комітет Енергодаської міської ради розглядає можливість прийняття зазначених об’єктів до комунальної власності.

       Стосовно об’єктів незавершеного будівництва приватної форми власності, на сьогодні відсутнє законодавче врегулювання питання щодо їх термінів  забудови. У судовому порядку виконавчий комітет намагався звільнити від забудови земельну ділянку біля фонтану (недобудоване кафе “Морозиво” біля міського парку на вул. Центральній), але судове рішення винесене на користь власника недобудованого майна.

      Об'єкт незавершеного будівництва “Торговий комплекс “Гостинний двір” належить двом приватним особам, на сьогодні по одному з цих об’єктів ведуться проєктні роботи. Також готується проєктна документація на будівництво об'єкту торговельного призначення у мікрорайоні №5.

         Розпочатий будівництвом об'єкт “Автосалон” біля автовокзалу на вул. Курчатова на сьогоднішній день не будується, ніяких документів на поновлення будівництва землекористувачем (Баляба О.Ф) по цьому об’єкту не надходило. Проведені позапланові перевірки об’єкта органами ДАБК та комісією виконавчого комітету за використанням та охороною земель м.Енергодара, матеріали направлені до прокуратури м.Енергодара.

             У житловій зоні міста відсутні безхазяйні об’єкти, всі будівлі мають власників. На жаль, не всі з них знаходяться у задовільному стані.

         Стосовно об’єктів, які знаходяться у комунальній власності: кілька років стоїть питання реконструкції колишнього гуртожитку на просп. Будівельників,  5. Зазначений гуртожиток отримано у комунальну власність у 2017 році, виконана проєктно-кошторисна документація і проведена її експертиза. Реконструкцію планувалось розпочати у цьому році за кошти обласного бюджету, але, нажаль, асигнування не були виділені. Зазначений захід запланований, але його виконання залежить від наявності фінансування.