Назад
Електронні петиції

Нелегальні перевізники: кому загроза, кому годівниця

Дата публікації: 09.04.2019

   В Україні нелегальні пасажирські перевезення на автотранспорті досягли катастрофічних масштабів: пасажири ризикують життям, а держава втрачає мільйони гривень.
  Нелегали не мають дозволів на перевезення пасажирів, не несуть відповідальності за технічний стан транспорту, не перевіряють стан здоров’я водіїв, не відповідають за безпеку пасажирів та не сплачують податків.   За інформацією Державної автоінспекції України з безпеки на наземному транспорті, бюджет кожної області в середньому недотримує у вигляді податків від 3 млн.грн. щомісячно.  
  Сьогодні офіційні маршрути повністю поглинаються нелегальними перевізниками. А офіційні перевізники, не знаходячи управи на нелегалів, змушені сходити з маршруту та банкрутувати. Переважно саме нелегали створюють серйозні ДТП, так як більша частина автобусних перевезень здійснюється в умовах, які важко назвати комфортними і безпечними для пасажира. Частину таких автобусів переобладнано з вантажних транспортних засобів, які не відповідають вимогам безпеки і комфорту.
  Отже, пасажирські автоперевезення повинні здійснюватися виключно суб’єктами підприємницької діяльності при наявності ліцензії, паспортів маршрутів, а також договорів на здійснення зазначеного виду діяльності та при сплаті відповідних податків до бюджетів.