Назад
Електронні петиції

Нелегальні перевезення – загроза безпеці дорожнього руху

Дата публікації: 06.04.2021
  Нелегальні пасажирські перевезення в Україні досягли неймовірних масштабів. При цьому пасажири ризикують життям, а втрати бюджету України, оцінюються в мільярди грн на рік.
Нелегальними перевізниками вважається той, хто працює без ліцензії, або ж отримує її на нетривалі перевезення, а займається протилежним. Тим самим такі перевізники порушують Закон України.  Справа в тому, що вони не дотримуються норм проходження технічних оглядів транспортних засобів і у випадку аварії пасажирам не варто очікувати на будь-яку компенсацію. Переважно саме нелегали створюють серйозні ДТП, так як більша частина автобусних перевезень здійснюється в умовах, які важко назвати комфортними і безпечними для пасажира. 
До основних ознак, які вказують на нелегальних перевізників, відносяться:
*відсутність спереду та з боків транспортного засобу, трафаретів із вказаним жирним шрифтом початкового і кінцевого пунктів маршруту (також мають бути зазначені проміжні зупинки);
*відсутність в салоні візуальної інформації для пасажирів із висвітленням повної юридичної назви перевізника і страхової компанії;
*здійснення посадки та висадки пасажирів у не визначених і не обладнаних для цього місцях;
*відсутність заїздів на автостанції;
*проїзди без видачі квитків;
*перевезення пасажирів на переобладнаних вантажних транспортних засобах;
*недотримання водієм заздалегідь встановленого графіку руху, оскільки відправлення здійснюється у відповідності до наповнення пасажирами транспортного засобу.
Отже, життя кожного пасажира в його ж руках. Тож будьте пильними і не дозволяйте іншим наражати Вас на небезпеку.