Назад
Електронні петиції

Молодіжне будівництво

Дата публікації: 13.06.2019

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ


Офіційний веб-сайт Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву  

Постанова Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла» 

Рішення Енергодарської міської ради від 27.01.2017 №26  «Про затвердження Програми забезпечення молоді міста Енергодара житлом на  2017-2021 роки» 

Рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 21.02.2017 №41  «Про порядок взаємодії Енергодарської міської ради з Запорізьким регіональним управлінням Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» при наданні пільгових довготермінових кредитів за рахунок коштів міського бюджету м.Енергодара» 

 

 УМОВИ НАДАННЯ КРЕДИТУ


Право на отримання кредиту мають сім'ї та одинокі молоді громадяни, які мешкають у м. Енергодарі та згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, а саме:

 • сім'я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;
 • неповна сім'я, в якій мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину);
 • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

         Термін повернення кредиту - до 30 років.

          Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 кв. метрів на сім'ю та вартості будівництва (реконструкції) 1 кв. метра житла, витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому вартість будівництва 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, що визначається Мінрегіоном.

        Перший внесок становить не менше як 6 відсотків передбаченої вартості будівництва (реконструкції) чи експертної оцінки вартості придбання об'єкта кредитування.

         Відсоткова ставка: 

 • для позичальників, які не мають дітей – 3% річних;
 • позичальник, який має 1 дитину – звільняється від сплати відсотків за користування кредитом;
 • позичальникові, який має 2 дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25 відсотків суми зобов’язань за кредитом;
 • позичальникові, який має 3 і більше дітей, погашається 50 відсотків суми зобов’язань за кредитом;

         Відсотки за користування кредитом не нараховуються:

 • військовослужбовцям - з початку і до закінчення особливого періоду;
 • резервістам та військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, на час проходження військової служби.

Надання та обслуговування кредитів проводить Запорізьке регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – Фонд) (061)707-90-19, (097)1251671, (050)7649473.

Попереднє консультування можна отримати в управлінні економіки Енергодарської міської ради (каб. 610, 603) або за тел. 3-31-35, 6-57-99.

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ


Для попередньої реєстрації в Фонді необхідно заповнити Анкету на отримання кредиту та надати:

 • довідку про перебування на квартирному обліку;
 • довідку про склад сім'ї;
 • копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані;
 • копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
 • документи, необхідні для визначення платоспроможності (довідка про доходи з місця роботи позичальника та дорослих членів його сім'ї, у разі наявності поручителя – заяву поручителя про згоду виступити поручителем за кредитним договором та довідку про доходи поручителя, для ФОП надається довідка органу Державної фіскальної служби про отримані доходи або належним чином завірена декларація про доходи, отримані не менше ніж шість місяців).
 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера
 • документи, що підтверджують право на перевагу в отриманні кредиту перед іншими кандидатами.

Для полегшення процедури реєстрації документи приймаються в будівлі виконавчого комітету Енергодарської міської ради за адресою: вул. Курчатова, 11, каб.314, понеділок з 10-00 до 12-00, середа з 13-00 до 16-00