Назад
Електронні петиції

ДСНС інформує: Заходи безпеки та правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів

Дата публікації: 07.06.2021
Небезпека при виявленні вибухонебезпечних предметів 
Майже не щодня на території Запорізької області рятувальники проводять роботи щодо розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Жителі нашої області знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби часів війни. З початку року, станом на 1 березня рятувальники знищили 398 одиниць вибухонебезпеч-них предметів в спеціально відведених місцях. На щастя потерпілих не було.
З приходом весни мешканці міст і селищ розпочали весняно-польові роботи на присадибних ділянках та городах. Разом із цим зростає кількість виявлення вибухоне-безпечних предметів часів минулих війн. 
Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до ни-нішніх часів, адже вони можуть з детонувати в будь-який момент. Необережне пово-дження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до тра-гічних наслідків.
Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекс-периментувати з ним або пограти у «війну». Тому підростаюче покоління в першу чергу повинно бути попереджено про наслідки таких небезпечних ігор.
 
Правила поведінки при виявленні ВНП
- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж лік-відовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точ-но вказати місце та обставини виявлення.
- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Опти-мально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.
- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну зна-хідку.
- не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахів-ці;
- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні пред-мети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.