Назад
Електронні петиції

До 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи

Дата публікації: 22.04.2021

Історія

Чорнобильська АЕС мала стати найпотужнішою АЕС Європи. Станція була спроєктована на 12 енергоблоків, перший із яких почав працювати у 1977 році. Встигли побудувати та експлуатувати 4 енергоблоки. А з 1986 до 2000 року працювали 1, 2, 3 реактори, після чого станція перейшла у тривалий режим зняття з експлуатації.

Стан ЧАЕС

Процес зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС тривалий та ресурсномісткий. Цикл виробництва атомної електроенергії виправдовує та передбачає тривалий та високовартісний процес зняття з експлуатації енергоблоків після завершення їх термінів експлуатації. Радіоактивні матеріали реактора та відпрацьоване паливо потребують складного процесу поводження, яким неможливо знехтувати заради безпеки та екології.

Що з 4-м реактором та Новим Безпечним Конфайментом (НБК)

Над об'єктом "Укриття" та зруйнованим 4-м реактором встановлена унікальна захисна Арка - Новий Безпечний Конфаймент. НБК вартістю понад 1,5 млрд євро був побудований коштами 43 країн-донорів протягом 10 років та може експлуатуватися 100 років. Це дозволило значно підвищити рівень безпеки та створити умови для подальших робіт з демонтажу зруйнованого реактора.

Життя Зони відчудження

Чорнобильська зона жива, але має особливий режим безпеки та операцій у ній. У Чорнобильській зоні виводиться з експлуатації АЕС, експлуатується НБК над 4-м реактором, зосереджений цикл поводження з радіоактивними відходами всієї країни, забезпечується безпечне зберігання відпрацьованого палива існуючих АЕС, знаходиться найбільший заповідник України. Безпека - основний продукт Чорнобильської зони! 

Безпека

Безпека - основний продукт Чорнобильської зони!  Діяльність всіх підприємств Чорнобильської зони спрямована на контроль безпеки та нерозповсюдження радіації, покращення екології країни та збереження екосистем заповідника. Цю професійну роботу виконують близько 6000 працівників.

Туризм

Туризм у Чорнобильській зоні - це безпечно! Відвідування Чорнобильської зони проводиться лише за заздалегідь дозиметрично дослідженими маршрутами та локаціями, на яких рівень радіації є безпечним для дорослої людини. Тривалість туру залежить від бажання та може тривати до 5 днів.

Туризм у Чорнобильській зоні - це цікаво! Магнетизм Чорнобильської зони зумовлений поєднанням на єдиній території унікальних технологічних об'єктів, покинутих місць проживання та мальовничної дикої заповідної природи. Цу місце переосмислення світогляду, оцінки важливості відповідальності, розуміння наслідків кожної дії, взаємодії людини і пророди. 

Заповідник

Заповідник займає 85% площі Чорнобильської зони, є найбільшим в Україні. На заповідній території у понад 230 тисяч гектарів не можлива будь-яка промислова діяльність та проживання. Це місце для розвитку дикої природи, яка поглинає наслідки діяльності людини. У заповіднику живуть 400 видів тварин, з яких 75 червонокнижних, а також більше 1000 видів рослин, наявні 200 історичних пам'яток.