Енергодарська ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області


Легалізація ринку підакцизних товарів

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:08 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:08 ]

Юліана Козаченко: "За порушення у готівкових операціях запорізьким суб'єктам господарювання донараховано 1,7 мільйона гривень"

 

У сфері контролю за готівковими операціями співробітники фіскальної служби Запорізької області провели з початку року близько 200 перевірок, що майже на 10 відсотків менше, ніж торік. За виявлені порушення касової дисципліни донараховано 1,7 мільйона гривень.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, на даний час суб'єкти господарювання узгодили 85 відсотків сум штрафних санкцій та вже сплатили до бюджету понад 1,2 мільйона.

Серед найпоширеніших випадків недотримання правил – невидача покупцям фіскальних чеків, торгівля без касових апаратів, неведення обліку готівки, невідповідність законодавчо встановлених цін на підакцизну продукцію та інші.

Наприклад, у ході перевірки одного з торгових об'єктів м. Запоріжжя працівники ДФС області виявили порушення законодавства. Зокрема, зафіксовано факт торгівлі без реєстратора розрахункових операцій, на місці проведення розрахунків сума готівки не відповідала денному звіту РРО, готівкові кошти не були оприбутковані у книгах обліку. Крім того, алкогольні напої продавалися за цінами нижче мінімальних, а ціни на сигарети перевищували максимальні роздрібні.

За результатами перевірки суб'єкту господарювання донараховано майже 40 тисяч гривень штрафних санкцій.

Нагадуємо, що за порушення порядку використання РРО, вчинене вперше, передбачено штраф у розмірі 1 гривні, за кожне наступне (виявлене в ході повторних перевірок) – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (послуг). Крім того, встановлені інші санкції за нехтування вимогами Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Фіскальна служба області закликає представників торгівлі чітко дотримуватися норм законодавства, що регулює розрахункові операції та обіг підакцизної продукції.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Соціально-культурні заходи

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:07 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:07 ]

Керівники органів обласної влади та фіскальної служби привітали податківців з Днем Конституції України

 

Напередодні Дня Конституції у фіскальній службі області відбулися урочисті збори, участь у яких взяли керівництво Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Звертаючись до колективу фіскальної служби регіону, Юліана Козаченко відзначила, що сьогодні наша країна має одну з найпрогресивніших Конституцій в світі, фундаментальними положеннями якої є безпека та добробут громадян. Працівники фіскальної служби беруть безпосередню участь у реалізації цих принципів. Адже економічна безпека та добробут України – це, в тому числі, зона відповідальності фахівців ДФС. Від ефективності роботи кожного працівника залежить наповнення бюджету, виконання державою своїх функцій, фінансування реформ, які сьогодні запроваджуються Урядом в усіх сферах життєдіяльності, та зростання економіки нашої країни.

– Тільки від кожного з нас залежить дієвість нашої Конституції, працездатність органів державної влади та добробут нашої держави! – наголосила Юліана Козаченко.

Також присутніх привітали голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак та перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Елла Слепян.

Під час урочистостей з нагоди Дня Конституції України кращі співробітники обласного апарату та територіальних підрозділів фіскальної служби отримали відзнаки Державної фіскальної служби, Запорізької облдержадміністрації та Запорізької обласної ради.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Легалізація ринку підакцизних товарів

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:06 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:07 ]

Власникам кафе та ресторанів: як уникнути порушення податкового законодавства?

 

Організація ресторанного бізнесу, інших закладів громадського харчування – справа особливо відповідальна. Вона чітко регулюється нормами законодавства, у тому числі податкового.

Продаж підакцизної продукції, торгівля через касовий апарат, облік товарних запасів, оформлення найманої праці – ці та інші аспекти діяльності потребують особливої уваги власників кафе, барів і ресторанів з огляду вимог дотримання законів.

Недбайливе ставлення до виконання законодавчо прийнятих правил не звільняє від відповідальності. Аби уникнути порушень або не допустити повторних, розглянемо основні норми.

За перше порушення порядку використання РРО – штраф 1 гривня, за наступні – 100 відсотків вартості товарів

Деякі підприємці нехтують правилами застосування реєстраторів розрахункових операцій. Останнім часом в ході перевірок було виявлено чимало випадків подібних порушень серед запорізьких закладів громадського харчування.

Однак, бізнесмени мають знати наступне: якщо за результатами фактичної перевірки співробітники фіскальної служби виявлять порушення у розрахункових операціях (п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"), до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції, а саме:

– за правопорушення, вчинене вперше, – штраф одна гривня;

– за кожне наступне (виявлене в ході повторних перевірок) – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Крім того, порушення порядку проведення розрахунків відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення адміністративного штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 34 до 85 грн. і на посадових осіб – від 85 до170 грн.

Якщо протягом року особа, яка здійснює розрахункові операції, повторно допустила такі самі порушення, на неї накладається штраф від 85 до170 грн., а на посадових осіб – від 170 до 340 грн.

Алкоголь на розлив – лише у закладах громадського харчування!

Згідно з чинним законодавством роздрібною торгівлею алкогольними напоями вважається діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування.

Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється лише суб’єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб’єктів господарювання громадського харчування, суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Визначення терміну "підприємство громадського харчування" наведено у Правилах роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року (Правила №219). При цьому, згідно з наказом Міністерства економіки України від 09.10.2006 року №309, у назві та тексті Правил №219 слова "громадське харчування" замінено словами "ресторанне господарство".

Суб’єкти господарської діяльності у сфері ресторанного господарства при облаштуванні закладу згідно з обраним типом (класом) повинні мати необхідні виробничі, торговельні та побутові приміщення, а також обладнання для приготування та продажу продукції. Вимоги, що пред’являються до виробничих, торговельних та побутових приміщень закладів (підприємств) ресторанного господарства, обладнання, інвентарю, переліку послуг, технологічних режимів виробництва продукції, встановлюються законодавством України.

Відкриття закладу узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.

Отже, здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив має право тільки підприємство ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус суб’єкта господарювання громадського харчування, суб’єкта господарювання з універсальним асортиментом товарів за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та зареєстрованими видами економічної діяльності за кодами класифікації КВЕД-2010 – 56.10 – 56.30.

За порушення цих вимог (крім торгівлі безалкогольним пивом) застосовується штрафна санкція в розмірі 6800 грн.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Наповнення бюджету

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:06 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:06 ]

Юліана Козаченко: "Підприємства добувної галузі та водокористувачі Запорізької області сплатили 247 мільйонів гривень ренти"

 

Надходження рентної плати за використання надр та води у регіоні за п'ять місяців поточного року склали 247 мільйонів.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, за спецвикористання водних ресурсів підприємства перерахували майже 121 мільйон, у тому числі 66,4 мільйона – до державного та 54,3 мільйона – до місцевих бюджетів. Порівняно з відповідним періодом минулого року рівень сплати зріс на 35 відсотків або на 31,6 мільйона.

Найбільші суми забезпечили платники м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – близько 80 мільйонів, м. Запоріжжя – 25,6 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – понад 816 тисяч.

Усього на території області зареєстровано понад 900 підприємств, які є первинними водокористувачами (суб'єкти господарювання, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору з водних об'єктів).

Крім того, в регіоні майже 600 суб'єктів господарської діяльності, які здійснюють видобуток корисних копалин або користуються надрами в інших виробничих цілях. З початку року вони спрямували до бюджетів 126 мільйонів гривень ренти, зокрема, до державного бюджету – 91 мільйон, до місцевих – 35 мільйонів.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Наповнення бюджету

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:05 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:05 ]

Юліана Козаченко: "Місцеві бюджети Запорізької області отримали майже 1,9 мільярда гривень податку на доходи фізосіб"

 

Від оподаткування доходів запоріжців до місцевих бюджетів Запорізького регіону надійшло майже 1,9 мільярда гривень (без показників великих підприємств, які зареєстровані в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС).

Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко підкреслила, що порівняно з минулорічним періодом вони зросли на 25 відсотків. Скарбниці отримали додатковий ресурс у 376 мільйонів.

Близько 400 мільйонів сплачено у травні, що перевищує показник попереднього року на 80 мільйонів або на 25 відсотків.

Як повідомила Юліана Козаченко, сьогодні податок на доходи фізичних осіб формує понад 60 відсотків місцевих бюджетів. Збільшення нарахувань і сплати пов'язано, насамперед, з підвищенням рівня мінімальної заробітної плати та розширенням бази оподаткування за результатами заходів з детінізації на ринку праці.

Найбільші відрахування забезпечили підприємства добувної промисловості, виробництва електроенергії, залізничного транспорту, а також установи та організації сфери охорони громадського порядку, безпеки, освіти.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Наповнення бюджету

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:04 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:04 ]

За використання радіочастот запорізькі підприємства сплатили до бюджету 422 тисячі

 

У січні-травні 2018 року за використання радіочастотного ресурсу підприємства регіону спрямували до державного бюджету 422,2 тисячі гривень.

Понад половину надходжень забезпечили платники м. Запоріжжя – 235 тисяч гривень, суб'єкти господарювання м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів перерахували до скарбниці 86 тисяч, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 38 тисяч, Василівського та Михайлівського районів – 25,5 тисячі, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – 25,4 тисячі.

Усього у Запорізькій області зареєстровано 119 платників рентної платі за користування радіочастотним ресурсом України. Вони здійснюють свою діяльність на підставі відповідних ліцензій або мають дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

Ставки рентної плати встановлені за 1 МГц смуги радіочастот та залежать від виду радіозв'язку та діапазону частот.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Розвиток міжнародної торгівлі. Митна статистика

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:04 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:04 ]

Результати митного експерименту: Президент відкрив відремонтовану ділянку дороги Запоріжжя – Дніпро

 

У рамках робочої поїздки до Запорізької області Президент України Петро Порошенко відкрив рух на відремонтованій частині траси державного значення Н-08 "Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь". Участь в урочистому заході взяли керівники обласної влади, народні депутати, представники підприємства, яке виконувало ремонтні роботи, та громадськість.

Глава держави відзначив, що фінансування будівництва забезпечено за рахунок коштів дорожнього фонду та митного експерименту, запровадженого у 2015 році. Президент підкреслив, що розвиток автомобільної дороги державного значення дозволить значно підвищити рівень транспортного сполучення, а також соціально-економічного зростання регіону.

У ході зустрічі з будівельниками начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев звернув увагу Президента України Петра Порошенка, що у Запорізькому регіоні з початку року зафіксовано збільшення товарообігу – за п'ять місяців він склав 1 мільярд 585 мільйонів доларів США, що на 29 відсотків перевищує дані аналогічного періоду 2017 року. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності спрямували майже 3,3 мільярда гривень митних платежів, що на 809 мільйонів більше, ніж торік.

У рамках митного експерименту з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування з початку року перераховано 243 мільйони гривень, що майже дорівнює сумі за весь 2017 рік.

 

Запорізька митниця ДФС

Легалізація ринку підакцизних товарів

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:03 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:03 ]

За право торгувати підакцизними товарами підприємці Запорізької області сплатили 15 мільйонів

 

З початку року до місцевих бюджетів Запорізького регіону надійшло понад 15 мільйонів гривень плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, лише за попередній місяць скарбниці отримали майже три мільйони гривень цього платежу.

У розрізі територій за п'ять місяців до міського бюджету м. Запоріжжя сплачено понад 8 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 2,3 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – більш ніж 1,7 мільйона, м. Енергодар, Кам'янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 851 тисячу тощо.

Усього в регіоні станом на 1 червня понад 3,1 тисячі суб'єктів господарювання продають уроздріб підакцизні товари. Для цього вони придбали майже 8,3 тисячі ліцензій, у тому числі 3,8 тисячі – на право торгівлі алкогольними напоями, 3,6 тисячі – для реалізації тютюнових виробів та більш ніж 800 дозволів – для продажу пива.

З реєстром виданих ліцензій можна ознайомитись на сайті фіскальної служби Запорізької області: http://zp.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Розвиток міжнародної торгівлі. Митна статистика

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:02 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:02 ]

На Запоріжжі "митний експеримент" дозволив додатково перерахувати до бюджетів майже 243 мільйони гривень

 

Для забезпечення розвитку дорожньої інфраструктури та ремонту автошляхів у вересні 2015 року стартував так званий "митний експеримент". Він передбачає перерахування місцевим бюджетам 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок, податок на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів), що справляються під час митного оформлення товарів.

Як зазначив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, за перше півріччя на розвиток автомобільних доріг до бюджету області спрямовано 243 мільйони гривень, що майже дорівнює сумі за весь 2017 рік (251 мільйон).

Завдяки митному експерименту в Запорізькій області на чотирьох об’єктах проводиться поточний середній ремонт. Зокрема, це траси: Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 499+489-км 535+789, Н-08 Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь на ділянці км 573+089-км 667+089, Н-08 Василівка - Бердянськ на ділянці км 128+866-км 163+31.

Керівник митниці підкреслив, що для отримання позитивних результатів необхідна ефективна співпраця митниці з підприємствами-експортерами та імпортерами, що дозволить перевиконувати показники митних надходжень. Наразі більшість промислових підприємств регіону активно співпрацюють із митними органами. Сьогодні розпочали обслуговуватися у Запорізькій митниці ДФС 95 нових суб'єктів господарювання, що дало змогу додатково залучити майже 108 мільйонів гривень митних платежів.

Упродовж другого півріччя за рахунок створення сприятливих умов для ведення бізнесу Запорізька митниця ДФС планує й надалі брати участь у розвитку дорожньої інфраструктури області, яке спрямоване на соціально-економічне зростання регіону.

 

Запорізька митниця ДФС

Розвиток міжнародної торгівлі. Митна статистика

опубліковано 10 лип. 2018 р., 03:01 isp web   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 03:01 ]

Олексій Мужев: "Митні платежі на Запоріжжі збільшились майже на 36 відсотків"

 

За перше півріччя у Запорізькій області до бюджету спрямовано 3 мільярди 824 мільйони гривень митних платежів. Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, це на 1 мільярд або майже на 36 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року.

– Запорізькі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності кожного місяця забезпечують, у середньому, більш ніж 637 мільйонів, це на 167 мільйонів перевищує рівень щомісячних надходжень у січні-червні 2017 року. Передусім, це пояснюється позитивним станом зовнішньоекономічної діяльності, зокрема, динамікою експортних операцій, оскільки основні підприємства області є експортоорієнтовними. Крім того, за рахунок залучення до митного оформлення запорізьких імпортерів, які раніше здійснювали митні процедури в інших митницях, надходження до бюджету зросли на 730 мільйонів, – зазначив Олексій Мужев.

Зовнішньоторговельний обіг у зоні діяльності Запорізької митниці збільшився порівняно з минулим роком на 23 відсотки і склав 1 мільярд 884 мільйони доларів США. Вартісний показник з експорту зріс на понад 7 відсотків, що свідчить про зміни у номенклатурі експортних товарів та попит на них на зовнішньому ринку.

Так, у структурі товарних угрупувань найбільша частка митних платежів припадає на машини, устаткування та транспорт – 33 відсотки, паливно-енергетичні товари – 28 відсотків, метали та вироби з них – 12 відсотків, продовольча та сільськогосподарська продукція – 9 відсотків, товари хімічної промисловості – 7 відсотків, стільки ж – мінеральні продукти.

 

Запорізька митниця ДФС

1-10 of 612