Енергодарська ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області


Боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Громадянка Ізраїлю намагалася незаконно вивезти два ордени

 

Спробу незаконного вивезення нагород попередили запорізькі митники.

У зоні митного контролю залу "на відліт" міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час оформлення пасажирів рейсу "Запоріжжя – Тель-Авів" громадянка Ізраїлю обрала для проходження "зелений коридор", де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку та не передбачає заповнення митної декларації.

Після перетину "білої смуги", яка позначає закінчення "зеленого коридору" у неї було виявлено два ордени "Отечественная война", які знаходились у ручній поклажі без ознак приховування. Дозвільних документів та експертних висновків мистецтвознавця у громадянки не було.

Ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за №258.

Таким чином громадянка Ізраїлю порушила порядок проходження митного контролю. Нагороди тимчасово вилучені.

 

Запорізька митниця ДФС

Боротьба з ухиленням від сплати податків

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

На Запоріжжі за кримінальними провадженнями податкової міліції до бюджету повернено 1,8 мільйона

 

У поточному році слідчі підрозділів фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області проводили слідство за 122 кримінальними провадження, 38 з яких розпочато нинішнього року. Із загальної кількості справ 82 належать до категорії тяжких злочинів у сфері економіки, з них 54 – за ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 (2121) КК України).

Направлено до суду 11 матеріалів, з яких 9 – з обвинувальним актом, більшість з яких за фактами незаконного виготовлення, зберігання та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв, а також стосовно легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

За двома кримінальними провадженнями порушники відшкодували завдані державі збитки у сумі 1,8 мільйона гривень. Наразі їх звільнено від кримінальної відповідальності.

Крім того, за чотири місяці 2017 року у результаті боротьби з транзитно-конвертаційними центрами запорізькі оперативники ліквідували діяльність двох "конвертаційних центрів". Загальний обсяг проконвертованих ними коштів становить понад 400 мільйонів, а ймовірні втрати бюджету – 70 мільйонів.

У сфері протидії оборудкам з ПДВ розпочато три кримінальні провадження за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч.3 ст.212 КК України), де сума збитків складає 11,7 мільйона.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Наповнення бюджету

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Надходження екологічного податку на Запоріжжі зросли на 42 мільйони

 

З початку року підприємства Запорізької області спрямували до бюджетів усіх рівнів 58,3 мільйона гривень (без врахування сум платників Запорізького управління Офісу ВПП ДФС). Як підкреслила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, сума надходжень перевищила минулорічну на 42 мільйони. Порівняно з очікуваними показниками на цей рік до скарбниць сплачено на 545 тисяч більше.

Екологічний податок найбільше поповнив місцеві бюджети, які отримали за чотири місяці понад 46,6 мільйона, до державного бюджету надійшло 11,7 мільйона.

Більшу частину надходжень забезпечили платники м. Енергодар – 43,7 мільйона гривень або 75 відсотків, суб'єкти господарювання Запорізького району перерахували 7,5 мільйона або майже 13 відсотків, м. Запоріжжя – понад 3 мільйони або 5,3 відсотка, Мелітопольського району – більш ніж мільйон або 1,7 відсотка, Бердянського району – 905 тисяч або 1,6 відсотка від загальних надходжень.

Усього у Запорізькому регіоні понад 2,8 тисячі підприємств, які у результаті своєї діяльності забруднюють атмосферне повітря, здійснюють викиди у водні об'єкти, а також утворюють та розміщують радіоактивні відходи. Усі вони є платникам екологічного податку.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Виховання податкової і митної культури у дітей і молоді

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Шляхи формування податкової свідомості в Україні: бачення запорізьких науковців та представників фіскальної служби

 

19 травня в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко взяла участь у роботі науково-практичного круглого столу "Формування податкової свідомості в Україні". Захід відбувся на базі Класичного приватного університету за участю керівництва вузу, науковців, представників бізнесу, громадськості та духовенства.

У ході засідання Юліана Козаченко розповіла, що для формування податкової свідомості фіскальна служба використовує усі наявні ресурси. Зокрема, ведеться інформаційна та роз'яснювальна робота через електронні та друковані засоби масової інформації, взаємодія з громадськими організаціями і платниками податків. Організовуються "гарячі" лінії", тематичні семінари, тренінги з актуальних питань податкового законодавства, які найбільше хвилюють запорізьких платників. Для представників мас-медіа проводяться прес-конференції, брифінги. Фіскальна служба підтримує молодіжні проекти та стартапи, метою яких є популяризація та розвиток молодіжного підприємництва в регіоні.

– На сьогодні для фіскальної служби України підвищення податкової культури – це один із пріоритетів діяльності. Ми активно працюємо над тим, щоби зробити податкову систему максимально зрозумілою. Робимо усе можливе задля того, щоби інформаційні потреби платників податків були задоволені. Ми налаштовані на всебічний діалог з платниками, підтримуємо нові форми взаємодії, запроваджуємо та розвиваємо електронні сервіси, – наголосила Юліана Козаченко.

Вона при цьому зауважила, що фіскальна служба, роблячи кроки назустріч, чекає від бізнесу відповідної реакції, передусім, у відмові від роботи у "тіні" та адекватної сплати податків.

У ході засідання відбулася дискусія, під час якої представники влади, науки і бізнесу мали можливість висловити свої погляди на шляхи розвитку правової обізнаності й культури у сплаті податків, а також вплив релігійних чинників на формування податкової свідомості громадян. Натомість учасники відзначили, що держава в особі фіскальної служби і платники податків повинні успішно взаємодіяти – для цього є наявний потенціал і прагнення до розвитку партнерства – як одного з чинників підвищення податкової культури.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Система електронного адміністрування ПДВ

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Юліана Козаченко: "Завдяки електронному відшкодуванню ПДВ запорізькі платники отримали майже 284 мільйони гривень"

 

За січень-квітень платники податку на додану вартість отримали на розрахункові рахунки 283,8 мільйона гривень податку. Як підкреслила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, це на 74,2 мільйона або на 34,5 відсотка більше ніж у аналогічному періоді 2016 року. Крім того, відшкодована сума на 8 мільйонів перевищує заявки бізнесу – за чотири місяці поточного року платники задекларували до бюджетного повернення ПДВ 275,8 мільйона. Третину сум до відшкодування платники отримали у квітні – понад 87 мільйонів.

– Крім того, з початку року фахівці ДФС упередили неправомірно задекларовані до бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість у розмірі 2,3 мільйона, – зазначила Юліана Козаченко.

На сьогодні у Запорізькому регіоні перебувають на обліку майже 9 тисяч платників ПДВ, які у поточному році забезпечили сплату понад 693 мільйонів гривень податку, на 259 мільйонів більше, ніж торік.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Трудові відносини

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Кошти від детенізації агросектора повинні залишатися у бюджетах громад

 

Результати заходів "Урожай 2016" та перспективи подальшої діяльності у поточному році стали предметом обговорення обласної робочої групи, яке відбулося сьогодні за участю керівництва Запорізької облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Запорізькій області та інших територіальних органів виконавчої влади.

Як підкреслив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, у рамках заходів "Врожай 2017" повинні були сконсолідовані зусилля усіх гілок влади, до компетенції яких входить контроль над аграрним сектором. У поточному році створено обласну робочу групу, йде підготовка аналогічних груп на місцях, розроблені етапи проведення кампанії та очікувані результати, основний серед яких – кошти у результаті легалізації сільського господарства повинні залишатися у бюджетах громад.

У найближчій перспективі триватиме збір інформації щодо наявних земель, їхніх користувачів та власників, моніторинг збору врожаю, найманої праці, реалізації сільгосппродукції.

Як повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Анна Пужай-Череда, фіскальною службою здійснюється ретельний аналіз наявної інформації, співставлення з даними інформаційних баз та проводяться заходи з розширення кола платників податків.

Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Щедровська зазначила, що під час минулорічної операції завдяки проведеному моніторингу було встановлено понад 32 тисячі громадян одноосібників, які мають у власності більш 2 га землі та самостійно вирощують сільськогосподарську продукцію, значну частину яких залучено до декларування. Загальна сума задекларованого доходу склала майже 209 мільйонів гривень.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Інше

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Від імені фіскальної служби розсилається небезпечний спам

 

Звертаємо увагу платників – від імені Державної фіскальної служби України можливе надходження листів-звернень керівникам підприємств з вимогою переглянути вкладення та доповісти керівнику підприємства.

Зазвичай, зворотна електронна поштова адреса, що вказана у листі, містить такі символи – fiskalna-ua.clab. Наприклад, (будь-яка назва) @ fiskalna-ua.clab.

Наголошуємо, відправка таких спам-повідомлень відбувається з електронних скриньок, які не мають жодного відношення до Державної фіскальної служби України.

Офіційні поштові скриньки Державної фіскальної служби України зареєстровані у домені sfs.gov.ua та мають вигляд: назва @ sfs.gov.ua.

Поштові адреси, зареєстровані в інших доменах, до ДФС України відношення не мають.

Застерігаємо – такі листи є спам-розсилкою з потенційно небезпечним вмістом.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Наповнення бюджету

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Запорізькі платники спрямували до бюджету 122 мільйони гривень військового збору

 

З початку року надходження з військового збору склали майже 122,3 мільйона гривень, що на 26,7 мільйона більше, ніж торік. Очікувані доходи бюджету на поточний рік перевищено на 6,5 мільйона. У квітні платники забезпечили понад 33,6 мільйона, що перевищує рівень квітня минулого року на 7,2 мільйона.

Традиційно, найбільші суми податку спрямували платники Вознесенівського району м. Запоріжжя – майже 21 мільйон, м. Енергодар – близько 13 мільйонів, Мелітопольського району – 11 мільйонів, Олександрівського – більш ніж 10 мільйонів, Дніпровського – 9,6 мільйона, Шевченківського районів обласного центру – понад 8 мільйонів, а також Бердянського району – 7,5 мільйона, Комунарського району – 6,7 мільйона та інші.

За останні два роки щомісячні відрахування на фінансування армії зросли щонайменше на 12 мільйонів – з 18 мільйонів у 2015 році – до 30,6 мільйона – у 2017 році. Здебільшого, на це вплинуло зростання мінімальних заробітних плат та заходи з її легалізації. Військовий збір, як й інші відрахування з доходів фізичних осіб, сплачується з легальних зарплат та інших виплат. Тому детінізація ринку зайнятості населення – значний резерв у додаткових надходження коштів до бюджетів.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Адміністрування єдиного внеску

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

Запорізькі роботодавці перерахували понад 1,6 мільярда гривень ЄСВ

 

За січень-квітень 2017 року у Запорізькій області страхувальники спрямували до соціальних фондів 1 мільярд 648 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Це на 267 мільйонів або на 19 відсотків більше індикативних показників, темп росту надходжень до аналогічного рівня минулого року становить 141 відсоток. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.

Серед найбільших платників внеску – підприємства, установи та заклади бюджетної сфери, енергетики, державної оборони та правоохоронних структур.

На сьогодні у Запорізькому регіоні майже 92 тисячі платників ЄСВ, найбільша кількість з яких – це фізичні особи-підприємці – понад 77,5 тисячі та майже 14,4 тисячі юридичних осіб. Запорізькі роботодавці використовують труд 354 тисяч працівників, виплачуючи їм у середньому 5,4 тисячі гривень на місяць.

– Оскільки єдиний соціальний внесок лежить в основі фінансування пенсій та інших соціальних виплат, контроль за його сплатою – це один з пріоритетів у роботі фіскальної служби. В результаті спільних дій з іншими органами влади, зокрема, Головним управлінням Пенсійного фонду в Запорізькій області та регіональним підрозділом Державної служби України з питань праці, з початку року легалізовано зарплату понад 1,3 тисячі застрахованих осіб, додатково надійшло від сплати ЄСВ майже 109 тисяч гривень, – зазначила Юліана Козаченко.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями

опубліковано міська рада   [ оновлено ]

На Запоріжжі митники викрили порушень майже на 9,3 мільйона

 

З початку року співробітники Запорізької митниці ДФС викрили адміністративних правопорушень на суму 9 мільйонів 297 тисяч гривень. Як повідомив перший заступник начальника Запорізької митниці ДФС Антон Жучков, виявлено та зафіксовано 132 факти недотримання митного законодавства з боку громадян та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

За січень-квітень у ході провадження в 30 справах про порушення митних правил вилучені предмети правопорушення на суму майже 4,5 мільйона.

За цей час фахівці митниці ДФС розглянули 63 справи про порушення митних правил, за результатами яких на правопорушників накладені штрафи на суму близько 9,4 мільйона гривень.

 

Запорізька митниця ДФС

1-10 of 383