Енергодарська ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області


Спрощення податкових і митних процедур

опубліковано 17 черв. 2018 р., 22:02 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 22:02 ]

Оприлюднено нові бюджетні рахунки

 

З другого липня 2018 року вводяться в дію нові бюджетні рахунки для сплати податків і зборів, які зараховуються до державного та місцевих бюджетів Запорізької області.

Міністерство фінансів України запроваджує централізовану модель виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів. Відповідні зміни внесені до наказів Міністерства фінансів України:

- від 29.01.2013р. № 43 "Про затвердження Порядку казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бюджету";

- від 23.08.2012р. № 938 "Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів";

- від 22.06.2012р. № 758 "Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України".

Таким чином з другого липня будуть діяти нові реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України.

Ознайомитись з ними можна на субсайті Головного управління ДФС у Запорізькій області за посиланням: http://zp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Розвиток малого та середнього підприємництва

опубліковано 17 черв. 2018 р., 22:01 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 22:01 ]

Юліана Козаченко: "Майже сто мільйонів гривень запорізькі аграрії сплатили до місцевих бюджетів"

 

Агровиробники Запорізького регіону, які ведуть свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, перерахували до місцевих бюджетів майже сто мільйонів гривень єдиного податку. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко. Надходження від цієї категорії платників зросли на 20,5 мільйона або на 26 відсотків.

Керівник фіскальної служби області розповіла про територіальний розподіл надходжень, зазначивши, що від платників Пологівського, Більмацького та Розівського районів надійшло 15,4 мільйона, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського – майже 13,4 мільйона, Оріхівського та Гуляйпільського – 12,2 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Приазовського районів – 11,6 мільйона, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 11,5 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – понад 10 мільйонів, Василівського та Михайлівського – 9,8 мільйона, Якимівського та Веселівського – 9,6 мільйона, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – близько 6 мільйонів.

Сьогодні у четвертій групі спрощеної системи оподаткування знаходяться 2,2 тисячі платників регіону, що майже на сто суб'єктів господарювання більше, ніж у минулому році. Всі вони – аграрії, у яких частка виробленої сільгосппродукції за рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Також відповідно до законодавства у "єдинників" IV групи необмежений граничний обсяг доходів та кількість найманих працівників. Розмір ставок податку з 1 гектара сільгоспугідь або водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та розраховується у відсотках бази оподаткування.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Електронне митне декларування

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:59 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:59 ]

"Єдине вікно" на митниці очами запорізьких медійників

 

Електронні сервіси, які прискорюють митні формальності, та повсякденна робота митників сфокусувалися в об'єктивах запорізьких журналістів. Для них була проведена екскурсія в одному з найбільших митних постів м. Запоріжжя.

З діяльністю митного органу познайомив журналістів начальник митного посту "Запоріжжя-центральний" Олександр Бєлінський.

Представники ЗМІ поспілкувалися з керівництвом та спеціалістами митниці, дізналися про роботу підрозділів, які здійснюють митне оформлення зовнішньоекономічних операцій, зокрема, постачання продукції, товарів для виробництва.

Особлива увага була зосереджена на електронних сервісах. Представники митниці підкреслили, що робота системи "єдиного вікна" дозволяє в он-лайн режимі здійснювати усі види державного контролю під час експортних та імпортних операцій.

Запорізькі товаровиробники, які постачають свою продукцію на міжнародні ринки, віддають перевагу зручному сервісу – у Запорізькій області сьогодні 89 відсотків митного оформлення відбувається із застосуванням принципу "єдиного вікна", що втричі перевищує показники минулого року.

Під час екскурсії журналісти також побували у митному терміналі, де побачили процес прибуття вантажів автотранспортом для подальших митних процедур та проходження екологічного, фітосанітарного контролю. 

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Розвиток міжнародної торгівлі. Митна статистика

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:58 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:58 ]

Від брендового одягу – до сільськогосподарської техніки: запорізькі митники запобігають порушенню прав власників торгових марок

 

Для захисту авторських і суміжних прав та попередження правопорушень у сфері інтелектуальної власності фахівці Запорізької митниці постійно контролюють товаропотік експортно-імпортних операцій. Зокрема, митники аналізують результати оформлення товарів на предмет недопущення потрапляння контрафакту.

Як повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, за п'ять місяців поточного року співробітники митних органів 65 разів призупиняли митне оформлення поставок для підтвердження інтелектуальних прав. Після отримання листів від осіб, уповноважених представляти інтереси власників прав на знаки для товарів і послуг та промислових зразків, митні процедури були завершені.

Як зазначають фахівці митниці, найчастіше серед товарів, які потенційно можуть містити об'єкти права інтелектуальної власності знаходяться: одяг відомих світових брендів, сільськогосподарська техніка та запчастини, підшипники, електродвигуни і проводи, з'єднувачі та контактні елементи, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, цифрова техніка, рукавички тощо.

За січень-травень запорізькі митники до митного реєстру об'єктів інтелектуальної власності додали інформацію щодо 200 нових предметів. З цим переліком можна ознайомитись на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/100237.html.

 

Запорізька митниця ДФС

Боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:57 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:58 ]

Запорізькі митники виявили понад двісті порушень митних правил

 

Співробітники Запорізької митниці за п'ять місяців 2018 року встановили понад двісті випадків недотримання митного законодавства. Про це повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев. Стосовно громадян та посадових осіб підприємств складені протоколи про порушення митних правил.

За результатами розгляду 125 справ накладені штрафи на суму 7 мільйонів гривень. Крім того, з початку року тимчасово вилучено предметів правопорушень загальною вартістю понад 2,9 мільйона.

Також у січні-травні поточного року судові органи винесли постанови про конфіскацію товарів на суму 630 тисяч.

Одним із механізмів протидії митним порушенням є автоматизована система управління ризиками, яка дає можливість здійснювати контроль товаропотоків у режимі реального часу. Лише у цьому році система визначила понад 6,1 тисячу декларацій з ознаками ризикованості на центральному рівні та 354 документи – на регіональному.

 

Запорізька митниця ДФС

Соціально-культурні заходи

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:57 isp web

Родинні традиції запорізької фіскальної служби

 

Дитячі посмішки, цікаві активності, веселий сміх, яскраво та креативно одягнені колегитаким запам'ятається запорізьким податківцям чудовий літній день на природі. Вже стало доброю традицією на початку червня збирати велику родину фіскальної служби у мальовничому куточку острову Хортиця на День сімейного відпочинку.

Обласна профспілка ДФС організувала для працівників та їхніх рідних захопливу розважальну програму, запросивши своїх колег із Запоріжжя, Поліг, Вільнянська, Оріхова, Гуляйполя, Токмака, Бердянська у гості до казки. Податківці мають неабияку фантазію, тому старанно та креативно підійшли до питання дрес-коду і підготували оригінальні костюми. Тож хортицькі галявини заповнили маленькі та дорослі індіанці, гноми, принцеси, вовчики, лисички, єдинорожки, феї, посіпаки, мушкетери та інші казкові персонажі.

Нудьгувати не було часу, адже на кожному кроці на учасників заходу чекали різноманітні майстер-класи: можна було поліпити з глини на справжньому гончарному крузі, розмалювати тарілочку, розписати пряничну хатинку, поскладати паперові іграшки, прикрасити обличчя аквагримом, пограти в X-box та отримати іграшку з повітряної кульки. Шість збірних команд взяли участь у казковому забігу, виконуючи один за одним квестові завдання: поцілити з лука чи арбалета, пройти павутиною, провести кульку лабіринтом, перевтілитися у сумоїста чи побігати на лижах.

Найбільш активні учасники свята та власники найяскравіших костюмів отримали цікаві призи. Як зазначила у вітальній промові керівник фіскальної служби Запорізької області Юліана Козаченко: "Найцінніше надбання цього дня виміряти неможливо, адже це незабутні враження у колі рідних та друзів".

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Розвиток міжнародної торгівлі. Митна статистика

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:56 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:56 ]

У Запоріжжі представники влади та науковці обговорили питання митної політики

 

Сучасна митна політика: перспективи та економічні і правові аспекти – ці теми зібрали експертів, науковців та практиків за круглим столом, засідання якого відбулося сьогодні у Класичному приватному університеті.

Участь у науково-практичному заході взяли керівники Запорізької митниці ДФС та університету, представники фіскальної служби та інших організацій й відомств.

Говорячи про правові засади митної справи в Україні, начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев підкреслив, що завдяки останнім змінам у національному законодавстві суттєво зменшились адміністративні та економічні перешкоди для залучення іноземних інвестицій. Крім того, спостерігається позитивна динаміка зовнішньоторговельного обігу. У Запорізькому регіоні у поточному році обсяги торгівлі збільшилися майже на 30 відсотків.

Керівник митниці відзначив, що пріоритети роботи митних органів орієнтовані на сервіс, мінімізацію документообігу, прозорість та зручність митних процедур, запровадження новітніх інформаційних технологій за міжнародними стандартами.

Для забезпечення зовнішньоекономічної діяльності фахівці Запорізької митниці упродовж п'яти місяців 2018 року оформили понад 26 тисяч митних декларацій, що на 10 відсотків більше, ніж у 2017 році. Також на 10 відсотків скоротився середній час їх оформлення, який нині складає 74 хвилини. Про зручність і ефективність он-лайн взаємодії свідчить і той факт, що на сьогодні електронне митне декларування майже досягло стовідсоткової позначки, а за принципом "єдиного вікна" запорізькі підприємства здійснюють митне оформлення у 89 відсотках. Це втричі перевищує минулорічний показник.

Керівник митниці наголосив, що серед стратегічних завдань митниці є забезпечення розвитку інформаційних технологій та вдосконалення підходів до управління митними ризиками.

На засіданні учасники обговорили ряд інших актуальних питань, зокрема, проблеми та перспективи співпраці митниці та бізнесу, національні та міжнародні аспекти митного регулювання, системи управління митною справою в Україні, економічної безпеки держави, боротьби з контрабандою та порушенням митних правил.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Операція «Акциз-2016»

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:55 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:55 ]

У Мелітополі припинено виробництво та продаж через Інтернет алкогольного фальсифікату

 

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Запорізькій області під процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області ліквідували підпільний цех, в якому виготовлявся фальсифікований алкоголь під виглядом відомої марки.

У рамках проведення операції "Акциз-2018" та розслідування кримінального провадження за статтями 204, 199 КК України було встановлено, що місцевий житель м. Мелітополя організував підпільний цех, де незаконно виготовлялись алкогольні напої шляхом змішування спирту з водою. Отримана спиртовмісна суміш за допомогою обладнання розливалась у скляні пляшки з етикетками відомої торгової марки. У процесі "виробництва" використовувався спеціальний закупорювальний пристрій кустарного виробництва, сурогат закупорювався металевими ковпачками та обклеювався підробленими марками акцизного податку.

Реалізація фальсифікату здійснювалась на території Запорізької області через оголошення в мережі Інтернет.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених за місцем виготовлення, зберігання та реалізації, а також в автомобілі, який використовувався для транспортування, з незаконного обігу вилучено одну тисячу літрів спирту, 1630 пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв з етикетками відомої горілки, 518 підроблених акцизних марок, металеві ковпачки, порожні пляшки та етикетки з логотипом відомої горілки, а також обладнання для масового виготовлення фальсифікату (електричний двигун, фільтрувальна станція, промисловий фен, станок для закупорювання пляшок, пристрої для виготовлення та розливу фальсифікованих алкогольних напоїв).

Загальна вартість вилученого склала 650 тисяч гривень, з них товарів підакцизної групи – 500 тисяч гривень.

На даний час триває слідство.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Наповнення бюджету

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:54 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:54 ]

Місцеві бюджети Запорізької області отримають від сільгоспвиробників понад 44 мільйони гривень

 

У Запорізькій області у рамках заходу "Врожай" співробітники фіскальної служби спільно із органами місцевого самоврядування відпрацювали інформацію щодо осіб, які володіють земельними ділянками площею понад 2 гектара та вирощують на ній сільськогосподарську продукцію, доходи від продажу якої підлягають оподаткуванню.

За результатами проведеної роз'яснювальної роботи понад 34 тисячі запорізьких сільгоспвиробників добровільно відзвітували про отримані доходи. Це майже на триста одноосібників більше, ніж у 2017 році. Вони задекларували доходи на загальну суму більш ніж 243 мільйони гривень, що на 34,6 мільйона більше, ніж у аналогічному періоді 2017 року.

З прибутків від продажу агропродукції до місцевих бюджетів нараховано 44,2 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб. Порівняно з минулим роком зростання склало 17,2 відсотка або 6,5 мільйона.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

Начальник митниці ДФС

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:53 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:54 ]

Олексій Мужев: "Митні платежі від Запорізької області склали майже 3,3 мільярда"

 

За п'ять місяців 2018 року підприємства, які знаходяться в зоні діяльності Запорізької митниці, спрямували до бюджету 3 мільярди 271 мільйон гривень. Як підкреслив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, митні платежі зросли порівняно з минулорічними на 33 відсотки, додатково надійшло майже 810 мільйонів.

У Запорізькій області суттєво збільшились й середньомісячні надходженняз 492 мільйонів у 2017 роцідо 654 мільйоніву поточному, тобто майже на 162 мільйони. Серед основних причин зростання – підвищення показників зовнішньоекономічної діяльності, у тому числі експортних операцій. За січень-травень зовнішньоторговельний обіг склав 1 мільярд 585 мільйонів доларів США. Це на 29 відсотків більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – зазначив Олексій Мужев.

Із загальної суми надходжень митних платежів з імпорту 78,6 відсотка забезпечили промислові підприємства регіону, 21,4 відсотка – суб'єкти невиробничих галузей. Зокрема, у розрізі товарних угрупувань 34 відсотки припадає на машини, устаткування та транспорт, 28 відсотків – паливно-енергетичні товари, 12 відсотків – метали та вироби з них, 10 відсотків – сільськогосподарські та продовольчі товари, по 7 відсотків – на продукцію хімічної промисловості та мінеральні продукти.

Крім того, 168,7 мільйона гривень направлено на розвиток автомобільних доріг загального користування Запорізької області за рахунок перевиконання митницею індикативних показників надходжень.

 

Головне управління ДФС у Запорізькій області

1-10 of 596