Новини‎ > ‎

В Енергодарі відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді

опубліковано 12 черв. 2018 р., 22:14 Відділ інформації   [ оновлено 12 черв. 2018 р., 22:14 ]
    
12 червня 2018 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Терентьєва відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді. На початку засідання до присутніх звернувся Андрій Терентьєв, який нагадав, що у своїй роботі Координаційна рада спирається на реалізацію Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року №580. Сьогодні всі організаційні питання з проведення національно-патріотичних цінностей у місті зумовлені окремими розділами в Програмі розвитку освіти, Програмі розвитку культури, Програмі розвитку спорту, Програмі підтримки дітей, молоді, сім’ї та гендерного паритету. Робота у напрямку національно-патріотичного виховання буде продовжуватись, бо це є одним із головних факторів, що визначає успішний розвиток громадянина України.
    Заступник міського голови ознайомив присутніх з новим складом консультативно-дорадчого органу, який затверджено розпорядженням міського голови від 30.05.2018 №177-р.
    До порядку денного винесено 5 питань. Серед них: про організацію у 2018 році оздоровлення та відпочинку дітей учасників бойових дій; про організацію проведення заходів з нагоди відзначення державних свят та пам’ятних дат.
    Також розглянуто питання щодо волонтерської діяльності в закладах освіти міста Енергодара. Системна виховна, просвітницька робота, яка проводиться у закладах освіти сприяє формуванню стійкої громадянської позиції, почуття патріотизму та національно-патріотичної свідомості, вихованню найкращих духовних рис. В закладах освіти м.Енергодара створені волонтерські загони (ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6, ЕЗОШ №7), в системі учнівського самоврядування функціонують комісії, департаменти, центри, які займаються волонтерською роботою (ЕЗОШ №2, ЕБГ «Гармонія», ЕЗОШ №4, ЕНВК №5, ЕБЛ, ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №9, ЕНВК «ЗНЗ-МНВК», ЗПО). В цілому волонтерською діяльністю охоплено близько 5000 учнів та вихованців закладів освіти.
    Одне з питань порядку денного стосувалося проведення бібліотечних та музейних виховних заходів з формування національної свідомості. В діяльності закладів культури міста напрямок формування національної свідомості є одним із найважливіших. Про це свідчить величезна кількість заходів. Це фестивалі і конкурси патріотичної пісні, заходи до державних свят, парад вишиванок, який проводиться щороку, тощо. У бібліотеках міста організовуються тематичні полиці, книжкові виставки, презентації та бесіди. У художньому виставковому залі ведеться велика робота з пошуку нових форм роботи, розроблення лекційних матеріалів, підбору відеоматеріалів, проведення лекторіїв. Музей МПК «Сучасник» організовує відповідні експозиції. Слід зазначити, що з кожним роком кількість відвідувачів закладів культури зростає, а отже робота ведеться у правильному напрямку.