Новини‎ > ‎

В Енергодарі обговорили можливість впровадження громадського бюджету участі

опубліковано 16 лют. 2017 р., 23:44 Відділ інформації   [ оновлено 20 лют. 2017 р., 01:22 ]
    
16 лютого 2017 року під головуванням міського голови Павла Музики відбулася перша робоча зустріч з експертом Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, координатором впровадження громадського бюджету у місті Суми Андрієм Мошею. У ході зустрічі, на яку були запрошені розпорядники бюджетних коштів та депутати міської ради, обговорено питання щодо участі Енергодара у міжнародному проекті «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який реалізується за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).
        Енергодар став одним з 11 кандидатів на участь у проекті, які були відібрані експертами Фундації серед 78 населених пунктів України. Мета проекту - підвищення рівня відкритості міської влади, впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету. У рамках проекту планується проведення семінарів, тренінгів, навчальних візитів, надання консультацій та супроводу процесу впровадження громадського бюджету, фінансова підтримка інформаційної кампанії та організації етапів суспільного бюджету. Як зазначив експерт, подані жителями проекти для фінансування за рахунок коштів громадського бюджету повинні відповідати пріоритетам розвитку міста та бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання енергодарців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному і культурному розвитку. Усі надані проекти підлягатимуть попередньому аналізу й оцінці профільними виконавчими органами міської ради, після чого пропозиції будуть представлені на розгляд громади. Шляхом голосування обиратимуться кращі проекти, які фінансуватимуться у рамках громадського бюджету. 
        Під час заходу експерт проекту надав вичерпні роз’яснення щодо основних етапів реалізації проекту та подальших організаційних кроків.
        Павло Музика відзначив, що такі проекти надзвичайно корисні для розвитку органів місцевого самоврядування та їх співпраці з громадськістю. 
        Результатом даної зустрічі, у разі позитивного рішення Фундації ПАУСІ, стане підписання меморандуму про співпрацю.