Новини‎ > ‎

Події 24.05.2016

опубліковано 24 трав. 2016 р., 06:42 Відділ інформації   [ оновлено 30 трав. 2016 р., 01:12 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
    24.05.2016 міський голова П.Музика провів оперативну нараду з керівниками правоохоронних та контролюючих органів. Під час наради були розглянуті питання щодо проведення призову громадян на строкову службу та за контрактом у Збройні Сили України, а також про забезпечення громадського порядку протягом тижня.
  
   
    
24.05.2016 відбулося засідання конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад начальника кошторисно-договорного відділу управління комунальної власності міської ради; головного державного інспектора відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради; провідного спеціаліста-юрисконсульта відділу соціальної роботи  Енергодарського міського Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (тимчасова посада). У конкурсі взяли участь 6 претендентів. Міському голові комісією рекомендовано 2 особи для призначення на вакантні посади. 
  

24.05.2016 під головуванням виконувача обов'язків першого заступника міського голови, радника міського голови І.Курді відбулася робоча зустріч експертів проекту “Підтримка розвитку громади зсередини”. Участь у заході взяли консультанти Українського інституту міжнародної політики, представники громадської організації “Агенція місцевого розвитку м.Енергодара”, Енергодарського інституту державного та муніципального управління “КПУ” ім.Р.Г.Хеноха, органів виконавчої влади та бізнес-середовища міста. 
Ігор Іванович розповів про цілі та завдання, які передбачає проект, зокрема, підтримку малого та середнього підприємництва, стратегічного розвитку, формування іміджу та інвестиційної привабливості міста. 
Як зазначив голова правління Українського інституту міжнародної політики Р.Томенчук, проект “Підтримка розвитку громади зсередини” спрямований на підтримку реформи децентралізації та розвитку малих громад. Він здійснюється Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у рамках проекту “Українська ініціатива зміцнення громадської довіри” (UCBI), що фінансується USAID. Проект охоплює Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську та Запорізьку області. Серед основних цілей та ідей – мотивувати співпрацю представників органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства, ознайомити їх із європейським досвідом у цій сфері, підвищити їхню спроможність планувати стратегію розвитку своїх населених пунктів, використовувати метод проектного менеджменту і ефективно залучати кошти міжнародних донорів.
  
Увазі присутніх було презентовано орієнтовний проект створення в Енергодарі Бізнес-центру “New Look”, розроблений за підтримки експертів, метою якого є сприяння розвитку малого та середнього бізнесу у місті, покращення якості надання послуг жителям міста, створення нових робочих місць. 
Фахівці Українського інституту міжнародної політики високо оцінили результати роботи органів місцевого самоврядування у напрямку стратегічного розвитку міста, ознайомилися із проектом Стратегії розвитку Енергодара до 2020 року, а також обговорили перспективи подальшої співпраці.
Ігор Іванович зазначив, що впровадження у місті такого проекту дозволить не тільки налагодити більш ефективний діалог влади та бізнесу, але й сприятиме залученню до міста інвестиційних коштів та міжнародних партнерів. 

24.05.2016 міський голова П.Музика привітав зі 103-річчям з дня народження найстарішу жительку міста Ольгу Хрисанфівну Ткаченко. 
Іменинниця народилася у м.Луцьку Волинської області. Після школи вступила до Запорізького музичного технікуму. Своє довге життя жінка присвятила мистецтву - вона обрала своєю професією музику і стала піаністкою. У середині 30-х років вийшла заміж та переїхала до чоловіка у місто Красний Промінь (Луганська область). У 1937 р. народився син. 
У перші дні війни чоловік пішов на фронт. Під час окупації наприкінці 1943 року жінку разом із чотирирічною дитиною викрали в концтабір Шпандау, який був розташований на околиці Берліна. 
Після війни сім'я музикантів чимало переїжджала з місця на місце. Якийсь час жили на Кавказі, де служив чоловік, потім у Вірменії та Новочеркаську. В Енергодарі до виходу на пенсію Ольга Хрисанфівна протягом двадцяти років керувала хором медико-санітарної частини. За музичний інструмент сідала до 97 років. 
Павло Олексійович привітав жінку з днем народження, побажав міцного здоров’я, сімейного добробуту, тепла та затишку, подякував за життєвий досвід, трудові здобутки, мужність, стійкість, хоробрість та самовідданість, вручив подарунок та квіти. 
До привітань приєдналася голова ради Енергодарської міської організації ветеранів Н.Іванісова.


24.05.2016 міський голова П.Музика у супроводі виконувача обов'язків заступника міського голови, радника міського голови В.Разводова особисто проінспектував хід проведення чергового етапу стерилізації безпритульних собак. 
  
Відловом та стерилізацією тварин в Енергодарі займаються лікарі-ветеринари фахової фірми з м.Дніпропетровськ на основі укладеного договору з управлінням комунальної власності міської ради. Операції проводяться у спеціально відведеному приміщенні на території промислової зони міста.  Професійні ветеринари проводять операції під наркозом, за необхідності використовують антибіотики та інші медпрепарати. Після короткого реабілітаційного періоду (до 1 доби) собак відпускають на волю. Вказані процедури є безпечними, не загрожують життю тварин, позитивно впливають на їх здоров'я та поведінку, запевняють фахівці. Як зауважують волонтери, саме такий метод є найгуманнішим та оптимальним для регулювання чисельності безпритульних тварин. Стерилізовані тварини менш агресивні та не несуть небезпеки для людей.  Допомогу ветеринарам надають волонтери Благодійного фонду захисту тварин “Надія” та працівники КП “Підприємство комунальної власності”. Роботи з відлову, вакцинації, стерилізації та кліпсування тварин в Енергодарі триватимуть до 26.05.2016. Планується стерилізувати близько 300 бездомних собак. 
  
Василь Васильович наголосив на необхідності проведення широкої інформаційно-роз'яснювальної роботи у засобах масової інформації та серед жителів міста стосовно заходів, які проводяться. 
Представники дніпропетровської організації позитивно оцінили результати роботи, а також підкреслили, що Енергодар — одне з небагатьох міст України, де заходи з обмеження чисельності безпритульних тварин впроваджуються на міському рівні за підтримки та фінансування органів влади. На проведення відповідних заходів з міського бюджету виділено близько 200 тис.грн.
  

24.05.2016 начальником відділу охорони здоров’я міської ради М.Климчук-Новачкевич проведено перевірку діяльності відділення соціально-медичної реабілітації дітей з особливими потребами при територіальному центрі управління праці та соціального захисту населення міської ради.
У штаті відділення, яке очолює Т.Ахметова, 13 осіб. У відділенні обслуговуються діти-інваліди, діти із порушенням опорно-рухового апарату. Заїзд дітей на реабілітацію триває 10 лікувальних днів по 20 осіб. Протягом року у відділенні проходять реабілітацію 400 дітей. 
Протягом 2015 року у відділенні оздоровлено 368 дітей, з них 52 дитини-інваліда. Протягом п'яти місяців поточного року оздоровлено 143 дитини, з них 9 дітей-інвалідів. У 2015 році на диспансерному обліку перебувало 316 дітей. З покращенням стану здоров'я у минулому році виписано 293 дитини (92,7%), без змін — 23 дитини (7,3%). Знято з диспансерного обліку 76 дітей (24%). 
Завдяки спонсорській допомозі продовжується щоденна видача дітям соку.
У залі для занять з дітьми ЛФК проведено ремонт кондиціонера. Своїми силами та за власні кошти проведено частковий ремонт у кабінеті лікаря та старшої медсестри. Усі інші приміщення потребують ремонту.
За результатами перевірки управлінню праці та соціального захисту населення міської ради доручено клопотати перед міською радою щодо виділення коштів на проведення у відділенні соціально-медичної реабілітації дітей і підлітків косметичного ремонту у приміщеннях, придбання та установку 2 кондиціонерів (для кабінету масажиста та кімнати ЛФК), придбання жалюзі та вентиляторів для кабінетів відділення.

Діалог влади з народом
24.05.2016 міський голова П.Музика провів повторну виїзну зустріч із жителями гуртожитку “Юність-Дружба” (пр.Будівельників, 17а). Участь у заході взяли секретар ради О.Гордевич, виконувач обов'язків заступника міського голови, радник міського голови  І.Курдя, виконувач обов'язків заступника міського голови, радник міського голови В.Разводов, представники управління комунальної власності та КП “Підприємство комунальної власності”, депутати міської ради.
  
У відповідь на звернення жителів працівниками КП “ПКВ” проводяться роботи із заміни насосів систем водопостачання, встановлено гасій швидкості, проведено ремонт ліфту, пофарбовано фасад під'їзду, зроблено бюджетні запити для виділення коштів на проведення капітального ремонту під'їзду, міжпанельних швів та піддашку. Найближчим часом планується провести роботи із обладнання майданчику для встановлення сміттєвих контейнерів, заміни освітлення, ремонту завантажувальних клапанів сміттєпроводу. Одне з питань, яке залишається актуальним для жителів будинку, - завершення процедури оформлення права власності на житлові приміщення та встановлення статусу гуртожитку після його передачі до комунальної власності міста від ВП “Запорізька АЕС”. 
З усіх питань, що надійшли, міський голова, його заступники та працівники міських служб надали детальні роз'яснення та відповіді.