Новини‎ > ‎

Події 24.02.2015

опубліковано 24 лют. 2015 р., 06:11 Відділ інформації   [ оновлено 22 вер. 2016 р., 05:53 ]
 
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
       24.02.2015 депутати Енергодарської міської ради відвідали ВП “Запорізька АЕС”, де провели зустріч зі спеціалістами станції. Зустріч була організована в рамках підготовки ЗАЕС до громадських слухань з питань продовження термінів експлуатації енергоблоків №№ 1,2, які відбудуться в поточному році. Гості відвідали машинний зал, блочний щит управління енергоблоку, ознайомилися з технічними характеристиками основного обладнання, системами управління.
    Під час бесіди з заступником головного інженера з експлуатації Ю.Кульбою депутати задавали цікаві для них питання по експлуатації, системах безпеки, екології вироблення електроенергії на атомній станції і отримали на них компетентні відповіді.
    Також гості відвідали майданчик зберігання відпрацьованого ядерного палива. Начальник комплексу ССВЯП О.Габдуллін ознайомив відвідувачів з технічними характеристиками комплексу, з радіаційними параметрами і позитивними результатами десятирічної експлуатації об'єкта.
    Зустріч продовжилась в інформаційному центрі станції у форматі «круглого столу». Заступник головного інженера з продовження термінів експлуатації ЗАЕС В.Іванов розповів про технічну та економічну доцільність продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС, про світовий досвід у даному напрямку і тих заходах, які проводяться в рамках продовження термінів експлуатації першого і другого енергоблоків на Запорізькій АЕС.
     Крім технічної сторони продовження термінів експлуатації енергоблоків, депутатів цікавило питання про те, хто контролює виконання заходів і приймає рішення про продовження строків експлуатації. «Рішення про внесення змін до чинної ліцензію енергогенеруючої компанії ДП НАЕК «Енергоатом» на продовження життя енергоблоків приймає Державна інспекція ядерного регулювання України - це повноваження держави», - відповів В.Іванов.
     Учасники зустрічі також приділили увагу питанням соціальної захищеності населення, що проживає в зоні спостереження ЗАЕС. На всі питання були отримані вичерпні відповіді.
     Депутати подякували організаторам зустрічі за надану можливість відвідати Запорізьку АЕС, отримати інформацію з перших вуст.
     - Станція вразила. Було цікаво подивитися на обладнання, поспілкуватися із фахівцями, - сказав виконуючий обов'язки міського голови секретар ради П.Музика.
     Наприкінці зустрічі В.Іванов підкреслив значимість проведення всіх запланованих заходів та прийняття позитивного рішення щодо продовження термінів експлуатації енергоблоків ЗАЕС, тому що від успішної експлуатації станції залежить благополуччя не тільки регіону розташування ЗАЕС, а й енергетична стабільність всієї енергосистеми країни.


   
   
    24.02.2015 під головуванням виконувача повноважень міського голови секретаря ради П.Музики відбулося засідання координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам. Членами ради було заслухано інформацію про хід виконання Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД у Запорізькій області на 2012-2014 рр., Програми заходів щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів на 2011-2015 рр., соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Запорізькій області на 2012-2016 рр.
    У ході засідання обговорено заходи щодо діагностики, лікування, профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, а також план заходів щодо проведення в Енергодарі місячника до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

    24.02.2015 відбулися засідання постійних комісій міської ради: з питань архітектури та розвитку міського господарства; з питань економічного розвитку, бюджету та фінансів; з питань регламенту, законності, депутатської діяльності, етики та розвитку громади; з питань розвитку підприємництва та регуляторної політики; з питань освіти, культури, спорту та молоді; з питань соціального захисту та охорони здоров’я. Депутатами були розглянуті питання, внесені до порядку денного чергової тридцять четвертої сесії міської ради, яку планується провести 27.02.2015.