Новини‎ > ‎

Події 23.03.2016

опубліковано 23 бер. 2016 р., 07:06 Відділ інформації   [ оновлено 24 бер. 2016 р., 07:18 ]
 Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
23.03.2016 під головуванням міського голови П.Музики відбулося позачергове засідання комісії щодо відзначення грошовими персональними виплатами видатних спортсменів м.Енергодара. За пропозицією директора Енергодарської ДЮСШ з боксу ім. В.Р.Манзулі М.Стукала комісією прийнято рішення вивести з переліку спортсменів, що отримують премію, майстра спорту України міжнародного класу І.Магуріна у зв'язку з його переходом до категорії професійного спорту. Замість нього вирішено включити до переліку О.Борисенко - майстра спорту України з легкої атлетики, яка у січні 2016 року посіла ІІ місце у естафетному бігу 200-400-600-800 на командному чемпіонаті Україні у м.Запоріжжя та І місце у змаганнях з естафетного бігу 4х400м на чемпіонаті України у м.Суми у лютому 2016р. Спортсменці призначено  грошову персональну виплату з квітня 2016 року.
  
Загалом, грошову персональну премію у 2016 році отримуватимуть 10 спортсменів — майстрів спорту, переможців всеукраїнських, європейських та всесвітніх чемпіонатів, які гідно представляють Енергодар на всіх рівнях змагань. Серед них - члени збірної команди України з боксу серед молоді М.Капленко та А.Пригода, майстер спорту України з веслування на байдарках та каное Л.Бабак, майстри спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженим опорно-руховим апаратом Р.Топоркова та А.Кумейко.
Павло Олексійович підкреслив важливість підтримки талановитих спортсменів міста, які здобувають перемогу на турнірах та чемпіонатах міжнародного рівня, прославляють Енергодар у світі, своїм прикладом сприяють залученню молоді до занять спортом та пропаганди здорового способу життя.

23.03.2016 секретар ради О.Гордевич провів робочу нараду з вирішення проблеми безпритульних тварин у місті за участю волонтерів Благодійного фонду захисту тварин “Надія” та представників дніпропетровської фірми, яка надає послуги зі стерилізації тварин. Учасники зустрічі обговорили підготовку до першого етапу стерилізації тварин, який заплановано розпочати вже з 4 квітня. 
Минулого року в Енергодарі проводилися аналогічні заходи з відлову, вакцинації, стерилізації та кліпсування тварин. Як зауважують волонтери, саме такий метод є найгуманнішим та оптимальним для регулювання чисельності безпритульних тварин. Стерилізовані тварини менш агресивні та не несуть небезпеки для людей. Загалом, у 2015 році було прооперовано близько 200 собак. 
  
Відловом тварин займатимуться фахівці дніпропетровської фірми спільно з волонтерами та працівниками КП “Підприємство комунальної власності”. Кінцевою метою роботи є стерилізація близько 300 бездомних собак. 
Олег Іванович зауважив на необхідності проведення широкої інформаційно-роз'яснювальної роботи у засобах масової інформації та серед жителів міста стосовно заходів, які проводяться. Окрім того, прийнято рішення звернутися до власників та орендарів приміщень у промисловій зоні міста з проханням посприяти у відлові тварин, що проживають на їх території.
Як відомо, Енергодар — одне з небагатьох міст України, де заходи з обмеження чисельності безпритульних тварин впроваджуються на міському рівні за підтримки та фінансування органів влади. На проведення відповідних заходів з міського бюджету виділено близько 200 тис.грн. 
23.03.2016 відбулося засідання конкурсної комісії для проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування — завідувача та адміністраторів сектора реєстрації міської ради, адміністраторів Центру надання адміністративних послуг “Єдиний офіс”, начальника та головного державного інспектора відділу державного архітектурно-будівельного контролю міської ради. У конкурсі взяли участь 15 претендентів. Міському голові комісією рекомендовано 7 осіб для призначення на вакантні посади. 
  
  


Соціальна політика
22.03.2016 з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом в  Енергодарському  міському  центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді проведено  лекцію “Разом переможемо туберкульоз” для молоді з функціональними обмеженнями та їх батьків  із залученням лікаря-фтизіатра  Т.Ільченко. Учасники заходу обговорили питання розповсюдження та профілактики захворювання на туберкульоз. Лікар наголосила на необхідності своєчасного проходження флюорографічного обстеження.
Цього ж дня у ЕМ ЦСССДМ відбувся тренінг для волонтерів, дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та дітей з дитячого будинку сімейного типу. Спеціалістами Центру розповсюджено інформаційні матеріали з питань профілактики та лікування туберкульозу, а також символ боротьби з туберкульозом - білі ромашки. Загалом, участь у заходах взяли 42 особи.
  

23.03.2016 до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом у ЕНВК №5 спеціалістами та волонтери Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено акцію “Біла ромашка”. Мета заходу  -  інформаційно-просвітницька робота серед учнівської молоді, профілактична робота щодо запобігання захворюванню на туберкульоз, пропаганда здорового способу життя та своєчасного обстеження. 
Волонтери розповсюджували інформаційні буклети “Туберкульоз  виліковний”, “Здолаємо туберкульоз разом”, а також символи боротьби із туберкульозом — паперові білі ромашки. Загалом, акцією охоплено  540 осіб.
    Цього ж дня залученим психологом ЕМ ЦСССДМ проведено тренінг “Дихайте вільно”  для молодих осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі. Головна мета проведення тренінгу - привернення уваги молоді до проблем захворюваності на туберкульоз, інформування щодо шляхів поширення збудника хвороби, джерел інфекції, проявів захворювання. Для учасників заходу продемонстровано відеофільм “Туберкульоз. Знай. Стережись. Не бійся”. Спеціалісти центру розповсюдили інформаційні буклети та акцентували увагу на необхідності ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності. Заходом охоплено 14 осіб.
  

Гуманітарна політика
 
23.03.2016 на базі ЕЗОШ №7 проведено міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”  (“Джура”). Мета цих традиційних щорічних змагань — національно-патріотичне виховання, пропаганда здорового способу життя, формування у молоді знань та навичок з техніки військово-спортивної підготовки.
    Учасників привітали начальник управління освіти Т.Плахотна, старший офіцер Енергодарського міського об'єднаного військового комісаріату Ю.Місюра, запрошені учасники АТО.    
Військовослужбовці військової частини 3042 підтримали учасників змагань показовим виступом з демонстрації елементів бойових мистецтв. Творчі виступи присутнім подарували учні ЕНВК №1, ЕЗОШ №2 та ЕЗОШ №4.
        Учасники змагалися у військово-спортивних конкурсах, демонструючи стройову підготовку, майстерність та винахідливість, інтелектуальних змаганнях та творчих іграх, демонстрували знання історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох та сучасності, представляли творчо-мистецькі звіти свого рою та звіти про доброчинні справи, які виконувались відповідно до ідейних принципів козацького лицарства.
       За результатами змагань перше загальнокомандне місце виборола команда ЕНВК №5 “Характерники”, ІІ - команда ЕБГ “Гармонія” “Сокіл”, ІІІ  – команда ЕЗОШ №7 “Отамани”.
Переможці змагань представлятимуть Енергодар на обласному етапі.