Новини‎ > ‎

Події 23-25.04.2016

опубліковано 25 квіт. 2016 р., 04:32 Відділ інформації   [ оновлено 25 квіт. 2016 р., 21:39 ]
Заходи до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС
         25.04.2016 виконувач обов'язків міського голови О.Гордевич взяв участь в урочистому відкритті на території прохідної Запорізької ТЕС меморіальної дошки на честь ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС, Героя України Олександра Лелеченка.
        З січня до березня 1975р. О.Лелеченко проживав в Енергодарі та працював у електричному цеху Запорізької ТЕС. У березні переїхав до Прип'яті, де був призначений на посаду начальника зміни електроцеху, пізніше — заступником начальника цеху. 26 квітня 1986 р., після вибуху четвертого реактора Чорнобильської АЕС, О.Лелеченко брав активну участь у ліквідації наслідків аварії. Спільно з оперативним персоналом електроцеху організував термінові роботи з попередження вибуху турбогенераторів другої черги ЧАЕС. Після отримання першої медичної допомоги чоловік ще три дні працював на блоці. Помер 7 травня 1986 року у відділенні радіаційної патології у Києві. Указом Президента України у 2006 році Олександру Григоровичу присвоєно посмертно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”. 
  
         Олександр Григорович - єдиний експлуатаційник-енергетик України, удостоєний звання Героя України. Саме тому було прийнято рішення увічнити його ім'я у місті-супутнику двох найпотужніших енергетичних гігантів — Запорізької АЕС та Запорізької ТЕС,
         Олег Іванович у своїй промові наголосив на важливості такої події для енергетичної столиці України напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. 
        - На знак доброї і вічної пам'яті про героя-ліквідатора ми з вами сьогодні відкриваємо меморіальну дошку. Це лише мала частина тієї заслуженої данини, яку ми зобов'язані віддати йому. Імена і долі таких людей, як Олександр Лелеченко, будуть назавжди вписані в історію України. Ними пишається наше місто і вся країна.
        У відкритті пам'ятного знаку взяли участь депутат обласної ради О.Сагайдачний, депутати міської ради, ліквідатори аварії на ЧАЕС, працівники підприємства. Присутні вшанували пам'ять О.Лелеченка, поклавши квіти до меморіальної дошки. Своїми спогадами про героя поділився ветеран-енергетик Запорізької ТЕС, однокурсник героя Г.Гончарук.
  
Ювілейні дати
    25.04.2016 керуючий справами виконавчого комітету міської ради В.Біряк привітав з 95-річним ювілеєм учасника війни Корягіна Леоніда Гнатовича.
    Леонід Гнатович родом з с.Шапкине Володимирської області. У 1940 році переїхав до м.Вільний Амурської області. За фахом — медичний працівник. Брав участь у військових подіях у Китаї та Японії. Під час війни працював начальником медичного постачання полку у м.Улан-Уде Республіки Бурятії. З 1945 року — офіцер запасу Збройних Сил СРСР. У роки незалежної України  йому присвоєно звання полковника. 
    Має Орден Червоної Зірки, Орден Великої Вітчизняної війни ІІ ступеню, Орден Богдана Хмельницького, дві медалі “За бойові заслуги”. Проживає в Енергодарі з сином. 
    Володимир Васильович побажав ювіляру міцного здоров'я, родинного благополуччя, довгих років життя, вручив квіти та пам'ятний подарунок. До привітань приєдналася голова Ради Енергодарської міської організації ветеранів Н.Іванісова.

Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
    25.04.2016 відбулося засідання спостережної комісії при виконавчому комітеті міської ради. Члени комісії розглянули справи осіб, звільнених з місць позбавлення волі, обговорили питання організації здійснення контролю за дотриманням прав, основних свобод і інтересів умовно-достроково звільнених. У ході розгляду питань акцентувалася увага на належній соціальній адаптації таких осіб та вжитті профілактичних заходів щодо повторного втягнення їх у злочинну діяльність.

Благоустрій
    23.04.2016, у рамках підготовки до відзначення 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни, за ініціативи членів громадської організації “Об'єднання учасників АТО та волонтерів” пройшов традиційний весняний суботник. До заходу долучилися члени Ради Енергодарської міської організації ветеранів, громадські активісти, волонтери, учасники АТО, учні навчальних закладів міста, вихованці Енергодарської Малої академії наук. 
         Працюючи із запалом та гарним настроєм, ветерани та активісти очистили від сміття територію біля будівлі Ради ветеранів, прибрали гілки та чагарник, здійснили обрізку зелених насаджень, а також прибрали приміщення установи. Після заходу волонтери розвезли 25 продуктових наборів ветеранам за місцем проживання.
     Захід з благоустрою став ще однією доброю справою, яка об'єднала ветеранів та молодих енергодарців, сприяла духовній єдності поколінь, вихованню поваги до визволителів, які відстояли свободу та цілісність України у роки війни та героїв, які і сьогодні продовжують захищати її незалежність у зоні АТО. 

23.04.2016 у рамках Всеукраїнської соціально-екологічної акції “Зробимо Україну чистою” відділом у справах сім’ї та молоді міської ради в Енергодарі проведено загальноміський суботник під гаслом “Зробимо Енергодар чистим!”. 
Захід об'єднав близько 30 небайдужих жителів міста різного віку. Найактивнішу участь у суботнику взяли студенти та педагоги ЕІДМУ ім.Р.Г.Хеноха "КПУ", вихованці Центру туризму, краєзнавства та спорту, представники Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, активісти міського відділення цивільного корпусу “Азов”.
  
За дві години роботи було приведено у належний стан прибережну територію прогулянкового каналу та лісопаркову зону біля річкового порту. Спільними зусиллями енергодарці зібрали 50 пакетів сміття.
Ініціатори соціально-екологічної акції “Зробимо Україну чистою!” - молодіжний рух «Let's Do It, Ukraine!» у рамках Міжнародного проекту «Let's Do It, World!», який об'єднав 112 країн з метою збереження екологічного середовища планети. Щороку акція в Україні об'єднує понад 170 тис. учасників. Головною метою проекту є не тільки глобальне прибирання країни від сміття, а й привернення уваги до екологічного стану навколишнього середовища.