Новини‎ > ‎

Події 19.11.2015

опубліковано 20 лист. 2015 р., 03:51 Відділ інформації   [ оновлено 2 груд. 2015 р., 06:03 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
   
19.11.2015 під головуванням міського голови П.Музики відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення Дня Збройних Сил України. Члени організаційного комітету обговорили пропозиції до плану культурно-масових та урочистих заходів, які відбудуться у місті з нагоди свята. Серед основних: урочисті збори та концертна програма у МПК “Сучасник”; привітання військовослужбовців військових частин; покладання квітів до пам'ятного знаку учасникам АТО “Герої нашого часу” та місць поховання енергодарців, які віддали життя за цілісність та незалежність України.

 
   19.11.2015 міський голова П.Музика та секретар міської ради О.Гордевич провели зустріч із представниками ЗМІ з приводу впровадження та реалізації міської Програми відшкодування частини короткострокових кредитів, залучених у кредитно-фінансових установах, що надаються фізичним особам на реалізацію енергозберігаючих проектів у житлово-комунальному господарстві на період  2015-2018 років.
     У зустрічі взяли участь представники банківських установ міста. Начальник управління економіки міської ради О.Овчатова надала роз'яснення щодо основних пунктів Програми та порядку відшкодування населенню м.Енергодара частини суми кредиту, залученого для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, з метою впровадження енергоефективних заходів.
    Метою програми є забезпечення ефективного використання та збереження енергоресурсів, здешевлення кредитів, залучених у банківських установах, що надаються фізичним особам на впровадження енергозберігаючих та енергоефективних заходів шляхом компенсації частини кредитів за рахунок міського бюджету.
    Суть механізму програми полягає у тому, що з місцевого бюджету відшкодовуватиметься частина кредиту, залученого банками, фізичним особам на впровадження заходів з енергозбереження у відповідності до переліку енергоефективних заходів та матеріалів, передбачених постановою Кабінету Міністрів Україні  від 17.10.2011 № 1056 “Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження”. Відшкодування частини кредиту здійснюються тільки після надання фінансово-кредитною установою до головного розпорядника документів (актів виконаних робіт, накладних, інші документи), які підтверджують цільове використання кредитних коштів.
    Серед енергоефективного обладнання та матеріалів, передбаченого програмою, - радіатори опалення, регулятори температури повітря, вікна та балконні двері з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), вузли обліку води та теплової енергії, зокрема засоби вимірювальної техніки, багатозонний прилад обліку електричної енергії та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них. Відшкодування позичальнику частини суми кредиту проводиться одноразово у розмірі 20 відсотків суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 6 000 гривень за одним кредитним договором. У разі коли позичальником є фізична особа, якій в установленому законодавством порядку призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування частини суми кредиту здійснюється одноразово у розмірі 30 відсотків суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 6 000 гривень за одним кредитним договором.
    На фінансування Програми до кінця поточного року з міського бюджету виділено 300 тисяч гривень. Управлінням економіки міської ради укладено договори з міськими відділеннями “Ощадбанк” та “Укргазбанк”, які кредитують фізичних осіб. Як зауважила Олена Вікторівна, в Енергодарі — один з найвищих процентів відшкодування за кредитами з міського бюджету серед міст України. Станом на 19.11.2015 кредити на реалізацію енергозберігаючих проектів відшкодовано 8 заявникам.