Новини‎ > ‎

Події 19.02.2016

опубліковано 19 лют. 2016 р., 05:32 Відділ інформації   [ оновлено 19 лют. 2016 р., 05:33 ]
Заходи до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні
    19.02.2016 відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятного знаку учасникам АТО “Герої нашого часу”. Участь у заході взяли міський голова П.Музика, депутати міської ради, демобілізовані учасники АТО, активісти ГО “Об'єднання учасників АТО та волонтерів”, волонтери, жителі міста.
Павло Олексійович звернувся до учасників заходу з промовою, у якій підкреслив визначну роль учасників Революції Гідності у становленні національної свідомості та піднятті патріотичного духу українців, подякував жителям міста за небайдужість та вірність рідній державі, готовність ставати на захист її свободи та незалежності.

    Цього ж дня міський голова взяв участь у церемонії покладання квітів до місць поховань енергодарців, які віддали життя, захищаючи свободу, територіальну цілісність та незалежність України у зоні АТО, - Сергія Полуляха, Олександра Щурова та Олександра Мидловця. 
           
  
 19.02.2016 з нагоди Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні у центральній бібліотеці ЦБС міста відбулася урочиста презентація книги “Вклоняємось доземно українському солдату”.
    З промовою до присутніх звернувся міський голова П.Музика.
    - Ця книга - данина поваги всім, хто з честю виконує свій військовий обов'язок заради майбутнього нашої держави. За кожною історією — справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добробуту Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.
    Волонтер ГО “Об'єднання учасників АТО та волонтерів”, керівник Центру допомоги учасникам АТО та членам їх сімей К.Стаценко у своєму виступі розповіла про визначну роль жінки у волонтерській роботі, військовій справі та підтримці української армії. Саме цій темі присвячений один з розділів книги.

    Власними спогадами про військову службу на захисті свободи та цілісності держави з присутніми поділилися учасники бойових дій у зоні АТО, волонтери Михайло Гладков та Микола Олійник.
    Павло Олексійович висловив упевненість в тому, що книга посяде гідне місце у бібліотеках та школах міста, стане цінним навчальним посібником для вивчення сучасної історії України та патріотичного виховання молоді.   
    Два екземпляри видання передані до закладів освіти міста, один — до виконавчого комітету Енергодарської міської ради.

  
 19.02.2016 у всіх ЗНЗ міста пройшли лінійки-реквієми та виховні години до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. У ЕЗОШ №2 відбулася акція “Свіча пам'яті”. Протягом тижня для учнів старших класів проведено екскурсії до куточків слави у шкільних музеях, зустрічі з демобілізованими учасниками АТО, перегляд документального фільму “Зима, що нас змінила”.
    У бібліотеках централізованої бібліотечної системи міста організовані тематичні виставки книг та періодики: “Вони боролися за волю і незалежність України”,  “Славимо подвиг ваш”, “Схиляємо голови низько, щоб шану героям-солдатам віддасть”, “Подвигу - слава, подвигу — пам'ять”.
   
   
Протягом тижня у малому залі МПК “Сучасник” проходить виставка “Лютневі дні 2014 року”, присвячена пам'яті Героїв Небесної Сотні. Увазі відвідувачів представлені фотознімки доленосних подій, що відбулися на київському Майдані під час Революції Гідності.
    19.02.2016 виставку відвідали учні Енергодарського багатопрофільного ліцею. Завідувач музею МПК “Сучасник” Т.Христиченко розповіла про історію Революції Гідності. Присутні переглянули відеохроніку подій на Майдані, фотопортрети Героїв Небесної Сотні та документальні фотознімки.


Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
   
19.02.2016 відбулася нарада з питання вивчення та вирішення питання благоустрою території в районі міського ринку за участю депутатів міської ради, спеціалістів відділів та управлінь, приватних підприємців, представників громадськості.
    Як зазначила ініціатор зустрічі - депутат міської ради О.Рябуха, тривалий час проблемним для міста та городян питанням залишається незавершене будівництво біля міського ринку. Значну територію на одній з центральних вулиць міста займає неогороджена засмічена будівельна зона. Учасники наради обговорили пропозиції щодо цільового використання території біля ринку, зокрема, облаштування скверу для відпочинку городян. Ольга Сергіївна представила увазі присутніх орієнтовний план благоустрою землі. Власник однієї із земельних ділянок, приватний підприємець О.Яровий висловив готовність посприяти в облагороджуванні території та приведенні її до належного стану. Ольга Сергіївна наголосила на необхідності залучення працівників КП “Підприємство комунальної власності” для розчищення та прибирання території від сміття та бетонних конструкцій, озеленення та обрізки зелених насаджень.
    Для вжиття заходів із благоустрою території у рамках діючого законодавства у ході наради прийнято рішення підготувати запит до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для з'ясування питання щодо наявності статусу вказаної території як об'єкту незавершеного будівництва. Окрім того, вирішено звернутися до власників земельних ділянок та розміщених поруч торговельних об'єктів із проханням забезпечити благоустрій прилеглих до об'єктів територій.