Новини‎ > ‎

Події 16.03.2016

опубліковано 16 бер. 2016 р., 06:06 Відділ інформації   [ оновлено 17 бер. 2016 р., 07:09 ]

   Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

    16.03.2016 відбулися засідання постійних комісій міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, захисту прав людини, законності, взаємодії з правоохоронними органами та засобами масової інформації, а також з питань освіти, культури, спорту та молоді. Засідання комісій проходили у присутності учасників АТО, представників громадськості та ЗМІ. Депутатами були розглянуті питання, внесені до порядку денного чергової сесії міської ради, яку планується провести 18.03.2016.

  

       16.03.2016 під головуванням міського голови П.Музики відбулася нарада з питань реструктуризації заборгованості за спожиту теплову енергію КП “Підприємство комунальної власності” перед ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом”. Через заборгованість, що виникла у ході господарської діяльності між комунальним підприємством та ЗАЕС, та складає на сьогодні понад 56 млн.грн., минулого року на підставі судових рішень були заарештовані та заблоковані рахунки КП “ПКВ”. Як зазначив Павло Олексійович, зараз на КП працює незалежна аудиторська комісія, яка перевіряє стан фінансово-господарської діяльності підприємства. Для подальшої ефективної роботи підприємства та погашення заборгованості вирішено укласти договір з ВП “Запорізька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” щодо реструктуризації боргу, у якому місто виступить гарантом КП “ПКВ”.

  

       За підсумками наради вирішено розробити механізм погашення заборгованості та визначитися з термінами платежів. Після узгодження умов з ВП “ЗАЕС” планується укласти тристоронній договір між міською владою, комунальним підприємством та станцією про погашення заборгованості. Фінансування планується здійснювати з міського бюджету. 


     16.03.2016 у виконавчому комітеті міської ради відбулася зустріч міського голови П.Музики з демобілізованими учасниками Антитерористичної операції та членами їх сімей за участю секретаря ради О.Гордевича, начальників відділів та управлінь міської ради, які опікуються питаннями щодо забезпечення потреб учасників АТО.

Основною темою зустрічі стало питання щодо виділення земельних ділянок учасникам АТО та членам їх сімей. Павло Олексійович поінформував присутніх про роботу міської влади щодо забезпечення конституційних прав учасників АТО та їх сімей на отримання земельних ділянок. Він підкреслив, що Енергодар — одне з перших міст Запорізької області, де вже розпочато виділення земельних ділянок  учасникам бойових дій. Рішенням міської ради від 29.01.2016 №20 шести учасникам АТО надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на території ГБК №3 орієнтовною площею 0,0050 га кожному для будівництва індивідуальних гаражів на умовах безоплатної приватизації.

  
Павло Олексійович повідомив, що за результатами розгляду заяв учасників АТО підготовлено проект рішення міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 0,1000 га кожна 11 учасникам бойових дій по вулиці Молодіжній, навпроти будинку №17, за цільовим призначенням — землі житлової забудови для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на умовах безоплатної приватизації. Дане рішення планується винести на розгляд сесії 18.03.2016.

Начальник управління праці та соціального захисту населення О.Смірнова доповіла про хід реалізації Комплексної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік, яка передбачає надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, надання пільг учасникам АТО, членам їх сімей та сімей, члени яких загинули під час АТО, у розмірі 75% знижки на користування житлово-комунальними послугами та квартирну плату, придбання санаторно-курортних путівок для учасників АТО, придбання путівок для оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО, надання матеріальної допомоги на лікування та зубопротезування учасникам АТО у розмірі до 5 тис.грн. Як повідомила Олена Георгіївна, у Єдиному державного автоматизованому реєстрі пільговиків зареєстровано 126 учасників бойових дій.

Учасник АТО, член виконавчого комітету Є.Панов довів до відома присутніх інформацію про створення нової громадської організації учасників АТО “Енергодарське об'єднання — Захисники України”.

  

По завершенню зустрічі міський голова закликав всіх учасників АТО, громадські та волонтерські організації утриматися від взаємних звинувачень та об'єднатися у спільній справі взаємодопомоги та підтримки.


    16.03.2016 під головуванням міського голови П.Музики відбулося засідання організаційного комітету з питання проведення у місті фестивалю “Кожен спроможен” у рамках проекту “Всеукраїнський тур талантів”. До  міського голови звернулися представники Всеукраїнської громадської організації “Кожен спроможен” з проханням посприяти у проведенні фестивалю у місті Енергодарі. Як повідомили організатори, мета заходу — виявити та розкрити таланти рідного краю, надати можливість талановитій та творчій молоді заявити про себе. На жаль, на засідання організаційного комітету ініціатори заходу не з'явилися. Окрім того, як зазначила начальник відділу культури міської ради Н.Кулагіна, організатори досі не надали для розгляду програму та положення фестивалю, не погодили технічний райдер. 

    За підсумками засідання вирішено розпочати роботу над підготовкою та організацією фестивалю після отримання та узгодження всіх установчих документів та визначення основних умов проведення заходу. 

   

Діалог влади з народом

16.03.2016 відбулася телефонна “пряма лінія” з міським головою П.Музикою, під час якої до посадовця звернулися 9 осіб. Питання, що надійшли, стосувалися ремонту під'їздів, створення ОСББ, ремонту дорожнього покриття, якості надання послуг комунальними службами міста, розміщення нумерації будинків, організації приміських перевезень, налагодження системи опалення, соціального захисту. На всі запитання надані вичерпні відповіді, деякі взяті на особистий контроль міського голови для подальшого опрацювання.


Соціально-економічний розвиток

Згідно з рейтингом результатів соціально-економічного розвитку міст та районів Запорізької області за підсумками 2015 року, який проводився обласною державною адміністрацією, Енергодар - лідер серед міст обласного значення за сукупністю показників соціально-економічного розвитку. 

 І напрям – промисловість та розрахунки за енергоносії 

        За 2015 рік обсяг реалізованої промисловими підприємствами міста продукції становив 19217,3 млн.грн., що на 38,1% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року, по області – збільшився на 38,3%.        Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу в середньому по області дорівнює 73,8 тис.грн., по місту Енергодару – 352,6 тис.грн. За минулий рік рівень оплати населенням за спожитий природний газ по Енергодару становив 90%, за спожиту електроенергію — 96%, що пояснюється низькою платоспроможністю. За оцінкою результатів діяльності у 2015 році за напрямом “промисловість та розрахунки за енергоносії ” Енергодар посів перше місце. 

 ІІ напрям – державні фінанси

         Обсяг податкових надходжень до місцевих бюджетів у розрахунку на одиницю населення по області склав 2764,7 грн., по м.Енергодару – 5474,6 грн. За оцінкою результатів діяльності за напрямом “державні фінанси” Енергодар визнано лідером серед міст обласного значення. 

 ІІІ напрям – споживчий ринок 

        Обсяг роздрібного товарообороту (без урахування обороту фізичних осіб-підприємців) за січень-вересень 2015 року по місту склав 572,5 млн.грн., що у порівняних цінах на 14,3% менше, ніж у відповідному періоді 2014 року, по області цей показник менше на 22,0%. Абсолютний приріст обсягу роздрібного товарообороту розрахунку на одиницю населення склав по області (-)3812,7 грн., по Енергодару (-)2423,0 грн. 

ІV напрям – населення та ринок праці

         Середньомісячна заробітна плата по області за січень-грудень 2015 року склала 4200 грн. (4 місце по Україні) та збільшилась у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 22,4%, В Енергодарі темп росту середньомісячної заробітної плати склав 110% (7559,48 грн.).  Заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста на кінець 2015 року відсутня. 

 V напрям - житлово-комунальне господарство та будівництво житла 

        Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг по області за 2015 рік становив 89,5 %, по Енергодару – 97,9%. Заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги на 01.01.2016 по місту склала 19,1 млн.грн., що на 10,6% більше, ніж на початок року. 

VІ напрям – захист прав дитини 

         У 2015 році на обліку служб у справах дітей області перебувало 3,79 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В Енергодарі суттєво зросла питома вага дітей зазначеної категорії, які виховуються у сімейних формах виховання (96,2%). Кількість дітей, охоплених послугами відпочинку за рахунок усіх джерел фінансування, становила в Енергодарі 52,3% від загальної кількості дітей шкільного віку - найкращий показник по області. 

 VІІ напрям — освіта, культура та охорона здоров'я 

         У 2015 році охоплення дітей дошкільного віку (3-6 років) всіма формами дошкільної освіти в Енергодарі становило 100% від загальної кількості дітей цієї категорії. Чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах Енергодара у 2015 році становила 105 дітей на 100 місць. За оцінкою результатів діяльності за цим напрямом Енергодар також посів перше місце.

 

Розвиток територіальних громад

         За результатами відбору проектних заявок міст області у рамках проекту “Підтримка українських громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб” німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Енергодар став одним з учасників проекту, представивши на розгляд конкурсної комісії проектну заявку “Оновлення матеріально-технічної бази фізіотерапевтичного відділення ДЗ “СМСЧ №1”. 

    Даний проект реалізується у рамках програми “Спеціальна ініціатива “Україна” і виконується компанією GIZ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини.  Він спрямований на підтримку місцевих органів самоврядування Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей у роботі з внутрішньо переміщеними особами, який реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва на замовлення уряду Федеративної Республіки Німеччина.   

    Загалом, у Запорізькій області було подано на конкурс 174 проектні заявки, при розгляді яких враховувалися такі фактори як кількість внутрішньо переміщених осіб, які будуть підтримані через реалізацію проектної пропозиції, підтримка соціально вразливих категорій населення, наявність досвіду реалізації проектів міжнародної технічної допомоги та можливість зробити фінансовий внесок у реалізацію проекту. Кожному з відібраних учасників буде запропоновано окремий договір, у якому будуть визначені обсяги технічної допомоги, умови співпраці і взаємні зобов'язання сторін. Обсяг технічної допомоги буде визначено у кожної відібраної громаді індивідуально згідно з проектними пропозиціями, але не перевищуватиме 500 000 гривень.

Гуманітарна політика

    16.03.2016 під головуванням начальника управління освіти Т.Плахотної відбулася нарада керівників навчальних закладів управління освіти, на якій були розглянуті питання контролю дотримання державних вимог щодо змiсту, рiвня i обсягу освiтнiх послуг вiдповiдно до рiвня i профiлю навчання, особливостей закінчення 2015/2016 навчального року, проведення державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, стану дотримання у ДНЗ №8 вимог щодо ведення ділової документації.