Новини‎ > ‎

Події 16.02.2016

опубліковано 16 лют. 2016 р., 07:11 Відділ інформації   [ оновлено 16 лют. 2016 р., 22:05 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
    16.02.2016 під головуванням міського голови П.Музики відбулася інформаційно-методична нарада за участю радника заступника голови ОДА з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ОДА О.Зубченка, керівника обласного центру допомоги учасникам АТО О.Сквордякова, волонтера, представника центру О.Волкової, координаторів Енергодарського центру допомоги учасникам АТО, депутатів Енергодарської міської ради, демобілізованих учасників АТО, громадських активістів, волонтерів,
    За вагомий особистий внесок в організацію благодійної допомоги військовослужбовцям, що несуть службу у зоні АТО, волонтерську роботу та активну громадянську позицію Олександр Сергійович відзначив Грамотою ОДА керівника Енергодарського центру допомоги учасникам АТО К.Стаценко. Почесний гість подякував активістам ГО “Об'єднання учасників АТО та волонтерів” в особі керівника організації К.Табакаєва за плідну роботу у напрямку допомоги бійцям української армії, ініціативу заснування першого в області пам'ятного знаку загиблим учасникам АТО, реалізацію численних волонтерських та соціальних проектів.

    Доповідачі довели до відома присутніх інформацію щодо функціонування в області центрів з надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей,  форм та способів підвищення ефективності взаємодії органів влади із волонтерськими організаціями.    
    У Енергодарському Центрі працюють фахівці структурних підрозділів, які опікуються питаннями бійців АТО та координують роботу за напрямками з надання різних видів послуг, зокрема, з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, санаторно-курортного лікування, юридичних, земельних та житлових питань. У діяльності центру також беруть активну участь учасники АТО. Як зазначила О.Волкова, залучення  демобілізованих бійців до  волонтерської роботи допомагає їм швидше пройти соціальну та психологічну адаптацію.
    Павло Олексійович розповів про результати роботи Центру. Станом на 16.02.2016 надано матеріальну допомогу 137 учасникам АТО на загальну суму 516 360 грн., 29 осіб - у черзі на виплату. Компенсація на житлово-комунальні послуги у розмірі 75% від їх вартості нарахована  за 104 заявами на суму 107 240 грн., 4 особи - у черзі на виплату. 23 учасника АТО взято на облік для забезпечення санаторно-курортним  оздоровленням. Одній особі видано путівку до санаторію «Батьківщина» (м.Трускавець). Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводиться анкетування військовослужбовців щодо виявлення проблемних питань та першочергових потреб.   
    Щомісяця, кожного другого четверга, організована робота гарячої лінії на «Телефоні Довіри» для консультування учасників АТО та членів їх родин у співпраці з центром зайнятості та УПСЗН. У листопаді започаткована спеціалізована 5-годинна телефонна лінія з кризовим психологом (з 12-00 до 17-00 щодня) для надання невідкладної психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх родин (надійшло 65 звернень). При міському військовому комісаріаті психологом проводиться психодіагностика з визначення психологічної готовності до служби у Збройних Силах України, у тому числі - мобілізованих у зону АТО.
       Координатори центру за напрямками поділилися досвідом роботи, обговорили проблемні питання, що існують в організації допомоги учасникам АТО.  Більшість питань, з якими звертаються учасники АТО та члени їх сімей, стосуються забезпечення житлом, виділення землі та працевлаштування. Олександр Сергійович зазначив, що Енергодар є одним з небагатьох міст області, де міською радою прийнято рішення щодо виділення земельних ділянок шести учасникам АТО.
    Павло Олексійович підкреслив, що на сьогоднішній день можливості для виділення учасникам АТО земельних ділянок із земель запасу міста немає. Насамперед, це обумовлено приналежністю територій до земель лісогосподарського приз
начення. Олександр Сергійович пообіцяв посприяти у вирішенні даного питання на обласному рівні.
  
    О.Зубченко наголосив на необхідності консолідації дій усіх органів місцевого самоврядування, установ та організацій, громадських та волонтерських об’єднань задля успішного забезпечення учасників, ветеранів АТО, членів їх сімей та членів родин загиблих правами та гарантіями, які надаються державою. Він повідомив, що сьогодні ведеться робота щодо створення єдиної бази учасників АТО, членів їх сімей та проведення анкетування з метою глибокого вивчення їхніх потреб.
    Представник облдержадміністрації високо оцінив результати роботи Енергодарського Центру, рівень співпраці місцевих органів влади з представниками волонтерського руху у напрямку допомоги армії, подякував  за небайдужість та активну громадянську позицію.

    16.02.2016 під головуванням виконувача обов'язків начальника управління комунальної власності міської ради О.Караманова відбулося засідання комісії з прийому-передачі у комунальну власність об’єктів житла та соцкультпобуту від ВП “Запорізька АЕС” ДП НАЕК “Енергоатом”. Членами комісії були розглянуті питання щодо переведення у комунальну власність міста гуртожитків “Славутич-1, 2, 3”, обговорено умови їх прийому-передачі.

    16.02.2016 під головуванням начальника відділу охорони здоров'я міської ради М.Климчук-Новачкевич відбулася нарада з представниками підприємств та установ міста з питання виконання плану-графіку проведення Дня донора у м.Енергодарі на 2016 рік. Завідувач відділення трансфузіології ДЗ “СМСЧ №1” Л.Загорченко доповів про роботу відділення та виконання плану за минулий рік. У 2015р. по місту був прийнятий 1021 донор (виконання річного плану - 127,6%). Найкращі показники щодо залучення донорів, за традицією, продемонстрували ВП “Запорізька АЕС” (737)  та ДТЕК Запорізька ТЕС (100). У день здачі крові усі донори забезпечуються харчуванням з розрахунку 37 грн. 15 коп. на одну особу. З нагоди Дня донора у 2015 році сім енергодарців відзначені нагородою “Почесний донор України”.
    Мирослава Степанівна зазначила важливість залучення працівників до виконання громадянського обов'язку та ведення обліку на підприємствах міста з метою відзначення і нагородження почесних донорів до святкування у 2016 році Дня донора.