Новини‎ > ‎

Події 15.04.2016

опубліковано 15 квіт. 2016 р., 04:23 Відділ інформації   [ оновлено 19 квіт. 2016 р., 01:45 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
15.04.2016 під головуванням виконувача обов'язків міського голови О.Гордевича відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення у місті 71-ї річниці завершення Другої світової війни. Члени оргкомітету обговорили ряд культурно-масових та спортивних заходів, запланованих з нагоди пам'ятної дати. Серед основних: мітинг-реквієм біля пам'ятної стели; автопробіг по місцях бойової слави Нікопольського плацдарму за участю ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни; урочистий захід та святковий концерт у міському парку культури та відпочинку; покладання квітів до місць поховання енергодарців, учасників АТО та до пам'ятного знаку воїнам, які віддали життя за цілісність та незалежність України АТО, “Герої нашого часу”; відвідування та привітання ветеранів та учасників бойових дій за місцем проживання; проведення у навчальних закладах зустрічей з ветеранами та учасниками АТО, тематичних лекцій, уроків пам'яті, екскурсій; велоестафета та традиційний легкоатлетичний марафон.
Найближчим часом план міських заходів буде затверджено відповідним розпорядженням міського голови.
  

 

       15.04.2016 секретар ради О.Гордевич взяв участь у інформаційно-просвітницькому семінарі “Активація реформ у галузі житлово-комунального господарства, проведеному за ініціативи Енергодарської громадської організації “Вільний формат”. Учасники заходу обговорили питання створення конкурентного середовища у сфері управління житлом як шляху до впровадження комфортних та безпечних умов проживання громадян.

        Питання створення та функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на сьогодні є одним з найактуальніших у сфері житлово-комунального господарства України. Згідно з діючим законодавством з 01.07.2016 жителі багатоквартирних будинків матимуть право самостійно вибирати керуючого будинку, організацію або компанію, яка буде здійснювати житлово-комунальні послуги, створивши ОСББ. У разі, якщо власники квартир не зможуть дійти згоди до липня поточного року, орган місцевого самоврядування самостійно призначить виконавця послуг.

        Керівник Громадської спілки “Запорізький ресурсний центр КОЛО”, голова правління Запорізької обласної громадської організації власників житла “Наш дім” Л.Карпенко детально доповіла про порядок створення ОСББ, розтлумачила основні статті Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

        У ході семінару були проаналізовані етапи створення та переваги діяльності ОСББ, обговорені практичні аспекти діяльності об’єднань, тенденції та перспективи їх розвитку. Як наголосили організатори заходу, одним із найважливіших етапів роботи над створенням ОСББ сьогодні є активізація проведення роз’яснювальної роботи серед жителів міста.

 Гуманітарна політика

15.04.2016 Науково-методичним центром управління освіти з метою  розвитку творчих та інтелектуальних здібностей, формування в школярів інтересу до історії проведено IV міський інтелектуальний турнір юних істориків.

    У історичних боях зустрілися чотири команди шкіл міста: ЕНВК1, ЕНВК 5, ЕЗОШ №7 та ЕБЛ.

    Юні історики розглянули актуальні питання вітчизняної та всесвітньої історії. Учасники продемонстрували високий рівень підготовки до інтелектуального конкурсу, вміння працювати з історичними джерелами, аргументовано відстоювати власну точку зору, цікаво та структуровано представляти історичну інформацію. 

    За підсумками турніру перемогу виборола команда ЕНВК №1.

  
Інше
15.04.2016 на базі Енергодарського інституту державного та муніципального управління ім.Р.Хеноха “Класичний приватний університет” відбувся майстер-клас з освітнього росту та самовдосконалення, організований Всеукраїнською громадською організацією “Кожен спроможен”. 
16-17.04.2016 на міському стадіоні “Старт” планується провести Всеукраїнський фестиваль талантів “Кожен спроможен”, у якому візьмуть участь творчі колективи Енергодара та інших міст України.