Новини‎ > ‎

Події 13.11.2015

опубліковано 13 лист. 2015 р., 05:53 Відділ інформації   [ оновлено 15 лист. 2015 р., 22:40 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
     13.11.2015 міський голова П.Музика провів зустріч із представниками німецького товариства міжнародного співробітництва “Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH” з питання співробітництва у сфері соціальних, освітніх та медичних послуг для підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших соціально чутливих верств населення міста, покращення соціальної інфраструктури міста.
    Зустріч відбулася у рамках проекту, спрямованого на підтримку місцевих органів самоврядування у роботі з внутрішньо переміщеними особами та жителями міста, який реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва на замовлення уряду Федеративної Республіки Німеччина.
    Під час зустрічі було проаналізовано ситуацію в Енергодарі, що існує у сфері соціального забезпечення переселенців та жителів міста, обговорено основні проблемні питання, що існують у сфері соціального забезпечення жителів міста, питання організації надання соціальних послуг різним верствам населення, визначено середньострокові та довгострокові цілі подальшої співпраці з місцевими органами виконавчої влади та іншими організаціями цієї сфери.
    Начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради О.Смірнова доповіла про стан роботи з внутрішньо переміщеними особами, які проживають у місті. Станом на 10.11.2015 в Енергодарі зареєстровано 942 сім'ї (1357 осіб), серед них — 257 дітей, 692 пенсіонери, 81 інвалід. Адресну допомогу для покриття втрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг отримують 722 сім'ї. Допомогою переселенцям опікуються благодійні громадські організації міста, приватні підприємці, релігійні громади. Загалом, за період з червня 2014 до листопада 2015 року соціальною, матеріальною, гуманітарною допомогою охоплено понад 400 сімей. Діти з таких сімей безкоштовно відвідують позашкільні гуртки, отримують путівки на відвідування літніх дитячих таборів та ін. Як зауважила Олена Георгіївна, на сьогодні найбільш проблемне питання у роботі з переселенцями — відсутність вільного житла.
    Однією з найбільш проблемних сфер соціальної інфраструктури міста залишається медична галузь. На сьогодні в Енергодарі гостро стоїть потреба у оновленні діагностичного обладнання ДЗ “СМСЧ №1”.
    Представник Асоціації громад Запорізької області закликав міського голову Енергодара долучитися до членства в Асоціації для налагодження подальшої взаємодії та співпраці. За підсумками засідання було вирішено надати іноземним партнерам розроблені проекти заходів з поліпшення соціальної сфери міста для розгляду та подальшого відбору для інвестування.
   
Ювілейні дати
   
13.11.2015 у Раді Енергодарської міської організації ветеранів відбулося урочисте привітання  жительки міста Любименко Марії Андріївни із 90-річним ювілеєм.
    Марія Андріївна родом із с.Рибинське Ульянівського району Карагандинської області. Закінчила 9 класів. Під час війни працювала на заводі виготовлення тари. Після завершення війни, з 1946 до 1953 року працювала бухгалтером, пізніше поїхала на цілину. З 1958р. працювала бухгалтером  у Караганді, у 1974р. переїхала до України.
    Керуючий справами виконавчого комітету В.Біряк привітав ювіляршу зі святом,  подякував жінці за життєвий досвід, трудові здобутки, мужність та стійкість, вручив подарунок та квіти від виконавчого комітету.
    До привітань приєдналася голова ради Енергодарської міської організації ветеранів Н.Іванісова.
    Свій виступ ювілярші подарували вокалісти творчого об'єднання “Україночка”.