Новини‎ > ‎

Події 12.05.2016

опубліковано 12 трав. 2016 р., 07:05 Відділ інформації   [ оновлено 16 трав. 2016 р., 01:47 ]
Міжнародне партнерство
    12.05.2016 Енергодар з робочим візитом відвідав Надзвичайний та Повноважений посол Канади в Україні Роман Ващук. Почесний гість зустрівся з міським головою П.Музикою, а також взяв участь у економічному форумі з теми: “Партнерство бізнесу і влади — запорука збалансованого розвитку м.Енергодара”. 
  
  
    Захід проведено за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який реалізовує Федерація канадських муніципалітетів спільно з компанією ТОВ ДТЕК. У 2015 році Енергодар став учасником конкурсного відбору проекту, який упроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади. Проект спрямований на зміцнення муніципального сектору в Україні, запровадження моделі «відкритого уряду», забезпечення прозорості та ефективності прийняття рішень органами місцевого самоврядування, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу, підтримки процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. 
    Участь у заході взяли заступник голови Запорізької обласної ради Є.Семенков, депутат Запорізької обласної ради О.Сагайдачний, представники місцевих органів виконавчої влади, Запорізької обласної державної адміністрації, компанії ТОВ ДТЕК, Федерації канадських муніципалітетів, проекту ПРОМІС, бізнесу, громадськості та ЗМІ.
  
    Павло Олексійович зазначив, що робота міської влади сьогодні спрямована на налагодження тісної взаємодії з представниками малого та середнього бізнесу, підвищення відкритості та прозорості при вирішенні важливих для життєдіяльності міста питань. 
    Посол Канади в України підкреслив, що спільна робота у рамках проекту ПРОМІС, спрямована впровадження ефективного місцевого управління та підвищення економічного розвитку міста, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу, підтримки процесу стратегічного планування та брендингу міста. Почесний гість висловив впевненість у тому, що такий захід  дозволить налагодити ефективний діалог влади з малим та середнім підприємництвом, робити співпрацю влади, громади та бізнес-середовища більш тісною та плідною.
    Про основні проблеми та перешкоди у напрямку розвитку малого бізнесу у місті доповіли приватні підприємці П.Богдан та Є.Данильченко. Серед слабких сторін розвитку бізнесу були названі такі фактори, як монопрофільність міста,  відтік молоді, недосконале податкове законодавство, високі процентні ставки, які надають банківські установи, висока вартість адміністративних послуг, значні витрати на електроенергію та постійне зростання цін на енергоносії, неналежний рівень забезпечення умов для започаткування бізнесу, відсутність достатнього обсягу інформації про можливості для розвитку бізнесу, використання земельних ділянок та нерухомості.  Натомість, сприятливими факторами для розвитку бізнесу за результатами проведеного опитування підприємці назвали стабільність міста та купівельні спроможності населення.
      Консультанти проекту ПРОМІС Л.Оленковська, Б.Мосунов та Н.Кобильчак презентували учасникам форуму результати дослідження думки підприємців міста щодо проблемних питань розвитку бізнесу та шляхів їх вирішення, результати експрес-аналізу місцевого регуляторного середовища, а також представили так звану “дорожню карту” послідовних кроків покращення місцевого бізнес-клімату.  
    Про стан та перспективи розвитку інфраструктури підтримки малого бізнесу в Енергодарі представила директор громадської організації “Агенція місцевого розвитку” В.Нецвітайло. Учасники засідання заслухали інформацію заступника директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької ОДА В.Самусь щодо функціонування державних та регіональних програм, спрямованих на підтримку малого та середнього бізнесу.  Про досвід співпраці компанії ДТЕК з канадськими партнерами розповіла керівник департаменту зі сталого розвитку компанії ДТЕК В.Гриб.
    Під час форуму учасники заходу заслухали інформацію про стан соціально-економічного розвитку міста, роботу над Стратегією розвитку міста Енергодара, стан малого та середнього підприємництва, взаємодії місцевої влади з представниками бізнесу та громадськості, а також ознайомилися з презентацією Генерального плану міста Енергодара. Про основні напрямки роботи у сфері інвестиційної політики та ребрендінгу міста доповів помічник міського голови І.Курдя.
    За підсумками засідань були заслухані пропозиції щодо шляхів  вирішення основних проблемних питань у сфері підприємництва, а також визначені основні плани подальшої роботи у напрямку сприяння та розвитку бізнес-середовища.
  

Соціальна політика
        12.05.2016, з нагоди святкування Дня матері та Міжнародного дня сім’ї Енергодарським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено святковий захід для клієнтів КП “Центр соціально-психологічної реабілітації”. Зі святом присутніх привітали директор ЕМ ЦСССДМ Т.Сидорик, настоятель Свято-Богоявленського храму В.Брода та представник депутата обласної ради В.Редьки. Для учасників заходу була організована концертна програма за участю вихованців ЦДЮТ, волонтерів  та членів клубів “Подолання” та “Джерела надії”. 
Загалом, участь у заході взяли 45 осіб.