Новини‎ > ‎

Події 12.04.2016

опубліковано 12 квіт. 2016 р., 05:05 Відділ інформації   [ оновлено 13 квіт. 2017 р., 22:38 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
         12.04.2016 відбулися засідання постійних комісій міської ради з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва та регуляторної політики, з питань будівництва, архітектури, земельних відносин, охорони навколишнього середовища, з питань освіти, культури, спорту та молоді. Депутатами були розглянуті питання, внесені до порядку денного чергової сесії міської ради, проведення якої, згідно із розпорядженням міського голови від 04.04.2016 №105-р, заплановано 14.04.2016. 

         12.04.2016 у виконавчому комітеті міської ради проведено анкетування представників бізнесу з питань підтримки малого та середнього підприємництва у рамках розробки Стратегії розвитку міста Енергодара до 2020 року. Тематика опитування стосувалася основних стратегічних напрямків розвитку міста: “Екологічна безпека території міста”, “Конкурентоспроможна, диверсифікована та інноваційна економіка”, “Комфортне для проживання місто”. Участь в опитуванні взяли експерти Проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС), бізнесу та соціально активної громадськості. Результати опитування будуть враховані у проекті Стратегії міста. 

Діалог влади з народом
        12.04.2016 секретар міської ради О.Гордевич здійснив прийом громадян, на який звернулися 5 осіб з питань, що стосувалися соціального захисту, якості надання комунальних послуг, покращення житлових умов. З усіх питань жителям міста надані відповіді та детальні роз'яснення, деякі зі звернень поставлені на контроль для подальшого вирішення відповідальними структурними підрозділами.
12.04.2016 міський голова П.Музика провів виїзну зустріч із жителями гуртожитку “Славутич 1, 2, 3” (вул.Центральна, 2) за участю секретаря ради О.Гордевича, представників управління комунальної власності та КП “Підприємство комунальної власності”. У лютому поточного року гуртожиток було передано до комунальної власності міста з балансу ВП “Запорізька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом”. На сьогодні КП “ПКВ” не завершено процедуру оформлення права власності гуртожитку. У зв'язку із цим у жителів виникають питання щодо якості обслуговування будинку,  зокрема, впорядкування тарифів на житлово-комунальні послуги. Представники КП “ПКВ” запевнили, що після проведення інвентаризації та перевірки технічної документації гуртожитку зазначені тарифи будуть перераховані у відповідності до нормативів. 
  
Серед інших питань, які турбували жителів гуртожитку, - благоустрій прибудинкової території, встановлення дитячого майданчика, обладнання зупинки автотранспорту, встановлення поштових скриньок, пандусу для вивозу сміття, сміттєвих баків, гасія швидкості, тощо. З усіх питань міський голова та працівники міських служб надали детальні роз'яснення та відповіді. Наступну зустріч із жителями гуртожитку заплановано провести через місяць. 

Зустріч з учасниками АТО
            12.04.2016 у малому залі МПК “Сучасник” відбулася зустріч міського голови П.Музики з учасниками Антитерористичної операції за участю секретаря ради О.Гордевича, помічника міського голови І.Курді, керівника Центру допомоги учасникам АТО та членам їх сімей К.Стаценко, начальників відділів та управлінь міської ради, які опікуються питаннями щодо забезпечення потреб учасників АТО.
    Основною темою зустрічі було питання виділення земельних ділянок для учасників АТО та членів їх сімей. Павло Олексійович наголосив на необхідності згуртування та об'єднання всіх учасників АТО для досягнення спільної мети - реалізації конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок на території міста Енергодара. 
    
    Як нагадав міський голова, відповідно до затвердженого у 2015 році Генерального плану, на території міста передбачено квартал під малоповерхову житлову забудову №10-а, за рахунок якого можливо передавати земельні ділянки під будівництво житла. Зазначена територія відноситься до земель лісового фонду та знаходиться у користуванні Державного підприємства “Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство”. На теперішній час вирішити питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво житла, дачного будівництва та садівництва можливо лише у порядку зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення. Міською владою ведеться офіційне листування із Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України та ДП “Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство” щодо  врегулювання на законодавчому рівні питання зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення для подальшої можливості виділення землі учасникам АТО. Як зазначила начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста В.Знахуренко,  до порядку денного сесії міської ради, яку планується провести 14.04.2016, внесено питання щодо резервування земельної ділянки-масиву №10-а для учасників АТО під індивідуальну житлову забудову.
    Учасник АТО О.Лохматов виступив із пропозицією створити кооператив учасників АТО. У такому випадку члени кооперативу згідно зі статутом матимуть змогу самостійно розподіляти отриману землю. Начальник юридичного управління міської ради Д.Поліщук повідомив про те, що такий захід є юридично обґрунтованим та доцільним для оптимального вирішення питання розподілу земельних ділянок. 
  
         Міський голова звернувся до учасників зустрічі із проханням надати власні пропозиції щодо кандидатури радника міського голови з числа учасників АТО, який координуватиме роботу міської влади у напрямку вирішення проблемних питань бійців. Учасники заходу запропонували кандидатуру капітана Національної гвардії, лицаря ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня В.Єгорова. 
 
Соціальна політика
        12.04.2016 волонтери Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели благодійний збір коштів у виконавчому комітеті міської ради та на вулицях міста у рамках ХІ щорічної Всеукраїнської благодійної акції “Серце до серця”. До акції долучилися міський голова П.Музика, секретар ради О.Гордевич, керуючий справами виконавчого комітету В.Біряк, помічники міського голови І.Курдя та Ю.Кисленко. Волонтери, збираючи кошти, дарували енергодарцям яскраві наклейки — символ акції. 
  
        Акція триватиме до 24 квітня. Всі зібрані кошти будуть перераховані на придбання реанімаційного медичного обладнання для дитячих лікарень України. У 2015 році під час проведення акції по Запорізькій області було зібрано 136096,58 грн. За ці кошти придбано медичне обладнання для дитячої обласної лікарні м.Запоріжжя (5 шприцевих інфузійних насосів B.Braun та 838 шприци для забору матеріалу). 
  
  
Гуманітарна політика
        12.04.2016 у м.Мелітополь відбувся зональний етап Обласного конкурсу «Обери життя». Енергодар представляла команда ЕНВК №5, яка  посіла почесне  ІІ місце серед восьми команд міст та районів області.