Новини‎ > ‎

Події 11.02.2016

опубліковано 11 лют. 2016 р., 05:39 Відділ інформації   [ оновлено 15 лют. 2016 р., 22:56 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
    11.02.2016 у виконавчому комітеті міської ради відбулася зустріч міського голови П.Музики з демобілізованими учасниками Антитерористичної операції за участю секретаря ради О.Гордевича, начальників відділів та управлінь міської ради, які опікуються питаннями щодо забезпечення потреб учасників АТО.
    Основною темою зустрічі стало питання щодо виділення земельних ділянок для учасників АТО та членів їх сімей. Павло Олексійович підкреслив, що на сьогоднішній день для реалізації конституційних прав на безоплатне отримання земельних ділянок із земель запасу комунальної форми власності міста для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва на території міста Енергодара немає можливості виділення земельних ділянок під вищезазначені види використання. Насамперед, це обумовлено землями лісогосподарського призначення, які з усіх сторін оточують місто. Загальна площа земель міста Енергодара складає 6350,1000 га. Загальна площа земель лісогосподарського призначення в місті складає 2142,2900 га, з яких 1610 га ландшафтні заказники місцевого значення «Водянські кучугури» та «Іванівський бір».
Відповідно до затвердженого у 2015 році Генерального плану міста передбачено квартал під малоповерхову житлову забудову №10-а, за рахунок якого можливо передавати земельні ділянки під будівництво житла, але зазначена територія відноситься до земель лісового фонду та знаходиться у користуванні Державного підприємства «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство». На теперішній час вирішити питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво житла, дачного будівництва та садівництва можливо лише у порядку зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення.
  До Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України та ДП «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство» було направлено листа з проханням надати нотаріальну згоду на вилучення зазначеної земельної ділянки для подальшої можливості оформлення документації із землеустрою по вилученню із земель лісового фонду та передачі її до земель комунальної форми власності міста.
    За результатами отриманих відповідей міській раді було відмовлено з посиланням на розпорядження КМУ від 10.04.2008 №610-р «Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками» із змінами та доповненнями з посиланням на призупинення прийняття рішень про надання згоди на вилучення земельних ділянок, їх передачу у власність та оренду зі зміною цільового призначення під вищезазначені цілі.
    Енергодарською міською радою направлено звернення до Прем’єр-міністра України А.Яценюка про врегулювання на законодавчому рівні питання зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення для подальшої можливості виділення землі учасникам АТО.
    Окрім земельних питань бійців цікавили питання щодо отримання безвідсоткової позики на придбання квартири у місті, пільгового перевезення учасників АТО міжміським транспортом, реалізації Комплексної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік. Як і в минулому році, програма передбачає: надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб; надання пільг учасникам АТО, членам їх сімей та сімей, члени яких загинули під час АТО, у розмірі 75% знижки на користування житлово-комунальними послугами та квартирну плату; придбання санаторно-курортних путівок для учасників АТО; придбання путівок для оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО. Серед нововведень програми на 2016 рік - надання матеріальної допомоги на лікування та зубопротезування учасникам АТО у розмірі до 5 тис.грн. Загальний обсяг фінансування програми на 2016 рік — 980,6 тис.грн. Окрім того, службами міста продовжують надаватися комплексні соціальні, медичні, психологічні послуги військовослужбовцям та їх рідним.
     Що стосується пільгового перевезення автобусами міжміських маршрутів, завідувач сектора дорожнього господарства та транспорту управління комунальної власності міської ради Л.Радченко повідомила, що відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу” учасники бойових дій та особи, прирівняні до них мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів незалежно від відстані та місця проживання. У випадку непорозуміння або відмови водія від безоплатного перевезення Лілія Леонтіївна порекомендувала учасникам АТО звертатися безпосередньо до каси автотранспортного вокзалу.


    11.02.2016 на “Телефоні довіри” Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулася “пряма лінія” з питань надання консультативної та інформаційної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей за участю фахівців центру зайнятості та управління праці та соціального захисту населення. “Пряма лінія” проводиться щомісяця кожного другого четверга. Питання, що надійшли, стосувалися працевлаштування, перенавчання на іншу спеціальність, постановки на облік як безробітного, можливості отримання разової виплати для організації підприємницької діяльності. На всі питання були надані вичерпні відповіді.
    Окрім того, продовжується робота щоденної телефонної «гарячої лінії» з кризовим психологом для надання невідкладної психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. За час роботи телефонної лінії (з листопада 2015 року) до спеціалістів надійшло 63 звернення.

Соціальна політика
    11.02.2016 спеціалістами Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено святковий захід “Стріли Купідона” для молоді з функціональними обмеженнями, членів клубу «Подолання», волонтерів «Школи волонтерів», присвячений Дню Святого Валентина. Клієнти центру взяли участь у конкурсно-розважальній програмі та молодіжній святковій дискотеці. Всі гості отримали символічні подарунки від волонтера Жайворонок Юлії – повітряні кульки у вигляді сердець.

    11.02.2016 представниками 1-го державного пожежно-рятувального загону ГТ МНС України в Запорізькій області проведено інформаційно-просвітницький захід для клієнтів Енергодарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо правил поводження на воді у зимовий період. Учасники заходу переглянули відеоролики про небезпеку необережного поводження на воді, заслухали інформацію фахівця та отримали інформаційні листівки. Охоплено 56 осіб.
Гуманітарна політика
    11.02.2016 Науково-методичним центром управління освіти  проведено ІІІ міський інтелектуальний турнір юних хіміків для учнів 9-х класів з поглибленим вивченням предмета, у якому взяли участь команди ЕНВК №5 та ЕЗОШ №2.
     Учасники змагались  у хімічній естафеті, відгадували хімічні загадки, проводили експерименти та брали участь в інших конкурсах.
    Переможцем інтелектуального змагання  стала команда «Позитрон» ЕНВК №5 (керівник – Ясінська Н.В.). Команда «Углерод» ЕЗОШ №2 (керівник - Давиденко О.В.) перемогла у номінації «Вірність хімії».
    Вболівальники активно підтримували учнів команд своїх шкіл, брали участь у грі з глядачами.