Новини‎ > ‎

Події 08.10.2015

опубліковано 8 жовт. 2015 р., 05:33 Відділ інформації   [ оновлено 27 жовт. 2015 р., 23:02 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування   
    08.10.2015 у виконавчому комітеті міської ради відбулася зустріч першого заступника міського голови І.Самойдюка з представниками місцевих ЗМІ. Основною темою зустрічі стало обговорення міської Програми відшкодування частини короткострокових кредитів, залучених у кредитно-фінансових установах, що надаються фізичним особам на реалізацію енергозберігаючих проектів у житлово-комунальному господарстві на період  2015-2018 років.
    Іван Гнатович ознайомив та надав роз'яснення щодо основних пунктів програми та Порядку відшкодування населенню м.Енергодара частини суми кредиту, залученого для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, з метою впровадження енергоефективних заходів.
    Метою цієї програми є забезпечення ефективного використання та збереження енергоресурсів, здешевлення кредитів, залучених у банківських установах, що надаються фізичним особам на впровадження енергозберігаючих та енергоефективних заходів шляхом компенсації частини кредитів за рахунок міського бюджету.
    Суть механізму програми полягає у тому, що з місцевого бюджету відшкодовуватиметься частина кредиту, залученого банками, фізичним особам на впровадження заходів з енергозбереження у відповідності до переліку енергоефективних заходів та матеріалів, передбачених постановою Кабінету Міністрів Україні  від 17.10.2011 № 1056 «Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження». Відшкодування частини кредиту здійснюються тільки після надання фінансово-кредитною установою до головного розпорядника документів (актів виконаних робіт, накладних, інші документи), які підтверджують цільове використання кредитних коштів.
    На фінансування програми до кінця цього року з міського бюджету виділено 375 тисяч гривень. Управлінням економіки міської ради укладено договір з міським відділенням державного Ощадбанку, яке  кредитуватиме фізичних осіб.
    Що стосується Порядку, то він визначає процедуру та механізми використання коштів міського бюджету у рамках виконання діючої міської Програми стимулювання населення м.Енергодара до впровадження енергоефективних заходів. Серед енергоефективного обладнання та матеріалів, передбаченого Порядком, - радіатори опалення, регулятори температури повітря, вікна та балконні двері з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), вузли обліку води та теплової енергії, зокрема засоби вимірювальної техніки, багатозонний прилад обліку електричної енергії та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них. Відшкодування позичальнику частини суми кредиту проводиться одноразово у розмірі 20 відсотків суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 6 000 гривень за одним кредитним договором. У разі коли позичальником є фізична особа, якій в установленому законодавством порядку призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування такому позичальнику частини суми кредиту здійснюється одноразово у розмірі 30 відсотків суми кредиту на здійснення заходу, але не більш як 6 000 гривень за одним кредитним договором.
    І.Самойдюк відзначив, що впровадження та реалізація даної програми сприятиме розвитку галузі енергоефективної реконструкції у житлово-комунальному господарстві міста, дозволить зменшити обсяги споживання паливно-енергетичних та водних ресурсів, поліпшити енергоефективності конструкцій і внутрішньо-будинкових систем теплопостачання житлових будівель.
    З усіх питань, що цікавили учасників зустрічі, надані вичерпні відповіді.
    08.10.2015 Енергодарським міським Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді разом з спеціалістами міського Центру зайнятості проведено телефонну «гарячу лінію» з питань надання консультативної та інформаційної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. На “лінію” надійшло 3 звернення від демобілізованих учасників АТО, що стосувалися перенавчання на іншу спеціальність, працевлаштування, постановки на облік як безробітного та можливості отримання разової виплати для організації підприємницької діяльності. На всі питання були надані вичерпні відповіді.
    Окрім того, з метою підвищення рівня правової інформованості та соціальної захищеності демобілізованих учасників АТО виконавчим комітетом міської ради серед трудових колективів закладів та установ міста проведена широка інформаційно-роз'яснювальна робота щодо поширення інформаційних носіїв про роботу обласної волонтерської “гарячої лінії” для бійців АТО та членів їх сімей. Плакати розміщені у приміщеннях органів виконавчої влади, міських служб, соціальних установ, комунальних підприємств, закладів культури та освіти, Енергодарському міському об'єднаному військовому комісаріаті.

    08.10.2015 під головуванням начальника управління праці та соціального захисту населення О.Смірнової відбулося засідання правління фонду соціальної підтримки громадян «Турбота». На засіданні розглянуто 46 заяв та виділено матеріальну допомогу на суму 34 555 грн., 1 заява буде винесена на сесію міської ради. Зокрема, виділена матеріальна допомога на перевезення хворих на ниркову недостатність на суму 18 337 грн.