Новини‎ > ‎

Події 07-10.03.2015

опубліковано 10 бер. 2015 р., 07:53 Відділ інформації   [ оновлено 12 бер. 2015 р., 22:50 ]

Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

  

 10.03.2015 на площі перед МПК “Сучасник”, біля пам'ятника Тарасу Шевченку, відбувся урочистий захід, присвячений 201-й річниці з дня народження великого українського митця. У заході взяв участь виконувач повноважень міського голови секретар ради П.Музика, депутати міської ради, учнівська молодь, представники громадськості та ЗМІ.

    Павло Олексійович привітав присутніх, наголосив на визначній ролі Великого Кобзаря у формуванні національної ідеї, духовного та культурного відродження українського народу.

    По завершенню заходу присутні поклали квіти до погруддя Тараса Григоровича.
    10.03.2015 виконувач повноважень міського голови секретар ради П.Музика, заступники міського голови П.Богдан та С.Холод відвідали загін військової частини 3033, де зустрілися з командиром 4-го патрульного батальйону військової частини Ю.Железняком, поспілкувалися з військовослужбовцями, які напередодні повернулися на ротацію із зони АТО, обговорили ряд актуальних питань стосовно посилення охорони порядку на території міста, поліпшення умов несення служби військовослужбовцями. Гості передали солдатам гуманітарний вантаж з продуктами харчування та необхідними речами, подякували бійцям за надійний захист міста та оборону цілісності української держави у зоні АТО. Посадовці особисто оглянули територію військової частини, тренувальний майданчик та поспостерігали за навчальними стрільбами.

    10.03.2015 відбулося чергове засідання штабу з питань підтримки та тимчасового розміщення переселенців. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення у Єдиній інформаційній базі зареєстровано 788 сімей (1129 осіб), з них 584 жінки, 344 чоловіка, 201 дитина. На обліку у міському центрі зайнятості перебуває 91 особа, 25 - працевлаштовані (з них 15 - на громадські роботи), 2 пройшли професійне навчання. Управлінням Пенсійного фонду зроблено запити пенсійних справ 758 громадян, за 739 з них пенсія призначена.

    УПСЗН зроблено запити 118 особових справ отримувачів державної допомоги сім'ям з дітьми, 27 особам виплата призупинена у зв'язку з виїздом.

    За інформацією управління освіти, станом на 10.03.2015 у ДНЗ міста виховується 45 дітей вимушених переселенців, у ЗНЗ — 64.

    Відповідно до Постанови КМУ від 01.10.2014 №505 виплата щомісячної адресної допомоги громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, призначена 431 особі.

Релігія

    09.03.2015 з благословення Архієпископа Запорізького та Мелітопольського Луки до міста прибула православна святиня - ікона Божої Матері “Аз' єсмь із вами та ніктоже на ви” зі Свято-Георгіївського Данівського жіночого монастиря Чернігівської єпархії УПЦ. Святий образ зустрічали виконувач повноважень міського голови секретар ради П.Музика, настоятелі православних храмів, парафіяни та жителі міста. Колона із чудотворним образом пройшла Хресною ходою до храму на ім'я ікони Божої Матері “Призри на смирення”, де енергодарці помолилися Пресвятій Богородиці, попросивши душевного та тілесного здоров'я.

    Образ Божої Матері, іменований «Аз' єсмь із вами і ніктоже на ви» був написаний з благословення святого праведного Іоанна Кронштадтського і освячений ним. Пізніше ікону отримав у благословення преподобний Серафим Вирицький, що у 1937р. повторив перед нею подвиг преподобного Серафима Саровського - молитовне уклінне стояння протягом 1000 днів і ночей. Збережена ікона з часом опинилася в Україні, а у 1997р. була подарована Свято-Георгіївському жіночому монастирю у с.Данівка Козелецького благочиння Чернігівської єпархії.

Культурне життя

    07.03.2015 у МПК “Сучасник” відбувся міський шоу-конкурс “Міні-міс Енергодар-2015”, присвячений Міжнародному жіночому дню. Участь у заході взяли 10 дівчаток віком від 6 до 8 років, які продемонстрували власні таланти та творчі здібності у танцювальному та вокальному мистецтві, винахідливості, кмітливості. Головний приз конкурсу отримала О.Шеломицька. Голова журі, начальник відділу у справах сім'ї та молоді міської ради Г.Аніканова привітала учасниць та вручила пам'ятні подарунки.