Новини‎ > ‎

Події 06.05.2015

опубліковано 6 трав. 2015 р., 06:48 Відділ інформації   [ оновлено 28 жовт. 2016 р., 05:21 ]

Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

   
06.05.2015 під головуванням керуючого справами виконавчого комітету міської ради В.Біряка відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. Члени комісії обговорили питання, що стосувалися контролю за станом утримання, виховання та навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального супроводу та захисту дітей даної категорії, призначення опіки, захисту майнових та житлових прав дітей.

    06.05.2015 під головуванням першого заступника міського голови І.Самойдюка, за участю виконувача повноважень міського голови секретаря ради С.Холода відбулося чергове засідання робочої групи з розробки Стратегічного плану розвитку м.Енергодара до 2020 року. Основне питання порядку денного стосувалося формування бачення майбутнього розвитку міста та “місії” для виявлення пріоритетних напрямків Стратегії.

    Начальник управління економіки міської ради О.Овчатова доповіла присутнім про поняття бачення розвитку міста, важливість його формування та чіткого визначення основного призначення міста, сукупності його унікальних особливостей та конкурентних переваг, самовизначення громади. Олена Вікторівна привела приклади бачень міст обласного підпорядкування Запорізької області, а також наголосила, що ефективне формування стратегічного бачення майбутнього розвитку міста дозволить досягти очікуваного результату у ході реалізації стратегічного планування. На основі попередньої Стратегії бачення Енергодара сформульовано як міста з високим рівнем культурного розвитку населення, розвинутою економічною структурою, екологічно чисте та політично коректне.

    Представник Комітету громадського контролю при Запорізькій ОДА О.Єременко запропонувала на основі аналізу результатів попередньої Стратегії розвитку міста виявити основні проблемні питання, які виникали у ході її реалізації, та уникнути їх у роботі над розробкою Стратегії на наступні 5 років.

    Члени робочої групи обговорили найважливіші аспекти формування бачення розвитку міста, винесли власні пропозиції щодо пріоритетних напрямків подальшої роботи, визначили цілі та завдання.

Підготовка до відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі

    06.05.2015 перший заступник міського голови І.Самойдюк відвідав за місцем проживання та привітав учасників бойових дій часів Другої світової війни з річницею Перемоги над нацизмом у Європі. Іван Гнатович подякував ветеранам за виявлену мужність та хоробрість, перемогу, яка дісталася важкою ціною, передав подарункові продуктові набори до свята.

    06.05.2015 відбувся традиційний автопробіг по місцях бойової слави Нікопольського плацдарму за участю ветеранів та учасників бойових дій Другої світової війни, голови Ради Енергодарської міської організації ветеранів Н.Іванісової, учасника АТО К.Табакаєва, волонтерів, ЗМІ.

    У ході поїздки ветеранів супроводжував енергодарський краєзнавець В.Марченко, який багато років займається збором артефактів та архівних документів часів Другої світової війни. Він розповів присутнім про тяжкі бої, які велися на території регіону та Нікопольського плацдарму у роки війни.

    Ветерани відвідали місця бойової слави у селищах Примірному, Іванівці, Благовіщенці, Нововодяному, Квітковому та Дніпровці, де поклали квіти до меморіалів загиблим воїнам.

    По завершенню автопробігу на ветеранів Великої Вітчизняної війни чекав святковий обід у кафе “Скіф”.

Діалог влади з народом
    06.05.2015  перший заступник міського голови І.Самойдюк провів виїзний прийом з  особистих питань за місцем проживання жителів пр.Будівельників, 4, 6, 10, вул.Комсомольської, 9 та бул.Юності, 1. Участь у прийомі взяли працівники соціальних служб та комунальних закладів. До  посадовця звернулися 13 осіб, порушено 21 питання. Основна частина звернень стосувалася якості надання житлово-комунальних послуг: ремонту міжпанельних швів, покрівель, під'їздів, встановлення сміттєвих кошиків, лавок та ін. Одне питання стосувалося переоформлення дитини до ДНЗ. На всі запитання Іван Гнатович надав вичерпні відповіді, деякі було поставлено на контроль для подальшого виконання.

Жалобні заходи
    06.05.2015 о 21.00 біля Поклонного хреста пройшла громадська акція “Запали свічу” на знак вшанування пам'яті загиблого на Сході України учасника АТО, енергодарця Олександра Щурова 1976 р.н., який ніс службу у 95 аеромобільній бригаді. 5 травня БТР, у якому разом з іншими знаходився боєць, підірвався на фугасі у районі Авдіївки.

    Участь у заході взяли виконувач повноважень міського голови секретар ради С.Холод, перший заступник міського голови І.Самойдюк, депутати міської ради, жителі міста, учасники АТО, волонтери, журналісти.

    Більше сотні енергодарців вшанували пам'ять загиблого хвилиною мовчання. Всі присутні запалили свічки та поставили їх до пам'ятного знаку.

    Цього ж вечора у каплиці на ім'я Святителя Луки Кримського відбулася панахида за загиблим за участю родичів та близьких Олександра.

    У чоловіка залишилася сім'я: батьки та 13-річна донька. У соціальних мережах волонтерами організовано благодійний збір коштів, які будуть передані родині загиблого.

    Розпорядженням міського голови №127-р від 07.05.2015р. 08 травня 2015 року оголошено днем жалоби за полеглим героєм. В цей день на всіх спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій міста будуть приспущені державні прапори, а також обмежено проведення розважальних заходів на території міста.