Новини‎ > ‎

Події 04.08.2015

опубліковано 4 серп. 2015 р., 05:56 Відділ інформації   [ оновлено 4 серп. 2015 р., 05:56 ]
 Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
    04.08.2015 делегацією у складі депутатів обласної ради Т.Бордюг та О.Мниха, представників обласної державної адміністрації, обласного управління лісового та мисливського господарства, регіонального управління водних ресурсів проведено виїзний огляд території ландшафтних заказників місцевого значення “Іванівський бір” та “Водянські кучугури”, розташованих на землях ДП “Кам'янсько-Дніпровське лісове господарство” у межах м.Енергодара.
    У супроводі виконувача повноважень міського голови секретаря ради С.Холода члени делегації відвідали території міста, які потребують зняття статусу заказників, а також ті території, які пропонується включити до складу природно-заповідного фонду. Як зазначила начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста В.Знахуренко, для реалізації Генерального плану міста оперативного вирішення потребує питання щодо зняття статусу заказників з деяких територій, на яких передбачається розміщення об'єктів комунального, промислового, житлового і рекреаційного призначення та інженерно-транспортної інфраструктури.
    Гості оглянули територію міського кладовища, земельну ділянку, запропоновану для його розширення, полігону твердих побутових відходів,  заліснені ділянки з північної сторони заказника «Водянські кучугури» біля узбережжя Каховського водосховища та у східній частині міста вздовж міського підземного водозабору. Як зазначила Віра Анатоліївна, розміщення нового кладовища та розширення полігону ТПВ з будівництвом сміттєпереробного заводу можливо тільки за рахунок земель, на яких створено ландшафтний заказник «Водянські кучугури».
    Гості відвідали територію садівницьких товариств, розташованих у межах санітарно-захисної зони Запорізької ТЕС. Відповідно до рішень генерального плану зазначені товариства потребують винесення та альтернативного місця розташування. Як варіант вирішення проблеми, пропонується розміщення малоповерхової котеджної забудови на земельній ділянці площею 102 га, яка знаходиться у межах заказника «Іванівський бір». Генеральним планом міста також запропоновано розміщення об’єктів рекреації, які увійшли до програми будівництва об’єктів соціального призначення під завершення комплексу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Серед них - дитячий табір на 350 місць, будинок для дорослих інвалідів на 70 місць, а також лікувально-профілактичний заклад ВП «Атоменергомаш» НАЕК «Енергоатом». Розвиток зазначених установ можливий тільки за рахунок земель природно-заповідного фонду площею 35 га.
    Для остаточного вирішення питання щодо зміни меж ландшафтних заказників відповідний проект рішення повинен бути винесений на розгляд сесії обласної ради.