Новини‎ > ‎

Події 01.04.2015

опубліковано 1 квіт. 2015 р., 06:25 Відділ інформації   [ оновлено 1 квіт. 2015 р., 06:26 ]
Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
   
01.04.2015 під головуванням керуючого справами виконавчого комітету В.Біряка відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. Члени комісії обговорили питання, що стосувалися контролю за станом утримання, виховання та навчання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального супроводу та захисту дітей даної категорії,  призначення опіки, призначення часу зустрічі з дитиною, захисту майнових та житлових прав дітей.  
 
    01.04.2015 спеціалістами управління містобудування та архітектури  проведено планову перевірку дотримання правил розміщення зовнішньої реклами з метою оцінки технічного стану рекламних носіїв при в’їзді до міста. У зв'язку із погіршенням погодних умов виявлено декілька фактів незадовільного стану інформаційних носіїв. Власникам вказаних конструкцій винесені попередження про усунення недоліків.

    01.04.2015 у виконавчому комітеті працювала Громадська приймальня з питань підтримки та розвитку підприємництва. За консультацією звернулася одна особа-підприємець з питання захисту прав споживачів.Любов до України мовою пензля
     Одним з найважливіших етапів розвитку та становлення особистості, безперечно, є формування національної свідомості. В умовах сьогодення виховання у молоді любові до батьківщини, вивчення історії рідного краю, його національних традицій та звичаїв, як ніколи, актуальне та важливе.
    Визначна роль у формуванні національного світогляду дитини належить просвітницьким та культурним закладам. Саме популяризація національних символів, прищеплення учням любові до України, рідної мови, національних цінностей українського народу, почуття гідності й гордості за свою Батьківщину є основою сучасного патріотичного виховання учнівської молоді.
    З метою популяризації національних українських символів, формування основ патріотичного виховання дітей засобами образотворчого мистецтва випускники міської дитячої художньої школи зробили цінний подарунок учням та колективу школи №7, а також читачам дитячої бібліотеки централізованої бібліотечної системи міста. Юні художники представили свої дипломні роботи, зобразивши на стінах закладів кольорові ілюстрації до улюблених творів української народної творчості. Картини виконані у традиціях національного стилю: тут і мальовничі пейзажі, і знайомі з дитинства казкові персонажі. Барвисто зеленіють широкі лани, під солом'яними стріхами причаїлися затишні хатинки, в тіні дубка заводить свою пісню дід-кобзар, а під стелею яскравіє змальована у стилі петріківського розпису золотава Жар-птиця. Всі малюнки вирізняються майстерністю виконання, розмаїттям форм, поєднанням національних кольорів. Крізь них проглядається велика пошана та любов до найкращих традицій українського народного мистецтва.
    Місця для розфарбування були обрані не випадково: школа №7 — перший у місті україномовний загальноосвітній заклад, де вже понад 20 років дітей знайомлять з культурним надбанням українського народу, прищеплюють любов до рідної мови та культури, виховують інтерес до родинних і народних традицій. А дитяча бібліотека завжди була та залишається для маленьких енергодарців скарбницею цінних знань про історію та звичаї українського народу. Тут проводяться численні тематичні виставки, експозиції, присвячені становленню національної символіки України.
    Талановиті роботи учнів художньої школи високо оцінили і діти, і дорослі. Є сподівання, що на цьому художнє оформлення закладів соціальної сфери не зупиниться. Адже, в Енергодарі багато творчої молоді, патріотично налаштованої та небайдужої до долі своєї Батьківщини.
    Про патріотичні настрої жителів міста свідчить активне використання та розміщення національної символіки на вулицях, будівлях, об'єктах інфраструктури, речах особистого користування. Під час відзначення державних свят та проведення масових заходів енергодарці оздоблюють свої речі стрічками жовто-блакитного кольору, прикрашають власні автомобілі національної атрибутикою - зображеннями українського тризуба, різнокольорових орнаментів вишиванок із використанням кольорів державного прапора. А при в'їзді до міста гостей зустрічає пофарбована активістами у кольори Державного Прапора України архітектурна форма “Енергодар”.
    Проведення у місті таких акцій, ініціатив, проектів — свідчення того, що молодь Енергодара прямує шляхом становлення національної самосвідомості, чіткого розуміння своєї національної ідентичності, причетності до українського народу, примноження та збагачення його культурної та духовної спадщини.