Новини‎ > ‎

“Питання житлово-комунального господарства є одними з найпроблемніших, за які влада має нести відповідальність та повинна працювати у цьому напрямі”

опубліковано 1 черв. 2016 р., 23:57 Відділ інформації   [ оновлено 1 черв. 2016 р., 23:57 ]
 
Під час зустрічі з журналістами, що відбулася напередодні, 31 травня, програму дій міської влади у сфері житлово-комунального господарства презентував радник міського голови, виконувач обов'язків заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Разводов. Він повідомив про те, що на сьогодні вже мав змогу цілком ознайомитися зі станом справ та виявити ряд проблемних питань, які потребують оперативного вирішення. 
        - Питання житлово-комунального господарства є одними з найпроблемніших, за які влада має нести відповідальність та повинна  працювати у цьому напрямі. Певна робота у місті велась, але її недостатньо. Наша команда розглянула ті проблеми, які існують, та запропонувала шляхи їх  вирішення. 
        Один із напрямків розвитку - реформування житлово-комунального господарства, зокрема, створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. 
        - Сьогодні комунальне підприємство “Підприємство комунальної власності” обслуговує 231 будинок. Це 21 703 квартири, 83% з яких — приватизовані. Минулого року був прийнятий Закон України про особливості права власності у багатоквартирному будинку, мета якого — пошук та передача житлового фонду ефективному власнику. Держава вбачає вирішення питання у створенні об'єднань співвласників багатоквартирних будинків або у передачі управління керуючим компаніям. Я звернувся до обласного Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва, де мені повідомили, що в Енергодарі ця робота - на нульовому рівні. Сьогодні ця робота нами відновлена, впевнений, що ми встигнемо провести ряд організаційних підготовчих заходів, щоб виконати Закон України та створити максимально комфортні умови для жителів міста.
        Як зазначив Василь Васильович, під патронатом міського голови спільно з Енергодарським інститутом державного та муніципального управління “Класичний приватний університет” ім.Р.Г.Хеноха на базі управління комунальної власності планується організувати можливість проведення заходів для консультативної та інформаційної допомоги всім жителям та ініціативним групам, які готові створити ОСББ або очолити керуючу компанію.
        - Ми плануємо розпочати роботу у цьому напрямку найближчим часом. Будь-який громадянин зможе звернутися та отримати консультацію, методологічну чи юридичну допомогу. Протягом червня буде підготовлено пакет документів для керуючої компанії. Компанія може бути будь-якої власності - комунальної, приватної чи державної. Обслуговуванням житлового фонду міста займається КП “Підприємство комунальної власності”. Але згідно із Законом України ми повинні вивести керуючу компанію із складу комунального підприємства рішенням сесії міської ради, - зазначив Василь Васильович.