Новини‎ > ‎

Виконавчий комітет Енергодара переніс затвердження нових тарифів на обслуговування будинків

опубліковано 20 груд. 2016 р., 07:06 Відділ інформації   [ оновлено 20 груд. 2016 р., 22:13 ]
        20 грудня під головуванням міського голови Павла Музики відбулося чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради. До порядку денного було включено 37 основних питань та 4 додаткових. 
    Члени виконавчого комітету схвалили проект рішення міської ради «Про бюджет міста на 2017 рік», погодили Програму сприяння функціонування Центру надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» на 2017-2018 роки, проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку міста Енергодара на 2017 рік, розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності на 2017-2021 роки, зміни до програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, об’єктів благоустрою, дорожнього господарства міста Енергодара на 2016-2018 роки. 
  
        Рішенням виконавчого комітету погоджено проект Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців м. Енергодара на 2017 рік. Програма діє у місті два роки поспіль, її метою є підвищення рівня соціального захисту учасників АТО, членів їх сімей та сімей, члени яких загинули під час АТО. Як і в поточному році, програма передбачає: надання одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб; надання пільг учасникам АТО, членам їх сімей та сімей, члени яких загинули під час АТО, у розмірі 75%-ї знижки на користування житлово-комунальними послугами та квартирну плату; придбання санаторно-курортних путівок для учасників АТО; придбання путівок для оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО; надання матеріальної допомоги на лікування та зубопротезування учасникам АТО. Серед нововведень програми на 2017 рік - надання матеріальної допомоги на оформлення медичного страхування та надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які уклали контракт на проходження військової служби у Збройних Силах України на особливий період. Окрім того, службами міста продовжуватимуться надаватися комплексні соціальні, медичні, психологічні послуги військовослужбовцям та їх рідним. 
  
      Члени виконкому погодили проект Програми забезпечення молоді міста Енергодара житлом на 2017-2021 роки. Мета програми - підвищення рівня забезпечення житлом громадян, створення сприятливих умов для розвитку молодіжного житлового будівництва, вирішення питань забезпечення  житлом молодих сімей Енергодара шляхом пільгового довготермінового житлового кредитування. Кредитування здійснюватиметься Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву за рахунок коштів державного бюджету та міського бюджету Енергодара, заощаджень населення, а також інших позабюджетних джерел фінансування. Одним із першочергових заходів програми є будівництво двосекційного десятиповерхового будинку на 100 квартир за адресою бульвар Каштановий в районі будинку №7 на земельній ділянці, виділеній Державному фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.  Як запевняють розробники програми, такий захід дозволить поліпшити житлові умови понад сотні молодих енергодарських сімей та одиноких молодих громадян, збільшивши об’єми будівництва житла на території міста. 
Основне питання порядку денного стосувалося затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення. Міський голова Павло Музика подякував всім небайдужим жителям міста, які долучилися до обговорення проекту тарифів, внесли власні зауваження та пропозиції. 
        - Протягом трьох місяців фахівцями комунального підприємства проводилася робота з упорядкування всіх розрахунків, які були оприлюднені на сайті Енергодарської міської ради. Сьогодні існує необхідність приведення тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованих показників. Наше завдання – показати жителям міста реальну вартість тарифів на комунальні послуги. 
      Для того, аби полегшити фінансове навантаження на жителів після затвердження нових тарифів у проекті бюджету міста на 2017 рік передбачені компенсаційні заходи у вигляді дотацій комунальному підприємству за деякі види послуг - у першому півріччі в розмірі 40%, у другому півріччі - 30%. У такому випадку, зазначають фахівці, вартість тарифів для стандартної двокімнатної квартири з урахуванням компенсації з міського бюджету виросте не більше ніж на 50-60 гривень. Загалом у проекті бюджету на наступний рік передбачено близько 30 мільйонів гривень на відповідні компенсаційні заходи.
    Голова громадської організації «Союз молоді» Олег Глинських передав міському голові Звернення учасників «круглого столу», який відбувся напередодні, з пропозицією до членів виконавчого комітету відкласти прийняття рішення щодо затвердження тарифів, створити ініціативну групу для опрацювання даного питання та у 10-денний термін надати результати проведеної роботи та розрахунки нових тарифів, які винести на розгляд виконавчого комітету. За підсумками обговорень членами виконавчого комітету вирішено перенести розгляд питання на позачергове засідання виконавчого комітету, дата якого буде визначена після опрацювання тарифного питання з представниками ініціативної групи жителів міста.