Новини‎ > ‎

Павло Музика: “Жителі міста повинні бачити реальну ситуацію у формуванні тарифів та роботі комунального підприємства”

опубліковано 24 серп. 2016 р., 23:44 Відділ інформації   [ оновлено 24 серп. 2016 р., 23:45 ]
    18 серпня під головуванням міського голови Павла Музики відбулося чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради. 
    Перед початком засідання міський голова озвучив текст Звернення членів виконавчого комітету міської ради до Президента України Петра Порошенка з проханням посприяти у визволенні з полону та поверненні додому енергодарця, члена виконавчого комітету, учасника АТО Євгена Панова, якого було затримано російськими спецслужбами на території тимчасово окупованого Криму. 
    До порядку денного було включено 23 основних питання та 1 додаткове. Члени виконавчого комітету заслухали звіт виконувача обов'язків начальника управління освіти міської ради Олени Ржевської про підготовку навчальних закладів до нового навчального року, підсумки роботи пришкільних літніх таборів, а також погодили розмір батьківської плати у школах естетичного виховання. Від сплати за навчання у дитячій художній та дитячій музичній школах на 100% звільнено дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування,  дітей з родин вимушених переселенців та учасників АТО, а також учнів, які закінчили попередній навчальний рік на “відмінно” та мають нагороди за призові місця, здобуті на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. 
    Одне з питань стосувалося підсумків виконання бюджету міста за I півріччя 2016 року. Згідно зі звітом фінансового управління міської ради, доходи протягом звітного періоду склали 285275802,92 грн., видатки  - 224 529 214,38грн. У цілому бюджет міста за результатами І півріччя виконано на 101,2% від плану звітного періоду та 57,7% від річного планового показника.
  
    Виконавчим комітетом погоджено проект змін до ряду міських програм, зокрема, розвитку та удосконалення медичної допомоги на 2015-2017 роки, соціальної допомоги на 2015-2017 роки,  розвитку боксу на 2014-2018 роки, програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки, Комплексної програми підтримки учасників АТО — мешканців Енергодара на 2016 рік. 
    Серед інших затверджено зміни до програми сприяння розвитку місцевого самоврядування на 2012-2016 роки, які передбачають впровадження веб-сервісу “Електронний бюджет участі”. Вартість розробки та підтримки веб-сервісу 2,8 тис.грн. Дана комп'ютерна програма необхідна для введення партиципаторного бюджету у місті Енергодарі, який сприятиме підвищенню участі громадськості у бюджетному процесі та ефективності використання бюджетних коштів. Інше доповнення стосується виділення коштів на фінансування депутатської діяльності, а саме - розробки та підтримки веб-сервісу та мобільного додатку “Електронний сервіс поіменного голосування депутатів”. Вартість веб-сервісу – 3800,0 грн. за 12 місяців обслуговування, вартість мобільного додатку — 15 200,0 грн. на рік. Мобільний додаток інтегрований з іншими веб-додатками та  дозволяє автоматизувати управління процесом ведення засідань, зокрема, підведення підсумків голосування, формування звітів, протоколів та аналітичної інформації, автоматичне відображення інформації про результати поіменного голосування на моніторі та на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради. Окрім того, зміни до програми передбачають придбання 40 планшетів (вартість 1 одиниці - 4999,0 грн. (40х4999,0 = 199 960,0). 
    Додаткове питання стосувалося коригування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій у місті Енергодарі. З метою приведення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до економічно обґрунтованих витрат керівництво КП “Підприємство комунальної власності” звернулося до виконавчого комітету з пропозицією провести коригування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій в Енергодарі, затверджені рішенням виконавчого комітету від 16.10.2008 №314. 
  
    Як зазначив у своїй доповіді виконувач обов'язків генерального директора КП “Підприємство комунальної власності” Олександр Колесніков, у порівнянні із 2008 роком процентне співвідношення складових вартості тарифу суттєво змінилася. З 2008 року мінімальна заробітна плата зросла на 176% (з 525 грн. до 1450 грн.), вартість електроенергії — на 306% (з 0,20 грн. до 0,825 грн.).  Станом на 2016 рік питома вага заробітної плати у складі вартості тарифу становить 72% (у 2008р. — 24%), оплати за електроенергію — 13,8% (у 2008р. - 3,2%), надання послуг населенню та матеріально-технічне оснащення — 14,9% (у 2008р. - 69,6%). У зв'язку із тим, що розмір тарифів на комунальні послуги з утримання будинків не коригувався протягом 8 років, на сьогодні підприємство фактично працює зі збитками, та найголовніше — знижується якість комунальних послуг, які надаються населенню. Подальша робота у такому режимі може призвести до вимушеної зупинки діяльності КП “ПКВ”, зауважив Олександр Іванович. 
    Павло Олексійович повідомив членам виконавчого комітету, що Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики було проведено перевірку діяльності КП “Підприємство комунальної власності” з 1 січня по 31 жовтня 2015 року. За результатами перевірки керівництву міста було рекомендовано сприяти своєчасному перегляду та встановленню економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків, а також сприяти розробці інвестиційних програм, спрямованих на розвиток та підтримку підприємства. 
    - Всі ми — міська влада, депутати, члени виконавчого комітету, жителі міста — повинні чітко розуміти механізм затвердження та формування тарифів на всі види послуг з утримання будинків, які надає комунальне підприємство, - підкреслив міський голова. - Коригування тарифів не є коректним, адже видатки підприємства не відповідають доходам, зростають борги. На сьогодні існує необхідність затвердження нових тарифів. Жителі міста повинні бачити реальну ситуацію у формуванні тарифів та роботі підприємства, розуміти, скільки насправді необхідно коштів для роботи КП. Аби забезпечувати надання якісних послуг населенню, підприємство не може працювати на тарифах 2008 року. У свою чергу депутати мають спрацювати так, аби жителі якомога менше відчули на собі підвищення тарифів. 
    Як зазначив Павло Олексійович, аналогічна проблема існує і в інших  міста-супутниках атомних електростанцій. За підсумками розгляду питання члени виконавчого комітету доручили керівництву КП “Підприємство комунальної власності” провести відповідну роботу щодо розрахунків нових тарифів за послуги з утримання будинків, які будуть представлені на наступному засіданні виконкому.