Новини‎ > ‎

Обговорено актуальні питання підтримки та розвитку підприємництва у місті

опубліковано 30 черв. 2016 р., 02:24 Відділ інформації   [ оновлено 30 черв. 2016 р., 02:25 ]
         
29 червня під головуванням радника міського голови, виконувача обов'язків першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ігоря Курді відбулося засідання міської Координаційної ради з питань розвитку підприємництва. 
    Одне з питань стосувалося розробки міської програми розвитку малого та середнього підприємництва у місті. Як повідомила начальник управління економіки міської ради Олена Овчатова, консультативну допомогу у роботі над програмою фахівцям надають представники Проекту міжнародної технічної допомоги “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС). Розпорядженням міського голови затверджено склад робочої групи з розробки програми, до якої увійшли приватні підприємці, члени Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, депутати міської ради, представники органів місцевого самоврядування. У ході підготовки програми планується розробити механізми реалізації заходів, спрямованих на підтримку та розвиток малого та середнього бізнесу у місті. 
    Члени ради обговорили стан розгляду заяв із земельних питань та прийняття рішень з них. На сьогодні вже накопичилось понад сотні (прострочених) земельних питань, які потребують термінового вирішення та розгляду під час сесії міської ради. Учасники засідання обговорили проект Положення про продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах) в Енергодарі, а також розглянули проект рішення міської ради “Про встановлення ставок податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у м.Енергодарі”. 
    Жваве обговорення учасників засідання викликало питання щодо проекту Порядку залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста та зміни порядку передачі в оренду об'єктів комунальної власності. Члени ради заслухали начальника управління містобудування та архітектури міської ради, головного архітектора міста Віру Знахуренко щодо встановлення розміру процентної ставки пайової участі. З метою забезпечення ефективного механізму та вдосконалення порядку залучення коштів пайової участі замовників (інвесторів) у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста членами Координаційної ради винесено пропозицію встановити процентну ставку у розмірі 0,1%. Відповідну пропозицію буде включено до проекту. 
    У ході засідання члени Координаційної ради також заслухали представника молодіжної превенції Енергодарського відділення поліції ГУНП України у Запорізькій області щодо проведення рейдів спільно зі спеціалістами служби у справах дітей міської ради щодо виявлення фактів продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. Ігор Іванович наголосив на необхідності проведення відповідної роботи щодо здійснення контролю за продажем алкогольної продукції неповнолітнім під час міських святкових заходів.