Новини‎ > ‎

"Ми ставимо перед собою завдання виконати всі ремонтні роботи до опалювального сезону цього року"

опубліковано 2 черв. 2016 р., 06:08 Відділ інформації   [ оновлено 2 черв. 2016 р., 22:44 ]
        Радник міського голови, виконувач обов'язків заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Разводов, на зустрічі зі ЗМІ, 31 травня, представив ще один напрямок роботи, що стосується якості води та водовідведення. За словами посадовця, у місті сьогодні - 30 підземних свердловин, якість води у яких не відповідає нормам: у більшості — перевищення рівня марганцю та заліза. Серед можливих варіантів вирішення проблеми Василь Васильович назвав проведення найближчим часом очищення перших п'яти свердловин. Окрім того, зазначив посадовець, у районі водозабору є намивна ділянка, де знаходиться підземне водосховище з більш якісною водою. Там планується  пробурити додатково три свердловини, що дозволить частково вирішити проблему якості питної води.
    - Протягом останніх років у місті були розроблені проекти додаткового очищення питної води та стічних вод ультрафіолетом. Більш того, за кошти міського бюджету та соціального партнера ДТЕК було придбано обладнання, яке зараз лежить на складі та не використовується. Ми вважаємо, що цього року обладнання має бути змонтовано, встановлено та запущено в експлуатацію. Ми доб'ємося покращення та очищення питної води та стічних вод, що позитивно відіб'ється на екологічній ситуації у місті. 
    Ще один із напрямків роботи стосується теплопостачання. 
    - У 2012 році було проведено реконструкцію теплорозподільчого пункту №10. Я був на цьому об'єкті та можу сказати, що це було дуже вірне рішення. Вартість проекту - близько 2,5 млн. грн, які повністю окупилися за 2 роки.  По-перше, тепловий пункт переведений на автоматичний режим роботи, тобто там немає потреби у присутності людини. По-друге, економія електроенергії - на 40%. На теперішній час у місті є проект реконструкції ТРП-1. Ми пропонуємо його повну реконструкцію із подальшим поетапним переводом всіх теплорозподільчих пунктів за цією системою. Що це дасть нам: по-перше, вивільняється обслуговуючий персонал; по-друге, економія енергоресурсів дозволить тривалий час не підвищувати вартість тарифу для жителів міста. Окрім того, Василь Разводов підкреслив необхідність проведення енергоаудиту всієї теплової системи міста для визначення конкретних даних щодо потреб енергоспоживання жителями та установами міста.
    Окремої уваги міської влади заслуговує стан житлового фонду. 
    - Більшість будинків, у яких ми сьогодні проживаємо, були побудовані у радянські часи, а отже таке поняття як “енергоефективність” ніхто не враховував при будівництві. Тому на сьогодні маємо те, що маємо. Це і використання неефективних будматеріалів, старі методи проектування інженерних мереж, відсутність автоматичного регулювання постачання енергоносія теплових мереж до споживача, відсутність приборів обліку спожитої теплової енергії, неможливість поквартирного регулювання теплової енергії, неконтрольована інфільтрація повітря через вікна і двері. Сюди можна також віднести проблеми, які залежать від нас, — це постійні зриви з капітальними ремонтами покрівель, капітальні ремонти внутрішньодомових трубопроводів тепла і каналізації, міжпанельних швів. Тому на сьогодні необхідно в першу чергу провести аудит житлового фонду та соціальної сфери. У кожному будинку є свої проблемні місця. Але тільки фахівці можуть їх чітко виявити. Окрім того, ми плануємо розпочати розробку проекту встановлення лічильників тепла. Люди повинні знати, за що вони сплачують.
    Василь Васильович повідомив, що з 231 будинку житлового фонду міста майже половина має проблеми із покрівлею. 
    - На сьогодні 55 проектів ремонту покрівель або вже виконані, або знаходяться на експертизі чи у роботі. Ми ставимо перед собою завдання виконати всі ремонтні роботи до опалювального сезону цього року. У цей же час необхідно розпочинати розробку проектів для інших проблемних покрівель. На кожен будинок повинна бути підготовлена дефектна відомість і технічне завдання. 
    Посадовець також звернув увагу на необхідність вжиття заходів щодо забезпечення пожежної безпеки чотирьох будинків підвищеної поверховості. 
    - У таких будинках жителі можуть стати заручниками надзвичайної ситуації. Висотна драбина, яка може діставати від 12 до 16 поверху, по області може бути лише одна, яка знаходиться в обласному центрі. Ми плануємо цього року замовити проект встановлення пожежної сигналізації для забезпечення пожежної безпеки цих будинків.
    Окремо Василь Васильович розглянув питання ремонту ліфтового господарства. За його словами, на сьогодні КП “Підприємство комунальної власності” обслуговує 444 ліфти, з них 379 — з вичерпаним терміном експлуатації, а експлуатація 27 — практично заборонена через аварійний стан. 
        -Ми пропонуємо цього року розробити проект на ремонт та заміну цих 27 ліфтів після чого проводити поетапно заміну всіх ліфтів, які цього потребують. Вартість заміни однієї ліфтової кабіни — близько 600-800 тис грн.