Новини‎ > ‎

Міський голова зустрівся з учасниками АТО

опубліковано 28 груд. 2017 р., 04:07 Відділ інформації   [ оновлено 28 груд. 2017 р., 04:37 ]
        27 грудня 2017 року міський голова Павло Музика провів зустріч з учасниками АТО та членами їх сімей. Участь у заході взяли заступники міського голови, керівники відділів та управлінь міської ради, які опікуються питаннями щодо забезпечення потреб учасників АТО.
        Перший заступник міського голов Ігор Курдя розповів про основні заходи, передбачені міською Комплексною програмою підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – мешканців м.Енергодара на 2018-2020 роки: надання одноразової матеріальної допомоги, пільг учасникам АТО та членам їх сімей на користування комунальними послугами, оздоровлення та зубопротезування, медичне страхування, навчання учасників АТО на курсах водіїв категорії «С». На всі заходи передбачено близько 1 млн.грн. Окрім того, закладено додаткові кошти для надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих учасників АТО до Дня незалежності України у розмірі 1 тис.грн.
   
        Традиційно значна увага була приділена питанню виділення земельних ділянок. Відповідно до затвердженого у 2015 році Генерального плану міста в Енергодарі передбачено квартал №10-а під житлову забудову, який рішенням міської ради зарезервовано для виділення земельних ділянок під будівництво житла учасникам бойових дій. Зазначена територія відноситься до земель лісового фонду та знаходиться у користуванні Державного підприємства «Кам’янсько-Дніпровське лісове господарство», тому вирішити питання щодо виділення учасникам АТО земельних ділянок можливо лише у порядку зміни цільового призначення земель. Павло Музика зазначив, що з боку міської влади було виконано всю відповідну роботу у напрямку сприяння вирішенню питання виділення землі. Для його остаточного рішення необхідна згода лісництва.
          Виділення земельних ділянок передбачено також на вулиці Захисників України. Проект детального плану цієї території планується винести на розгляд Енергодарської міської ради у січні 2018 року.
         Учасників АТО цікавило питання стосовно виділення житла. Для таких цілей передбачено будинки колишніх гуртожитків на проспекті Будівельників. Ремонт будівлі на Будівельників, 7 стане можливим після завершення процедури прийому-передачі гуртожитку до комунальної власності міста. Після розробки проекту реконструкції будинку його планується винести на розгляд депутатів обласної ради для співфінансування з обласного та міського бюджетів. На 2018 рік заплановано проведення реконструкції багатоповерхового гуртожитку №5 на Будівельників №7 під соціальне житло, де передбачено квартири для пільгових категорій, переважно, для учасників АТО.
         Під час зустрічі були обговорені питання щодо якості надання комунальних послуг, роботи комунальних служб міста, можливості розробки механізму виплати компенсації учасникам АТО вартості земельних ділянок. Присутні винесли пропозицію включити до складу виконавчого комітету представника від учасників АТО, а також призначити радника міського голови з питань взаємодії з учасниками АТО. Наступну зустріч вирішено провести у лютому 2018 року, під час якої визначитися з кандидатурами, а також обговорити результати відпрацювання звернень від бійців.