НовиниГотовність ремонтних робіт покрівель складає 60-65%

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 05:46 Відділ інформації   [ оновлено 20 жовт. 2017 р., 05:47 ]

    
20 жовтня 2017 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Разводов провів чергову щотижневу нараду з представниками підрядних організацій щодо ремонту покрівель. Ремонт покрівель знаходиться на особистому контролі міського голови. Щотижня представники підрядних організацій звітують про хід виконання робіт, про усунення виявлених зауважень. 
    Наразі капітальний ремонт покрівель здійснюють шість підрядних організацій. На деяких об'єктах роботи добігають кінця.  Чотири підрядних організації переоцінили свої можливості - на сьогодні вони відстають від графіка. Серед основних факторів, що вплинули на строки проведення робіт, - це кадрові та фінансові проблеми. 
    Василь Разводов нагадав про те, що на минулому засіданні було окреслено ряд першочергових завдань, які повинні бути усунені протягом поточного тижня. Серед першочергових - темп та якість виконаних робіт.
    - Ви добре розумієте, що у підписаному вами договорі передбачається відповідальність за роботи, виконані не на належному рівні. Ніщо, крім погодних умов, сьогодні не може впливати на графік. Містянам не цікаво знати про причини несвоєчасного закінчення ремонту. Жителів цікавить лише одне - результат. 
    Згідно з графіком капітального ремонту покрівель роботи планується завершити у листопаді поточного року.

Містобудівною радою розглянуто Детальний план території мікрорайону 10а в Енергодарі для розселення учасників АТО

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 05:37 Відділ інформації   [ оновлено 20 жовт. 2017 р., 05:40 ]

    
20 жовтня 2017 року під головуванням начальника управління містобудування та архітектури міської ради, головного архітектора міста Віри Знахуренко відбулося засідання містобудівної ради. До порядку денного було винесено два питання: про попередній розгляд архітектурно-планувальних рішень Детального плану території мікрорайону 10а в м.Енергодарі; розгляд ескізної пропозиції «Реконструкція трикімнатної квартири за адресою: м.Енергодар, просп.Будівельників, 41 під розміщення медичного центру ТОВ «МЕДКОМФОРТ».  
    По-першому питанню Віра Знахуренко ознайомила присутніх з двома варіантами детального плану мікрорайону №10а, які були розроблені проектувальниками державного підприємства «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування» під індивідуальне будівництво учасникам АТО. 
 
    Основною композиційною ідею мікрорайону, призначеного для розселення учасників АТО, є «Суспільство спілкування», завдяки чому передбачена розвинена система пішохідних та транспортних зв’язків, яка дозволяє максимально вільно переміщатися всередині мікрорайону, досягаючи любої його точки. Кожна ділянка має вихід або виїзд на обидві сторони від неї, що не ізолює жителів одного провулку від іншого. Також жителі мікрорайону мають можливість зібратися на центральній площі для вирішення загальних проблем або для дозвілля чи взаємодопомоги. Передбачено  також клуб, фізкультурно-оздоровчий та медичний пункти, приміщення для занять дітей у гуртках. Перший варіант проектного плану передбачає 93 ділянки по 10 соток, а другий розраховано на 156 ділянок по 6 соток.
    Члени ради за результатами обговорень схвалили 2 варіанти проектних планів, але перевагу надали першому варіанту, який кращий з боку інженерного забезпечення. Також радою прийнято рішення винести ці варіанти проектних планів на розгляд учасникам АТО.
    Стосовно другого питання містобудівною радою прийнято ескізні пропозиції на стадії проектування з урахуванням зауваження щодо встановлення пандусу.

Команда Енергодарського міського ЦСССДМ взяла участь у фестивалі

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 06:35 Відділ інформації   [ оновлено 19 жовт. 2017 р., 06:35 ]

   
З 16 до 18 жовтня 2017 року у місті  Дніпро проводився 9-й Всеукраїнський фестиваль творчості людей з інвалідністю «На крилах творчості». Його ініціатори та організатори – Національна Асамблея людей з інвалідністю України та Дніпропетровське обласне об’єднання людей з інвалідністю «Творчість».
Вже дев’ять років поспіль в теплі жовтневі дні в місто Дніпро приїздять творчі люди з усіх куточків України. 
    У цьому році команда Енергодарського міського ЦСССДМ вперше мала можливість взяти участь у цьому фестивалі. Програма фестивалю передбачала участь у концертній програмі та у виставці творчості. 
    18 жовтня у парку Глоби вперше організатори фестивалю провели flаsh mob «Єднання», присвячений дружбі та єднанню усіх міст України.
    Під час таких фестивалів люди мають змогу поринути в атмосферу свята, дружнього спілкування та радості, отримати гарний досвід та познайомитись з новими друзями.
    Всі учасники заходу отримали нагороди та подарунки від організаторів.
 

В Енергодарі звернень від громадян, що постраждали від торгівлі людьми, не надходило

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 05:58 Відділ інформації   [ оновлено 19 жовт. 2017 р., 05:58 ]

 
   
19 жовтня 2017 року, з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, заступником міського голови Яною Дабіжею проведено спільну нараду суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. 
    Яна Георгіївна зазначила, що проблема торгівлі людьми в країні залишається актуальною та наголосила на необхідності активізації роботи в  сфері протидії негативному явищу у місті. 
    Представники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, міського центру зайнятості, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Енергодарського відділу поліції відпрацювали порядок взаємодії у разі виявлення особи, постраждалої від торгівлі людьми, доповіли про проведені протягом року заходи щодо протидії торгівлі людьми та підвищення рівня обізнаності населення міста з цього питання.
    За даними правоохоронних органів за 9 місяців поточного року кримінальних правопорушень у сфері торгівлі людьми та суспільної моралі не виявлено. За повідомленням інших суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, протягом року звернень від громадян, які постраждали від торгівлі людьми, не надходило.

Енергодарський міський голова провів зустріч з колективом медико-санітарної частини

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 03:45 Відділ інформації   [ оновлено 19 жовт. 2017 р., 03:45 ]

    
18 жовтня 2017 року Енергодарський міський голова Павло Музика разом із заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Яною Дабіжею провів виїзну зустріч з медперсоналом ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №1», під час якої обговорили питання подальшої долі медичного закладу. 
    Павло Олексійович нагадав, що, відповідно до змін у законодавстві, спеціалізовані медико-санітарні частини України, у тому числі Енергодарську СМСЧ, виключено з переліку закладів охорони здоров'я, видатки на які здійснюються з державного бюджету, та передано на фінансування з місцевих бюджетів. Міський голова зазначив, що на сьогодні існує два шляхи вирішення подальшої долі ДЗ «СМСЧ №1»: залишити все без змін, поставивши під загрозу оплату праці медиків та надання якісних медичних послуг населенню, або розпочати роботу з прийому-передачі медичного закладу. 
 
    Медиків турбувало питання щодо гарантій в оплаті праці працівникам та збереження штату після передачі ДЗ «СМСЧ №1» на баланс міста. Павло Музика запевнив, що пріоритетом при передачі медсанчастини для міської влади є збереження штатної чисельності медичного персоналу та всіх належних виплат колективу відповідно до законодавства. Також після передачі планується зберегти 25% надбавку персоналу, яку медики отримують за статус спеціалізованої медсанчастини. 
    - У разі, якщо залишити все як є, обов’язково виникнуть проблеми з виплатами та фінансуванням, - зазначив Павло Олексійович. - Але міська влада втручатися у вирішення цих проблем не матиме повноважень. Медична субвенція з державного бюджету скорочується щороку, вже сьогодні вона не покриває всіх витрат медичного закладу. Єдиний вірний шлях – розпочати роботу з передачі закладу, подобається нам це чи ні. 
    Павло Музика повідомив, що виконавчим комітетом неодноразово були направлені листи до МОЗ України з проханням вжити заходів впливу у межах повноважень на керівництво медико-санітарної частини з метою сприяння виконання завдань щодо передачі закладу з державної до комунальної власності. Але відповідей на ці листи не отримано. «ДЗ «СМСЧ №1» є основним медичним закладом, що надає медичну допомогу жителям міста, але виконавчий комітет не має повноважень втручатися у роботу закладу, призначати керівника, приймати рішення щодо його фінансування у повному обсязі та забезпечити його роботу. У зв’язку з цим виконавчий комітет знімає з себе відповідальність за проблеми, що виникнуть із функціонуванням даного медичного  закладу», - зазначено у листі. 
    - Без підтримки міської влади медико-санітарна частина не зможе отримати допомогу, забезпечити виплати працівникам та зберегти колектив, - зазначив Павло Музика. – МОЗ однозначно заявив, що не буде опікуватися вашими проблемами, переклавши відповідальність на місцеву владу. Але як міська влада може брати на себе зобов’язання за те, що не відноситься до власності міста?
    Що стосується договору ДЗ «СМСЧ №1» з ВП «Запорізька АЕС», міський голова зазначив, що ним передбачено тільки порядок надання медичних послуг працівникам містоутворюючого підприємства, але немає жодних гарантій щодо фінансування оплати праці медиків. 
     - Субвенція з державного бюджету на 2017 рік становить 45 мільйонів гривень, при тому що запит СМСЧ на рік - 263 мільйони. Я розумію, що за цією сумою стоять реальні проблеми медико-санітарної частини, але без допомоги міста їх вирішити буде неможливо, - наголосив міський голова. – Зі свого боку я запевняю, що зроблю все, аби не відбулося скорочення штату, зняття виплат та надбавок з медпрацівників. Але все це буде гарантовано тільки якщо буде розпочато процес передачі. Ми повинні об’єднатися та спільно знайти оптимальне рішення щодо подальшої долі медичного закладу. 
    За підсумками зустрічі було прийнято рішення організувати спільну нараду за участю представників адміністрації та профспілкової організації ДЗ «СМСЧ №1», у ході якої розглянути пропозиції щодо порядку здійснення процесу прийому-передачі медико-санітарної частини на баланс міста. 
    Окрім того, виконавчим комітетом буде підготовлено листи на адресу керівництва ВП «Запорізька АЕС» та ДТЕК Запорізька ТЕС щодо організації опитування працівників підприємств та надання пропозицій стосовно якості надання медичних послуг у ДЗ «СМСЧ №1», подальшої роботи закладу, покращення його матеріальної бази, впровадження сімейної медицини та нових методів надання медичної допомоги.
       По завершенню зустрічі Павло Музика відвідав терапевтичне, хірургічне та кардіологічне відділення стаціонарного корпусу ДЗ «СМСЧ №1», відділення приймального покою, поспілкувався з персоналом щодо умов та оплати праці, а також із пацієнтами відділень щодо якості медичного обслуговування, харчування, отримання безкоштовних ліків. 

 
 

Міський голова Павло Музика відповів на запитання енергодарців під час «прямої» лінії

опубліковано 19 жовт. 2017 р., 01:41 Відділ інформації   [ оновлено 19 жовт. 2017 р., 01:42 ]

    
17 жовтня 2017 року міський голова Павло Музика провів телефонну «пряму лінію», під час якої звернулися 2 особи. 
    Питання, що надійшли на адресу міського голови, стосувалися проведення капітального ремонту міжпанельних швів у під’їзді та вирішення питання щодо розблокування коштів, які були виділені на засіданні міської ради 30.08.2017 на придбання медикаментів та лабораторного обладнання для гемодіалізного відділення на базі Енергодарської медико-санітарної частини.
    По першому питанню Павло Олексійович повідомив заявника, що за даною адресою попередньо звернень до виконавчого комітету не надходило, відповідно, найближчим часом за адресою заявника буде проведено обстеження, згідно з результатами якого буде прийнято рішення щодо подальших дій для вирішення порушеного питання.
    Стосовно роботи гемодіалізного центру міський голова пояснив, що кошти на придбання медикаментів та лабораторного обладнання виділено рішенням міської ради 30 серпня поточного року. Дане рішення призупинено на підставі ухвали Енергодарського міського суду. Прискорити вирішення  питання неможливо допоки крапку в ньому не поставить суд. Розгляд справи заплановано на 31 жовтня поточного року.

Депутат обласної ради Олексій Сагайдачний провів черговий прийом громадян з особистих питань

опубліковано 18 жовт. 2017 р., 05:32 Відділ інформації   [ оновлено 18 жовт. 2017 р., 05:32 ]

 
   
17 жовтня 2017 року у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради депутат Запорізької обласної ради Олексій Сагайдачний провів особистий прийом громадян. Під час прийому надійшло 11 звернень з питань, більшість з яких стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування пенсіонерам та енергодарцям, які мають онкологічні захворювання. Один заявник звернувся з питання ремонту міжпанельних швів у під’їзді. Окрім цього до депутата звернувся пенсіонер щодо надання компенсації коштів, витрачених на встановлення вікон.
    З усіх питань заявникам були надані роз'яснення, звернення, що надійшли, взяті під особистий контроль депутата.
    Прийоми депутата обласної ради Олексія Сагайдачного проводяться кожного другого вівторка місяця з 16.00 до 17.00 у приміщенні виконавчого комітету Енергодарської міської ради (кабінет №217), під час яких кожен житель Енергодара може безпосередньо звернутись до депутата по допомогу у вирішенні проблем та з особистих питань, з пропозиціями та зауваженнями.

Місто Енергодар долучилося до Всеукраїнського фестивалю військового патріотичного кіно

опубліковано 17 жовт. 2017 р., 07:03 Відділ інформації   [ оновлено 17 жовт. 2017 р., 07:03 ]

    
17 жовтня 2017 року в рамках відзначення Дня захисника України у кінотеатрі «Прем’єра» пройшло відкриття Фестивалю військового патріотичного кіно у твоєму місті "Позивний Зеніт". 
    Програма фестивалю включає цикл із п’яти національних фільмів „Позивний Зеніт", побудованих на реальних подіях із використанням відео, які знімали самі військовослужбовці. Герої фільму розповідають про життя в окопах, побратимів, яких вже нема, про ворога, людяність, Мінські домовленості і про те, що доводиться переживати під час обстрілів.
    Від імені Енергодарського міського голови Павла Музики учасників заходу привітала заступник міського голови Яна Дабіжа:
    - Маючи на озброєнні таке душевне кіно, ми вже перемогли! У всіх нас є можливість по-справжньому оцінити такі буденні, на перший погляд, поняття – мирне небо, спокій, мирне щоденне життя. 
    Цикл п’яти національних фільмів «Позивний Зеніт» – це обличчя передової, обличчя новітньої історії України. У публіцистично-документальному циклі стрічок кожен глядач впізнає свого друга, брата, батька, сина, колегу, чоловіка у маршрутці. Детальна правда про те, як живуть і воюють бійці, покаже громадянам України, що треба поважати і цінувати військових, які охороняють мирне життя. Учасники АТО, на якій би позиції вони не воювали, почують до болю знайомі їм думки та переживання. У циклі стрічок «Позивний Зеніт» загалом представлено більше 70 історій з військовослужбовцями семи ротацій добровольчого Зведеного Загону ПС ЗСУ. Автори фільмів Тетяна Кулаковська та Анна Мартиненко.
    В Енергодарі фільми можна переглянути безкоштовно в кінотеатрі «Прем’єра»: 23-25.10.2017о 12.00; 30-31.10.2017, 01.11.2017 о 15.10; 06-08.11.2017 о 12.10.
 

Енергодарський міський голова привітав ветеранів та учасників АТО зі святом захисника України

опубліковано 17 жовт. 2017 р., 02:14 Відділ інформації   [ оновлено 17 жовт. 2017 р., 02:17 ]

    13 жовтня 2017 року у МПК «Сучасник» пройшов святковий концерт з нагоди відзначення у місті Дня захисника України. 
    У залі були присутні ветерани та учасники АТО, ветерани війни, волонтери. Учасники заходу отримали позитивні емоції від виконання музичних композицій та танцювальних номерів. Зі сцени лунали патріотичні пісні у виконанні вокалістів МПК «Сучасник». Присутні виконали Гімн України та вшановували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.
    До урочистого заходу приєднався міський голова Павло Музика:
    - Я щиро вдячний кожному з вас за небайдужість до долі рідного міста та нашої неньки-України.
    Ви - істинні патріоти своєї Батьківщини!
    Нехай любов до неї спонукає вас на добрі справи, які примножать славу Енергодара та принесуть мир і спокій нашій державі.
    Від щирого серця вітаю всіх, хто пройшов полум’я війни на Сході, хто охороняє наш спокій і нашу рідну Україну.
    Вічна пам’ять тим, хто віддав життя за свободу Батьківщини.
    Низький уклін родинам загиблих Героїв.
    Слава нашим захисникам!
    Слава Україні!
 

Виступ Президента під час церемонії складання урочистої клятви вихованцями Київського військового ліцею імені Івана Богуна

опубліковано 14 жовт. 2017 р., 03:47 isp web   [ оновлено 14 жовт. 2017 р., 03:47 ]

Панове солдати, офіцери та генерали!

Дорогі курсанти-ліцеїсти!

Шановні батьки!


Три роки тому, коли Росія вже анексувала Крим, окупувала частину Донбасу і вела різнопланову гібридну війну проти України, в нашому календарі залишалося свято з військово-історичного календаря країни-агресора. Край тому абсурду я поклав одним розчерком пера, підписавши відповідний указ, а згодом Верховна Рада зробила нове свято ще й вихідним.

14 жовтня стало офіційним днем лише три роки тому, але одразу припало до душі і прижилося напрочуд швидко з двох причин. По-перше, українці поважають своїх захисників, люблять їх і пишаються ними; оборону Вітчизни вважають загальнонаціональною, всенародною справою. По-друге, нове свято спирається на давню традицію відзначення Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважалася покровителькою українського війська. Покрова була одним із головних свят запорозького козацтва.

Традиційним стає і ритуал урочистого складання присяги ліцеїстами на Софійській площі. Тут споглядає за нами з мозаїки Софійського собору Богородиця Оранта. Сам храм, як вважає більшість істориків, зведено на честь перемоги київського князя Ярослава Мудрого над східною ордою печенігів. Тут 1649 року кияни на чолі з митрополитом Сильвестром зустрічали визволителя Богдана. А Іван Богун, ім’я якого й носить ваш ліцей, був одним із найкращих полководців національно-визвольної війни.

Тут було проголошено не лише Акт злуки, але й Третій Універсал Центральної Ради, який в листопаді сімнадцятого утворив Українську Народну Республіку. І тоді ж тут відбувся військовий парад: крокували бійці Богданівського і Полуботківського полків, юнаки військових шкіл, матроси-чорноморці Гайдамацького куреня, кінний відділ кубанських козаків та інші військові частини.

Сьогодні ми згадуємо про сторіччя Армії Української Народної Республіки, яка боронила нашу землю від збройної агресії з боку і червоної, і білої Росії. Симон Петлюра, Євген Коновалець, Петро Болбочан, Марко Безручко, Всеволод Петрів, а також тисячі солдатів і офіцерів чинили запеклий опір ворогам. Вони вписали чимало героїчних сторінок в історію українського війська. Саме їм присвячена виставка, розміщена сьогодні тут, на Софійській площі, і нижче, на Майдані Незалежності.

Незалежність же тоді втратили не військові. Її загубили політики, яким не вистачило відповідальності об’єднатися перед зовнішньою загрозою. Щодо теперішньої політичної еліти, то не всі, схоже, читали підручники з історії. Однак, в моїй команді дуже добре вивчили її уроки. Як Президент і Верховний Головнокомандувач гарантую, що не допущу повторення помилок сторічної давності.

Втім, свято сьогодні не лише історичне. Воно – особливо злободенне, як жодне інше. Воно безпосередньо пов’язане із сучасними героями: воїнами, добровольцями, волонтерами, медиками, працівниками оборонних підприємств.

Серед курсантів Ліцею імені Богуна - 147 дітей учасників бойових дій. Клятву ліцеїста зачитав Данило Маковей - продовжувач військової династії Маковеїв, син героя, воїна-десантника. Його батько Сергій в липні чотирнадцятого загинув на Савур-могилі. Минулого року Данило втратив і маму Олену. Дядько його, Вадим Ляшенко, який  опікується хлопцем, - теж учасник бойових дій, молодший сержант, нагороджений відзнакою «За зразкову службу». Данило мріє вступити до Військової академії в Одесі і служити в 25-й повітряно-десантній бригаді, де проходив службу його батько.

Вам, Даниле, як і всім ліцеїстам, бажаю успішної служби і довгого, щасливого життя. Хай над вами як над захисниками Вітчизни завжди простирається Покров Богородиці, який боронитиме вас від ворожої кулі.

А пам’ять про наших загиблих героїв - назавжди залишиться у серці кожного з нас. Їхній подвиг ми ніколи не забудемо. Прошу вшанувати усіх, хто віддав своє життя за Україну, хвилиною мовчання.

Хвилина мовчання.

Дякую.

Сьогодні сотні командирів-випускників ліцею, озброєнні глибокими знаннями новітніх підходів до ведення збройної боротьби, демонструють високий рівень професіоналізму, виучки та майстерності.

Коли я дивлюся в очі наших воїнів – на фронті, на параді, на полігоні, на «Іграх нескорених», - відчуваю, як ми щодня стаємо сильнішими. Ці люди зробили Україну незламною та гордою. Їхній досвід та бойовий дух викликають вдячність співвітчизників, захоплення союзників і страх у ворогів.

Сьогодні ви, шановні ліцеїсти, долучаєтеся до цього лицарського ордену.

Ви обрали для себе нелегкий шлях людини в погонах, шлях захисника України: військового, прикордонника, розвідника. Попереду у вас – роки виснажливого вишколу. Держава не пошкодує зусиль, щоб якнайкраще підготувати вас до захисту Вітчизни. Саме вам і будувати, і боронити незалежну державу 21-го століття.

Наполеон, кажуть, стверджував, що у ранці кожного солдата лежить маршальський жезл. Нема жодного сумніву, що серед цих не за віком змужнілих підлітків стоять майбутні офіцери і генерали, посли та міністри. Можливо, майбутній Президент. І можливо, навіть, - генеральний секретар НАТО, бо Україна обов’язково стане членом Альянсу.

Будьте, шановні ліцеїсти, гідними військової звитяги всіх, хто в різні часи боронив Вітчизну.

«Боротись за повне визволення всіх українських земель і українського народу від загарбників та здобути Українську Самостійну Соборну Державу. В цій боротьбі не пожалію ні крові, ні життя, і буду битись до останнього віддиху і остаточної перемоги над усіма ворогами України», - це фрагмент із присяги вояка Української Повстанської Армії. Сьогодні – 75 років від дня її створення.

Водночас данина історичній пам’яті не повинна робити теперішнє та майбутнє заручником минулого. Ми пам’ятаємо все величне, не забуваючи і про важкі сторінки нашої історії. І завжди слід зважувати на мудру пораду Івана Павла Другого – прощати і просити прощення, тобто відчувати не лише свій біль, але й чужий. Це важливо для того, щоб мати добрі стосунки і довіру з європейськими сусідами.

Під час Другої світової частина українців чинила опір одразу двом потужним тоталітарним режимам, кожен з яких прагнув поневолити або винищити нас. Для більшості наших дідів та прадідів війна закінчилася у травні сорок п’ятого. Але не для вояків УПА. Їхня боротьба з комуністичним тоталітарним режимом тривала ще більше десяти років.

Аби здолати їх, московський режим вдавався до нелюдських методів. 21 жовтня виповниться сімдесят років акції «Запад». Буквально протягом одного дня сталінські карателі зробили нелюдський злочин - депортували із західних областей України до Сибіру понад 76 тисяч українців.

Гарантувати, що ніколи більше не повторяться подібні трагедії, можна лише, коли ми маємо свою міцну, сильну, вільну і незалежну державу. А для того нам потрібна сильна армія, яку ми створили протягом трьох років і яку постійно зміцнюємо.

От і сьогодні, прямо звідси, вирушаю у війська, щоб передати чергову партію зброї та техніки – двісті одиниць. Серед них – шістдесят два танки.

Найвища честь для мене від імені українського народу висловити слова щирої вдячності усім військовослужбовцям за героїзм і мужність, самопожертву і звитягу, патріотизм і вірність присязі.

Я дякую також усім, хто реальними справами підтримує сьогодні українське військо та ветеранів АТО.

Княжий дружинник, запорозький козак, cічовий стрілець та воїн Української народної республіки, вояк УПА та солдат Другої світової, бійці Збройних Сил та Національної гвардії, інших силових підрозділів – покоління за поколінням звитяжно боронили Батьківщину. Залізом, власним потом та кров’ю робили внесок у справу незалежності України. І ми з вами пишаємося нашою історією.

Вітаю всіх вас, дорогі співвітчизники, із Днем захисника України і з Покровою Пресвятої Богородиці.

Слава захисникам!

Слава Україні!

1-10 of 1056