НовиниПроведення повноцінного ремонту доріг залежить від прийняття рішення сесії міської ради

опубліковано Відділ інформації   [ оновлено ]

        В Енергодарі працівниками КП «Підприємство комунальної власності» продовжуються роботи з ямкового ремонту доріг.
        Через затримку у затвердженні змін до міської програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства, об’єктів благоустрою, дорожнього господарства міста Енергодара, які були винесені на розгляд виконавчого комітету, сьогодні комунальне підприємство було змушено призупинити всі ремонтні роботи через відсутність фінансування. Як зазначив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Василь Разводов, у бюджетному запиті до програми закладено фінансування для проведення капітальних ремонтів доріг на загальну суму близько 12 мільйонів гривень, а також близько 8 мільйонів гривень – на поточні ремонти.
        - Проведення повноцінного ремонту доріг із укладанням договорів та залученням спеціалізованої техніки стане можливим тільки після затвердження виконавчим комітетом змін до програми та прийняття відповідного рішення сесії міської ради, - зазначив Василь Разводов. – Зокрема, планується провести капітальний ремонт 10 доріг та поточний ремонт 42 внутрішньоквартальних доріг. У зв’язку з тим, що на сьогодні відсутнє фінансування, комунальники змушені ліквідувати недоліки та пошкодження на найбільш критичних ділянках доріг поточним ямковим ремонтом.
 
        Ремонтні роботи КП «ПКВ» проводить за власні кошти. Через прийняте нещодавно рішення суду про призупинення нових тарифів на квартплату, підприємство тимчасово позбавлене ще одного джерела фінансування. У разі, якби рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів вступило в силу своєчасно, КП «ПКВ» отримало б додаткові кошти, які можливо було б спрямувати на придбання матеріалів та проведення поточного ремонту житлових будинків.
        - Неприйняття програми призупиняє роботу за всіма напрямками житлово-комунального господарства, - підкреслив Василь Разводов. – Зі свого боку міська влада має намір ініціювати наступного тижня проведення позачергового засідання виконавчого комітету, до порядку денного якого буде включено питання про затвердження змін до програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства.
        Окрім ремонту доріг, серед заходів програми, які чекають фінансування, - реконструкція вулиці Української та стадіону «Старт», капітальний ремонт покрівель 40 житлових будинків, встановлення лічильників обліку тепла та води, обладнання системи відеоспостереження, облаштування грального майданчика для дітей з обмеженими фізичними можливостями по вулиці Козацькій, поточний ремонт 40 під’їздів, обладнання пандусів, проведення стерилізації безпритульних тварин.

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій провела перше у поточному році засідання

опубліковано Відділ інформації   [ оновлено ]

      
 
24 березня 2017 року під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Курді відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
        Члени комісії підвели підсумки роботи за 2016 рік, а також погодили План роботи комісії на 2017 рік. Представники управління комунальної власності, КП “Підприємство комунальної власності” та 13 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Запорізькій області звітували про підготовку міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до контрольної перевірки Запорізької області у грудні 2017 року Державною службою України з надзвичайних ситуацій за результатами комплексної перевірки у липні 2015 року, а також про стан виконання заходів щодо відновлення систем протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості.
 
        Представник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області доповів з питань щодо впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виявлення на об’єктах підвищеної небезпеки, утворення та функціонування добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у місті, а також щодо створення територіального формування цивільного захисту шляхом об’єднання об’єктових формувань.

Працівники виконавчого комітету провели традиційний весняний суботник

опубліковано Відділ інформації   [ оновлено ]

        24 березня 2017 року, згідно з розпорядженням міського голови від 03.03.2017    №61-р “Про проведення весняної акції “Місяць благоустрою”, працівниками Енергодарської міської ради та виконавчого комітету проведено традиційний весняний суботник. Під час заходу працівники органів виконавчої влади прибрали територію, прилеглу до пам’ятної стели, лісової зони, приведено у належний стан зелені насадження. Працюючи із запалом та гарним настроєм, працівники виконкому очистили від сміття територію біля адмінбудівлі, прибрали повалені гілки та висохлий чагарник.
 

Енергодарці приєдналися до акції "Ромашка життя" з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

опубліковано Відділ інформації   [ оновлено ]

            Минулого тижня спеціалістами та волонтерами Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно-просвітницьку акцію «Ромашка життя» до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. У ході акції серед населення розповсюджено інформаційні буклети з відповідями на основні питання щодо профілактики хвороби та паперові білі ромашки — символ здоров'я та боротьби з туберкульозом. Волонтери привернули увагу громадськості до проблем поширення захворювання на туберкульоз та інформували населення щодо шляхів поширення збудника хвороби, джерел інфекції, проявів захворювання та профілактики туберкульозу. Загалом, акцією охоплено 700 осіб.
 
 

Дошкільному навчальному закладу №7 - 35 років!

опубліковано 24 бер. 2017 р., 07:34 Відділ інформації   [ оновлено ]

        24 березня 2017 року міський голова Павло Музика взяв участь в урочистостях з нагоди відзначення 35-річного ювілею Енергодарського ДНЗ №7 «Теремок».
         ДНЗ №7 функціонує з 10 березня 1982 року. Першим завідувачем закладу була Людмила Зарайченко. У 1995 році дитячий садок набув статусу закладу комбінованого типу з корекцією вад у фізичному розвитку. З грудня 1999 року педагогічний колектив очолює Олена Северухіна. У 2010 році заклад отримав статус - дошкільний навчальний заклад ясла-садок. На сьогодні у дошкільному закладі функціонує 12 груп, у яких виховується 232 вихованця. У ДНЗ - 72 працівника, багато хто з них працює майже від дня заснування закладу. Колектив ДНЗ — переможець та дипломант численних міжнародних та обласних педагогічних виставок, конференцій та фестивалів.  
 
        Павло Олексійович привітав трудовий колектив дитячого садка із визначною датою, побажав професійних успіхів та добробуту, вручив квіти та пам'ятний подарунок.
         За багаторічну сумлінну працю, високій професіоналізм, успіхи у вихованні підростаючого покоління Почесними грамотами Енергодарської міської ради, Листами подяки міського голови, грамотами управління освіти відзначені найкращі працівники закладу. Нагрудним знаком Енергодарської міської ради “Кращий працівник” за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, успіхи у навчанні та вихованні підростаючого покоління нагороджено вихователя-методиста закладу Валентину Горбенко.
         Свято продовжилося концертною програмою за участю вихованців та працівників закладу.
 

В Енергодарі пройшов урочистий парад з нагоди Дня Національної гвардії України

опубліковано 24 бер. 2017 р., 07:28 Відділ інформації   [ оновлено 24 бер. 2017 р., 07:30 ]

        24 березня 2017 року на площі перед МПК «Сучасник» пройшов урочистий парад військових частин 3042 та 3033, присвячений Дню Національної гвардії України.
        З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Павло Музика, який підкреслив важливість забезпечення охорони громадського порядку та безпеки у місті, подякував за належне виконання службових обов'язків.
 
        За сумлінне несення служби, зразкову військову дисципліну, виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня Національної гвардії України медаллю «За розвиток Запорізького краю» та пам’ятним подарунком від міського голови нагороджено заступника командира військової частини 3042 Національної гвардії України по роботі з особовим складом Сергія Бугайова. Міський голова відзначив кращих військовослужбовців Листами подяки голови Запорізької обласної державної адміністрації, Почесними грамотами Енергодарської міської ради та Листами подяки міського голови. Почесною грамотою Енергодарської міської ради та пам’ятним подарунком відзначено командира 4 патрульного батальйону військової частини 3033 Національної гвардії України Юрія Железняка.
 
          До привітань військовослужбовців приєдналися командир військової частини 3042 Національної гвардії України Ігор Рибак, командир 4-го патрульного батальйону військової частини 3033 Національної гвардії України Юрій Железняк, представники містоутворюючих підприємств та духовенства.
Захід завершився урочистим маршем за участю спеціалізованої військової техніки.
 

Енергодарців запрошують до участі у програмі молодіжного житлового будівництва

опубліковано 24 бер. 2017 р., 07:25 Відділ інформації   [ оновлено ]

        23 березня 2017 року у виконавчому комітеті Енергодарської міської ради проведено зустріч представників Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» з енергодарцями. Участь у заході взяли міський голова Павло Музика, перший заступник міського голови Ігор Курдя, начальник управління адміністрування програм Фонду Людмила Ніколенко та директор Запорізького регіонального управління Фонду Юрій Щербина. Тема зустрічі стосувалася впровадження в Енергодарі міської програми забезпечення молоді житлом, затвердженої рішенням Енергодарської міської ради у січні поточного року.
 
            Кредитування енергодарців здійснюватиметься через Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.  Як зазначив Ігор Курдя, державна інституція, яка має спеціальну ліцензію на подібний вид послуг, забезпечить всі належні гарантії та повну відкритість процесу будівництва та кредитування, а також мінімізує всі ризики, пов’язані з кредитуванням.
        - Наша пріоритетна задача – створити комфортні умови для життя енергодарців, - підкреслив І.Курдя. - А це неможливо без забезпечення нашої молоді житлом та створення можливостей для його придбання. Один з варіантів вирішення цього питання – співпраця з Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву.
Представники Фонду розповіли про діяльність державної установи у сфері будівництва житла для молоді, досвід роботи у містах України, надали роз’яснення та детальні відповіді на всі запитання енергодарців.
            Сьогодні у напрямку забезпечення молодих енергодарців житлом міською владою вже зроблено перші кроки. Рішенням міської ради в Енергодарі виділено земельну ділянку під будівництво десятиповерхового будинку на 100 квартир по бульвару Каштановий у районі будинку №7.  Рішенням виконавчого комітету затверджено Порядок взаємодії Енергодарської міської ради з Запорізьким управлінням Фонду при наданні пільгових довготермінових кредитів за рахунок коштів міського бюджету. Порядком визначено процедуру взаємодії Енергодарської міської ради з Державним фондом у рамках Програми забезпечення молоді міста Енергодара житлом на 2017-2021 роки. У Порядку визначено умови надання та порядок оформлення кредиту (розмір та термін кредиту, жителі міста, які мають право на його отримання, розмір першого внеску, обов’язкові умови тощо), процедура визначення кандидатів, порядок розрахунків, терміни звітності. Загальна вартість програми - близько 79 мільйонів гривень. Рішення щодо виділення коштів прийматиме Енергодарська міська рада. Проект відповідного рішення планується винести на розгляд депутатів вже найближчим часом.
          Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №584 від 29 травня 2001 року, право на отримання кредиту мають сім'ї, у яких чоловік і дружина у віці до 35 років включно; неповні сім'ї, у яких мати (батько) віком до 35 років включно має неповнолітніх дітей (дитину); одинокі молоді громадяни у віці до 35 років. Реалізація програми дозволить поліпшити житлові умови сотні молодих енергодарських сімей та одиноких молодих громадян.
         Згідно із законодавством України кредит надається терміном на 30 років за умови перебування особи на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або наявності у неї відповідних документів на право будівництва (реконструкції) індивідуального житла. Окрім того, ті молоді сім'ї, які мають одну дитину, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом; молодим сім'ям, які мають двох дітей, за рахунок бюджетних коштів погашається 25% суми зобов'язань по кредиту, а родинам, де виховуються троє і більше дітей,  - 50%  суми  зобов'язань  по кредиту. Молоді сім'ї,  які  не  мають дітей,  сплачують  кредит  з відсотковою  ставкою  у  розмірі  3%  річних  від суми заборгованості по кредиту. Первинний внесок становить 6% від загальної вартості обраного житла. При визначенні розміру кредиту враховується  вартість 1 кв.м. по Запорізькій області. Вона визначена наказом Міністерства регіонального розвитку та на сьогодні становить 9316 гривень.
 
            Для отримання кредиту на житло необхідно, у першу чергу, звернутися до Запорізького державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та надати документи для реєстрації. Перелік документів та детальна інформація про умови кредитування оприлюднена на офіційному веб- сайті Фонду http://www.molod-kredit.gov.ua, а також буде розміщена на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради. Для реєстрації необхідно надати заяву, довідку про перебування на квартирному обліку, довідку про склад сім'ї, копію свідоцтва про шлюб та копію свідоцтва про народження дітей (якщо є), довідку про доходи, копію ідентифікаційного коду, інформацію про підтвердження пільгового статусу (у разі наявності). Зареєструватися у Фонді можна на офіційному сайті або за адресою регіонального управління - м.Запоріжжя, вул.Патріотична, 49, тел. 0612-34-25-57, 236-06-17. Окрім того, представники Фонду будуть проводити щомісячні зустрічі з енергодарцями, у ході яких надаватимуть роз’яснення та прийматимуть документи для реєстрації.
         - Значна частина звернень, які надходять на адресу міської влади, стосується саме забезпечення житлом, - зазначив міський голова. – Впровадження програми забезпечення житлом та налагодження співпраці з Фондом – це спроба знайти та надати реальну допомогу молоді Енергодара у забезпеченні житлом. 

Тимчасово вільні кошти міського бюджету Енергодара будуть розміщені на рахунках «Ощадбанку України»

опубліковано 24 бер. 2017 р., 02:50 Відділ інформації

        23 березня 2017 року під головуванням міського голови Павла Музики відбулося засідання комісії з питань розміщення тимчасово вільних коштів бюджету міста Енергодара на вкладних (депозитних) рахунках у банках. У ході засідання розглянуто 4 пропозиції від банківських установ щодо розміщення бюджетних коштів. За підсумками засідання членами комісії прийнято рішення розмістити тимчасово вільні кошти міського бюджету на вкладних (депозитних) рахунках ПАТ «Державний Ощадний банк України».
 

Логопедичний кабінет і спортивна кімната Енергодарського дитсадка №8 визнані одними з кращих в Україні

опубліковано 23 бер. 2017 р., 09:24 Відділ інформації

      
 
За результатами Всеукраїнського конкурсу «Інтернет-портал рейтингу освітніх закладів України» дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» №8 посів  п’яте  рейтингове місце серед 100 кращих ДНЗ України у загальному заліку конкурсу «Краща спортивна кімната ДНЗ» та «Кращий логопедичний кабінет ДНЗ».
        У дитячому садку створені всі умови для повноцінного розвитку дітей, комфорту, позитивного емоційного клімату для вихованців. Матеріально-технічне оснащення кабінетів відповідає всім нормам та дозволяє забезпечити належне виховання та загальний розвиток малюків. У логопедичному та інших кабінетах закладу створені умови для пізнавально-мовного, соціально-особистісного, творчого та фізичного розвитку дітей. Спортивна кімната оснащена спортивними спорудами, інвентарем та посібниками. Як вихованці, так і батьки дітей задоволені створеними у дитсадку умовами та рівнем виховання малюків. Все це вкотре підтверджує статус Енергодарського дитячого садка як одного з найкращих серед закладів України.
 

В Енергодарі відбувся концерт духового концерту військової частини 3033

опубліковано 23 бер. 2017 р., 07:11 Відділ інформації   [ оновлено 24 бер. 2017 р., 02:50 ]

23 березня 2017 року на площі перед МПК «Сучасник» відбувся вуличний концерт військового духового оркестру військової частини 3033 Національної Гвардії України. Як розповів керівник та диригент оркестру Степан Моїсеєв, мета такої музичної акції - підтримка контрактної військової служби. Захід присвячений третій річниці Національної Гвардії України. Оркестр виступив у містах, де дислокуються батальйони військової частини 3033: Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі. Музиканти виконали естрадні класичні та сучасні твори українських та зарубіжних композиторів, продемонструвавши не лише віртуозне володіння музичними інструментами, а й належну стройову підготовку. Енергодарці отримали від музичного заходу позитивні емоції та гарний настрій.
        Під час заходу розповсюджувалися інформаційні матеріали стосовно контрактної військової служби, видання та буклети внутрішньовідомчого призначення військової частини.
 

1-10 of 747