Містобудівна діяльність

До уваги громадян та громадських організацій міста!

Виконавчий комітет Енергодарської міської ради оголошує процедуру громадського обговорення містобудівної документації: “Детальний план території мікрорайону №10-а в м.Енергодарі»

Підстава для розроблення “Детальний план території мікрорайону №10-а в м.Енергодарі» договір від 24.05.2017 року №2017-59

Замовник  - Виконавчий комітет Енергодарської міської ради.

Розробник — ДП “НДПІ містобудування” м.Київ.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати за адресою: м.Енергодар, вул.Курчатова,11 управління містобудування та архітектури або за електронною адресою: umta@en.gov.ua

Зауваження мають бути обґрунтовані відповідно до Державних будівельних норм та інших нормативно-правових  актів містобудівного законодавства.

Строки розгляду: пропозиції та зауваження приймаються протягом місяця до 01.03.2018.

ОСНОВНІ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ

Ч.ч.

Показники

Одиниця

виміру

Кількість

1.

Територія

 

 

1.1

Територія в межах проекту ДПТ (житловий квартал з прилеглими закладами обслуговування мікрорайонного значення і магістральними вулицями)

га

23,55

 

у т.ч.:

 

 

1.2

- площа кварталу садибної житлової

  забудови,

га

13,00

 

     з неї:

 

 

1.3

     зона садибної житлової забудови

     (садибні длянки)

га (ділянок)

9,3 (93)

1.4

     середня площа 1-ї садибної ділянки

сотка

10,00

2.

Населення

 

 

2.1

Чисельність населення, всього

осіб

372

2.2

Середній коефіцієнт сімейності

осіб

4

2.3

Щільність населення (в межах кварталу)

осіб/га

29

3.

Житловий фонд

 

 

3.1

Житловий фонд, загальна площа

м2

11160

3.2

Поверховість житлової забудови

поверхів

1-3

3.3

Середня житлова забезпеченість

м2/люд.

30

3.4

Вибуття житлового фонду

м2

3.5

Існуючий житловий фонд, що зберігається

м2

3.6

Житлове будівництво, всього:

м2

11160

 

у тому числі за видами:

 

 

3.7

житлові будинки садибного типу

(одноквартирна забудова)

м2

11160

3.8

кількість квартир (будинків) у житловому фонді, що проектується

одиниць

93

3.9

Середня загальна площа квартири

м2

120Містобудівна документація
Плану зонування території міста Енергодара

Рішенням Енергодарської міської ради від 21.12.2012 №18 затверджено детальний план території кварталу малоповерхової забудови по вул.Придніпровській.


Увага власникам земельних ділянок кварталу малоперхової житлової забудови по вул.Придніпровській!

Будівельний паспорт на забудову земельної ділянки ділянки Ви можете отримати в управлінні містобудування та архітектури Енергодарської міської ради звернувшись з письмовою заявою щодо намірів забудови земельної ділянки. До заяви необхідно додати засвідчені в установленому порядку:

 • копію документа, що засвідчує право власності на землю;

 • копію паспорта власника земельної ділянки;

а також ескіз намірів забудови( місцерозташування будівель та споруд на земельній ділянці; плани, фасади з розмірами та відмітками висотності)


 Містобудівна документація "Детальний план територій громадського центру №1 у м.Енергодарі" затверджено рішенням виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 20.10.2016 №340

Розміщення громадських центрів в генеральному плані міста М 1:10 000, УСК-2000

План існуючого використання території (суміщенний з опорним планом) М 1:2000

Схема існуючих планувальних обмежень М 1:2000

Проектний план (оновне креслення ДПТ) М 1:2000

Схема організації руху транспортного і пішоходів М 1:2000

Схема інженерної підготовки території та вертикального планування М 1:2000

Схема мереж та споруд господарчо-питного та технічного водопроводу, побутової та дощової каналізації М 1:2000

Схема мереж та споруд теплопостачання та електропостачання М 1:2000

Схема проектних планувальних обмежень М 1:2000Реєстр містобудівних умов та обмежень


Молодіжне житлове кредитування  

Обласна програма «Молодій запорізькій родині – доступне житло» на 2013-2017 , затверджена рішенням Запорізької обласної ради від 22.11.201216

Мета: реалізація державної молодіжної політики,сприяння соціальному становленню і розвитку молоді, створення сприятливих умов для розвитку молодіжного будівництва шляхом надання пільгових довготермінових кредитів.

Очікувані результати: Виконання програми надасть можливість поліпшити житлові умови безпосередньо для 600 молодих запорізьких сімей та одиноких молодих громадян; сприятиме розв'язанню житлових проблем молоді, поліпшенню демографічної ситуації, добудувати близько двадцяти об’єктів незавершеного будівництва житла на території області; ввести в експлуатацію близько 36,0 тис. кв. метрів загальної площі житла безпосередньо за рахунок пільгових довготермінових кредитів; залучити на будівництво житла близько 19,5 млн. грн. небюджетних коштів – власних коштів позичальників.

Суб'єкти реалізації:

Запорізьке регіональне управління державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву
•  69000, м . Запоріжжя, бул. Центральний, 26. т. 289-26-78.

Основні заходи:

 • сприяння молодіжному житловому будівництву з надання довгострокових пільгових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво.

Державні пільгові довгострокові кредити молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла надаються згідно постанови КМУ № 584 від 29.05.2001р. „Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.”

Кредит надається молодим сім'ям та одиноким громадянам на будівництво (реконструкцію) житла терміном до 30 років але не більше ніж до досягнення старшим з подружжя пенсійного віку (55 років для жінок, 60 років для чоловіків). Термін надання кредиту обчислюється з дати укладення кредитного договору.


Кредит відповідно до цього Положення надається молодим сім'ям  та  одиноким  молодим  громадянам  на  будівництво (реконструкцію) і придбання житла за таких умов: 
 • перебування кандидата на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або наявності у кандидата, що потребує поліпшення житлових умов, відповідних документів на право будівництва (реконструкції) індивідуального житла;

 • підтвердження кандидатом своєї платоспроможності;

 • внесення кандидатом на свій особистий рахунок, що відкривається регіональним відділенням Фонду в банку-агенті, першого внеску в розмірі не менш 6 відсотків передбаченої вартості при будівництві (реконструкції) житлаабо найменшої суми експертної оцінки чи договірної вартості придбання житла

Для отримання кредиту кандидат подає до консультаційного центру Запорізького Регіонального відділу «Державного фонду сприяння молодіжному житловому» будівництву такі документи:

 • довідку про склад сім'ї;

 • копію свідоцтва про шлюб;

 • паспортні дані;

 • копію свідоцтва про народження дитини (дітей);

 • довідку про перебування на квартирному обліку;

 • довідки про доходи усіх дорослих членів сім'ї;

 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Друга можливість вирішити молодій сім'ї житлове питання – це взяти кредит в комерційному банку на його умовах, а держава в особі Державного Фонду компенсує частину відсоткової ставки на протязі усього терміну погашення кредиту.

Для отримання компенсації кандидат в позичальники надає до Фонду наступні документи:

 • заяву про надання часткової компенсації;

 • довідку про склад сім'ї;

 • копію свідоцтва про шлюб;

 • паспортні дані;

 • копію свідоцтва про народження дитини (дітей);

 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

Банки видають кредити за наступних умов:

 • максимальний термін кредитування 10-20 років;

 • відсоткова ставка в гривнях, валюті 10-15,5% річних;

 • особистий внесок до 40% від вартості житла;

 • застава – придбана нерухомість;

 • страхування – обов'язково;

 • погашення кредиту – щомісячно.

Документи надаються до консультаційного центру ЗРУ ДСФУ ДФСМЖБ за адресою: 69005, м. Запоріжжя, бул. Центральний, 26 т. 34-03-64 приймальні дні з вівторка по п'ятницю з 12.30 до 16.30 години.

Стосовно отримання більш детальної інформації щодо надання пільгового молодіжного кредиту Вам потрібно звертатися до Запорізького регіонального управління Державної спеціалізованої установи ''Державний Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву'' (м.Запоріжжя, бульвар Центральний, 26), попередньо домовившись про зустріч для співбесіди за телефоном 34-30-63.


Обґрунтування

щодо необхідності зміни меж та площі ландшафтних заказників місцевого значення «Водянські кучугури» та «Іванівській бір» для перспективного розвитку м.Енергодара та створення нових територій природно-заповідного фонду місцевого значення на території міста

Основним документом стратегічного планувального розвитку міста є його генеральний план. Київським Науково-дослідним та проектним інститутом містобудування у 2009 році розроблено новий генеральний план м.Енергодара. У генеральному плані міста викладені перспективи розвитку з врахуванням соціально-економічних, політичних, демографічних, екологічних і інших умов і показників та визначені території для розвитку і соціальних потреб громади міста Енергодара. Зазначена містобудівна документація пройшла всі стадії громадського обговорення та попереднього погодження.

В місті існує нагальна потреба у розміщенні нового міського кладовища (на існуючому заповнюється останній сектор), також виникла потреба у розширенні полігону твердих побутових відходів (ТПВ). Розміщення нового кладовища площею 14 га та розширення полігону ТПВ з будівництвом сміттєпереробного заводу (площа складає 11 га) можливо тільки за рахунок земель, на яких створено ландшафтний заказник «Водянські кучугури». Розвиток промислової зони, частина земель якої площею 45 га також знаходиться на території заказника «Водянські кучугури», допоможе змінити переважно монофункціональний характер господарського комплексу міста.

Ще однією проблемою міста є те, що в місті існують утворені садівницькі товариства, розташовані в межах санітарно-захисної зони Запорізької ТЕС. Відповідно до рішень генерального плану та ДБН 360-92** «Планування та забудова міських та селищних населених пунктів», зазначені товариства потребують винесення, що потребує альтернативного місця розташування. Враховуючи, що розміщення нових СГТ в межах міста заборонено нормами ДБН 360-92**, пропонується розміщення малоповерхової, котеджної забудови на земельній ділянці площею 102 га, яка знаходиться в межах заказника «Іванівський бір» і фактично втратила свої якості: лісові квартали, які намічаються під зміну цільового використання, мають невкриту лісовою рослинністю площу до 60% (галявини, згарища, внаслідок пожеж 2005-2009 років, болота). Насадження сосен представлені лише острівцями, які будуть збережені для озеленення району, основна деревна рослинність тополева-вербова, дерева пошкоджені хворобами, гнилем, спостерігається засмічення ділянки побутовим та будівельним сміттям.

Проектом генерального плану міста також запропоновано розміщення об’єктів рекреації, які увійшли до програми будівництва об’єктів соціального призначення під завершення комплексу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Серед них дитячий табір на 350 місць, будинок для дорослих інвалідів на 70 місць, а також лікувально-профілактичний заклад ВП «Атоменергомаш» НАЕК «Енергоатом». Розвиток зазначених установ можливий тільки за рахунок земель природно-заповідного фонду площею 35 га.

Для міста є важливим розвиток його інженерно-транспортної інфраструктури. Продовження Енергодарського шосе, яке в перспективі стає дорогою регіонального значення відповідно до схеми планування Запорізької області, теж можливо тільки за рахунок земель заказника «Іванівській бір» (площа території складає 22га).

Але на сьогоднішній день склалася ситуація, що містобудівний розвиток Енергодара не можливий без вирішення питання щодо зняття статусу заказників з деяких територій, на яких передбачається розміщення об'єктів комунального, промислового, житлового і рекреаційного призначення та інженерно-транспортної інфраструктури.

У зв'язку з цим розпорядженням міського голови від 29.12.2009 року в місті була створена робоча комісія по аналізу стану лісових насаджень і природоохоронних якостей вказаної території. Внаслідок роботи робочої комісії спеціалізованим науковим і природоохоронним підприємством «Київський созологічний центр» виконано експертний висновок щодо втрати наукової і природоохоронної цінності вказаної території і доцільності зняття з неї статусу. 02.06.2011 відбулося виїзне засідання робочої групи, створеної розпорядженням голови Запорізької обласної ради від 23.05.2011 №82-р для визначення ситуації з природно-заповідним фондом м.Енергодара. За рішенням робочої групи науково-дослідним інститутом «Біорізноманіття наземних та водних екосистем України» Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького виконані роботи щодо обґрунтування зміни меж і площі ландшафтних заказників місцевого значення «Водянські кучугури» та «Іванівський бір», а також з підготовки клопотання та обґрунтування створення нових територій природно-заповідного фонду міста Енергодара.

Під час розгляду генерального плану м.Енергодар архітектурно-містобудівною радою при управлінні містобудування та архітектури Запорізької обласної адміністрації 22.09.2009 року було запропоновано для збереження загального балансу території природно-заповідного фонду створити нові заказники на заміну тих територій, з яких пропонується зняти статус.

Одна із запропонованих авторами генерального плану ділянок знаходиться в межах міста в районі колишнього рибгоспу і прилягає до ландшафтного заказника «Водянські кучугури». Ділянка має ландшафтні якості, схожі за якостями північно-західної частини цього заказника, які на даний час цінніші, ніж на постраждалій ділянці. Це чисельні озера, затоки із сильно ізрізаною береговою лінією. Такий ландшафт був характерний для плавнів історичної місцевості «Великий луг», яка знаходилась в південній частині Дніпра, багатою рибою, де осідало на зимівлю козацтво. Після затоплення місцевості Каховським водосховищем плавні збереглися лише на о.Хортиця і частково в м.Енергодар.

Другим чинником щодо необхідності охорони вказаної території є знаходження тут нерестовища.

Крім вказаної основної ділянки додатково запропоновані заліснені соснами ділянки з північної сторони заказника «Водянські кучугури» в межах міста біля узбережжя Каховського водосховища та у східній частині міста вздовж міського підземного водозабору – між ним і берегом водосховища, що межує з заказником «Іванівський бір», де також біля узбережжя розташовано інше нерестовище.

Ще дві ділянки, які пропонується включити до складу природно-заповідного фонду для створення заказників, певною мірою заліснені і знаходяться у промисловій зоні міста біля садового товариства «Будівельник».

Інших територій для розвитку природно-заповідного фонду в м.Енергодарі немає. Необхідно відмітити, що частка земель природно-заповідного фонду в межах міста фактично складає 25,4 %. Цей показник є майже в 10 разів більший, ніж в середньому по області (2,6%). При знятті статусу заказників із земель, необхідних для розвитку міста та створенні нових заказників на інших територіях, загальна частка природно-заповідного фонду міста не зменшиться, а навпаки зросте на 10,9 га. Вирішення таким чином питання дозволить вирішити нагальні потреби, які вже завтра можуть перетворитись в екологічну і соціальну загрозу міста (полігон ТБО і кладовище), а також передбачити розвиток міста як економічно, екологічно і соціально збалансований, спрямований на створення повноцінного життєвого середовища для сучасного і наступного поколінь, в чому саме і полягає завдання місцевих органів ради у реалізації містобудівної політики.


Земельні ділянки загальною площею 331, 9 га,

які пропонується включити до складу ландшафтних заказників місцевого значення «Іванівський бір» та «Водянські кучугури»

Місце розташування ділянок, що пропонуються включити до складу природно-заповідного фонду Запорізької області

Ландшафтний заказник місцевого значення «Водянські кучугури».

Ділянка №1

п.п.

Місце розташування

Землевласник

Площа, га

1

Північно-західна частина м. Енергодар, в т.ч. ділянка Каховського водосховища, очеретяні масиви та острови

Енергодарська міська рада

198,5

2

Північна частина м. Енергодар біля Каховського водосховища

Енергодарська міська рада

13,00

3

Північна частина м. Енергодар біля Каховського водосховища

Енергодарська міська рада

0,4

4

Північна частина м. Енергодар біля Каховського водосховища

Енергодарська міська рада

1,6

5

Північна частина м. Енергодар біля Каховського водосховища

Енергодарська міська рада

1,00

Всього по заказнику

214,5

Ландшафтний заказник місцевого значення «Водянські кучугури».

Ділянка №2

п.п.

Місце розташування

Землевласник

Площа, га

1

Промислова зона м.Енергодар з північної сторони садового товариства «Будівельник»

Енергодарська міська рада

18,00

2

Промислова зона м.Енергодар з північної сторони садового товариства «Будівельник»

Енергодарська міська рада

13,00

3

Промислова зона м.Енергодар з південної сторони садового товариства «Будівельник»

Енергодарська міська рада

48.00

Всього по заказнику

79,00

Ландшафтний заказник місцевого значення «Іванівський бір».

Ділянка №3

п.п.

Місце розташування

Землевласник

Площа, га

1

Ділянка північніше міського водозабору

Енергодарська міська рада

38,4

Всього по заказнику

38,4

Всього по ділянках

331,9

Земельні ділянки загальною площею 321 га,

які пропонується виключити зі складу ландшафтних заказників місцевого значення «Іванівський бір» та «Водянські кучугури»

Місце розташування ділянок, що пропонуються виключити із складу ландшафтного заказнику місцевого значення «Іванівський бір».

п.п.

Квартал

Виділ

Площа, га

Ділянка №1

1

2

25

0,8

2

2

26

5,5

3

2

27

1,1

4

2

28

7,3

5

2

29

0,7

6

2

30

0,3

7

2

31

2,1

8

2

42

2,2

9

2

43

2,1

10

2

44

1,1

11

2

45

1,4

12

2

46

0,4

13

2

47

1,7

14

2

48

1,5

Всього по кварталу:

28,2

1

3

17

10,5

2

3

18

1,5

3

3

36

2,3

4

3

37

1,9

Всього по кварталу:

16,2

1

4

1-33

82,3

Всього по кварталу:

82,3

Всього по ділянці:

126,7

Ділянка №2

1

3

43

1,5

2

3

44

0,5

3

3

45

3,7

4

3

46

4,3

Всього по кварталу:

10,0

1

5

4

7,5

Всього по кварталу:

7,5

Всього по ділянці:

17,5

Ділянка №3

1

5

33

7,4

2

5

39

0,7

3

5

40

0,4

4

5

41

2,7

5

5

42

0,7

6

5

46

0,3

7

5

47

2,2

8

5

48

0,4

9

5

50

0,3

10

5

52

0,2

Всього по кварталу:

15,3

1

6

1-11

14,0

Всього по кварталу:

14,0

Всього по ділянці:

29,3

Ділянка №4

1

3

28

3,6


3

51

0,9


3

48

0.3

Всього по кварталу:

4,8

Всього по ділянці:

4,8

Ділянка №5

1

1

1

1,0

2

1

6

4,9

3

1

7

0,6

4

1

8

3,7

5

1

14

1,9

6

1

15

0,5

7

1

20

1,3

8

1

21

0,5

9

1

24

0,5

Всього по кварталу:

14,9

1

2

1

0,4

2

2

2

2,1

3

2

6

0,9

3

2

7

3,6

5

2

13

1,7

6

2

14

4,8

7

2

22

1,4

8

2

23

0,8

9

2

33

4,2

10

2

34

7,5

11

2

35

5,5

12

2

49

12,0

Всього по кварталу:

44,9

Всього по ділянці:

59,8

Всього по заказнику:

238,1

Місце розташування ділянок, що пропонуються виключити із складу ландшафтного заказнику місцевого значення «Водянські кучугури».

п.п.

Квартал

Виділ

Площа, га

Ділянка №6

1

16

13

1,9

2

16

14

9,7

3

16

15

4,5

Всього по кварталу:

16,1

Всього по ділянці:

16,1

Ділянка №7

1

9

12

1,9

Всього по кварталу:

1,9

Всього по ділянці:

1,9

Ділянка №8

1

8

11

4,6

2

8

14

6,1

Всього по кварталу:

10,7

Всього по ділянці:

10,7

Ділянка №9

1

13

1

3,7

2

13

2

1,1

3

13

3

49,4

Всього по кварталу:

54,2

Всього по ділянці:

54,2

Всього по заказнику:

82,9

Всього по ділянках:

321,0

З даних земельних ділянок:

 1. Ділянка №1 пропонується для перспективної житлової та громадської забудови;

 2. Ділянка №№2,3,4 пропонується для розміщення об’єктів рекреаційного призначення;

 3. Ділянка №5 – для продовження Енергодарського шосе, з будівництвом інженерної інфраструктури;

 4. Ділянка №6 – для розміщення нового кладовища;

 5. Ділянка №7 – для розміщення транспортної інфраструктури;

 6. Ділянка №8 – для розширення полігону ТПВ з будівництвом сміттєпереробного заводу;

 7. Ділянка №9 – для розвитку промисловості.


Зміна меж та площі

https://lh6.googleusercontent.com/-94R11w_nVNc/UrBKnZioU-I/AAAAAAAAEWQ/oGtTPLorlyE/s640/%25D0%259E%25D1%2582%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258B%25D0%25B9%2520%25D0%25B4%25D0%25BE%25D0%25BA%25D1%2583%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25BD%25D1%258210.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-u6XTxwon2U4/UrBKoNHAYSI/AAAAAAAAEWk/Kmuz-2RWXWQ/s640/%25D0%259E%25D1%2582%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B8%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258B%25D0%25B9%2520%25D0%25B4%25D0%25BE%25D0%25BA%25D1%2583%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25BD%25D1%258212.jpg

Створення нових територій ПЗФ

Підприємства будівельної індустрії міста Енергодара