Головна‎ > ‎

Ринок праці


Приємне з корисним – стовідсотково!

опубліковано 10 черв. 2018 р., 21:47 isp web   [ оновлено 10 черв. 2018 р., 21:48 ]

Приємне з корисним – стовідсотково!

Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки майбутнє дітей, а й майбутнє держави.

На сьогодні кожен третій випускник школи обирає професію стихійно, а це означає, що для багатьох із них обрана професія стане тимчасовою, тільки на період навчання. Навчання заради диплому ніколи користі не приносить, а лише створює зайві проблеми у майбутньому: незадоволеність працею, психологічне вигорання, низька конкурентоспроможність на ринку праці, безробіття.

З турботою про професійне майбутнє дітей, фахівці служби зайнятості навіть влітку не припиняють профорієнтаційну роботу. Саме літо - це пора активної, творчої роботи, у тому числі  в дитячих оздоровчих таборах  Запорізької області.

Фахівці  з профорієнтації  ретельно готують інформаційні матеріали, розповіді про професії, профорієнтаційні ігри, загадки та ребуси, які розширюють професійний світогляд.

 Надання дітям практичного матеріалу проходить в пізнавально-розважальному стилі. Відомо, що інформація краще засвоюється в ігровій формі.  Діти природно включені  до активної позиції вибору своєї майбутньої професії. У грі вони розкривають свої професійні інтереси, здібності, нахили, навички, усвідомлюють сильні та  слабкі сторони своєї особистості. Адже обираючи професію людина  обирає долю.

Сподіваємося, що активна участь у таких заходах  стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильні вибір майбутньої професії.

 Шановні батьки!

 Якщо ваша дитина ще не визначилась з майбутньою професією, запрошуємо завітати до Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості.  Фахівці з профорієнтації нададуть вам і вашій дитині профорієнтаційну допомогу. Ви зможете ознайомитися з  інформаційними папками по професіям,  в яких надана інформація про її  зміст, умови праці, вимоги професії до працівника, професійне навчання, перспективи зайнятості та рівень заробітної плати.

Фахівці з профорієнтації  нададуть поради  як уникнути помилок при виборі майбутньої професії. Проінформують, які професії мають на сьогодні найбільший попит в регіоні.

Якщо ваша дитина має декілька варіантів майбутньої професії або не знає яку їй обрати, то спеціалісти запропонують профдіагностичне тестування на виявлення професійної направленості.

Тож пропонуємо всім зацікавленим реалізувати принцип сумісництва «приємного з корисним» стовідсотково!

Актуально. Тимчасова зайнятість

опубліковано 31 трав. 2018 р., 23:52 isp web

Актуально. Тимчасова зайнятість

Всі ми чекаємо на літо, мріємо про відпочинок. Але літо дає не тільки неймовірні враження та можливість відновлення сил, але це і чудову нагоду знайти тимчасову роботу та заробити додаткових коштів.

В ситуації, коли роботодавець має потребу в працівниках на короткий час та не може взяти робітника на постійній основі, можна скористатися можливістю організації тимчасової зайнятості.

З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є для центрів зайнятості засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці у своєму регіоні, а для безробітних – можливістю трудової адаптації і джерелом доходу в скрутний з матеріальної точки зору період.

Служба зайнятості відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» сприяє залученню незайнятого населення до тимчасової зайнятості.

Роботодавець в цій ситуації отримує суттєві переваги. Адже коли в нього виникає тимчасова, разова чи сезонна потреба у робочих руках, то громадські роботи, а особливо роботи тимчасового характеру, дають йому можливість, не вносячи змін у штатний розклад, залучати безробітних до виконання цих робіт.

Загальна кількість осіб, направлених на громадські і тимчасові роботи по місту Енергодар з початку року складає 49 безробітних.

Незважаючи на те, що такі роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, на людину, яка бере участь в таких роботах, поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Тож, тимчасова зайнятість - це свого роду додатковий заробіток.

Безробітні, які прийняли участь у громадських роботах, отримали важливі переваги, які не виміряти грошовим еквівалентом. Це для них – адаптація до роботи, суттєва психологічна підтримка, ще й шанс отримати постійну роботу. І судячи з досвіду попередніх років, безробітних, які були тимчасово зайнятими за направленням центру зайнятості і позитивно себе зарекомендували, приймають на постійну роботу на підприємства.

Всіх, кого зацікавила інформація, пропонуємо звертатись до Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості

Стартувало ЗНО-2018. Поради випускникам

опубліковано 24 трав. 2018 р., 05:19 isp web   [ оновлено 24 трав. 2018 р., 05:19 ]

Стартувало  ЗНО-2018.  Поради випускникам

Нині перед випускниками стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху.

Дуже важливо не помилитися у виборі майбутньої професії. Відомо, що коли людина працює з задоволенням, вона не помічає часу і втоми. Якщо обрана професія приносить задоволення – тоді людина щаслива.

Як же розібратися в розмаїтті професій, уникнути помилок та розчарувань при виборі майбутньої трудової діяльності розповіли в обласному центрі зайнятості.

-                     Як відомо, універсальних рецептів немає. Прислухайтесь до порад професіоналів, які допоможуть вам у професійному самовизначенні. Під час вибору професії намагайтесь отримати найбільше інформації про світ професій і визначить, яка саме з них Вам до душі. Поцікавтесь, яким попитом користується на ринку праці обрана Вами професія. Спробуйте скласти об’єктивне уявлення про самого себе (Ваші професійні інтереси, нахили, здібності). Уважно ознайомтесь з кваліфікаційною характеристикою професії, умовами праці та вимогами щодо стану здоров’я робітника даної професії.  Зберіть необхідну інформацію про навчальні заклади, на базі яких здійснюється професійна підготовка за обраною професією, умови вступу до них, терміни та умови навчання. – Радить випускникам заступник директора Енергодарського міського центру зайнятості Марина Корабльова.

Якщо ж у вас немає явної переваги в якій-небудь сфері діяльності або є декілька варіантів майбутньої професії, якщо бажаєте глибше ознайомитися з професією, дізнатися про потребу фахівців на ринку праці, скористайся можливістю отримати повну інформацію про професії та стан регіонального ринку праці в центрі зайнятості міста Енергодара.

Фахівці нададуть консультаційну допомогу щодо професійного вибору, професійного навчання, складання резюме, у тому числі відеорезюме. Також професійно самовизначитись допоможе профдіагностика (за особистим бажанням). До вашої уваги фахівці центру зайнятості запропонують психодіагностичне тестування в автоматизованій системі АРМ "#ПрофКонсультант", АС "#Оптант_Плюс"

Профдіагностичне тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому центрі зайнятості. Також можливе онлайн - тестування і на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua в розділі #Професійна_орієнтація.

Для того, щоб попередньо зареєструватись на консультацію до центру зайнятості можна використати сервіс електронної черги. Для цього потрібно лише перейти за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about, де на порталі Державної служби зайнятості через рубрику «Електронні послуги» зарезервувати зручний для себе час. 

Сподіваємося, що ці поради стануть орієнтиром, який вкаже шлях в пошуках свого покликання.

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ МІСТА!

опубліковано 21 трав. 2018 р., 05:35 isp web   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 05:35 ]

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ МІСТА!

Енергодарський міський центр зайнятості запроваджує новий вид послуг для роботодавців міста!

Державною службою зайнятості створено систему організації професійного навчання зареєстрованих безробітних, в т.ч. на виробництві, та активно впроваджується навчання з елементами дуальної освіти.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується центрами зайнятості на замовлення роботодавця і здійснюється у професійно-технічних, вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або у роботодавців – замовників кадрів.

         У разі замовлення роботодавцем організації професійного навчання безробітних у навчальному закладі та їх працевлаштування після завершення навчання центр зайнятості укладає договір з роботодавцем.

         Організація навчально-виробничого процесу з елементами дуальної форми навчання базується на співпраці підприємств та учбових закладів. Виробниче навчання та виробнича практика здійснюється безпосередньо в умовах виробництва з використанням матеріально-технічної бази та кадрового потенціалу підприємства, що надає можливість слухачам одночасно з навчанням у професійно-технічному навчальному закладі опанувати обрану професію безпосередньо на виробництві.

Переваги дуального навчання

-         використання сучасних виробничих технологій, необхідних саме для відповідної професії;

-         підвищення рівня практичної підготовки кадрів;

-         корегування навчальних планів і програм під потреби підприємства;

-         пришвидшення та адаптація безробітного в колективі, пристосування до робочого ритму;

-         на практичні заняття відводиться переважна більшість годин, завдяки чому навчання стає практико-орієнтованим;

-         роботодавець отримує кваліфікованого працівника з тією якістю знань та вмінь, який на цей момент йому потрібен

 

За додатковою інформацією звертатись до Енергодарського міського центру зайнятості або телефоном (06139) 6-23-07

Увага! Зміни в законодавстві

опубліковано 21 трав. 2018 р., 05:34 isp web   [ оновлено 21 трав. 2018 р., 05:34 ]

Увага! Зміни в законодавстві

 

Особам, які не обліковані у центрі зайнятості, органи соціального страхування «автоматом» розраховуватимуть дохід в три прожиткових мінімуми – 5 тис. 286 грн. Такі зміни в програмі надання субсидій почали діяти з 1 травня 2018 р.

Не є ні для кого секретом, що чимало українців працюють за кордоном, при цьому в Україні вважаються безробітними. Гроші в сім’ю надходять, держава субсидію надає, а інколи такі люди ще й допомогу з безробіття отримують в Україні.

Тож, згідно чинного законодавства для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості  запропоновано два варіанти  – чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду, або органи соціального захисту автоматично рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3) – якщо вони хочуть користуватися соціальною допомогою. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний.

В  Мінсоцполітики переконані, це стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, вирівняє соціальну несправедливість та спонукатиме усіх декларувати зароблені за кордоном кошти.

 

Додатково: Станом на 18 травня 2018 року чисельність безробітних громадян по місту Енергодар становила 409 осіб, з них 265 осіб отримують допомогу по безробіттю.

Близько 3 тисяч громадян по Запорізькій області прийняли участь у суспільно корисних роботах

опубліковано 15 трав. 2018 р., 05:22 isp web   [ оновлено 15 трав. 2018 р., 22:02 ]

Близько 3 тисяч громадян по Запорізькій області прийняли участь у суспільно корисних роботах

 

Запорізька обласна служба зайнятості співпрацює з владою та роботодавцями в питаннях організації та проведенні громадських робіт та підкреслює важливість цього виду робіт як для населення, так і для роботодавців. Важливе й те, що такі роботи тимчасового характеру за участю безробітних громадяни, дозволяють органам місцевої влади та самоврядування вирішувати першочергові соціальні проблеми громад. А безробітні, працюючи на тимчасових робочих місцях, мають змогу повернутися до продуктивної праці, отримувати заробіток. Для багатьох при успішному виконанні робіт така робота може стати постійною.

З початку поточного року Енергодарським міським центром зайнятості укладено 5 угод  про організацію громадських робіт.

В громадських роботах брали участь 37 безробітних.  1 особа  закріпилася на робочому місці і отримала постійну роботу. Цікаво, що в таких соціально значущих роботах брала участь  кожна друга жінка. Учасники виконували роботи із благоустрою території міста; працювали в архівах з документацією та допомагали населенню в оформлені субсидій; надавали допомогу сім'ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками військових дій, тощо.

Громадські роботи фінансуються на паритетному співфінансуванні. За рахунок коштів місцевого бюджету (50%) та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (50%).

Запрошуємо роботодавців міста до співпраці з питань організації та проведення оплачуваних громадських робіт, спрямованих на соціальний розвиток міста та пом’якшення соціальної напруженості на ринку праці.

 

Довідково:

У 2018 році Фондом загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття на організацію громадських робіт Енергодарському міському  центру зайнятості виділено 200 тис. грн.

За сприяння Енергодарського міського центру зайнятості з початку року 437 громадян знайшли роботу

опубліковано 15 трав. 2018 р., 05:21 isp web   [ оновлено 15 трав. 2018 р., 05:21 ]

За сприяння Енергодарського міського центру зайнятості з початку року 437 громадян знайшли роботу

 

За сприяння Енергодарського міського центру зайнятості протягом січня-квітня 2018 року 437 осіб знайшли роботу, в тому числі 301 особа працевлаштована до набуття статусу безробітного. З початку року 3 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 1 особа започаткувала власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 41 безробітний проходив професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 37 безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 травня 2018 року на обліку в Енергодарському міському центрі зайнятості перебувало 391 безробітний.

«Кількість вакансій у базі даних Енергодарського міського центру зайнятості на 1 травня 2018 року становила 74 одиниці. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – продавці, касири, електромонтери, електрослюсарі, слюсарі, кухарі та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів та інженерів з відповідним досвідом роботи», - повідомила заступник директора Енергодарського міського центру  зайнятості Марина Корабльова.

Бажаєте отримати затребувану професію в стислі терміни? Вам до служби зайнятості!

опубліковано 19 квіт. 2018 р., 01:30 isp web   [ оновлено 19 квіт. 2018 р., 01:30 ]

Бажаєте отримати затребувану професію в стислі терміни? Вам до служби зайнятості! 


            Розгляд пропозиції оволодіти першою професією або навчатися новій інколи змінює докорінно життя людини. Здобувати нові знання, оволодівати новими навичками, розкривати природні задатки, а значить – удосконалювати все те, що маєш і на що здатний, потрібно протягом всього життя.

Народна мудрість переконує, що людину можна і потрібно навчати тільки так можна допомогти їй. А життєвий досвід переконує, що ті, хто готовий до змін, до рішучих дій, неодмінно досягають успіху.

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою  успішного працевлаштування та зменшення ризику безробіття. Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів Державною службою зайнятості створена власна навчальна база. 

 Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості є державними навчальними закладами. На цей час їх функціонує одинадцять: Рівненський, Одеський, Дніпропетровський, Донецький, Луганський,  Львівський, Полтавський, Сумський, Івано-Франківський, Харківський, Херсонський.  У навчальних закладах здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб.

Перевагами цих навчальних закладів є стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, висока ймовірність працевлаштування, впровадження новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку.

Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортному гуртожитку.

Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.

Навчання проводиться більше ніж за 140 професіями. Серед них такі популярні як: «адміністратор», «штукатур», «електрогазозварник», «токар», «лицювальник-плиточник», «перукар», так і специфічні: «виноградар», «бляхар», «рибовод» тощо.

Протягом 2017 року в ЦПТО ДСЗ проходили навчання 558 зареєстрованих безробітних Запорізької області, а у 2018 році вже майже 150 безробітних скористались цією послугою.

Якщо Вас зацікавила інформація про можливість проходження навчання у Центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, а також перелік професії, за якими здійснюється професійне навчання безробітних,  звертайтеся до Енергодарського міського центру зайнятості, де Вам завжди нададуть роз’яснення та пораду.

В центрі зайнятості пропонують опановувати нові професії за індивідуальною формою навчання

опубліковано 30 бер. 2018 р., 04:27 isp web   [ оновлено 30 бер. 2018 р., 04:27 ]

В центрі зайнятості пропонують опановувати нові професії за індивідуальною формою навчання

 

На ринку праці сьогодні вкрай не вистачає кваліфікованої робочої сили.

«Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки населення ми переглянули свої підходи до організації профнавчання безробітних, – розповідає директор Енергодарського міського центру зайнятості Ірина Солдатенко. – Наряду з груповими формами роботи акцентуємо увагу  на організації навчання за замовленням роботодавців під конкретні робочі місця. Професійне навчання безробітних за індивідуальними навчальними планами організовується для оперативного задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках і проводиться, як правило, безпосередньо на місці майбутнього працевлаштування».

Чинними нормативними документами передбачено, що навчання безробітних за робітничими професіями може організовуватися за індивідуальною формою навчання. В цьому випадку роботодавцю не треба чекати, коли скомплектується група безробітних. Можна, при наявності учбової бази, організувати навчання безпосередньо на виробництві. Роботодавець сам готує собі необхідні кадри з урахуванням власних вимог до претендентів на роботу. Та головне – не витрачаючи на ці потреби власні кошти. Служба зайнятості, в свою чергу, досягає основної мети – допомагає громадянам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці і працевлаштуватися.

Навчання за індивідуальною формою – це можливість оволодіти будь-якою професією навіть для тих безробітних, хто не має жодної кваліфікації. При такій формі навчання слухач самостійно вивчає теоретичний курс. Викладач надає кожному слухачеві консультації в обсязі 15 відсотків теоретичного курсу, передбаченого навчальним планом. Виробниче навчання здійснюється під керівництвом інструктора безпосередньо на робочому місці. Кожному робітнику, який навчається, на підприємстві виділяється на весь період навчання робоче місце, оснащене необхідним обладнанням та  матеріалами. А витрати, які враховуються в кошторисах, компенсуються роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Запрошуємо підприємства всіх форм власності до співпраці. Служба зайнятості допоможе роботодавцям задовольнити потреби у персоналі, який відповідав би необхідним професійним вимогам, був здатний виконувати поставлені завдання на належному рівні, якісно і вчасно.

Місячник профорієнтації в місті Енергодар зібрав більше 1600 осіб.

опубліковано 23 бер. 2018 р., 00:46 isp web

Місячник профорієнтації в місті Енергодар зібрав більше 1600 осіб.

Вже десятий рік поспіль в Запорізькій області проходив Місячник профорієнтації, протягом якого фахівці центрів зайнятості спільно з представниками освіти, за участю роботодавців проводили профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді, вчителів, батьківської громадськості.

Фахівці Енергодарського міського центру зайнятості запрошували  молодь до участі в інноваційних профорієнтаційних заходах: квестах, професіографічних екскурсіях до ринкоутворюючих підприємств міста. На заходах з дітьми спілкувались майстри-професіонали, успішні підприємці, адже саме вони досконало знають тонкощі улюбленої роботи.

Школярі, які остаточно не визначилися із вибором майбутньої професії, мали можливість пройти професійне діагностування на базі Енергодарського міського центру зайнятості, отримати консультації та спільно з фахівцями побудувати перспективні профорієнтаційні плани дій. Учнівська молодь дізналась про роботу  платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри на офіційному Інтернет – порталі Державної служби зайнятості України, де кожен бажаючий може отримати послуги з профорієнтації у онлайн – форматі шляхом проходження тестування.

Фахівці центру зайнятості прагнули донести до дітей інформацію цікаво та пізнавально, тож, кожен рік додає нові сучасні форми спілкування. До родзинок цьогорічної акції можна віднести такі неординарні заходи як: інтерактивний захід для учнів 8 класів «Брейн-рінг» на тему «Сучасні професії», квест «Шлях до професій» для учнів 10 класів, урок на тему «Підготовка резюме – шлях до працевлаштування!»

На завершення Місячника на базі Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працювала «пряма телефонна лінія» з питань професійного визначення учнівської молоді, під час якої на запитання батьків, педагогів, молоді відповідав фахівець центру зайнятості.

 Місячник профорієнтації у Запорізькій області завершився, але питання надання якісних соціальних послуг, профорієнтації, проведення превентивних заходів серед шкільної молоді щодо обізнаності та відповідального професійного вибору, завжди знаходяться в центрі уваги фахівців центру зайнятості.

Додатково:

Учасниками різноманітних профорієнтаційних заходів, що були проведені Енергодарським міським центром зайнятості стали близько 1629 осіб, у т.ч. майже 1500 осіб - представники учнівської молоді.

1-10 of 18