Головна‎ > ‎

Ринок праці


Прес-реліз 2018 рік - рік Профорієнтації. Місячник профорієнтації у новому форматі.

опубліковано 19 лют. 2018 р., 01:39 isp web   [ оновлено 19 лют. 2018 р., 01:46 ]

Прес-реліз 2018 рік - рік Профорієнтації.

 Місячник профорієнтації у новому форматі.

 

Державна служба зайнятості сьогодні розвивається як сучасна сервісна установа з використанням новітніх інформаційних, комунікаційних технологій обслуговування. Незабаром передбачається осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.

Фахівці Енергодарського міського центру зайнятості проводять активну профорієнтаційну роботу серед молоді та аналізують професійні вподобання і професійну направленість школярів випускних класів. У 2017 році 200 хлопців та дівчат, які навчались у 9-х та 11-х класах міста Енергодара пройшли анкетування. У результаті з'ясувалося, що найчастіше діти планують стати: юристами, вчителями, дизайнерами, економістами, вихователями.

Найбільш популярними серед робочих професій є: електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій, кухар. Лише 34 відсотків опитаних школярів планують вступати до професійно-технічних навчальних закладів та отримувати робітничу спеціальність.

Аналітики і психологи одностайно радять вибирати сферу діяльності, виходячи з власних інтересів і здібностей. Вкрай важливо любити те, що робиш - в цьому випадку вдасться отримувати нові знання, розвиватися та будувати успішну кар'єру. Але, ще одним із головних чинників вдалого вибору професії є її затребуваність.

З 16 лютого 2018 року в Запорізькій області стартував Місячник профорієнтації, який націлений допомогти молоді у професійному самовизначенні. Фахівці служби зайнятості будуть знайомити молодь з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками правильного вибору професії.

В школах для дітей усіх вікових категорій пройдуть різноманітні профорієнтаційні заходи: конкурси малюнків, рекламних плакатів, презентацій, написання творів - роздумів,  розробка бізнес – планів і проектів та пригодницько-інтелектуальна квест-гра з профорієнтації «Подорож у світ професій», яка вже завоювала симпатії багатьох учасників. А на базі Енергодарського міського центру зайнятості пройдуть Дні відкритих дверей та акції «Випускник 2018». Випускникам пропонуватимуть екскурсії  на промислові підприємства міста та області. А фахівці з профорієнтації у PROFI Центрі допоможуть молоді розробити перспективний профорієнтаційний план дій.

«До вирішення питань професійного визначення сучасної молоді запрошуємо приєднатися батьків та вчителів. Тренінги, лекторії, професійні консультації, тенденції на ринку праці – всі ці питання ми готові обговорити та надати поради, – розповідає заступник директора ЕМЦЗ Марина Корабльова. – А діти, які не визначилися із вибором майбутньої професії, зможуть пройти професійне діагностування на базі Енергодарського міського центру зайнятості».

Профілювання безробітних, впровадження кейс-менеджменту, профорієнтаційна платформа – це все ми побачимо в роботі центрів зайнятості у 2018 році

опубліковано 7 лют. 2018 р., 05:06 isp web   [ оновлено 7 лют. 2018 р., 05:49 ]

Профілювання безробітних, впровадження кейс-менеджменту, профорієнтаційна платформа – це все ми побачимо в роботі центрів зайнятості у 2018 році  


        07 лютого 2018 року в Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулась прес конференція директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік за результатами діяльності Служби у 2017 році та визначення пріоритетних завдань на 2018 рік: «Діяльність. Новації. Пріоритети».
        Протягом січня-грудня 2017 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 64,8 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 13,1% менше минулорічного показника.
        За сприяння служби зайнятості протягом січня-грудня 2017 року 23,5 тис. безробітних знайшли роботу, з них 574 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 97 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 21 громадянин, старший від 45 років та з числа ВПО та АТО, які отримали ваучери на навчання та підвищення кваліфікації; 8,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.
        З початку року 11,6 тис. безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Кількість роботодавців, що співпрацювали зі службою зайнятості у 2017 році порівняно з 2016 зросла на 10,7 відсотків та становить 8,6 тис. Отже, і кількість вакансій в базі даних служби зайнятості збільшилась на 10,8 % та склала 44,1 тис. А ось у свої потребах працівників роботодавці залишаються незмінними. Як і торік, найбільш запитуваними є кваліфіковані робітники – електромонтери, продавці, медсестри, водії, слюсарі, токарі та інші представники робочих професій. Також мають попит фахівці з високим рівнем кваліфікації –спеціалісти державної служби, бухгалтери з відповідним досвідом роботи. Стосовно основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік зазначила очільник обласної служби зайнятості Ірина Дуднік: «У новому році буде завершено реорганізацію та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації. В роботу буде впроваджено новий, сучасний та зручний сайт. В центрах зайнятості області вже почалося активне запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. А також, запроваджується соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг».

Прес-реліз

опубліковано 23 січ. 2018 р., 05:21 isp web   [ оновлено 23 січ. 2018 р., 05:21 ]

Нагадуємо! Термін надання звіту про зайнятість та працевлаштування громадян не пізніше 1 лютого

 

Щороку не пізніше 1 лютого після звітного року роботодавці повинні надавати територіальним органам Державної служби зайнятості у районах, містах, районах у містах  інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Звіт надають підприємства, установи та організації незалежно від форм власності з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб.

Для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

« Роботодавці самостійно розраховують квоту, зазначену в ч.2 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012р. №5067-VI, з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно», - повідомляє директор Енергодарського міського центру зайнятості Ірина Солдатенко

 

Телефон для довідок: відділ взаємодії з роботодавцями  (06139) 6-24-21

13 внутрішньо переміщених осіб працевлаштовано у 2017 році

опубліковано 16 січ. 2018 р., 05:30 isp web

13 внутрішньо переміщених осіб працевлаштовано у 2017 році

 

«Протягом 2017 року на обліку в Енергодарському міському центрі зайнятості перебували 34 громадяни із числа внутрішньо переміщених осіб. Мали статус безробітного 34 особи. Усі вони отримали весь спектр соціальних послуг, передбачених чинним законодавством. Всього працевлаштовано 13 осіб, із них, за направленням служби зайнятості 13 осіб, в тому числі з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці 2 особи. Приймали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 2 особи даної категорії.

Проходили підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації 3 особи із числа внутрішньо переміщених. Рівень працевлаштування після закінчення навчання склав 100%» - повідомляє директор Енергодарського міського центру зайнятості Ірина Солдатенко.

З метою забезпечення надання соціальних послуг, передбачених законодавством про зайнятість населення та державне соціальне страхування на випадок безробіття всім громадянам України, зокрема, які прибувають для тимчасового проживання з АР Крим і міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, Енергодарським міським центром зайнятості проводяться інформаційно-роз’яснювальні роботи серед населення, організовано роботу в режимі оперативного реагування та безперешкодного доступу цих громадян до соціальних послуг та матеріального забезпечення. У інформаційних секторах центру зайнятості розміщена інформація про послуги служби зайнятості, державні соціальні установи, громадські організації (адреси, контакти, сайти, телефони гарячої лінії), які надають соціальні послуги, допомогу та підтримку громадянам, які прибувають з територій проведення АТО та тимчасово окупованих територій. 

В постійну практику роботи центрів зайнятості запроваджено надання інформації, консультації та організації навчання осіб, які бажають реалізовувати проекти за участі міжнародних донорів.

Налагоджена співпраця з Міжнародною організацією з міграції. У 2017 році розпочато проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні». Проектом передбачено надання грантів у двох компонентах: самозайнятість та розвиток мікропідприємництва. До участі у проекті залучено безробітних, які зацікавлені в організації власної справи.

В Енергодарському міському центрі зайнятості проводяться Дні відкритих дверей з питань працевлаштування соціально уразливих категорій громадян.

Особам, що звертаються за допомогою, надається  повний комплекс інформаційно-консультаційних та профорієнтаційних послуг.

 

Телефон для довідок: (06139) 6-23-07

1-4 of 4