Головна‎ > ‎

Ринок праці


Бажаєте отримати затребувану професію в стислі терміни? Вам до служби зайнятості!

опубліковано 19 квіт. 2018 р., 01:30 isp web   [ оновлено 19 квіт. 2018 р., 01:30 ]

Бажаєте отримати затребувану професію в стислі терміни? Вам до служби зайнятості! 


            Розгляд пропозиції оволодіти першою професією або навчатися новій інколи змінює докорінно життя людини. Здобувати нові знання, оволодівати новими навичками, розкривати природні задатки, а значить – удосконалювати все те, що маєш і на що здатний, потрібно протягом всього життя.

Народна мудрість переконує, що людину можна і потрібно навчати тільки так можна допомогти їй. А життєвий досвід переконує, що ті, хто готовий до змін, до рішучих дій, неодмінно досягають успіху.

В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою  успішного працевлаштування та зменшення ризику безробіття. Для вирішення проблем підготовки якісних кадрів Державною службою зайнятості створена власна навчальна база. 

 Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості є державними навчальними закладами. На цей час їх функціонує одинадцять: Рівненський, Одеський, Дніпропетровський, Донецький, Луганський,  Львівський, Полтавський, Сумський, Івано-Франківський, Харківський, Херсонський.  У навчальних закладах здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб.

Перевагами цих навчальних закладів є стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, висока ймовірність працевлаштування, впровадження новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку.

Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортному гуртожитку.

Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.

Навчання проводиться більше ніж за 140 професіями. Серед них такі популярні як: «адміністратор», «штукатур», «електрогазозварник», «токар», «лицювальник-плиточник», «перукар», так і специфічні: «виноградар», «бляхар», «рибовод» тощо.

Протягом 2017 року в ЦПТО ДСЗ проходили навчання 558 зареєстрованих безробітних Запорізької області, а у 2018 році вже майже 150 безробітних скористались цією послугою.

Якщо Вас зацікавила інформація про можливість проходження навчання у Центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, а також перелік професії, за якими здійснюється професійне навчання безробітних,  звертайтеся до Енергодарського міського центру зайнятості, де Вам завжди нададуть роз’яснення та пораду.

В центрі зайнятості пропонують опановувати нові професії за індивідуальною формою навчання

опубліковано 30 бер. 2018 р., 04:27 isp web   [ оновлено 30 бер. 2018 р., 04:27 ]

В центрі зайнятості пропонують опановувати нові професії за індивідуальною формою навчання

 

На ринку праці сьогодні вкрай не вистачає кваліфікованої робочої сили.

«Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки населення ми переглянули свої підходи до організації профнавчання безробітних, – розповідає директор Енергодарського міського центру зайнятості Ірина Солдатенко. – Наряду з груповими формами роботи акцентуємо увагу  на організації навчання за замовленням роботодавців під конкретні робочі місця. Професійне навчання безробітних за індивідуальними навчальними планами організовується для оперативного задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках і проводиться, як правило, безпосередньо на місці майбутнього працевлаштування».

Чинними нормативними документами передбачено, що навчання безробітних за робітничими професіями може організовуватися за індивідуальною формою навчання. В цьому випадку роботодавцю не треба чекати, коли скомплектується група безробітних. Можна, при наявності учбової бази, організувати навчання безпосередньо на виробництві. Роботодавець сам готує собі необхідні кадри з урахуванням власних вимог до претендентів на роботу. Та головне – не витрачаючи на ці потреби власні кошти. Служба зайнятості, в свою чергу, досягає основної мети – допомагає громадянам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці і працевлаштуватися.

Навчання за індивідуальною формою – це можливість оволодіти будь-якою професією навіть для тих безробітних, хто не має жодної кваліфікації. При такій формі навчання слухач самостійно вивчає теоретичний курс. Викладач надає кожному слухачеві консультації в обсязі 15 відсотків теоретичного курсу, передбаченого навчальним планом. Виробниче навчання здійснюється під керівництвом інструктора безпосередньо на робочому місці. Кожному робітнику, який навчається, на підприємстві виділяється на весь період навчання робоче місце, оснащене необхідним обладнанням та  матеріалами. А витрати, які враховуються в кошторисах, компенсуються роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Запрошуємо підприємства всіх форм власності до співпраці. Служба зайнятості допоможе роботодавцям задовольнити потреби у персоналі, який відповідав би необхідним професійним вимогам, був здатний виконувати поставлені завдання на належному рівні, якісно і вчасно.

Місячник профорієнтації в місті Енергодар зібрав більше 1600 осіб.

опубліковано 23 бер. 2018 р., 00:46 isp web

Місячник профорієнтації в місті Енергодар зібрав більше 1600 осіб.

Вже десятий рік поспіль в Запорізькій області проходив Місячник профорієнтації, протягом якого фахівці центрів зайнятості спільно з представниками освіти, за участю роботодавців проводили профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді, вчителів, батьківської громадськості.

Фахівці Енергодарського міського центру зайнятості запрошували  молодь до участі в інноваційних профорієнтаційних заходах: квестах, професіографічних екскурсіях до ринкоутворюючих підприємств міста. На заходах з дітьми спілкувались майстри-професіонали, успішні підприємці, адже саме вони досконало знають тонкощі улюбленої роботи.

Школярі, які остаточно не визначилися із вибором майбутньої професії, мали можливість пройти професійне діагностування на базі Енергодарського міського центру зайнятості, отримати консультації та спільно з фахівцями побудувати перспективні профорієнтаційні плани дій. Учнівська молодь дізналась про роботу  платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри на офіційному Інтернет – порталі Державної служби зайнятості України, де кожен бажаючий може отримати послуги з профорієнтації у онлайн – форматі шляхом проходження тестування.

Фахівці центру зайнятості прагнули донести до дітей інформацію цікаво та пізнавально, тож, кожен рік додає нові сучасні форми спілкування. До родзинок цьогорічної акції можна віднести такі неординарні заходи як: інтерактивний захід для учнів 8 класів «Брейн-рінг» на тему «Сучасні професії», квест «Шлях до професій» для учнів 10 класів, урок на тему «Підготовка резюме – шлях до працевлаштування!»

На завершення Місячника на базі Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працювала «пряма телефонна лінія» з питань професійного визначення учнівської молоді, під час якої на запитання батьків, педагогів, молоді відповідав фахівець центру зайнятості.

 Місячник профорієнтації у Запорізькій області завершився, але питання надання якісних соціальних послуг, профорієнтації, проведення превентивних заходів серед шкільної молоді щодо обізнаності та відповідального професійного вибору, завжди знаходяться в центрі уваги фахівців центру зайнятості.

Додатково:

Учасниками різноманітних профорієнтаційних заходів, що були проведені Енергодарським міським центром зайнятості стали близько 1629 осіб, у т.ч. майже 1500 осіб - представники учнівської молоді.

Все, що Ви бажаєте знати про вибір професії на «Прямій лінії»

опубліковано 13 бер. 2018 р., 22:55 isp web   [ оновлено 13 бер. 2018 р., 22:55 ]

Все, що Ви бажаєте знати про вибір професії на «Прямій лінії»  

В Запорізькій області на фінальну пряму виходить Місячник профорієнтації, який проводиться службою зайнятості.

Ця акція націлена ознайомити молодь з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками правильного вибору професії  та, головне, допомогти молоді у професійному самовизначенні .

Якщо Ви ще не визначилися із вибором майбутньої професії або бажаєте отримати консультацію, розробити перспективний профорієнтаційний план дій чи пройти професійне діагностування, запрошуємо Вас 16 березня з 14.00 до 16.00 звертатись на «Пряму лінію» за телефонами (06139) 5-93-11,      (095) 666-68-46,(067) 842-24-02, (063) 40066-06. Фахівець Енергодарського міського центру зайнятості надасть відповіді на всі Ваші питання.

Отримати затребувану професію безкоштовно

опубліковано 12 бер. 2018 р., 02:22 isp web   [ оновлено 12 бер. 2018 р., 02:22 ]

Отримати затребувану професію безкоштовно

 

Вислів «Кадри вирішують все» залишається актуальним із року в рік. Якісний добір персоналу є однією із складових успішного функціонування та розвитку підприємства. Проте, наразі склалась ситуація, коли на підприємствах не вистачає кваліфікованих робітників. Паралельно з цим, на ринку праці існує невідповідність між попитом та пропозицією.

Аналізуючи наявні в центрі зайнятості вакансії, можна зазначити, що найбільш затребуваними серед працедавців є: електрогазозварник, водій автотранспортних засобів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, токар, слюсар-сантехнік, продавець продовольчих товарів.

Щоб бути впевненими у завтрашньому дні, безробітні, які зареєстровані в центрі зайнятості, можуть отримати нову для себе професію, або підвищити свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Навчання здійснюється за денною формою. Термін профнавчання за направленням державної служби зайнятості коливається від 3-х днів до 12 місяців залежно від складності професії (напрямку підвищення кваліфікації, виду та форми навчання).

Професійне навчання зареєстрованих безробітних центрами зайнятості Запорізької області організовується більш ніж за 47 професіями (спеціальностями). Підвищити кваліфікацію можливо за 200 напрямками, в першу чергу за тими, що користуються попитом на підприємствах багатьох галузей.

 Наразі, у березні планується відкриття навчальних груп за професіями: «електрогазозварник», «електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання», «кравець», «токар».

Також варто пам’ятати, що такі професії як «бармен», «офіціант», «кухар», «кондитер», «продавець продовольчих товарів», за якими також планується відкриття груп у найближчий час, будуть дуже актуальні у весняно-літній період.

Ринок праці міста Енергодар

опубліковано 3 бер. 2018 р., 03:21 isp web   [ оновлено 3 бер. 2018 р., 03:26 ]

Ринок праці міста Енергодар

Станом на 01 березня 2018 року чисельність безробітних громадян по місту Енергодар становила 394 особи, з них 266 осіб отримують допомогу по безробіттю.

Кількість актуальних вакансій станом на 01 березня 2018 року – 64 одиниці. Таким чином, на одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних осіб.

З початку лютого 2018 року щоденно отримували статус безробітного в середньому 4 громадянина. За направленням служби зайнятості щоденно було працевлаштовано 5 осіб, які перебували на обліку. 

Вік більше не завада працевлаштуванню

опубліковано 28 лют. 2018 р., 05:44 isp web   [ оновлено 28 лют. 2018 р., 06:04 ]

Вік більше не завада працевлаштуванню

 

Одне з головних завдань демократичної держави - дбати про категорії населення, які потребують допомоги.

З 1 січня 2018 року набули чинності зміни до частини другої статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 № 5067 щодо категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зокрема йдеться про громадян перед пенсійного віку, яким до настання права на пенсію за віком, відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.

 Згідно законодавства підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування соціально незахищених громадян.

 «Протягом 2017 року в Енергодарському міському центрі зайнятості перебувало на обліку 576 з числа соціально-незахищених громадян, що складало 38 відсотків від загальної чисельності безробітних. З них кожен третій був працевлаштований за сприяння служби зайнятості.  Майже 35 відсотків квотних категорій громадян були охоплені активними заходами сприяння зайнятості, а 97 відсотків – профорієнтаційними послугами.

«Тож, звернувшись до Енергодарського міського центру зайнятості, Ви завжди можете отримати інформацію про актуальні пропозиції роботодавців і скористатися соціальними послугами», - інформує директор ЕМЦЗ Ірина Солдатенко.

Прес-реліз 2018 рік - рік Профорієнтації. Місячник профорієнтації у новому форматі.

опубліковано 19 лют. 2018 р., 01:39 isp web   [ оновлено 19 лют. 2018 р., 01:46 ]

Прес-реліз 2018 рік - рік Профорієнтації.

 Місячник профорієнтації у новому форматі.

 

Державна служба зайнятості сьогодні розвивається як сучасна сервісна установа з використанням новітніх інформаційних, комунікаційних технологій обслуговування. Незабаром передбачається осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.

Фахівці Енергодарського міського центру зайнятості проводять активну профорієнтаційну роботу серед молоді та аналізують професійні вподобання і професійну направленість школярів випускних класів. У 2017 році 200 хлопців та дівчат, які навчались у 9-х та 11-х класах міста Енергодара пройшли анкетування. У результаті з'ясувалося, що найчастіше діти планують стати: юристами, вчителями, дизайнерами, економістами, вихователями.

Найбільш популярними серед робочих професій є: електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій, кухар. Лише 34 відсотків опитаних школярів планують вступати до професійно-технічних навчальних закладів та отримувати робітничу спеціальність.

Аналітики і психологи одностайно радять вибирати сферу діяльності, виходячи з власних інтересів і здібностей. Вкрай важливо любити те, що робиш - в цьому випадку вдасться отримувати нові знання, розвиватися та будувати успішну кар'єру. Але, ще одним із головних чинників вдалого вибору професії є її затребуваність.

З 16 лютого 2018 року в Запорізькій області стартував Місячник профорієнтації, який націлений допомогти молоді у професійному самовизначенні. Фахівці служби зайнятості будуть знайомити молодь з розмаїттям професій, потребами ринку праці, основними кроками правильного вибору професії.

В школах для дітей усіх вікових категорій пройдуть різноманітні профорієнтаційні заходи: конкурси малюнків, рекламних плакатів, презентацій, написання творів - роздумів,  розробка бізнес – планів і проектів та пригодницько-інтелектуальна квест-гра з профорієнтації «Подорож у світ професій», яка вже завоювала симпатії багатьох учасників. А на базі Енергодарського міського центру зайнятості пройдуть Дні відкритих дверей та акції «Випускник 2018». Випускникам пропонуватимуть екскурсії  на промислові підприємства міста та області. А фахівці з профорієнтації у PROFI Центрі допоможуть молоді розробити перспективний профорієнтаційний план дій.

«До вирішення питань професійного визначення сучасної молоді запрошуємо приєднатися батьків та вчителів. Тренінги, лекторії, професійні консультації, тенденції на ринку праці – всі ці питання ми готові обговорити та надати поради, – розповідає заступник директора ЕМЦЗ Марина Корабльова. – А діти, які не визначилися із вибором майбутньої професії, зможуть пройти професійне діагностування на базі Енергодарського міського центру зайнятості».

Профілювання безробітних, впровадження кейс-менеджменту, профорієнтаційна платформа – це все ми побачимо в роботі центрів зайнятості у 2018 році

опубліковано 7 лют. 2018 р., 05:06 isp web   [ оновлено 7 лют. 2018 р., 05:49 ]

Профілювання безробітних, впровадження кейс-менеджменту, профорієнтаційна платформа – це все ми побачимо в роботі центрів зайнятості у 2018 році  


        07 лютого 2018 року в Запорізькому обласному центрі зайнятості відбулась прес конференція директора Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік за результатами діяльності Служби у 2017 році та визначення пріоритетних завдань на 2018 рік: «Діяльність. Новації. Пріоритети».
        Протягом січня-грудня 2017 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 64,8 тис. безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 13,1% менше минулорічного показника.
        За сприяння служби зайнятості протягом січня-грудня 2017 року 23,5 тис. безробітних знайшли роботу, з них 574 особи працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 97 осіб започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 21 громадянин, старший від 45 років та з числа ВПО та АТО, які отримали ваучери на навчання та підвищення кваліфікації; 8,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.
        З початку року 11,6 тис. безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Кількість роботодавців, що співпрацювали зі службою зайнятості у 2017 році порівняно з 2016 зросла на 10,7 відсотків та становить 8,6 тис. Отже, і кількість вакансій в базі даних служби зайнятості збільшилась на 10,8 % та склала 44,1 тис. А ось у свої потребах працівників роботодавці залишаються незмінними. Як і торік, найбільш запитуваними є кваліфіковані робітники – електромонтери, продавці, медсестри, водії, слюсарі, токарі та інші представники робочих професій. Також мають попит фахівці з високим рівнем кваліфікації –спеціалісти державної служби, бухгалтери з відповідним досвідом роботи. Стосовно основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік зазначила очільник обласної служби зайнятості Ірина Дуднік: «У новому році буде завершено реорганізацію та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації. В роботу буде впроваджено новий, сучасний та зручний сайт. В центрах зайнятості області вже почалося активне запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття. А також, запроваджується соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент. Вкрай важливою залишається робота в громадах та надання працівниками центрів зайнятості усіх соціальних послуг».

Прес-реліз

опубліковано 23 січ. 2018 р., 05:21 isp web   [ оновлено 23 січ. 2018 р., 05:21 ]

Нагадуємо! Термін надання звіту про зайнятість та працевлаштування громадян не пізніше 1 лютого

 

Щороку не пізніше 1 лютого після звітного року роботодавці повинні надавати територіальним органам Державної служби зайнятості у районах, містах, районах у містах  інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Звіт надають підприємства, установи та організації незалежно від форм власності з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб.

Для працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

« Роботодавці самостійно розраховують квоту, зазначену в ч.2 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012р. №5067-VI, з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно», - повідомляє директор Енергодарського міського центру зайнятості Ірина Солдатенко

 

Телефон для довідок: відділ взаємодії з роботодавцями  (06139) 6-24-21

1-10 of 11