Головна‎ > ‎

Ринок праці


Отримання нових знань - виклик часу

опубліковано isp web   [ оновлено ]

Щоб стати конкурентоспроможним на ринку праці, сьогодні одного фаху не достатньо. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії, підвищити свою кваліфікацію, знову повірити в себе, самоствердитися та активізувати свою життєву позицію.

Директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко розповідає: «За допомогою служби зайнятості дорослі люди здобували першу професію, оволодівали новою, підвищували кваліфікацію за сотнями напрямків, професій (спеціальностей), на які був попит на ринку праці в різних галузях економіки: металургії, машинобудуванні, будівництві, сільському господарстві, в сфері транспорту, торгівлі та послуг тощо. За сім місяців 2018 року до професійного навчання залучено 74 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування після закінчення навчання склав 80,5%».

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних ведеться більш ніж за 100 професіями, спеціальностями та напрямками (такими як адміністратор, кухар, кравець, продавець продовольчих товарів, слюсар-ремонтник, швачка, водій автотранспортних засобів, дорожній робітник, монтажник, охоронник, слюсар-сантехнік, тракторист-машиніст та ін.). Отримання нових знань сьогодні - це виклик часу.

Соціальними партнерами в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних є не тільки професійно-технічні та вищі навчальні заклади, а також підприємства, організації, установи, які мають ліцензії на проведення освітньої діяльності, а також безпосередньо роботодавці – замовники кадрів, які готові здійснювати неформальне навчання (та/або стажування) безробітних перед працевлаштуванням. Роботодавцю не треба чекати, коли укомплектується група із числа безробітних. Можна, за наявності учбової бази, організувати навчання безпосередньо на виробництві.

Вартість навчання, проїзду до учбового закладу та в зворотному напрямку, проживання у гуртожитку (у разі необхідності), оплачується з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Орієнтовний графік відкриття груп всі бажаючі завжди мають можливість переглянути веб-порталі Запорізького обласного центру зайнятості.

Чисельність безробітних в Запорізькій області знизилась на 7,8 %

опубліковано 14 серп. 2018 р., 06:32 isp web   [ оновлено 14 серп. 2018 р., 06:32 ]

На даний час в м. Енергодар , як і в цілому по країні та області, спостерігається зниження рівня безробіття. За 7 місяців 2018 року комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 1026 безробітних, які перебували на обліку служби зайнятості, що на 3,2% менше минулорічного показника. Кількість працевлаштованих за сприяння Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості становила 766 осіб. При цьому, 453 з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З початку року 14 осіб працевлаштовано на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям,  2 особи започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 75 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Не дивлячись на позитивну тенденцію, ситуація на ринку праці досить складна. Серед основних проблем є професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Саме тому, службою зайнятості 2018 рік оголошено роком профорієнтації. Також, з метою підготовки прогнозу потреби у працівниках у професійному розрізі на 2019 рік та визначення перспективи створення робочих місць, проводиться поглиблене вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці. На порталі Державної служби зайнятості запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік.

Директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко  зазначає: «Для врівноваження ситуації на ринку праці служба зайнятості змінюється та постійно запроваджує у своїй діяльності нові форми роботи. Вже завершено процес реорганізації та перетворення центрів зайнятості в сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Працює соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, впроваджуються інноваційні підходи на засадах рекрутингу, нові онлайн сервіси, налагоджена комунікація з роботодавцями щодо підбору персоналу шляхом електронного спілкування. Вкрай важливою залишається робота з надання працівниками центрів зайнятості та філій  усіх соціальних послуг на більш якісному рівні».

Прес-тур на підприємство організувала служба зайнятості

опубліковано 10 серп. 2018 р., 00:02 isp web   [ оновлено 10 серп. 2018 р., 00:02 ]

Вже багато років служба зайнятості є помічником працедавців щодо підбору якісного персоналу. Всі послуги є безкоштовними та спрямовані на вирішення цієї задачі. Так, на ринку праці міста Енергодар вже 13 років активно веде діяльність ТОВ Бухгалтерсько-консалтингова фірма «Олбест», яка під керівництвом Рознатовської Галини Петрівни здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку і аудиту.

            Співпраця Галини Петрівни з фахівцями Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості в частині укомплектування вільних місць є постійною та приносить задовільний результат.

            Так на протязі 2017 року ТОВ Бухгалтерсько-консалтингова фірма «Олбест» звітувала про наявність 4 вакансій, 2 з них були укомплектовані особами з числа безробітних, 6 осіб проходили стажування за направленням служби зайнятості. Галина Петрівна скористалась законним правом та отримувала компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів.

            Послуги служби зайнятості досить різноманітні. Так у 2018 році безробітна Руденко О., за освітою слюсар з ремонту парогазотурбінного устаткування, пройшла професійне навчання за направленням Енергодарської міської філії за індивідуальною програмою під конкретне замовлення роботодавця. Це дало змогу жінці отримати нову  професію – офісний службовець (бухгалтерія), та після закінчення навчання отримати посаду «бухгалтер» в ТОВ Бухгалтерсько-консалтингова фірма «Олбест».

За сприяння служби зайнятості з початку року 788 громадян знайшли роботу

опубліковано 6 серп. 2018 р., 06:35 isp web   [ оновлено 6 серп. 2018 р., 06:35 ]

За сприяння служби зайнятості протягом січня-липня 2018 року 788 осіб знайшли роботу, в тому числі 475 осіб працевлаштовані до набуття статусу безробітного. З початку року 14 осіб працевлаштовані на нові робочі місця, за які здійснюється компенсація єдиного внеску роботодавцям, 2 особи започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово, 74 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

З початку року 84 безробітних взяли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Укладено 5 договорів з наступними роботодавцями: Управління комунальної власності, Енергодарський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Виконавчій комітет Енергодарської міської ради, КП «ЦД  «Промінь»ЕМР, УПСЗН. Роботи тимчасового характеру за рахунок коштів роботодавців проводились на підприємствах КП «ЕНБТІ» ЕМР, СГТ «Будівельник», Санаторій – профілакторій «Енергодарський».

Станом на 1 серпня 2018 року на обліку в Енергодарській міській філії Запорізького обласного центру зайнятості перебувало 415 безробітних.

«Кількість вакансій у базі даних філії на 1 серпня 2018 року становила 138 одиниць. Найпопулярнішими професіями, на які нині існує попит, є професії кваліфікованих робітників – електрогазозварник, монтер колій, продавці, кухар, та інші представники робочих професій. Роботодавці також шукають бухгалтерів та інженерів з відповідним досвідом роботи», - повідомила директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко.

Як у пошуках роботи не потрапити до торгівців людьми

опубліковано 2 серп. 2018 р., 01:45 isp web   [ оновлено 2 серп. 2018 р., 01:46 ]

        Торгівля людьми сьогодні є поширеним суспільним явищем. За оцінками експертів у світі щороку від двох до чотирьох мільйонів осіб стають жертвами торгівлі людьми. В усьому світі торгівля людьми – один з найтяжчих злочинів проти особи.

        Одним з напрямів роботи служби зайнятості є організація та проведення заходів з попередження та протидії торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці.

        Клієнти служби зайнятості постійно отримують індивідуальні консультації та приймають участь в інформаційних групових заходах. Фахівцями служби зайнятості постійно проводяться семінари «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» та «Легальна зайнятість». Протягом 2018 р. в Енергодарській міській філії Запорізького обласного центру зайнятості було проведенов 56 таких семінарів, в яких взяли участь 753 особи.

        До проведення групових заходів залучаються і соціальні партнери: Енергодарське бюро правової допомоги, Енергодарський об’єднаний військовий комісаріат, Управління праці та соціального захисту населення, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Енергодарське об’єднане управління пенсійного фонду України в Запорізькій області.

        Нагадуємо! Щоб не стати жертвою торгівлі людьми важливо перевіряти організацію, яка пропонує роботу. Ця інформація міститься у реєстрі Міністерства соціальної політики і є у вільному доступі на сайті. Аби захистити себе, важливо підписувати контракт, у якому буде повна інформація про умови роботи, соціальне, медичне страхування, умови репатріації мігранта. Потрібно уникати абстрактних формулювань в контракті. Ніколи не віддавати оригінал паспорта роботодавцю.

        Щоб Ви не планували: відпустку, подорож або працевлаштування - попіклуйтесь про свою безпеку заздалегідь!

Запрошуємо роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра

опубліковано 12 лип. 2018 р., 23:25 isp web   [ оновлено 12 лип. 2018 р., 23:27 ]

Запрошуємо роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра

        З 10 липня 2018 року на веб - порталі «Єдине соціальне середовище зайнятості» державної служби зайнятості запроваджується анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік. Роботодавці мають можливість заповнювати анкети у «персональних кабінетах» у розділі «Опитування». Сервіс доступний для роботодавців, які зареєстрували в центрах зайнятості логіни та паролі для входу в персональний кабінет.
        «Важливість підготовки прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік на українському ринку праці незаперечна. Проведення поглибленого вивчення перспектив розвитку регіональних ринків праці на підставі даних роботодавців, обласних та місцевих органів влади надасть можливість спрогнозувати локальний ринок праці, скласти перспективну потребу в працівниках у професійному розрізі та передбачити «слабкі» ланки, - розповіла директор Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Солдатенко. – Ми запрошуємо всіх роботодавців залучитися до анкетування сьогодні, щоб забезпечити збалансований ринок праці завтра» 
        Додатково: Електронний кабінет роботодавця» - це сервіс, з використанням сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», в т.ч і уточнювальних, в онлайн режимі до державної служби зайнятості та подальшим завантаженням в базу даних.

Змінено порядок компенсації службою зайнятості роботодавцям витрат на ЄСВ

опубліковано 1 лип. 2018 р., 22:52 isp web   [ оновлено 1 лип. 2018 р., 23:23 ]

Змінено порядок компенсації службою зайнятості роботодавцям витрат на ЄСВ

Зміни до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування внесені постановою КМУ від 06.06.2018 р. № 459

Законом «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати ЄСВ у вигляді компенсації витрат на сплату ЄСВ у розмірі від 50% до 100%:

1) Частиною 3 ст. 24 Закону передбачено компенсацію 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував працівникові зарплату в розмірі не менше 3-х мінімільних зарплат.

2) Статтею 26 Закону передбачено компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років соціально незахищених громадян, направлених центром зайнятості.

3) Частиною 2 ст. 27 Закону передбачено компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.

Зміни:

«Змінами передбачено передання повноважень щодо компенсування роботодавцям за рахунок коштів Державного бюджету України фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого ЄСВ за працевлаштування на нове робоче місце особи від Пенсійного фонду до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для отримання компенсації роботодавець щомісяця протягом наступних 12 місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, має подати центру зайнятості довідку про виконання роботодавцем умов компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» - коментує директор Запорізького ОЦЗ Ірина Дуднік.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061) 233-11-47

Приємне з корисним – стовідсотково!

опубліковано 10 черв. 2018 р., 21:47 isp web   [ оновлено 10 черв. 2018 р., 21:48 ]

Приємне з корисним – стовідсотково!

Професійна орієнтація учнів – одне з важливих питань сьогодення, адже від того, як вони обирають професію, якими критеріями користуються у своєму виборі, залежить не тільки майбутнє дітей, а й майбутнє держави.

На сьогодні кожен третій випускник школи обирає професію стихійно, а це означає, що для багатьох із них обрана професія стане тимчасовою, тільки на період навчання. Навчання заради диплому ніколи користі не приносить, а лише створює зайві проблеми у майбутньому: незадоволеність працею, психологічне вигорання, низька конкурентоспроможність на ринку праці, безробіття.

З турботою про професійне майбутнє дітей, фахівці служби зайнятості навіть влітку не припиняють профорієнтаційну роботу. Саме літо - це пора активної, творчої роботи, у тому числі  в дитячих оздоровчих таборах  Запорізької області.

Фахівці  з профорієнтації  ретельно готують інформаційні матеріали, розповіді про професії, профорієнтаційні ігри, загадки та ребуси, які розширюють професійний світогляд.

 Надання дітям практичного матеріалу проходить в пізнавально-розважальному стилі. Відомо, що інформація краще засвоюється в ігровій формі.  Діти природно включені  до активної позиції вибору своєї майбутньої професії. У грі вони розкривають свої професійні інтереси, здібності, нахили, навички, усвідомлюють сильні та  слабкі сторони своєї особистості. Адже обираючи професію людина  обирає долю.

Сподіваємося, що активна участь у таких заходах  стане для школярів компасом у їх подальшому професійному самовизначенні та допоможе зробити правильні вибір майбутньої професії.

 Шановні батьки!

 Якщо ваша дитина ще не визначилась з майбутньою професією, запрошуємо завітати до Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості.  Фахівці з профорієнтації нададуть вам і вашій дитині профорієнтаційну допомогу. Ви зможете ознайомитися з  інформаційними папками по професіям,  в яких надана інформація про її  зміст, умови праці, вимоги професії до працівника, професійне навчання, перспективи зайнятості та рівень заробітної плати.

Фахівці з профорієнтації  нададуть поради  як уникнути помилок при виборі майбутньої професії. Проінформують, які професії мають на сьогодні найбільший попит в регіоні.

Якщо ваша дитина має декілька варіантів майбутньої професії або не знає яку їй обрати, то спеціалісти запропонують профдіагностичне тестування на виявлення професійної направленості.

Тож пропонуємо всім зацікавленим реалізувати принцип сумісництва «приємного з корисним» стовідсотково!

Актуально. Тимчасова зайнятість

опубліковано 31 трав. 2018 р., 23:52 isp web

Актуально. Тимчасова зайнятість

Всі ми чекаємо на літо, мріємо про відпочинок. Але літо дає не тільки неймовірні враження та можливість відновлення сил, але це і чудову нагоду знайти тимчасову роботу та заробити додаткових коштів.

В ситуації, коли роботодавець має потребу в працівниках на короткий час та не може взяти робітника на постійній основі, можна скористатися можливістю організації тимчасової зайнятості.

З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є для центрів зайнятості засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці у своєму регіоні, а для безробітних – можливістю трудової адаптації і джерелом доходу в скрутний з матеріальної точки зору період.

Служба зайнятості відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» сприяє залученню незайнятого населення до тимчасової зайнятості.

Роботодавець в цій ситуації отримує суттєві переваги. Адже коли в нього виникає тимчасова, разова чи сезонна потреба у робочих руках, то громадські роботи, а особливо роботи тимчасового характеру, дають йому можливість, не вносячи змін у штатний розклад, залучати безробітних до виконання цих робіт.

Загальна кількість осіб, направлених на громадські і тимчасові роботи по місту Енергодар з початку року складає 49 безробітних.

Незважаючи на те, що такі роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, на людину, яка бере участь в таких роботах, поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Тож, тимчасова зайнятість - це свого роду додатковий заробіток.

Безробітні, які прийняли участь у громадських роботах, отримали важливі переваги, які не виміряти грошовим еквівалентом. Це для них – адаптація до роботи, суттєва психологічна підтримка, ще й шанс отримати постійну роботу. І судячи з досвіду попередніх років, безробітних, які були тимчасово зайнятими за направленням центру зайнятості і позитивно себе зарекомендували, приймають на постійну роботу на підприємства.

Всіх, кого зацікавила інформація, пропонуємо звертатись до Енергодарської міської філії Запорізького обласного центру зайнятості

Стартувало ЗНО-2018. Поради випускникам

опубліковано 24 трав. 2018 р., 05:19 isp web   [ оновлено 24 трав. 2018 р., 05:19 ]

Стартувало  ЗНО-2018.  Поради випускникам

Нині перед випускниками стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху.

Дуже важливо не помилитися у виборі майбутньої професії. Відомо, що коли людина працює з задоволенням, вона не помічає часу і втоми. Якщо обрана професія приносить задоволення – тоді людина щаслива.

Як же розібратися в розмаїтті професій, уникнути помилок та розчарувань при виборі майбутньої трудової діяльності розповіли в обласному центрі зайнятості.

-                     Як відомо, універсальних рецептів немає. Прислухайтесь до порад професіоналів, які допоможуть вам у професійному самовизначенні. Під час вибору професії намагайтесь отримати найбільше інформації про світ професій і визначить, яка саме з них Вам до душі. Поцікавтесь, яким попитом користується на ринку праці обрана Вами професія. Спробуйте скласти об’єктивне уявлення про самого себе (Ваші професійні інтереси, нахили, здібності). Уважно ознайомтесь з кваліфікаційною характеристикою професії, умовами праці та вимогами щодо стану здоров’я робітника даної професії.  Зберіть необхідну інформацію про навчальні заклади, на базі яких здійснюється професійна підготовка за обраною професією, умови вступу до них, терміни та умови навчання. – Радить випускникам заступник директора Енергодарського міського центру зайнятості Марина Корабльова.

Якщо ж у вас немає явної переваги в якій-небудь сфері діяльності або є декілька варіантів майбутньої професії, якщо бажаєте глибше ознайомитися з професією, дізнатися про потребу фахівців на ринку праці, скористайся можливістю отримати повну інформацію про професії та стан регіонального ринку праці в центрі зайнятості міста Енергодара.

Фахівці нададуть консультаційну допомогу щодо професійного вибору, професійного навчання, складання резюме, у тому числі відеорезюме. Також професійно самовизначитись допоможе профдіагностика (за особистим бажанням). До вашої уваги фахівці центру зайнятості запропонують психодіагностичне тестування в автоматизованій системі АРМ "#ПрофКонсультант", АС "#Оптант_Плюс"

Профдіагностичне тестування для визначення своїх здібностей та схильностей до тієї чи іншої професії можна безкоштовно пройти у будь-якому центрі зайнятості. Також можливе онлайн - тестування і на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua в розділі #Професійна_орієнтація.

Для того, щоб попередньо зареєструватись на консультацію до центру зайнятості можна використати сервіс електронної черги. Для цього потрібно лише перейти за посиланням: http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about, де на порталі Державної служби зайнятості через рубрику «Електронні послуги» зарезервувати зручний для себе час. 

Сподіваємося, що ці поради стануть орієнтиром, який вкаже шлях в пошуках свого покликання.

1-10 of 25