Головна‎ > ‎

Енергодарське відділення УВД Фонду соціального страхування України у Запорізькій області


Володимир Саєнко: Фонд соцстрахування збільшив охоплення українців реабілітацією на 17%

опубліковано 19 квіт. 2018 р., 05:26 isp web   [ оновлено 19 квіт. 2018 р., 05:30 ]

Володимир Саєнко: Фонд соцстрахування збільшив охоплення українців реабілітацією на 17%
17.04.2018

        З початку 2018 року Фонд соціального страхування України за реформованим механізмом забезпечив реабілітаційним лікуванням в санаторно-курортних закладах вже 6 850 застрахованих осіб, повідомив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.
        Фонд соціального страхування забезпечує повне охоплення працюючих українців безоплатним реабілітаційним лікуванням.
        «У разі виникнення медичної потреби, якщо особа є застрахованою, Фонд профінансує проходження нею курсу реабілітації в санаторно-курортному закладі за її вибором. Немає ліміту на кількість осіб, яким ФССУ фінансує лікування. Навіть путівки ми замінили тристоронніми договорами між Фондом, санаторієм і застрахованою особою – путівки мали значні обмеження, бо закупались у певній кількості на певний період та за певним медичним профілем, тобто їх могло не вистачити. Зараз цієї проблеми не має», – пояснює Володимир Саєнко.
        Крім того, за словами Володимира Саєнка, на час проходження реабілітації особі видається лікарняний листок, який фінансується Фондом з першого дня тимчасової непрацездатності до закінчення курсу відновного лікування, аби компенсувати втрату заробітку.
        Розпочавши реформу надання соцпослуг з 01 серпня 2017 року, команда Фонду соціального страхування України в рекордні строки впровадила більш ефективний механізм адресного надання українцям безоплатної для них допомоги з метою відновлення здоров’я та працездатності. У реформованому вигляді система запрацювала з 01 січня 2018 року.
        Завдяки переходу на адресність, охоплення реабілітацією за рахунок коштів Фонду соцстрахування відповідно до результатів першого кварталу збільшилось на 17% у порівнянні з минулим роком.
        «Ми зробили із соціальної послуги дійсно послугу, а не забюрократизований процес. Щоб її отримати, не потрібно бігати за довідками, ставати в чергу. У стаціонар до хворого особисто приходить представник Фонду, пацієнт має лише пред’явити паспорт і код. Найголовніше, завдяки новому механізму покращилась якість надання відновного лікування та збільшилось охоплення ним. Всі застраховані українці, які потребують реабілітації, сьогодні отримують її безоплатно за рахунок коштів ФССУ», – говорить Володимир Саєнко.
        Пройти відновне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм за кошти ФССУ має право кожен застрахований українець за наявності медичних показань – сьогодні під опікою Фонду більше 12 млн осіб, які мають офіційне працевлаштування, або є фізичними особами-підприємцями.
        Зокрема, пройти реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України можна в разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень; цукрового діабету; оперативного та інструментального видалення каменів з нирок тощо.
        ФССУ фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:
        – нейрореабілітація,
        – м’язово-скелетна реабілітація,
        – кардіо-пульмонарна реабілітація,
        – медико-психологічна реабілітація учасників АТО,
        – реабілітація після оперативних втручань на органах зору,
        – реабілітація при порушенні перебігу вагітності,
        – інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Якщо стався нещасний випадок

опубліковано 9 квіт. 2018 р., 21:56 isp web   [ оновлено 9 квіт. 2018 р., 21:57 ]

Якщо стався нещасний випадок

 

Далеко не всі працівники знають свої права і обов'язки, у тому числі при настанні нещасного випадку на виробництві. Як діяти, якщо роботодавець не хоче повідомляти про це й ухиляється від організації розслідування?

Про кожен нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа-свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівнику робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, або іншій уповноваженій особі на підприємстві.

Безпосередній керівник робіт, зі свого боку, зобов'язаний негайно повідомити роботодавцю про те, що сталося.

Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме: обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров'ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов'язків.

Роботодавець зобов'язаний упродовж однієї години з моменту отримання повідомлення про нещасний випадок передати в Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області з використанням засобів зв'язку і протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок, створити комісію та організувати проведення розслідування.

Адреса і телефон Енергодарського відділення, за якими необхідно передавати повідомлення:

71503, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Українська, 4а.

 

- Начальник відділення                                                тел.: (06139) 6-59-97
  Жук В
олодимир Анатолійович                       


-
Страховий експерт з охорони праці                          тел./факс: (06139) 4-20-12
  Максимова Людмила Анатол
іївна


Електронна адреса: ener.zp@fssu.gov.ua

Страхуванню від нещасного випадку підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, або у фізичних осіб.

Факт нещасного випадку на виробництві розслідується в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону України «Про охорону праці».

Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку за встановленою формою.

Страхові виплати здійснює Фонд соціального страхування України.

Але трапляються випадки, коли роботодавець домовляється з працівником про те, щоб у лікарні той сказав, що травма отримана в побуті. Або ж сам працівник при незначних ушкодженнях приймає рішення не звертатися в лікарню, а роботодавець погоджується із цим. У такому випадку в жодному разі не можна піддаватися на умовляння роботодавця, який пропонує приховати факт травмування і не хоче проводити розслідування нещасного випадку. Адже будь-яка травма за певних умов може надалі призвести до стійкої втрати працездатності. У разі не проведення розслідування нещасного випадку потерпілий може залишитися без соціального захисту внаслідок втрати працездатності.

Встановлення причин настання нещасного випадку, аналіз події, що сталася, дозволять роботодавцю визначити і вжити заходів щодо недопущення подібних нещасних випадків надалі, зробити виробництво безпечнішим.

 Що робити потерпілому, якщо роботодавець не хоче розслідувати нещасний випадок:

1. Потерпілому слід звернутися до керівника підприємства (роботодавця) з письмовою заявою, в якій треба повідомити про час, місце, обставини настання нещасного випадку, а також висловити прохання про створення комісії з розслідування нещасного випадку й організації такого розслідування. Заяву необхідно зареєструвати у секретаря або іншої особи, уповноваженої приймати вхідну кореспонденцію, або, у разі її відсутності, вручити особисто директору і попросити на копії заяви зробити відмітку про отримання з датою. Якщо потерпілий не може цього зробити самостійно, заяву може подати хтось із його близьких, але з підписом потерпілого. Копію заяви з відміткою про отримання працівник залишає у себе.

Якщо керівник або уповноважена ним особа відмовляються приймати заяву або ставити відмітку про отримання, то в такому разі заяву треба відправити поштою рекомендованим або цінним листом із повідомленням про вручення. Важливо щоб у потерпілого було підтвердження про відправлення заяви на підприємство.

2. Звернутися в лікарню і повідомити про те, що отримав травму під час виконання трудових обов'язків.

Після такого звернення, лікувально-профілактична установа зобов'язана протягом доби передати екстрене повідомлення:

- підприємству, де працює потерпілий;

- робочому органу Фонду соціального страхування України за місцезнаходженням підприємства, де працює потерпілий, або за місцем настання нещасного випадку з фізичною особою-підприємцем або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно;

 - територіальному органу Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) за місцем настання нещасного випадку.

Повідомлення зазначеним вище органам не дасть можливості роботодавцю проігнорувати законодавчу вимогу щодо розслідування нещасного випадку на виробництві.

3. Якщо після отримання повідомлення від лікувально-профілактичної установи роботодавець все-таки затягує із розслідуванням, потерпілий повинен негайно написати скаргу на неправомірні дії роботодавця до Держпраці за місцем його проживання з описом того, що сталося, вказавши про відмову, зволікання, ухилення керівника від створення комісії з розслідування, і з проханням зобов'язати підприємство створити комісію і провести розслідування нещасного випадку.

Посадова особа органу Держпраці в разі відмови роботодавця скласти або затвердити акт за формою Н-5 або Н-1 чи незгоди потерпілого або уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси, зі змістом зазначеного акта, надходження скарги або незгоди з висновками про обставини і причини настання нещасного випадку чи приховування факту настання нещасного випадку має право видавати обов'язкові для виконання роботодавцем або робочим органом виконавчої дирекції Фонду (у разі, коли нещасний випадок стався з фізичною особою-підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно) приписи за формою Н-9.

Рішення посадової особи органу Держпраці може бути оскаржено у судовому порядку. На час розгляду справи в суді дія припису за формою Н-9 зупиняється.

 Якщо рішення не буде оскаржено, то роботодавець зобов'язаний у п'ятиденний строк після одержання припису за формою Н-9 видати наказ про вживання зазначених у приписі заходів, а також притягти до відповідальності працівників, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці. Про виконання заходів роботодавець письмово повідомляє орган Держпраці в установлений ним строк.

 

Страховий експерт з охорони праці

Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

Максимова Людмила Анатоліївна

(06139) 4-20-12

Володимир Саєнко: Фонд соціального страхування провів реформу надання соцпослуг

опубліковано 22 бер. 2018 р., 06:58 isp web   [ оновлено 22 бер. 2018 р., 06:58 ]

Володимир Саєнко: Фонд соціального страхування провів реформу надання соцпослуг 

16.03.2018
        Без збору довідок, відвідування робочих органів і «вибивання путівок» – Фонд соціального страхування України повністю переформатував і перевів на адресність процес отримання соціальних послуг, що надаються за його кошти. Зокрема, для працюючих українців спростилось отримання медичної реабілітації, вартість якої 100-відсотково покривається з бюджету Фонду соцстрахування. Про це повідомив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.
        Отримати послуги від Фонду соціального страхування України стало легше та швидше, а новий механізм їх надання став прозорим. Як наголошує голова правління Фонду, реформування системи надання соцпослуг було проведено у рекордно короткі для України терміни – менше ніж за 7 місяців повноцінної роботи новоствореного Фонду соціального страхування України.
        «Ми повністю відійшли від необхідності пацієнтам збирати довідки чи відвідувати робочі органи Фонду – співробітник Фонду особисто приходить в стаціонар до хворого, якому за медичними показами необхідна реабілітація, та бере на себе всю бюрократичну роботу. Застрахованій особі потрібно пред’явити лише паспорт і код для її ідентифікації», – говорить Володимир Саєнко.
        Крім того, з 1 січня 2018 року пацієнт має право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти Фонду, путівки замінили тристоронні договори та акти виконаних робіт, а кількість лікарень, що мають можливість направляти хворих на відновне лікування за рахунок коштів ФССУ, збільшилась у 3,5 рази.
        Зокрема, за спрощеною процедурою та за кошти Фонду можна відновити здоров’я після перенесеного інсульту, інфаркту міокарда, операцій на опорно-руховому апараті, серці, у разі підгострого періоду опіків, захворювань легень, цукрового діабету тощо.
        Пройти медичну реабілітацію після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування має право кожна застрахована, тобто офіційно працевлаштована особа за наявності медичних показань. На сьогодні під захистом Фонду знаходиться більше 12 млн осіб.
        «Затверджений бюджет ФССУ дозволить повністю охопити реабілітацією всіх застрахованих осіб, які її потребують. Ми очікуємо, що у цьому році відновне лікування за кошти Фонду отримають на 20% більше українців», – говорить Володимир Саєнко.
        Станом на сьогодні Фонд забезпечив медичною реабілітацією за новим механізмом 3 800 застрахованих осіб.

Новий Порядок направлення застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів для отримання послуг з лікування за рахунок коштів

опубліковано 12 лют. 2018 р., 05:41 isp web   [ оновлено 12 лют. 2018 р., 05:41 ]

Новий Порядок направлення застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів для отримання послуг з лікування за рахунок коштів

Фонду соціального страхування України

 

З 01 січня 2018 року набув чинності новий Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду від 13.07.2017  № 39 (далі – Порядок № 39), яким запроваджено новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування після перенесених захворювань і травм за принципом «гроші ходять за людиною».

        Що  ж таке медична реабілітація?

Медична реабілітація (відновлювальне лікування) – вид медичної допомоги, що охоплює систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Застосування медичної реабілітації в умовах санаторно-курортних закладів допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та працездатність людини, зменшити показник первинної інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.

Висока ефективність проведення медичної реабілітації може бути досягнута лише за умов обов’язкового дотримання основних принципів: раннього початку, безперервності, послідовності, наступності та повноти надання медичної допомоги хворим, індивідуального підходу та програмування відновлювального лікування.

    Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності та спрямована на відновлення здоров’я застрахованої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Яка роль Фонду соціального страхування України?

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) здійснюється оплата відновлювального лікування осіб, застрахованих за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (далі – застраховані особи).

Порядком № 39 визначено укладання тристороннього договору про відшкодування Фондом санаторно-курортному закладу витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування за вибором застрахованої особи (далі – договір). Договір є документом, що надає право застрахованій особі на отримання послуг із реабілітаційного лікування у санаторно-курортному закладі за визначеними у договорі профілем медичної реабілітації, терміном лікування та датою початку лікування.

Застрахована особа буде направлятись до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на лікуванні.

Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції, має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Нижче можна ознайомитися з переліком реабілітаційних відділень відповідних профілів медичної реабілітації та схемою направлення застрахованих осіб до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.

Доречно зауважити, що переважна більшість пацієнтів (підгострий період інфаркту міокарда, підгострий період інсультів, підгострий період операцій ортопедичних, травматологічних, після оперативних втручань на органах травлення, з порушенням перебігу вагітності тощо), які потребують відновлювального лікування в умовах санаторно-курортного закладу, не можуть долати великі відстані, щоб дістатись до оздоровниць.

Отже, направлення застрахованих осіб до конкретного реабілітаційного відділення, конкретного санаторію обумовлено наявністю медичних показань та протипоказань, функціональним класом хвороби, важкістю загального стану хворого, особливостями адаптації до умов навколишнього середовища, віддаленістю оздоровниці від лікувального закладу. 

Перелік реабілітаційних відділень відповідних профілів медичної реабілітації:

1. Нейрореабілітація: підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них), підгострий період черепно-мозкових травм.

2. М’язово-скелетна реабілітація:

2.1. Підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання.

2.2. Підгострий період опіків.

3. Кардіо-пульмонарна реабілітація:

3.1. Підгострий період інфаркту міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них), стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них), підгострий період після операцій на серці.

3.2. Підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу  гнійних процесів нетуберкульозного характеру.

3.3. Цукровий діабет.

4. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації; розлади по’вязані із споживанням їжі; неорганічні розлади сну; соматоформні розлади; неврастенія.

5. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору: підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

6. Реабілітація при порушені перебігу вагітності: ускладнена вагітність.

7. Інша (соматична) реабілітація:

7.1. Підгострий період після оперативних втручань  на органах травлення.

7.2. Підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії).

7.3. Підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

Схема направлення в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів:

Заклад охорони здоров’я, де застрахована особа перебуває на лікуванні, протягом доби, з моменту надання висновку ЛКК, інформує орган Фонду, за місцем обліку закладу охорони здоров’я як страхувальника, про потребу зазначеної особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) у подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю (далі – страховий випадок).

Уповноважений представник органу Фонду приходить до закладу охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні, не пізніше наступного дня з моменту повідомлення про страховий випадок для надання роз’яснення про порядок забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду та оформлення документів.

               Застрахована особа має право вибору санаторно-курортного закладу відповідно до рекомендацій лікуючого лікаря та ЛКК (з урахуванням медичних показань та протипоказань функціональним класом хвороби, важкістю загального стану хворого, особливостями адаптації до умов навколишнього середовища, віддаленістю оздоровниці від лікувального закладу тощо) за визначеним профілем медичної реабілітації. Із переліком санаторно-курортних закладів у розрізів профілів медичної реабілітації можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Фонду.

            Уповноважений представник органу Фонду перевіряє перебування застрахованої особи на обліку в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; протягом одного робочого дня з моменту отримання заяви надсилає її (шляхом електронного зв’язку, факсограмою тощо) санаторно-курортному закладу для узгодження можливості прийому хворого на реабілітаційне лікування та інформує заклад про граничні розміри витрат.

Санаторно-курортний заклад надсилає протягом одного робочого дня відділенню управління Фонду згоду про надання послуг із реабілітаційного лікування застрахованій особі (визначеного профілю) і готовність укласти Договір із узгодженою датою заїзду та перелік діагностичних та лікувальних послуг (для визначеного профілю).

Застрахована особа підписує три примірники Договору (для робочого органу Фонду, санаторно-курортного закладу та застрахованої особи).

Як і раніше, на весь період стаціонарного лікування та перебування застрахованої особи на реабілітаційному лікуванні в санаторно-курортному закладі видається лікарняний листок. Термін лікування визначається лікуючим лікарем і ЛКК, але не може бути більший, ніж 24 дні.

Під час прибуття до санаторно-курортного закладу застрахована особа зобов’язана надати паспорт, свідоцтво про народження дитини (у разі направлення на лікування дитини), а також:

1) три примірники Договору;

2) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма   № 027/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2017 № 110)

або

обмінну карту пологового будинку, пологового відділення лікарні (форма № 113/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.02.2006 № 67) у разі направлення вагітної;

3) листок непрацездатності (при направленні безпосередньо зі стаціонару закладу охорони здоров’я), виданий відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, та оформлений згідно з Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
Енергодарське відділення управління виконавчої
дирекції Фонду соціального страхування України 
у Запорізькій області

Аналіз рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності у Запорізькій області

опубліковано 12 лют. 2018 р., 05:27 isp web   [ оновлено 12 лют. 2018 р., 05:31 ]

Аналіз рівня виробничого травматизму та професійної захворюваності

у Запорізькій області

 

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області (далі – управління) проведено аналіз стану виробничого травматизму в Запорізькій області та підведено підсумки діяльності з цього напряму.

Протягом 2017 року до відділень управління надійшло 428 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, що на 11,6 % більше порівняно з 2016 роком; кількість потерпілих внаслідок нещасних випадків збільшилась на 13 %. За результатами розслідувань, з урахуванням подій попередніх періодів, станом на 01.01.2018 за страховими випадками взято на облік 340 потерпілих від нещасних випадків на виробництві, в тому числі 17 – зі смертельними наслідками. Таким чином, у 2017 році кількість страхових випадків (за актами ф.Н-1) порівняно з 2016 роком збільшилась на 14,9 %, а рівень страхових випадків зі смертельним наслідком підвищився до 41,7 %.

До основних травмонебезпечних галузей економіки належать:

        - металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин та устаткування – 61 потерпілий, в т.ч. 1 – смертельно (за актами ф.Н-1), що складає 17,9 % від загальної кількості травмованих на виробництві, порівняно з 2016 роком кількість потерпілих у цій галузі збільшилась на 38,6 % (44 потерпілих за 2016 рік);
        - транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – 23 потерпілих, порівняно з 2016 роком кількість потерпілих у цій галузі збільшилась на 76,9 % (13 потерпілих за 2016 рік);
        - виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 19 потерпілих, в т.ч. 3 – смертельно (за актами ф.Н-1), порівняно з 2016 роком кількість потерпілих у цій галузі збільшилась на 46,2 % (13 потерпілих за 2016 рік);
        - виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів – 11 потерпілих, порівняно з 2016 роком кількість потерпілих у цій галузі збільшилась на 83,3 % (6 потерпілих за 2016 рік);
        - охорона здоров’я – 38 потерпілих, 11,2 % від загальної кількості травмованих у Запорізькій області, порівняно з 2016 роком кількість потерпілих серед медичних працівників збільшилась на 8,6 % (35 потерпілих у 2016 році).

Аналіз стану виробничого травматизму показує, що основними причинами нещасних випадків продовжують бути організаційні причини – 68 % від загальної кількості  травмованих. З організаційних чинників 71,4 % нещасних випадків траплялись через невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов’язків. Слід зазначити, що у 2017 році внаслідок організаційних причин загинуло 14 працівників підприємств, із них 4 – через невиконання посадових обов’язків та 3 – через невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Причинами переважної більшості травмування працівників є незадовільна організація робочих місць і безпечного виконання робіт, порушення технологічної та трудової дисципліни, безвідповідальність керівників виробництва і безпосередніх виконавців у питаннях дотримання вимог чинних нормативних актів та інструкцій з охорони праці.

Основними видами подій, які призводять до нещасних випадків, є:

        - падіння потерпілого – 38,2 % (2016 – 35,5 %, 2015 – 35,4 %, 2014 – 40,5 %);
        - дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, – 19,4 % (2016 – 21,3 %, 2015 – 24,6 %, 2014 – 15,4 %);
        - дорожньо-транспортна пригода – 11 % (2016 – 6,8 %, 2015 – 8,2 %, 2014 – 10,1 %);
        - навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою, – 6,5 % (2016 – 6,1 %, 2015 – 8,9 %).

Найчастіше травмувались працівники таких професій, як: слюсар-ремонтник, водій автотранспортних засобів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, молодша медична сестра.

Протягом 2017 року у відділеннях управління виконавчої дирекції Фонду в Запорізькій області взято на облік 47 потерпілих, яким встановлено діагноз професійного захворювання. Зростання кількості осіб із професійними захворюваннями (за актами ф.П-4) порівняно з 2016 роком склало 9,3 % (у 2016 році взято на облік 43 хворих внаслідок професійного захворювання). Найбільша кількість професійних захворювань – 23,4 % від загальної кількості встановлена 11 працівникам ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» та ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь». 51 % таких хворих мали стаж роботи в шкідливих умовах від 20 до 29 років, 27,7 % – від 30 до 39 років, 21,3 % працівників отримали професійне захворювання протягом 10-19 років роботи в умовах впливу шкідливих факторів.

Таким чином, за статистичними спостереженнями у період 2001-2017 років значне зростання рівня профзахворювань виникає після десятирічного перебування працівника в умовах впливу шкідливих виробничих факторів.
Енергодарське відділення управління виконавчої 
дирекції Фонду соціального страхування України
у Запорізькій області

Энергодарское отделение управления исполнительной дирекции Фонда социального страхования Украины в Запорожской области

опубліковано 17 січ. 2018 р., 23:29 isp web   [ оновлено 17 січ. 2018 р., 23:29 ]

Энергодарское отделение управления исполнительной дирекции Фонда социального страхования Украины в Запорожской области

 

ИНФОРМИРУЕТ:

https://drive.google.com/a/en.gov.ua/file/d/1RqNVMbdmlyyjjjmPSF10Np-rQ1S_iRlg/view?usp=drive_web

ПАМ’ЯТКА Як слід себе вести при ожеледиці

опубліковано 28 груд. 2017 р., 05:20 isp web   [ оновлено 28 груд. 2017 р., 05:20 ]

ПАМ’ЯТКА 
Як слід себе вести при ожеледиці 

        Для зниження ймовірності отримання травми під час ожеледі та ожеледиці слід прийняти ряд заходів:
        1. Підготуйте нековзне взуття з підошвою на мікропористій основі (найправильніше взуття при ожеледі - з ребристою підошвою і широким носом.);
        2. Модницям рекомендовано відмовитися від високих каблуків;
        3. Дивіться собі під ноги, намагайтеся обходити небезпечні місця;
        4. Якщо крижану «калюжу» обійти неможливо, пересувайтеся по ній невеликими легкими кроками.
        Ступивши на слизьку поверхню, не уповільнюйтє, а, навпаки, по можливості прискорте крок. При цьому ноги в колінах тримайте трохи зігнутими. Руки ні в якому разі не можна тримати в кишенях, це збільшує ймовірність падіння - вони знадобляться вам для балансу, а якщо почнете падати, то зможете на них спертися.
        Руки по можливості повинні бути вільні. Намагайтеся не носити важкі сумки, не тримайте руки в кишенях.
        При ожеледі пересувайтеся обережно. Наступати слід на всю підошву, ноги злегка розслабте в колінах.
        Якщо ви почали падати, то постарайтеся згрупуватися: притиснути підборіддя до грудей, лікті до боків. При цьому можна спробувати присісти, щоб не падати з усією висоти свого зросту. Падати найбезпечніше на бік.
        Людям похилого віку рекомендується використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю з загостреними шипами.
        Будьте гранично уважним на проїжджій частині дороги: не поспішайте, і тим більше не біжіть.
        Якщо Ви посковзнулися:
        - присядьте, щоб знизити висоту падіння;
        - в момент падіння постарайтеся згрупуватися, і, перекотившись, пом'якшити удар об землю;
        - не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках;
        - не поспішайте піднятися, огляньте себе, чи немає травм;
        - попросіть перехожих допомогти.
        Пам'ятайте: особливо небезпечні падіння на спину, горілиць, так як велика ймовірність струсу мозку. При отриманні травми обов'язково зверніться до лікаря за наданням медичної допомоги.

Водіям при ожеледиці слід користуватися такими прийомами безпечного водіння. 

        Слід їхати дуже повільно, обачно і виключно плавно.
        З'їжджаючи з крутого схилу, або під'їжджаючи до повороту, потрібно заздалегідь переключитися на нижчу передачу, щоб не вдаватися, по можливості, до гальмування.
        Обмерзлі підйоми намагайтеся долати на кілька підвищеній швидкості, щоб на самому підйомі не довелося перемикати передачі, а можна було навіть поступово зменшувати натискання на педаль газу.
        На перехрестях остерігайтеся зіткнення з машинами, такими в поперечному напрямку. Краще почекати з виїздом на перехрестя, ніж поставити себе під удар машини, якою керує необережний водій.
        На пішохідних переходах і в інших місцях можливої появи пішоходів на проїжджій частині, проявляйте підвищену обережність. Пам'ятайте, що пішохід також йде по вкритій льодом дорозі і не має можливості швидко зупинитися.
        При русі по обледенілій дорозі не слід підвищувати швидкість, сподіваючись на протиковзкі матеріали, якими посипають дороги.
        Небезпечний при ожеледі і щойно випавший сніг, який маскує обмерзлі покриття. Рух можна починати з другої передачі, щоб зменшити тягове зусилля на ведучих колесах. Коли колеса буксують, виділяється велика кількість тепла, що призводить до танення дорожнього покриття і погіршення початкових умов руху.
        Для всіх маневрів автомобіля, пов'язаних з поворотом, треба розраховувати на темп руху уповільнений (мінімум на 10-15%) у порівнянні з літніми умовами. Про це потрібно пам'ятати при перестроюванні з одного ряду в інший, до і після обгону або випередження.
        Виїзд на смугу зустрічного руху відбувається з помірною швидкістю і, тільки після, збільшується до меж, необхідних для обгону автомобіля.
        Зазор між автомобілями при обгоні повинен бути збільшений як мінімум в два рази в порівнянні зі звичайними умовами руху.
        В цей же час не слід близько під'їжджати до краю проїжджої частини, так як випадковий заїзд одним колесом на засніжене узбіччя легко може викликати бічний занос автомобіля.
        Повернення на свою смугу руху також має відбуватися після зниження швидкості, але не нижче швидкості обгоняємого автомобіля.

До уваги служб з охорони праці, профспілкових організацій, працівників!

опубліковано 13 лист. 2017 р., 23:12 isp web

До уваги служб з охорони праці, профспілкових організацій, працівників!

Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє наступне.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 30.03.2017 № 526 внесені зміни до Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29.01.1998 № 9 викладене у редакції наказу Міністерства соціальної політики України 30.03.2017 № 526, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 21.06.2017 за № 779/30647.

В роботі необхідно користуватися Положенням із внесеними змінами.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050 затверджені Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках (зареєстровані в Міністерстві юстиції України 08.09.2017 за № 1111/30979).

В приміщенні Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції ФСС України у Запорізькій області за адресою: м.Енергодар, вул.Українська, буд.4а, другий поверх функціонує «Сервісний пункт з надання консультаційних послуг з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування»  та  телефон довіри (06139) 6-59-97 з питань приховування нещасних випадків на виробництві та неналежного стану охорони праці, що загрожує здоров’ю і життю працюючих.

З метою поширення пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці та залучення до передплати на журнал «Безпека праці на виробництві» додаємо тематичний план та контактні дані редакції журналу.


До уваги страхувальників!

опубліковано 5 жовт. 2017 р., 04:22 isp web   [ оновлено 5 жовт. 2017 р., 04:27 ]

ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ! 

        Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє про відновлення автоматизованої системи подання електронної звітності страхувальниками та її готовність до прийому даних з 01.10.2017 р.
        Нова електронна поштова адреса для подання електронної звітності з тимчасової втрати працездатності – ezvit@fssu.gov.ua.
        З питань функціонування системи подання електронної звітності страхувальниками та моніторингу стану надходження звітів звертатися до головного спеціаліста відділу фінансово-економічної діяльності, обліку страхувальників і доходів Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області Гомжиної Наталії Володимирівни (тел. (06139) 4-20-12).

1-10 of 28