Головна‎ > ‎

Енергодарське відділення УВД Фонду соціального страхування України у Запорізькій області


Виставка-презентація компанії ТОВ «Укртекстиль»

опубліковано 22 трав. 2018 р., 21:51 isp web   [ оновлено 22 трав. 2018 р., 22:05 ]

Виставка-презентація компанії ТОВ «Укртекстиль»


14 травня начальником Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Запорізькій області Жуком В.А. було організовано проведення виставки-презентації компанії ТОВ «Укртекстиль» у сервісному центрі з надання консультаційних послуг відділення, на якій були присутні представники підприємств, установ та організацій м. Енергодар. Представники компанії ТОВ «Укртекстиль» продемонстрували високоякісний спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту, які компанія виробляє та випускає понад 20 років під торговою маркою OZON®. Представники підприємств м. Енергодар мали змогу отримати детальну інформацію та відповіді на всі запитання стосовно кожної одиниці запропонованого товару, а також роздивитись, приміряти та, за бажанням, придбати продукцію, що дозволяє забезпечити захист працівників на підприємстві від нещасних випадків, травм та інших несприятливих виробничих факторів.

 
 

Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»

опубліковано 10 трав. 2018 р., 06:22 isp web   [ оновлено 10 трав. 2018 р., 06:39 ]

Конкурс дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей»

04 травня 2018 року з нагоди Дня охорони праці в Україні (Всесвітнього дня охорони праці) страховий експерт з охорони праці Енергодарського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Запорізькій області Максимова Людмила Анатоліївна взяла участь у підбитті підсумків проведення конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей», який проходив в закладах освіти м. Енергодар. У фіналі конкурсу страховим експертом були відібрані кращі роботи, визначені та нагороджені переможці.

  
  

Проведені заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні

опубліковано 3 трав. 2018 р., 03:40 isp web   [ оновлено 3 трав. 2018 р., 03:41 ]

Проведені заходи з нагоди Дня охорони праці в Україні 

        25 квітня 2018 року з нагоди Дня охорони праці в Україні (Всесвітнього дня охорони праці), Енергодарське відділення УВД Фонду соціального страхування України в Запорізькій області спільно з депутатами Енергодарської міської ради та за благодійної підтримки ТОВ «Торгівельна мережа «Славутич» відвідали інвалідів праці та сім’ї загиблих на виробництві. Під час зустрічі з потерпілими на виробництві їх привітали з Всесвітнім днем охорони праці та вручили продуктові набори. 

 
 

        26 квітня 2018 року в рамках підведення підсумків регіонального огляд-конкурсу з нагоди Дня охорони праці України були нагороджені грамотами за відповідальність та дбайливе ставлення до правил безпеки, гігієни праці та дотримання здорового способу життя найкращі працівники підприємств в сфері охорони праці, а саме: завідуюча столової № 11 ТОВ «Комбінат громадського харчування АЕС» Коршунова Наталія Олександрівна; провідний інженер з охорони праці Управління освіти Енергодарської міської ради Вишняк Аліна Олегівна; інженер з охорони праці КП «ЦД «Промінь» ЕМР Ляхова Галина Іванівна та інші. Кращими підприємствами, яке забезпечили у 2017 році якісне функціонування системи управління охороною праці визнані Комунальне підприємство «Центр досугу «Промінь» Енергодарської міської ради (керівник Гіренко Микола Васильович) та Товариство з обмеженою відповідальністю «Комбінат громадського харчування АЕС» (керівник Чебикіна Валентина Іванівна). Усіх робітників та фахівців підприємств начальник Енергодарського відділення Жук Володимир Анатолійович та страховий експерт з охорони праці Максимова Людмила Анатоліївна привітали зі святом, побажали незгасної життєвої енергії, сімейного тепла та затишку, щоб кожен робочий день приносив лише радість від виконаних завдань і матеріальний достаток, а здоров’ю на робочому місці ніщо не загрожувало. 

 

        26 квітня 2018 року начальник Енергодарського відділення УВД ФССУ у Запорізькій області та страховий експерт з охорони праці взяли участь у мітингу-реквієму «Чорнобиль – гіркий полин», присвяченого 32-й річниці Чорнобильської катастрофи. Мітинг проводився за участю народного депутата - голови парламентського підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Володимира Володимировича Бандурова, представників міської влади та адміністрацій містоутворюючих підприємств, ліквідаторів аварії, представників громадськості, духовенства, пожежників ДПРЧ, учнів навчальних закладів міста. Біля пам’ятника чорнобильцям присутні вшанували пам’ять загиблих та тих, хто помер від хвороб, поклали квіти.


Анонс

опубліковано 1 трав. 2018 р., 22:11 isp web   [ оновлено 1 трав. 2018 р., 22:11 ]

Анонс

         Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє, що 14 травня 2018 року о 10:00 годині у сервісному центрі з надання консультаційних послуг Енергодарського відділення за адресою вул. Українська, 4а розпочнеться  виставка-презентація спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту, представлені компанією ТОВ «Укртекстиль». Запрошуємо усіх зацікавлених відвідати виставку.

         З усіх питань щодо проведення заходу можна звертатися за телефоном   (06139) 4-20-12

Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області інформує

опубліковано 1 трав. 2018 р., 21:49 isp web   [ оновлено 1 трав. 2018 р., 21:49 ]

Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області інформує:

 

      з 01 січня 2018 року запроваджено новий механізм забезпечення застрахованих осіб  (працюючих) соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. А саме: застрахована особа відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором безпосередньо зі стаціонарного відділення закладу охорони здоров’я, де вона перебуває на лікуванні.

    Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності направляється в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.

    На весь період стаціонарного лікування та перебування застрахованої особи на реабілітаційному лікуванні в санаторно-курортному закладі (крім вагітних) видається лікарняний листок. Термін лікування в санаторно-курортному закладі визначається лікуючим лікарем і ЛКК, але не може бути більший, ніж 24 дні, та не рекомендується менше 18 днів.  Заклад охорони здоров’я, в якому людина перебуває на лікуванні, протягом доби з моменту надання висновку ЛКК інформує робочий орган Фонду про потребу такої людини в медичній реабілітації, що в подальшому є підставою для здійснення Фондом усіх організаційних заходів для направлення людини до санаторно-курортного закладу.

     Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації розміщено на офіційному веб-сайті Фонду (http://www.fssu.gov.ua/).

Перелік відповідних профілів медичної реабілітації:

1. Нейрореабілітація: підгострий період інсультів (після оперативних втручань на судинах мозку або без них), підгострий період черепно-мозкових травм.

2. М’язово-скелетна реабілітація: підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання; підгострий період опіків.

3. Кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркту міокарда (після оперативних втручань на судинах серця або без них), стан після пролікованої нестабільної стенокардії (після оперативних втручань на судинах серця або без них), підгострий період після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру; цукровий діабет.

4. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору: підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

5. Інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань  на органах травлення; підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи (оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії); підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах.

6. Медико-психологічна реабілітація учасників АТО.

7. Реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність).

Механізм проходження реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду регламентовано Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39.

  

З питаннями звертайтесь до Енергодарського відділення УВД ФССУ у Запорізькій області за телефонами: (06139) 6-24-96, 6-59-97, 0952547467 та за адресою: Запорізька область, м. Енергодар, вул. Українська, буд. 4а.

Захищене і здорове покоління

опубліковано 1 трав. 2018 р., 21:47 isp web

Захищене і здорове покоління

 

         Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці.

         Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці: «Захищене і здорове покоління».

         За даними Міжнародної організації праці у світі 541 мільйон молодих працівників віком від 15 до 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15 % робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40 % вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

         В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58 %), промисловості (20 %), сільському господарстві (22 %). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами.

         Загалом несумлінні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх.

         Особливості праці неповнолітніх регулюються Главою ХІІІ Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України).

Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України (ст. 187 КЗпП України).

Як правило, відповідно до ч. 1 ст. 188 КЗпП України, неповнолітні приймаються на роботу у віці старше 16 років (включно). Але, як це нерідко буває, з кожного правила є свої винятки. За згодою одного з батьків або особи, що його замінює (наприклад, опікуна), можуть прийматися на роботу особи, які досягли 15 років (ч. 2 ст. 188 КЗпП України).

Для пiдготовки молодi до продуктивної працi допускається прийняття на роботу учнiв загальноосвiтнiх шкiл, професiйно-технiчних i середнiх спецiальних навчальних закладiв для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю i не порушує процесу навчання, у вiльний вiд навчання час по досягненнi ними чотирнадцятирiчного вiку за згодою одного з батькiв або особи, що його замiнює (ч. 3 ст. 188 КЗпП України).

Згідно з ст. 191 КЗпП України та ч. 2 ст. 11 Закону України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ «Про охорону праці» (зі змінами) всі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення ними 21-річного віку, щорічно повинні проходити обов'язковий медичний огляд. Такий огляд проводиться відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007  № 246.

 

ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН З НЕПОВНОЛІТНІМИ

 

            Для початку звернемо увагу на основні постулати працевлаштування осіб, які не досягли свого повноліття.

            По-перше, з неповнолітнім повинен бути укладений письмовий трудовий договір, що прямо передбачено п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП України.

            По-друге, встановлення випробувального терміну для неповнолітніх заборонено (ч. 3 ст. 26 КЗпП України).

 

ОБМЕЖЕННЯ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

            Відповідно до ст. 190, 192 КЗпП України заборонено залучати осіб, молодших 18-ти років:

-         до важких робіт і до робіт зі шкідливими або небезпечними умовами праці. Повний перелік важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх, наведено в Переліку № 46 «Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх», затвердженого наказом МОЗ України від 31.03.1994;

-         до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує граничні норми. Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59;

-         до підземних робіт;

-         для виконання нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні.

На замітку:

Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку (ч. 3 ст. 54 КЗпП України).

Понаднормовими вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня (ч. 1 ст. 62 КЗпП України).

Вихідними вважаються дні, які за затвердженим графіком роботи підприємства є для працівника вільними від виконання його трудових обов'язків (ст. 67-69 КЗпП України).

Також звернемо увагу на важливі нюанси, які стосуються праці неповнолітніх, зокрема:

-         роботодавцям заборонено тимчасове переведення неповнолітніх на іншу роботу без їх згоди (ч. 3 ст. 33 КЗпП України);

-          з неповнолітніми не можуть бути укладені письмові договори про повну матеріальну відповідальність (ст. 135-1 КЗпП України).

 

ПІЛЬГИ І ТРУДОВІ ГАРАНТІЇ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

         Відповідно до норм чинного законодавства всі неповнолітні мають право на певні пільги щодо робочого часу, заробітної плати та надання відпусток. Розглянемо їх докладніше.

Статтею 51 КЗпП України для неповнолітніх встановлюється скорочена тривалість робочого часу, а саме:

-         для працівників у віці від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень;

-         для працівників у віці від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

Також законодавством передбачена можливість праці учнів протягом навчального року у вільний від навчання час (ч. 2 ст. 51 КЗпП України). Тривалість робочого часу учнів не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої для осіб відповідного віку. Оскільки у працюючих учнів може бути різний вік, відповідно і половина максимальної тривалості робочого часу буде різна:

-         для осіб у віці до 16 років – 12 годин на тиждень;

-         для осіб у віці від 16 до 18 років – 18 годин на тиждень.

 

Зарплата неповнолітнім працівникам виплачується:

-         при скороченій тривалості робочого часу – в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості робочого часу. Іншими словами, неповнолітні працівники, хоча і працюють менше, ніж дорослі працівники, мають право на оплату своєї праці в розмірі повної тарифної ставки (повного окладу) (ч. 1 ст. 194 КЗпП України);

-         при допущенні до відрядних робіт – за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, із доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників (ч. 2 ст. 194 КЗпП України).

 

А ось учням загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, оплата праці проводиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Оскільки працюючі учні не повинні працювати більше 12 або 18 годин на тиждень, залежно від їх віку, то за умови повного вироблення
винагорода за їхню працю становитиме половину окладу або тарифної ставки (або менше, якщо тривалість робочого часу учнів буде меншою ніж 12 (18) годин на тиждень). У свою чергу, підприємства можуть встановлювати працюючим учням доплати до зарплати (ч. 3 ст. 194 КЗпП України).

 

ЩОРІЧНА ВІДПУСТКА НЕПОВНОЛІТНІХ

 

Тривалість щорічної основної відпустки неповнолітнього працівника становить 31 календарний день (ч. 2 ст. 75 КЗпП України, ч. 8 ст. 6 Закону України «Про відпустки»). Звертаємо увагу на те, що відпустка такої тривалості надаватиметься неповнолітньому працівникові тільки за період, поки йому не виповниться 18 років. Далі щорічна відпустка буде розраховуватися, як звичайним працівникам, виходячи з 24 календарних днів на рік.

 

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» та ст. 195 КЗпП України щорічні відпустки повної тривалості неповнолітнім працівникам надаються:

-         у перший рік роботи за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на цьому підприємстві;

-         у зручний для них час – роботодавець при складанні графіка відпусток зобов'язаний врахувати побажання неповнолітнього працівника щодо часу надання йому відпустки.

 

Щорічна відпустка на вимогу неповнолітнього повинна бути перенесена роботодавцем на інший період у разі його збігу з відпусткою у зв'язку з навчанням (п. 4 ч. 2 ст. 80 КЗпП України). Неповнолітнім працівникам заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається (ч. 5 ст. 24 Закону України «Про відпустки»).


ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

Перш за все відзначимо, що відповідно до ст. 198 КЗпП України звільнення неповнолітніх з ініціативи роботодавця допускається лише за згодою районної (міської) служби у справах дітей.

Якщо неповнолітнього буде звільнено без узгодження з цією службою, цілком можливим може бути відновлення такого працівника на роботі в судовому порядку з оплатою йому вимушеного прогулу. Тому, при необхідності звільнення неповнолітнього працівника необхідно в обов'язковому порядку отримати дозвіл на таке звільнення від служби у справах дітей.

Звільнення на підставах, пов'язаних із реорганізацією, скороченням штатів (п. 1 ст. 40 КЗпП України), виявленням невідповідності займаній посаді (п. 2 ст. 40 КЗпП України) та відновленням співробітника, який раніше виконував цю роботу (п. 6 ст. 40 КЗпП України), здійснюється тільки у виняткових випадках і не допускається без обов'язкового працевлаштування (ст. 198 КЗпП України).

 

У разі, коли робота загрожує здоров'ю неповнолітнього або порушує його законні інтереси, трудовий договір (в тому числі й терміновий) може бути розірваний на вимогу батьків або інших уповноважених осіб (усиновителів, опікунів) (ст. 199 КЗпП України). Для цього батьки (усиновителі, опікуни)
надають роботодавцю письмову вимогу щодо звільнення неповнолітнього у зв'язку з порушенням його законних інтересів. Припинення трудових відносин із неповнолітнім оформляється наказом роботодавця, де підставою для його видання є письмова вимога батьків.


ЩО ЩЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ РОБОТОДАВЦЮ ПРО ПРАЦЮ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

Ну і наостанок зупинимося ще на декількох законодавчих нормах, які безпосередньо стосуються праці неповнолітніх.

 

Для всіх підприємств і організацій встановлюється броня прийняття на роботу і професійного навчання на виробництві молоді, яка закінчила загальноосвітні школи, професійні навчально-виховні заклади, а також інших осіб молодше вісімнадцяти років. Заборонено відмовляти в прийомі на роботу і в наданні професійного навчання на виробництві неповнолітнім, направленим за рахунок броні. Така відмова може бути оскаржена ними в суді (ст. 196 КЗпП України).

 

            І ще. Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» особи, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу, беруть участь у виконанні нормативу з працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

 

Додаткову консультацію з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування, в тому числі неповнолітніх, можна отримати у сервісному центрі з надання консультаційних послуг Енергодарського відділення УВД ФССУ у Запорізькій області за адресою:

71503, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Українська, 4а.

 

- Начальник відділення                                                тел.: (06139) 6-59-97
  Жук В
олодимир Анатолійович                       


-
Страховий експерт з охорони праці                          тел./факс: (06139) 4-20-12
  Максимова Людмила Анатол
іївна


Електронна адреса: ener.zp@fssu.gov.ua

 

Страховий експерт з охорони праці

Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

Максимова Людмила Анатоліївна

(06139) 4-20-12

Анонс

опубліковано 23 квіт. 2018 р., 05:28 isp web   [ оновлено 23 квіт. 2018 р., 05:30 ]

Анонс

Енергодарське відділення УВД Фонду соціального страхування України у Запорізькій області повідомляє, що 27 квітня 2018 року за телефонами начальника відділення та страхового експерта з охорони праці відбудеться «гаряча» телефонна лінія з питань охорони праці.

 

Начальник відділення                                          тел.: (06139) 6-59-97
Жук В
олодимир Анатолійович                          


Страховий експерт з охорони праці                  тел./факс: (06139) 4-20-12
Максимова Людмила Анатол
іївна

 

Також 27 квітня 2018 року в сервісному пункті з надання консультативних послуг з профілактики нещасних випадків у Енергодарському відділенні за адресою м. Енергодар, вул. Українська, 4а буде проведений День відкритих дверей з нагоди Дня охорони праці в Україні. 

Володимир Саєнко: Фонд соцстрахування збільшив охоплення українців реабілітацією на 17%

опубліковано 19 квіт. 2018 р., 05:26 isp web   [ оновлено 19 квіт. 2018 р., 05:30 ]

Володимир Саєнко: Фонд соцстрахування збільшив охоплення українців реабілітацією на 17%
17.04.2018

        З початку 2018 року Фонд соціального страхування України за реформованим механізмом забезпечив реабілітаційним лікуванням в санаторно-курортних закладах вже 6 850 застрахованих осіб, повідомив голова правління ФССУ Володимир Саєнко.
        Фонд соціального страхування забезпечує повне охоплення працюючих українців безоплатним реабілітаційним лікуванням.
        «У разі виникнення медичної потреби, якщо особа є застрахованою, Фонд профінансує проходження нею курсу реабілітації в санаторно-курортному закладі за її вибором. Немає ліміту на кількість осіб, яким ФССУ фінансує лікування. Навіть путівки ми замінили тристоронніми договорами між Фондом, санаторієм і застрахованою особою – путівки мали значні обмеження, бо закупались у певній кількості на певний період та за певним медичним профілем, тобто їх могло не вистачити. Зараз цієї проблеми не має», – пояснює Володимир Саєнко.
        Крім того, за словами Володимира Саєнка, на час проходження реабілітації особі видається лікарняний листок, який фінансується Фондом з першого дня тимчасової непрацездатності до закінчення курсу відновного лікування, аби компенсувати втрату заробітку.
        Розпочавши реформу надання соцпослуг з 01 серпня 2017 року, команда Фонду соціального страхування України в рекордні строки впровадила більш ефективний механізм адресного надання українцям безоплатної для них допомоги з метою відновлення здоров’я та працездатності. У реформованому вигляді система запрацювала з 01 січня 2018 року.
        Завдяки переходу на адресність, охоплення реабілітацією за рахунок коштів Фонду соцстрахування відповідно до результатів першого кварталу збільшилось на 17% у порівнянні з минулим роком.
        «Ми зробили із соціальної послуги дійсно послугу, а не забюрократизований процес. Щоб її отримати, не потрібно бігати за довідками, ставати в чергу. У стаціонар до хворого особисто приходить представник Фонду, пацієнт має лише пред’явити паспорт і код. Найголовніше, завдяки новому механізму покращилась якість надання відновного лікування та збільшилось охоплення ним. Всі застраховані українці, які потребують реабілітації, сьогодні отримують її безоплатно за рахунок коштів ФССУ», – говорить Володимир Саєнко.
        Пройти відновне лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм за кошти ФССУ має право кожен застрахований українець за наявності медичних показань – сьогодні під опікою Фонду більше 12 млн осіб, які мають офіційне працевлаштування, або є фізичними особами-підприємцями.
        Зокрема, пройти реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України можна в разі підгострого періоду інфаркту міокарда, опіків, захворювань легень; цукрового діабету; оперативного та інструментального видалення каменів з нирок тощо.
        ФССУ фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:
        – нейрореабілітація,
        – м’язово-скелетна реабілітація,
        – кардіо-пульмонарна реабілітація,
        – медико-психологічна реабілітація учасників АТО,
        – реабілітація після оперативних втручань на органах зору,
        – реабілітація при порушенні перебігу вагітності,
        – інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Якщо стався нещасний випадок

опубліковано 9 квіт. 2018 р., 21:56 isp web   [ оновлено 9 квіт. 2018 р., 21:57 ]

Якщо стався нещасний випадок

 

Далеко не всі працівники знають свої права і обов'язки, у тому числі при настанні нещасного випадку на виробництві. Як діяти, якщо роботодавець не хоче повідомляти про це й ухиляється від організації розслідування?

Про кожен нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа-свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівнику робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, або іншій уповноваженій особі на підприємстві.

Безпосередній керівник робіт, зі свого боку, зобов'язаний негайно повідомити роботодавцю про те, що сталося.

Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме: обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров'ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов'язків.

Роботодавець зобов'язаний упродовж однієї години з моменту отримання повідомлення про нещасний випадок передати в Енергодарське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області з використанням засобів зв'язку і протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок, створити комісію та організувати проведення розслідування.

Адреса і телефон Енергодарського відділення, за якими необхідно передавати повідомлення:

71503, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Українська, 4а.

 

- Начальник відділення                                                тел.: (06139) 6-59-97
  Жук В
олодимир Анатолійович                       


-
Страховий експерт з охорони праці                          тел./факс: (06139) 4-20-12
  Максимова Людмила Анатол
іївна


Електронна адреса: ener.zp@fssu.gov.ua

Страхуванню від нещасного випадку підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, або у фізичних осіб.

Факт нещасного випадку на виробництві розслідується в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, відповідно до Закону України «Про охорону праці».

Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку за встановленою формою.

Страхові виплати здійснює Фонд соціального страхування України.

Але трапляються випадки, коли роботодавець домовляється з працівником про те, щоб у лікарні той сказав, що травма отримана в побуті. Або ж сам працівник при незначних ушкодженнях приймає рішення не звертатися в лікарню, а роботодавець погоджується із цим. У такому випадку в жодному разі не можна піддаватися на умовляння роботодавця, який пропонує приховати факт травмування і не хоче проводити розслідування нещасного випадку. Адже будь-яка травма за певних умов може надалі призвести до стійкої втрати працездатності. У разі не проведення розслідування нещасного випадку потерпілий може залишитися без соціального захисту внаслідок втрати працездатності.

Встановлення причин настання нещасного випадку, аналіз події, що сталася, дозволять роботодавцю визначити і вжити заходів щодо недопущення подібних нещасних випадків надалі, зробити виробництво безпечнішим.

 Що робити потерпілому, якщо роботодавець не хоче розслідувати нещасний випадок:

1. Потерпілому слід звернутися до керівника підприємства (роботодавця) з письмовою заявою, в якій треба повідомити про час, місце, обставини настання нещасного випадку, а також висловити прохання про створення комісії з розслідування нещасного випадку й організації такого розслідування. Заяву необхідно зареєструвати у секретаря або іншої особи, уповноваженої приймати вхідну кореспонденцію, або, у разі її відсутності, вручити особисто директору і попросити на копії заяви зробити відмітку про отримання з датою. Якщо потерпілий не може цього зробити самостійно, заяву може подати хтось із його близьких, але з підписом потерпілого. Копію заяви з відміткою про отримання працівник залишає у себе.

Якщо керівник або уповноважена ним особа відмовляються приймати заяву або ставити відмітку про отримання, то в такому разі заяву треба відправити поштою рекомендованим або цінним листом із повідомленням про вручення. Важливо щоб у потерпілого було підтвердження про відправлення заяви на підприємство.

2. Звернутися в лікарню і повідомити про те, що отримав травму під час виконання трудових обов'язків.

Після такого звернення, лікувально-профілактична установа зобов'язана протягом доби передати екстрене повідомлення:

- підприємству, де працює потерпілий;

- робочому органу Фонду соціального страхування України за місцезнаходженням підприємства, де працює потерпілий, або за місцем настання нещасного випадку з фізичною особою-підприємцем або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно;

 - територіальному органу Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) за місцем настання нещасного випадку.

Повідомлення зазначеним вище органам не дасть можливості роботодавцю проігнорувати законодавчу вимогу щодо розслідування нещасного випадку на виробництві.

3. Якщо після отримання повідомлення від лікувально-профілактичної установи роботодавець все-таки затягує із розслідуванням, потерпілий повинен негайно написати скаргу на неправомірні дії роботодавця до Держпраці за місцем його проживання з описом того, що сталося, вказавши про відмову, зволікання, ухилення керівника від створення комісії з розслідування, і з проханням зобов'язати підприємство створити комісію і провести розслідування нещасного випадку.

Посадова особа органу Держпраці в разі відмови роботодавця скласти або затвердити акт за формою Н-5 або Н-1 чи незгоди потерпілого або уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси, зі змістом зазначеного акта, надходження скарги або незгоди з висновками про обставини і причини настання нещасного випадку чи приховування факту настання нещасного випадку має право видавати обов'язкові для виконання роботодавцем або робочим органом виконавчої дирекції Фонду (у разі, коли нещасний випадок стався з фізичною особою-підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійно) приписи за формою Н-9.

Рішення посадової особи органу Держпраці може бути оскаржено у судовому порядку. На час розгляду справи в суді дія припису за формою Н-9 зупиняється.

 Якщо рішення не буде оскаржено, то роботодавець зобов'язаний у п'ятиденний строк після одержання припису за формою Н-9 видати наказ про вживання зазначених у приписі заходів, а також притягти до відповідальності працівників, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці. Про виконання заходів роботодавець письмово повідомляє орган Держпраці в установлений ним строк.

 

Страховий експерт з охорони праці

Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

Максимова Людмила Анатоліївна

(06139) 4-20-12

1-10 of 35