Головна‎ > ‎

ДСНС м. Енергодарам. Енергодар: рятувальники та освітяни заручились підтримкою лісового господарства та озеленили місто

опубліковано isp web   [ оновлено ]

м. Енергодар: рятувальники та освітяни заручились підтримкою лісового господарства та озеленили місто 

    
    Кожного року з приходом весни в місті Енергодар проводиться акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Саме у цей період проходять заходи з озеленення та благоустрою території міста. Адже щоб принести користь суспільству, природі та рідному місту необхідно витратити зовсім небагато часу. Тож, 19 квітня рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області спільно з освітянами заручившись підтримкою Іванівського лісництва ДП «Кам’янсько-Дніпровського лісового господарства» долучились до цієї акції. Для цього заходу іванівський лісник Віктор Радченко надав заготовлені десятки саджанців дубів, ясеню, туй, черемухи, які було висаджено на території навчальних закладів та пожежних частин міста Енергодар.
    
    Розпочався захід у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2. Учні 2-А класу спільно з рятувальниками озброївшись садовим інвентарем облагородили територію школи зеленими насадженнями. Висаджену алею освітяни приурочили 100-річчю пожежної охорони.
        «Окрім виконання своїх повсякденних завдань, пов’язаних із допомогою людям у різноманітних надзвичайних ситуаціях, ми активно підтримуємо та
долучаємося до різноманітних громадських заходів. Сьогодні один з таких заходів. Висаджені дерева, окрім естетичної краси, принесуть чимало користі енергодарцям та сприятимуть збереженню належного екологічного стану міста», – зазначив начальник 13-ДПРЧ Олег Панасенко.


13-ДПРЧ Головного управління 
ДСНС України у Запорізькій області

м. Енергодар: діти навчались правилам надання першої медичної допомоги

опубліковано isp web   [ оновлено ]

м. Енергодар: діти навчались правилам надання першої медичної допомоги 

    
    Діти – майбутнє нашої країни. Саме цим принципом керуються рятувальники, визначаючи основні напрямки своєї роботи. Для того, щоб майбутнє було яскравим, а головне, безпечним, фахівці ДСНС постійно проводять інформаційно-просвітницьку роботу в закладах освіти.
        19 квітня на базі Енергодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2
відбулась зустріч вихованців 10-х класів з начальником медичної служби Головного управління ДСНС України у Запорізькій області Юрієм Трофімовим. Заняття проходило в рамках навчального предмету «Основи медицини»
        Під час заходу дітям розказали, як необхідно надавати першу домедичну допомогу при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру.
Продемонстровано основні способи та методи зупинення кровотечі за допомогою спеціальних та підручних засобів, фіксації верхніх та нижніх кінцівок при переломах та вивихах, надання першої долікарської допомоги при порушеннях, або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, зупинці серця тощо. Кожна дія відпрацьовувалась практично, діти мали змогу на
манекені спробувати надати домедичну допомогу постраждалому.
        «Наш час вимагає уважнішого ставлення до життя та здоров’я. Під час заходу ми отримали знання та вміння, які при необхідності зможемо застосувати задля надання допомоги постраждалій людині. І тому, сьогоднішній захід є дуже корисним для нас» – зазначила Катерина, учениця 10 класу.

13-ДПРЧ Головного управління 
ДСНС України у Запорізькій області 

«Вивчати, щоб знати. Знати, щоб попередити»: в Енергодарі відбувся семінар із співробітниками навчальних закладів на тему радіаційної безпеки

опубліковано 18 квіт. 2018 р., 22:13 isp web   [ оновлено 18 квіт. 2018 р., 22:13 ]

«Вивчати, щоб знати. Знати, щоб попередити»: в Енергодарі відбувся семінар із співробітниками навчальних закладів на тему радіаційної безпеки 18 квітня на базі Енергодарської ЗОШ №2 відбувся кущовий семінар із працівниками закладів освіти на тему «Радіаційна небезпека». Захід пройшов у рамках Дня цивільного захисту та Тижня безпеки дитини.

 
У семінарі взяли участь представники органів місцевої влади, Головного управління ДСНС області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, представники військового комісаріату з територіальної оборони, співробітники дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Енергодару.

Просвітницька робота із здобувачами освіти на тему радіаційної небезпеки організована в Енергодарі на досить високому рівні. Це зумовлено не тільки тим, що тут розташована найбільша атомна електростанція у Європі – Запорізька АЕС, а й застосування педагогами новітніх технологій та сучасних методик, які дозволяють простою мовою розповісти про таку складну тему підростаючому поколінню.

Під час інформаційно-теоретичної частини, учасники обговорили організацію оповіщення населення міста у разі виникнення НС та укриття у захисних спорудах цивільного захисту. Також, рятувальники зосередилися на темі протипожежної безпеки дітей у побуті та, особливо, у ході навчального процесу, обговорили алгоритм дій під час виникнення надзвичайних подій у закладі освіти, заходи, які повинні вжити персонал школи. Не оминули увагою і небезпеку вибухонебезпечних предметів та правила безпеки під час їхнього виявлення.

 
На спортивному майданчику школи рятувальники 13-ДПРЧ ГУ ДСНС області продемонстрували учасникам семінару та усім школярам як правильно користуватися первинними засобами пожежогасіння. Близько тисячі дітей мали змогу вперше спостерігати за бойовою роботою вогнеборців.

«Рятувальники постійно проводять профілактичну роботу з дітьми та навчають їх правилам безпеки життєдіяльності, які знадобляться їм у житті. Ми намагаємося зробити усе можливе, щоб діти отримували максимальну користь у ході наших інтерактивних бесід. Завдяки постійним лекціям, урокам безпеки, Місячникам з основ БЖД та показовим заходам вони закріплюють свої знання з основ безпеки життєдіяльності, які отримують в школі. Важливо, коли тріада з батьків, вчителів та рятувальників нагадують дітям про елементарні правила безпеки, адже саме методична профілактика і є запорукою безпечного дитинства і щасливого майбутнього підростаючого покоління. Адже, тільки разом ми зробимо життя безпечним» - зазначила начальник сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області, підполковник служби ЦЗ Юлія Баришева.

У ході практичного блоку персонал ЗОШ №2 відпрацювали евакуацію з приміщення школи у разі виникнення надзвичайної ситуації. Педагогічний склад закладу ставив на меті ознайомити учнів з діями після сигналу «Увага, всім!», правилами користування індивідуальними засобами захисту та порядком евакуації під час радіаційної небезпеки. Працівники школи подали сигнал оповіщення про виникнення умовної НС. Одразу була організована робота евакокомісії та визначені організаційно-практичні заходи, які потрібно відпрацювати. Після цього вчителі та учні покинули приміщення школи, використовуючи шляхи евакуації. Що зазначені у відповідному плані. Контроль за ходом евакуації здійснювали фахівці ГУ ДСНС області. Вихованці закладу разом із педагогами змогли довести, що всі без виключення готові організувати порятунок не тільки свого життя, а й життя оточуючих.

Наприкінці заходу усі учасники отримали відеоматеріали профілактичного змісту для демонстрації у ході навчальних дисципліни «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни», що сприятиме ефективнішому засвоєнню інформації дітьми. Крім того, за активну громадську позицію, навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності та сумлінне виконання професійних обов’язків грамотами Головного управління ДСНС України у Запорізькій області відзначили представників управління освіти, директорів шкіл та завідувачів дошкільних закладів, які доклали найбільших зусиль в організацію безпеки здобувачів освіти у своїх закладах.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

м. Енергодар: рятувальники спільно з волонтерами закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті

опубліковано 17 квіт. 2018 р., 03:48 isp web   [ оновлено 17 квіт. 2018 р., 03:48 ]

        м. Енергодар: рятувальники спільно з волонтерами закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті

    
    17 квітня рятувальники 13 ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області спільно з волонтерами Енергодарського міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді провели роз'яснювальну роботу з населенням щодо дотримання елементарних правил пожежної безпеки у побуті.
        Під час розмови фахівці Служби порятунку розповіли громадянам про
випадки пожеж, які сталися з початку року у місті, загострили увагу на основних причинах, що призвели до загорання та вказали, як запобігти пожежі в оселі. Також, рятувальники поцікавилися, чи дотримуються люди протипожежних правил у побуті та закликали своїх співрозмовників не легковажити власним життям, гадаючи, що дбати про власну безпеку не є
необхідністю. Для того, щоб отримана інформація запам'яталась громадянам волонтери надавали співрозмовникам тематичні листівки. 
        Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає усіх громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще
попередити, ніж мати справу з її наслідками.


Зокрема:
- не паліть у ліжку;
- слідкуйте за станом та справністю електромережі;
- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски,

тощо;
- не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
- при виникненні пожежі негайно викликайте Службу порятунку за номером 101, адже кожна хвилина у ц
ій ситуації має вирішальне значення!

13-ДПРЧ Головного управління 
ДСНС України у Запорізькій області


Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища

опубліковано 16 квіт. 2018 р., 03:11 isp web   [ оновлено 16 квіт. 2018 р., 03:11 ]

Штормове попередження про найважливіші гідрометеорологічні явища

 

16-18 квітня у місті Запоріжжя та на території Запорізької області очікується висока (4-й клас) пожежна небезпека.

 

Прогноз погоди на 16 квітня 2018 року
по Запорізькій області
Мінлива хмарність, без істотних опадів, на поверхні грунту місцями заморозки 0-3о, вітер південно-західний, 5-10 м/с, температура повітря вночі 2-7о тепла, вдень 16-21о тепла.
по місту Запоріжжя
Мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер південно-західний, 5-10 м/с, температура повітря вночі 4-6о тепла, вдень 19-21о тепла.

 

Прогноз погоди на 17 - 18 квітня 2018 року
по Запорізькій області
17.04.18 - Мінлива хмарність, без опадів, вітер південно-західний, 7-12 м/с, температура повітря вночі 4-9о тепла, вдень 17-22о тепла.

18.04.18 - Мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ, можлива гроза, вітер північно-західний, 7-12 м/с, вдень місцями пориви 15-20 м/с, температура повітря вночі 6-11о тепла, вдень 16-21о тепла.

 

Розпочався пожежонебезпечний період, коли достатньо лише необачно кинутого недопалка у суху траву, як миттєво пожежа набуває загрозливих масштабів. Вітряна погода сприяє дуже швидкому поширенню вогню. Тому у період підвищеної пожежної небезпеки рятувальники застерігають не використовувати відкритий вогонь поблизу житлових будинків, не кидати недопалки цигарок у траву чи на узбіччя доріг. Крім того, суворо забороняється самовільне випалювання рослинності або її залишків

м. Енергодар: результати комплексної перевірки

опубліковано 12 квіт. 2018 р., 23:51 isp web   [ оновлено 12 квіт. 2018 р., 23:51 ]

м. Енергодар: результати комплексної перевірки

 

Протягом 12-13 квітня проходила комплексна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та оперативно-службової діяльності 1-ДПРЗ та 13-ДПРЧ  Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Згідно план-завданню члени комісії перевірили наступні напрямки роботи:організаційно-управлінську діяльність, управління реагування на надзвичайні ситуації, планування та організацію заходів цивільного захисту, запобігання надзвичайним ситуаціям, ресурсне забезпечення, охорону праці, відділ персоналу, взаємодію із засобами масової інформації та роботи з громадськістю, лінію зв’язку, оповіщення та АСУ.

Під час перевірки члени комісії переконались щодо готовності підрозділів на випадок реагування на надзвичайні ситуації.

 

1-ДПРЗ та 13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


 
 
 


м. Енергодар: розпочалась комплексна перевірка підрозділів міста

опубліковано 12 квіт. 2018 р., 04:59 isp web   [ оновлено 12 квіт. 2018 р., 04:59 ]

м. Енергодар: розпочалась комплексна перевірка підрозділів міста


        12 квітня в актовому залі 13 ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області відбулось офіційне відкриття роботи комісії з комплексної перевірки 1-ДПРЗ та 13-ДПРЧ щодо стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та оперативно-службової діяльності.
        Участь у нараді взяли начальницький склад пожежних підрозділів міста Енергодар. До присутніх звернувся заступник голови комісії, начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Сергій Шило, який акцентував увагу на пріоритетах та вимогах перевірки. «Згідно з Планом роботи Головного управління ДСНС України у Запорізькій області на 2018 рік та виконання наказу Головного управління ДСНС України у Запорізькій області №148 від 10.04.2018 року в період з 12 по 13 квітня проводиться комплексна перевірка стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та оперативно-службової діяльності» - зауважив він.
        Учасники обговорили мету та основні завдання контрольної перевірки, специфіку роботи, заплановані заходи до виконання.

1-ДПРЗ та 13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


 

м. Енергодар: рятувальники розпочали перевірку об’єктів з масовим перебуванням людей

опубліковано 10 квіт. 2018 р., 21:52 isp web   [ оновлено 10 квіт. 2018 р., 21:52 ]

        м. Енергодар: рятувальники розпочали перевірку об’єктів з масовим перебуванням людей

        Відповідно до наказу Головного управління ДСНС України у Запорізькій області №144 від 05 квітня 2018 року, фахівці 13-ДПРЧ розпочали перевірку стану пожежної та техногенної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей на території міста. 10 квітня перевірка відбулась у дитячому розважальному закладі «Spring city» та ТЦ «Козацький». До участі у перевірці рятувальники запросили представників засобів масової інформації.
        Інспектування стану пожежної безпеки цих закладів розпочались із ретельної перевірки відповідності нормативним вимогам евакуаційних виходів, систем зовнішнього та внутрішнього водопостачання, оповіщення про пожежу, наявність та працездатність засобів гасіння пожежі, належність ведення необхідної документації з пожежної безпеки тощо. Окрему увагу вогнеборці звернули на стан утримання гідрантів, перевіривши їх. Також, під час перевірки у працівників закладів рятувальники запитували чи знають вони порядок дій на випадок пожежі та правила використання вогнегасників.
        На виявлені під час перевірці порушення вказано орендарям та адміністрації закладів, наголошено про необхідність вжиття невідкладних заходів з виконання в повному обсязі виявлених під час перевірки порушень вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, а також проведення відповідної роботи щодо попередження виникнення пожеж та загибелі людей.
        Результати перевірки будуть оприлюднені найближчим часом на сайті Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

13-ДПРЧ Головного управління 
ДСНС України у Запорізькій області

 
 

м. Енергодар: рятувальники закликають громадянам дотримуватись правил пожежної безпеки під час святкування Великодня

опубліковано 9 квіт. 2018 р., 22:02 isp web   [ оновлено 9 квіт. 2018 р., 22:02 ]

        м. Енергодар: рятувальники закликають громадянам дотримуватись правил пожежної безпеки під час святкування Великодня

        Вже в цю неділю, українці відзначатимуть свято Воскресіння Христового або Великдень. Це одне із найважливіших християнських свят, яке пов’язане не тільки з богослужінням та освячуванням великодніх страв, а й із масовим використанням відкритого вогню, зокрема свічок і лампадок. Аби свято не перетворилося на трагедію, необхідно чітко дотримуватись правил пожежної безпеки.
        06 квітня рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області спільно з волонтерами центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців міста Енергодар щодо дотримання правил пожежної безпеки під час святкування Великодня. До заходу долучились місцеві ЗМІ.
        Під час профілактичного рейду працівники Служби порятунку наголосили, що вдома, під час виготовлення пасхальних кулічів та інших святкових страв, слід обережно поводитися із газовими й електричними побутовими приладами. У церкві, під час богослужіння, також варто не забувати про пожежну безпеку. Також, як свідчить досвід, з настанням довгоочікуваного весняного потепління та святкових днів, громадяни вирушають відпочивати до лісопаркової зони. Більшість пожеж, що виникають в екосистемах, трапляються через необережність відпочиваючих. Спілкуючись із громадянами, рятувальники нагадали людям про небезпеку пожеж в природних екосистемах, їх особливості та можливі наслідки як для екології, так і для людей.
        Щоб питання безпеки краще запам’ятовувались рятувальники розповсюдили тематичні листівки.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


 
 

м. Енергодар: проведено міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

опубліковано 5 квіт. 2018 р., 06:16 isp web   [ оновлено 5 квіт. 2018 р., 06:16 ]

м. Енергодар: проведено міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних

 

05 квітня в місті Енергодар на базі загальноосвітньої школи №2 проходив міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних (ДЮП), в якому взяли участь 3 команди загальноосвітніх шкіл міста:  «Фітіль» (ЕЗОШ№2), «Стріла» (ЕЗОШ№7) та «Рятівники» (ЕНВК «ЗНЗ-МНВК»). Всі вони під час шкільних етапів фестивалю у чесному змаганні вибороли право бути на сцені, і довели що вони найнаполегливіші, а їх воля до перемоги є найсильнішою.

Учасників оцінювало компетентне журі, до складу якого увійшли співробітники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС Украйни у Запорізькій області, методисти Науково-методичного центру, педагоги Центру туризму, краєзнавства та спорту, Клубу юних моряків. Під час заходу команди продемонстрували глядачам свій високий рівень знань з безпеки життєдіяльності, показали творчі та спортивні здібності, вокальну та хореографічну майстерність.

Юні рятувальники змагалися у знаннях з основ безпеки життєдіяльності - це конкурси «Гриби, ягоди» і «Медичний», у туристичній майстерності - конкурс «Рятувальна мотузка» та практичних вправах: у конкурсах «Влучний ствольщик» і «Рятування потопаючого». Як основний елемент фестивалю, на розсуд глядачів та авторитетного журі команди представили «Домашнє завдання», де учасники змагань порушили актуальні питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки населення, надали рекомендації щодо дій у різних надзвичайних ситуаціях, популяризували здоровий спосіб життя та безпеку життєдіяльності.

За результатами усіх конкурсів, перемогу здобула дружина юних пожежних «Фітіль», від виступу якої глядачі та члени журі отримали велике задоволення, друге місце зайняла команда «Стріла», а трете місце команда «Рятівники».

За свою талановитість, проявлену майстерність та артистизм усім учасникам фестивалю було вручено грамоти, також організатори подякували за отримані враження та побажали команді-переможниці подальших успіхів у зональних змаганнях. Рятувальники зазначають, що такі заходи серед підростаючого покоління сприяють як на популяризацію Служби порятунку, так і розвивають спортивні та артистичні якості у молоді.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

  

 

 

 

Міський етап

Всеукраїнського фестивалю

«Дружин юних пожежних»

05.04.2018 року  

1-10 of 422