Головна‎ > ‎

ДСНС м. Енергодарам. Енергодар: проведення інформаційної компанії щодо запобігання виникнення пожеж у лісопарковій зоні міста

опубліковано 14 серп. 2018 р., 06:31 isp web   [ оновлено 14 серп. 2018 р., 06:31 ]

Впродовж спекотних днів літа рятувальники ретельно слідкують за тим, щоб відпочинок громадян на природі не зашкодив довкіллю. Особливо цей напрямок роботи активізується у пожежонебезпечний період.

14 серпня рятувальники 13 ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області провели інформаційно-просвітницьку роботу щодо запобігання виникнення пожеж у лісопарковій зоні міста. Під час роз'яснювальної роботи рятувальники нагадали відпочиваючим про основні заходи безпеки під час відпочинку на природі, наголосили про небезпеку від розпалення багаття у непристосованих для цього місцях та попередили, що залишене без нагляду багаття може призвести до масштабної пожежі.

Розповсюджуючи попереджувальні листівки рятувальники зазначали, що спекотні дні не закінчуються, тому порадили не забувати про безпеку, особливо вибираючись на відпочинок до лісопаркової зони міста.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області 

м. Енергодар: рятувальники провели роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил безпеки у побуті

опубліковано 7 серп. 2018 р., 01:40 isp web   [ оновлено 7 серп. 2018 р., 01:40 ]

Насичення квартир різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними препаратами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в квартирі у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. В той же час досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Саме тому, 7 серпня рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області озброївшись  інформаційними листівками вирушили на вулиці міста, для того щоб ще раз нагадати громадянам основні правила пожежної безпеки у побуті.

Під час профілактичного рейду фахівці Служби порятунку оголосили невтішну статистику пожеж по Запорізькій області та по місту Енергодар, назвали основні причини цих пожеж, наголосили на дотриманні елементарних правил пожежної безпеки у побуті.  Кожному співрозмовнику вручили інформаційну листівку.

 13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

м. Енергодар: рятувальники провели роз’яснювальну роботу з вихователями

опубліковано 3 серп. 2018 р., 04:51 isp web   [ оновлено 3 серп. 2018 р., 04:51 ]

3 серпня рятувальники 13 ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області провели позаплановий інструктаж з пожежної безпеки з педагогічним колективом дошкільного навчального закладу №16 «Сопілочка».

Під час зустрічі фахівці Служби порятунку «101» нагадали присутнім основні правила пожежної безпеки та порядок дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Особлива увага акцентувалася на недопущенні загибелі та травмування дітей під час пожеж чи інших надзвичайних ситуацій. Рятувальники наголосили на необхідності свідомого та неухильного дотримання правил пожежної безпеки під час перебування на робочому місці, так як дитячий садочок є об’єктом підвищеної небезпеки.

Окрім цього співробітникам дитячого садку рятувальники нагадали правила користування первинними засобами пожежогасіння у разі виникнення пожежі, а наприкінці зустрічі усіх присутніх чекали практичні заняття. Адміністрації закладу вогнеборці вручили листівки з основними правилами щодо дій у разі виникнення надзвичайних подій.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у запорізькій області

Про правила безпеки під час відпочинку на водних об’єктах

опубліковано 2 серп. 2018 р., 01:47 isp web   [ оновлено 2 серп. 2018 р., 01:47 ]

Вода є невід'ємною частиною життя на Землі. Але, на жаль, водяна стихія несе в собі велику небезпеку. Так, мабуть, ніхто не зможе заперечити, що вигляд бурхливого моря, спокійної річки або мальовничого озера захоплює, надихає і манить, а рятувальників бентежить і непокоїть. Бо саме ця не оповита стихія щороку поглинає людські життя.

За статистикою ГУ ДСНС України у Запорізькій області з початку оздоровчого сезону 2018 року на воді загинуло 19 осіб (з них 2 дітей), врятовано 159 людей, з яких 54 – діти. Особливо небезпечним місцем в Запорізькій області вважається район 3-ї дамби в м. Бердянськ. Вже неодноразово рятувальники попереджали про небезпеку купання в районі через нерівний рельєф дна та сильну течію.  Але більшість відпочивальників нехтують застереженнями, що призводить до трагічних наслідків.

Так, 1 липня в м. Бердянськ в районі 3-ї дамби, пляж АКЗ, біля кафе «Малібу» виявлено труп 79-ти річного чоловіка, який вулучили з води відпочивальники та передали співробітникам поліції для проведення СМЕ.

За попередніми даними з чоловіком була дитина, яку не можуть знайти. Рятувальники  КП  БМР "РВС"  на  катері ПРК-03  проводили пошук  зниклої  7-ми річної  дитини

19 червня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про подію на воді в смт Кирилівка, Федотова коса, в районі пляжу б/в «Троя». Одна з відпочивальниць звернулася до підприємця з прокату гідроциклів, який знаходився на пляжі, з проханням перевірити чи не потрібна допомога людям, що пішли в море плавати на матраці та довго не виходять на берег.

Співробітник прокату на гідроциклі за 50 м від берега помітив тіло чоловіка, за якого трималася маленька дівчинка. За попередніми даними, це батько та донька – відпочивальники з м. Харків. Тіло 39-річного чоловіка та врятовану 9-річну дівчинку доставлено на берег.

6 липня 14-річний хлопець купався в забороненому місці. Виходячи на берег, він наткнувся ногою на металевий трос. Рятувальники визволили ногу з тросу, зафіксували її та транспортували дитину до карети швидкої допомоги.

22 липня у м. Бердянськ в районі 3 дамби на пляжі АКЗ, троє хлопців (2002, 2009 та 2011 років народження) купалися в морі на надувному матраці. Через несприятливі погодні умови, хлопчиків почало відносити та матрац перекинувся. Небайдужі громадяни та бабуся хлопців кинулися на допомогу. Хлопчиків врятували відпочивальники, але бабуся зникла під водою. Через декілька хвилин тіло жінки винесло на берег.

На жаль, судячи зі статистичних даних, можемо зробити висновок, що діти досить часто стають жертвами власної необізнаності. Батьки повинні розуміти, що влітку підростаюче покоління не знаходиться під наглядом вчителів в школі та цілий день належить сама собі. Дитина як молодшого, так і старшого віку потребує особливої уваги під час відпочинку на морі, річці чи іншій водоймі.

Дуже важливо відпочивати на пляжах, де є рятувальні станції та пости. Адже результат рятувальної операції залежить від хвилин, часто секунд.

На жаль, архіви ДСНС кожного року поповнюються трагічними випадками на воді. Кожен рік вода поглинає життя людей. Кожного вересня чиясь дитина не приходить більше до школи. А виною тому є елементарна необізнаність та нехтування правилами безпеки.

Чи впевнені ви, що саме ваша дитина не опиниться у цій жахливій статистиці? Тож перед тим, як відпускати її на водоймище, переконайтесь, що ваш син або донька обізнані у питаннях безпеки на воді та вправно плаває. А краще за все – завжди бути поруч із дитиною.

Вагоме значення має також температура води. Низька температура води викликає спазм судин шкіри та легень, довготривале скорочення дихальних м’язів, що призводить до гострих порушень дихання та серцевої діяльності, анемії мозку, яка проявляється втратою свідомості, або близьким до цього станом. У практично здорової людини при швидкому входженні у холодну воду може розвинутись холодовий шок, який іноді закінчується смертю. Подібний стан може розвинутися не лише в холодній (нижче 16-17 °С), але й достатньо теплій воді (22-26 °С), коли її температура значно відрізняється від температури тіла, що обумовлено тривалим перебуванням на сонці чи фізичними перевантаженнями.

Серед інших причин, що призводять до утоплення, необхідно назвати невміння плавати, втома при тривалих запливах, хворобливий стан, травми при стрибках у воду (особливо у незнайомих місцях), порушення серцевої діяльності при підводному плаванні на глибинах понад 2 м. Проте, не тільки діти не дотримуються правил поведінки на водних об’єктах. Здавалося б, цілком дорослі та адекватні люди іноді гинуть або травмуються через власну необачність. Майже половина всіх утоплень спричинені вживанням алкоголю. Вживання алкоголю на пляжах зараз, на жаль, є чи не традицією. Не дивно, що «вибухова суміш» спиртних напоїв та пекучого сонця дає свої трагічні результати.

Чинниками, що посилюють небезпеку при купанні, є значна швидкість течії води, коловороти, підземні джерела, що різко зменшують температуру води в обмеженому просторі, великі хвилі, можливість зіштовхнутись з плаваючими засобами. Значному зниженню ризику утоплення, не лише в звичайних, але й в екстремальних умовах, сприяє виховання в людини вольових якостей та загартування організму.

 

З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання культури безпечної поведінки надсилаємо Вам експрес-інформацію та просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

 

Заходи безпеки при купанні

Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. 

Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. 

Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у воді настає рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання. 

Забороняється входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. 

Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном. 

У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. 

Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. 

У водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись. 

Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення "поплавка", "спливання") і звільнитися від них. 

Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість. 

Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не можна плавати з трубкою при сильних хвилях.

 

Не жартуйте на воді:

не підпливайте під тих, хто купається;

· не хапайте їх за ноги;

· не "топіть";

· без потреби не кличте на допомогу і т. ін.;

· купання дітей має відбуватися тільки під наглядом дорослих, які добре вміють плавати;

вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків. Навчити плавати свою дитину - обов'язок такий самий, як навчити її переходити вулицю.

Впевнено триматися на воді можна навчити за 5-7 днів, і це вже перший крок до безпеки: діти тонуть не тільки в ставках і річках, але й у бочках із водою, в домашніх ваннах, залишені батьками, дорослими "буквально на одну хвилинку".

Не лишайте біля води малят, вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму. Не запливайте за обмежувальні знаки, які відділяють акваторію з перевіреним дном, визначеною глибиною, тут гарантована відсутність водовертей (чорториїв) та інших небезпек. Не треба відпливати далеко від берега або перепливати водойми на заклад. Довести своє вміння плавати можна, пропливши декілька разів ту саму дистанцію вздовж берега. Не наближатися до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас. Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді.

 

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального засобу. Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути. 

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій – поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

 

Елементарна техніка рятування

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення транспортувати до берега. 

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнуте на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

 

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області 

Шановні батьки, подбайте про безпеку своїх дітей!

опубліковано 20 лип. 2018 р., 00:40 isp web   [ оновлено 20 лип. 2018 р., 00:40 ]

Шановні батьки, подбайте про безпеку своїх дітей!

 

Напередодні літніх канікул керівництво 13 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності у літній період. Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електроприлади знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці. Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

До уваги громадян!

опубліковано 20 лип. 2018 р., 00:11 isp web   [ оновлено 20 лип. 2018 р., 00:11 ]

До уваги громадян!

 

З настанням теплої погоди громадяни віддають перевагу відпочинку біля водойм. Водночас, як свідчить статистика, більшість трагічних випадків трапляється через елементарне недотримання правил безпечної поведінки.

Працівники ДСНС України наполегливо закликають громадян бути обачними біля водних об’єктів. Суворе дотримання правил поведінки під час відпочинку біля водойм і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми з боку дорослих є основними умовами безпечного відпочинку біля водойм. Бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтесь правил безпеки, привчайте до цього дітей!

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області 

Чимало прикладів героїзму знає Запорізька земля...

опубліковано 13 лип. 2018 р., 01:09 isp web   [ оновлено 13 лип. 2018 р., 01:11 ]

Чимало прикладів героїзму знає Запорізька земля...

 

На виконання Указу Президента України від 27.01.2003р. №47/2003 «По заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і території від наслідків надзвичайних ситуацій», наказу МНС України від 20.02.2006р. №86 «Про проведення Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року» на території України з початку року стартувала Всеукраїнська акція «Герой-рятувальник року».

Метою акції є виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха, а також донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих.

Учасником Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року» може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації проявив мужність та героїзм.

Шановні громадяни міста Енергодар, герої  живуть серед нас! Повідомляйте про випадки героїзму до 1-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Запорізькій області за тел. 3-37-00 або 101.  І людиною, яка вчинила подвиг, пишатиметься вся Україна!

 

1-ДПРЗ Головного управління

 ДСНС України  у Запорізькій області

Правила безпеки під час відпочинку на природі

опубліковано 13 лип. 2018 р., 00:52 isp web   [ оновлено 13 лип. 2018 р., 00:56 ]

Правила безпеки під час відпочинку на природі

 

По всій території країни спостерігається по-справжньому літня погода. Тож громадяни активно вирушають на відпочинок у парки, лісові масиви, до води. З кожним днем кількість відпочивальників буде невпинно зростати, адже наступило літо — пора відпусток, літніх канікул, коли більшість людей проводять вільний час на природі. Проте не варто забувати про елементарні правила безпеки під час перебування у лісах, парках. Адже позитивні емоції можуть бути затьмарені пожежею чи іншою небезпечною подією. Саме тому у цей період рятувальники посилюють профілактичну роботу у місцях масового відпочинку громадян, щоб вкотре нагадати, як безпечно проводити час на природі.

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід розпалювати багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки та сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров'ю.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

На воді відпочивай з розумом!

опубліковано 6 лип. 2018 р., 03:34 isp web   [ оновлено 6 лип. 2018 р., 05:26 ]

На воді відпочивай з розумом!

 

Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачливим, але вона може завдати багато прикрих неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є:

- купання в необладнаних, неперевірених місцях та місцях, де купання заборонено;

- купання в нетверезому стані;

 - пустощі на воді;

- купання дітей без нагляду дорослих.

Хочемо ще раз нагадати основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час відпочинку на воді.

Під час купання:

- входьте у воду обережно;

- не доводьте тіло до сильного ознобу;

- не переривайте купання частими виходами з води і не стійте мокрими на вітрі;

- при судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води;

- не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Після купання:

- вийшовши з води, витирайте досуха тіло;

- не лежіть після купання на сонці;

- якщо хочете прийняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання.

Працівники ДСНС України наполегливо закликають громадян бути обачними на водних об’єктах, берегти своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтесь правил безпеки на воді, привчайте до цього дітей!

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

м. Енергодар: діти рятувальників відвідали Запорізьку ТЕС

опубліковано 27 черв. 2018 р., 04:52 isp web   [ оновлено 27 черв. 2018 р., 05:07 ]

м. Енергодар:  діти рятувальників  відвідали Запорізьку ТЕС

 

Місто Енергодар завжди славився своєю наймасштабнішою енергетичною промисловістю, адже саме в цьому місті розташовані дві потужні  електростанції – Запорізька атомна електростанція та Запорізька теплова електростанція. Гарантом пожежної та техногенної безпеки цих промислових об’єктів є рятувальники 31-ДПРЧ та 32-ДПРЧ з охорони об’єктів ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Протягом року рятувальники об’єктових частин радо зустрічають учнів навчально-виховних закладів міста у себе в підрозділах, а сьогодні адміністрація ДЕТК Запорізької ТЕС підготовила пізнавальну екскурсію для дітей рятувальників.

Зустріч розпочалась з обов’язкового інструктажу з техніки безпеки, під час якого діти одяглись у спецодяг, отримали біруши, окуляри та відправились у саме серце теплової станції - до центрального щита управління. На місці їх зустрів начальник зміни, який коротко розповів про роботу станції, діти у свою чергу побажали усьому колективу гарного робочого дня. Майстер ЦТПО і ПО В’ячеслав Сікун провів дітей до машинного залу та котельного відділення Запорізької ТЕС, де можна було спостерігати основну роботу енергетиків.

Потім була організована оглядова екскурсія по території станції. Діти побачили димові труби, які до речі більші ніж Ейфелева вежа, відкриті розподільні пристрої, скидний канал, золоотвал з переробленим вугіллям тощо. Позитивну атмосферу під час екскурсії підтримував психолог Тетяна Ткачова, а фотозйомку проводила менеджер з комунікацій Єлизавета Ригер-Хаврошина. По закінченню заходу діти подякували організаторам за теплий та пізнавальний прийом, побажали успіхів у трудовій діяльності.

 

1-ДПРЗ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


 
 
 

1-10 of 468