Головна‎ > ‎

ДСНС м. ЕнергодараШановні батьки!

опубліковано 22 трав. 2017 р., 04:51 міська рада   [ оновлено 22 трав. 2017 р., 05:50 ]

Шановні батьки!

 

Напередодні літніх канікул керівництво 13- державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області наголошує на важливості дотримання дітьми правил безпеки життєдіяльності у літній період. Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електроприлади знаходяться у справному стані, а сірники сховані у недоступному місці. Вирушаючи на відпочинок до водойми або на природу, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду.

Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області 

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 31 особу та ліквідували 1 тис. 180 пожеж

опубліковано 22 трав. 2017 р., 04:45 міська рада   [ оновлено 22 трав. 2017 р., 04:50 ]

Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 31 особу та ліквідували 1 тис. 180 пожеж


Впродовж минулого тижня (з 15.05. по 21.05) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів. 

Від початку тижня зареєстровано 1 тис. 529 надзвичайних подій, на які забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 59 осіб.

Ліквідовано 1 тис. 180 пожеж, врятовано на пожежах 31 особу та не допущено знищення вогнем 366 будівель і 25 од. техніки. На пожежах загинуло 26 осіб, орієнтовні збитки, за оперативними даними, становлять 4 млн. 264 тис. грн.

Впродовж тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 240 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 1 тис. 516 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 13 осіб.

 

Прес-служба ДСНС України

м. Енергодар: екскурсія старшої групи до пожежної частини

опубліковано 18 трав. 2017 р., 22:26 міська рада   [ оновлено 18 трав. 2017 р., 22:27 ]

м. Енергодар: екскурсія старшої групи до пожежної частини


        У ході проведення Тижня безпеки дитини, 18 травня до рятувальників 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області завітали вихованці старших груп ДНЗ «Теремок» №7 міста Енергодар.
        Дошкільники мали змогу ознайомитися з нелегкою професією рятувальника, безпосередньо розглянути пожежну машину, її оснащення. Рятувальники розповіли, як оперативний персонал частини реагує на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.
        Незабутнє враження у дітей викликало застосування рятувальником кисневої маски та тренувальне гасіння пожежі за допомогою "рукава" та води. Діти та вихователі подякували за цікаву екскурсію та повертались до дошкільного закладу з почуттям поваги та гордості до праці пожежного-рятувальника.

 
 


м. Енергодар: рятувальники надали допомогу у відкриванні дверей, де знаходилась маленька дитина

опубліковано 17 трав. 2017 р., 05:51 міська рада   [ оновлено 17 трав. 2017 р., 05:52 ]

м. Енергодар: рятувальники надали допомогу у відкриванні дверей, де знаходилась маленька дитина

 

17 травня о 11:03 до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про те, що по вулиці Лісова міста Енергодар необхідна допомога у відкриванні дверей квартири.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що в квартирі на 9 поверсі залишилась наодинці маленька дитина, а мати не може самостійно відчинити двері. Рятувальники за допомогою автодрабини потрапили в квартиру через вікно, відкрили вхідні двері та передали хлопчика 3 років стурбованій матері.

Від ГУ ДСНС залучалися 1 одиниця техніки та 3 рятувальника.м. Енергодар: в рамках Тижня безпеки дитини рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

опубліковано 17 трав. 2017 р., 05:47 міська рада   [ оновлено 17 трав. 2017 р., 05:49 ]

м. Енергодар: в рамках Тижня безпеки дитини рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

 

В місті Енергодар триває Тиждень безпеки дитини, в рамках якого рятувальники проводять різноманітні пізнавально-розважальні заходи.

Так, 17 травня на території 31-ДПРЧ з охорони об’єктів Головного управління ДСНС України у Запорізькій області проведено громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» за участю учнів 3-х класів навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗНЗ» №9.

Головна мета акції – познайомити дітей із принципами роботи рятувальників, сформувати у школярів свідоме ставлення до власної безпеки, та навчити правилам безпечної життєдіяльності.

Вихованці мали можливість ознайомитися з тактико-технічними характеристиками пожежних автомобілів та бойовим спорядженням вогнеборців. Надзвичайно сподобалась дітлахам демонстрація роботи гідравлічних ножиць та пневматичної подушки, які використовують рятувальники під час ліквідації надзвичайних подій, адже мало хто з них бачив роботу цих обладнань на власні очі. Не менш емоційно діти реагували на розгортання рукавної лінії та подачу води із ручного комбінованого та лафетного стволів, при цьому потік води на сонці вигравав веселкою.

Під час заходу рятувальники звернули увагу дітей на правила безпечної поведінки під час літніх канікул, які починаються незабаром та нагадали  номери телефонів екстренних служб, які завжди прийдуть на допомогу.

«Приємно відзначити той блиск в очах дітей, коли вони слухають розповідь рятувальників про щоденну важливу роботу – запобігти лихові, врятувати та допомогти людям. Під час таких заходів молоде покоління ближче знайомиться із Службою порятунку та розуміє важливість відповідальної поведінки.» - зазначив начальник 31-ДПРЧ з охорони об’єктів 1-ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, підполковник служби цивільного захисту Максим Камовський.


Обережно: вибухонебезпечні предмети! Дії у разі виявлення підозрілого предмету

опубліковано 16 трав. 2017 р., 00:33 міська рада   [ оновлено 16 трав. 2017 р., 00:36 ]

Обережно: вибухонебезпечні предмети!

 Дії у разі виявлення підозрілого предмету

 

Рятувальники 13 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Правила поведінки при виявленні ВНП 

- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.

- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.

- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.

- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.

- не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;

- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


м. Енергодар: рятувальники спільно з органами місцевого самоврядування та волонтерами провели рейд щодо безпечного відпочинку в лісопарковій зоні міста

опубліковано 14 трав. 2017 р., 22:38 міська рада   [ оновлено 15 трав. 2017 р., 00:00 ]

м. Енергодар: рятувальники спільно з органами місцевого самоврядування та волонтерами провели рейд щодо безпечного відпочинку в лісопарковій зоні міста

З метою попередження виникнення пожеж у природних екосистемах та донесення до свідомості кожного громадянина правил безпечного поводження з вогнем на відкритих територіях, 12 травня рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області  спільно з фахівцями управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Енергодарської міської ради, волонтерами міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді провели профілактичний рейд в місцевих парках «Промінь» та «Перемога» щодо питань пожежної безпеки під час відпочинку у лісопарковій зоні міста.

Під час профілактичної роботи співробітники ДСНС та волонтери наголосили відпочиваючим на небезпеку від розпаленого в непристосованих для цього місцях багаття, нагадали основні правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі та застерегли від необережного поводження з вогнем. Рятувальники закликали громадян бути відповідальними до власної безпеки та безпеки оточуючих й не залишали після себе сміття. Також кожному співрозмовнику було надано застережні листівки з правилами пожежної безпеки на території парків та лісів.

            Рятувальники м. Енергодар звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними, у зв’язку з високою пожежною небезпекою категорично заборонено розводити багаття у лісах та лісопаркових зонах. Пам’ятайте, пожежу легше попередити, ніж загасити!
Пройшов обласний етап Всеукраїнського фестивалю ДЮП: визначені переможці!

опубліковано 14 трав. 2017 р., 21:59 міська рада   [ оновлено 14 трав. 2017 р., 21:59 ]

Пройшов обласний етап Всеукраїнського фестивалю ДЮП: визначені переможці!

 

В цьому році в обласному етапі фестивалю взяли участь 7 команд, які стали переможцями попереднього відбіркового туру. Серед них Команда «Пожежна академія», Костянтинівське районне навчально-виховне об’єднання «Гімназія – Мала академія наук №1 «Таврія», Мелітопольської районної ради, Команда «Ліхтар» комунального закладу «Нестерянська спеціалізована різнопрофільна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Оріхівської районної ради, Команда «Фітіль» Енергодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Енергодарської міської ради, Команда «Екстрим», Нововасилівський навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – позашкільний навчальний заклад «Гармонія» Приазорвської районної ради, Команда «Прометей» Комунальна установа «Пологівська гімназія «Основа» Пологівської районної ради, Команда Чернігівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Надія» Чернігівської районної ради та команда Запорізького колегіуму «Елінт» Запорізької міської ради.

Щороку кількість команд, які бажають взяти участь у змаганнях юних рятувальників зростає. Як бачимо, не тільки вогнеборці зацікавлені у проведенні подібних заходів. Завдяки правильному вихованню батьками, вчителями, а також акціям, які проводить ДСНС, росте обізнаність та почуття відповідальності у підростаючого покоління.

Юні рятувальники змагалися у конкурсах «Візитка», «Домашнє завдання», «Безпечна прогулянка», «Рятувальна мотузка», «Медичний», «Гриби», «Влучний ствольщик», «Рятування потопаючого» та «Плакат соціальної реклами». Під час конкурсів діти продемонстрували втілення своїх оригінальних ідей, артистизм і почуття гумору. А також відмінну фізичну підготовку, знання з курсу основ здоров’я та вміння імпровізувати.

Спостерігаючи за розмаїттям виступів команд, важко було передбачити, яким буде фінал, оскільки учасники показали високий рівень підготовки і намагалися якнайкраще представити свій район, навчальний заклад, команду, потішити глядачів яскравими декораціями, неповторними костюмами, театралізованими постановками, хореографією, вокалом та іскрометними жартами.

Членам журі не легко було обрати кращих з кращих. Цього року перемогу вибороли представники команди «Прометей» Пологівського району, другою стала команда «Фітіль» м. Енергодар. Почесне третє місце зайняла команда «Пожежна академія» Мелітополького району.

        За словами начальника відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковника служби цивільного захисту Юлії Баришевої, боротьба між командами була запеклою. «Учасники продемонстрували чудові знання правил безпеки, свої творчі навички та почуття гумору. Незважаючи на те, ким ці діти стануть у майбутньому, вони вже ніколи не забудуть правила безпеки та будуть вміло застосовувати їх у подальшому житті», – сказала Юлія Володимирівна.м. Енергодар: рятувальники провели показові виступи на Всеукраїнському національно-патріотичному збір-змаганні «Барви пам’яті»

опубліковано 10 трав. 2017 р., 00:07 міська рада   [ оновлено 10 трав. 2017 р., 00:09 ]

м. Енергодар: рятувальники провели показові виступи на Всеукраїнському національно-патріотичному збір-змаганні «Барви пам’яті»

 

З 06 по 08 травня в місті Енергодар проходять Всеукраїнські національно-патріотичні збір-змагання «Барви пам’яті». До складу учасників входять діти та молодь віком від 2 до 18 років, а також дорослі, їх викладачі. На змагання приїхало 5 команд з різних куточків України.

Протягом цих днів для дітей проходять заняття з тактичної медицини, стрільба із лука, основи спортивного орієнтування, стрільба з пневматичного страйкбольної зброї, основи туризму і техніка виживання.

З метою попередження загибелі та травмування дітей, навчання їх правилам безпечної життєдіяльності та поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій, 08 травня до заходу долучились рятувальники 13 ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Дітям продемонстровано аварійно-рятувальний автомобіль, який є на озброєнні частини, ознайомили з спеціальним рятувальним обладнанням, яке використовується під час ліквідації різних надзвичайних подій та продемонстрували гасіння умовної пожежі. Саме це і викликало найбільшу цікавість у дітей.

Також, цікаво й доступно рятувальники розповіли про свою роботу, про причини і наслідки загоряння, про засоби гасіння вогню, правила поведінки у задимленому приміщенні, способи евакуації з нього, про те, як правильно діяти у разі виникнення пожежі.

Дітлахам дуже сподобалось та кожен з них поспішав сфотографуватись  з рятувальниками на згадку про зустріч.

 

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

http://zp.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/9598.html


Не допускайте пожеж в екосистемах!

опубліковано 5 трав. 2017 р., 03:55 міська рада   [ оновлено 5 трав. 2017 р., 04:19 ]

Не допускайте пожеж в екосистемах!

 

З настанням весни громадяни активно розпочинають прибирати власні присадибні ділянки, спалювати залишки сухостою та сміття біля власних помешкань. Проте за таких умов вогонь може швидко перекинутися на житло та спричинити масштабну пожежу. 

Шановні громадяни! Заважаючи на різке збільшення кількості загорань сухостою та з метою попередження виникнення трагічних наслідків Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!


 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

1-10 of 297