Головна‎ > ‎

ДСНС м. Енергодарам. Енергодар: рятувальники спільно з волонтерами нагадають громадянам правила безпеки при виявленні ВНП

опубліковано isp web   [ оновлено ]

м. Енергодар: рятувальники спільно з волонтерами нагадають громадянам правила безпеки при виявленні ВНП

 

У разі виявлення вибухонебезпечних або схожих з ними предметів слід пам'ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що нещасного випадку не станеться, а знахідка буде знешкоджена без завдання шкоди. 21 червня рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області спільно з волонтерами міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді, провели профілактичний рейд у місцях з масовим перебуванням людей щодо правил безпеки у разі виявлення підозрілих предметів.

Рятувальники та волонтери звернули увагу громадян на статистику вилучення та знешкодження ВНП часів минулих війн на території області. Водночас, нагадали що треба робити при знаходженні предметів схожих на вибухонебезпечні, а також наголосили, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням боєприпасів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. Під час розмови закликали громадян у разі виявлення підозрілих предметів негайно повідомити до Служби порятунку за телефоном «101». Кожному співрозмовнику  надана профілактично-інформаційна листівка.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області 

м. Енергодар: рятувальники ліквідували пожежу на території лісництва

опубліковано 20 черв. 2018 р., 03:17 isp web   [ оновлено 20 черв. 2018 р., 03:18 ]

м. Енергодар: рятувальники ліквідували пожежу на території лісництва

 

За минулу добу рятувальники ліквідували 2 пожежі на території Іванівського лісництва м. Енергодар. Перше повідомлення надійшло до Служби порятунку «101» 19 червня о 12:55, наступне о 13:00. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава та хвойна підстилка в двох осередках на території лісництва. На ліквідацію двох пожеж було залучено резервну зміну рятувальників та резервну техніку. Так, 4 одиниці спецтехніки та 12 рятувальників боролися з вогняною стихією в першому осередку пожежі, а 5 пожежних автомобілів та 17 вогнеборців – в другому. Крім того, на місці події працювало 4 одиниці спецтехніки від Іванівського та Водянського лісництв. Для додаткового підвозу води залучалося 2 водовоза від Запорізької АЕС.

Обидві пожежі  о 16:58 було локалізовано, а о 22:15 ліквідовано.

Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 4 га.

Головне управління ДСНС

України у Запорізькій областім. Енергодар: рятувальники провели профілактичний рейд серед населення

опубліковано 20 черв. 2018 р., 03:13 isp web   [ оновлено 20 черв. 2018 р., 03:14 ]

м. Енергодар: рятувальники провели профілактичний рейд серед населення

 

20 червня рятувальники рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області спільно з волонтерами міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді провели профілактичний рейд серед мешканців міста щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій під час літнього відпочинку.

Під час рейду рятувальники нагадали населенню основні правила безпеки життєдіяльності, а саме заходи безпеки при купанні, правила безпеки на відкритих територіях, дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів тощо. Звернули увагу на батьків з дітьми та наголосили їм на забезпечення безпечного літнього відпочинку їх малечі. Аби люди пам’ятали та дотримувалися елементарних правил безпеки життєдіяльності, рятувальники вручили пам’ятки з основними правилами пожежної безпеки й алгоритмом дій в екстрених випадках.

                                                              13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


 
 

У разі виявлення злочинних проявів у сфері службової діяльності

опубліковано 19 черв. 2018 р., 23:16 isp web   [ оновлено 19 черв. 2018 р., 23:16 ]

У разі виявлення злочинних проявів у сфері службової діяльності, порушення антикорупційного та кримінального законодавства України серед особового складу підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області просимо звертатися за адресою: м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 65, або за телефоном: 0676198861 – Бутнар Сергій Костянтинович, начальник сектору з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

 

1-ДПРЗ Головного управління ДСНС

України у Запорізькій області

м. Енергодар: урок безпеки для дітей пришкільного табору

опубліковано 18 черв. 2018 р., 03:13 isp web   [ оновлено 18 черв. 2018 р., 03:13 ]

м. Енергодар: урок безпеки для дітей пришкільного табору

 

18 червня рятувальники 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області завітали до вихованців пришкільного табору Енергодарської ЗОШ№7 та провели уроки з питань безпеки життєдіяльності у літній період.

Для рятувальників безпека дітей — це одне з головних завдань, адже навички безпечної поведінки формуються з дитинства. Тож фахівці в галузі безпеки проводять з молодим поколінням інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчають їх як необхідно діяти в різних небезпечних ситуаціях.

Під час спілкування з дітьми, рятувальники розповіли основні правила безпеки життєдіяльності у літній період, зокрема і правила безпечної поведінки на вулиці та вдома, нагадали про небезпеки дитячих пустощів з вогнем. Фахівці Служби розповіли, що потрібно робити аби не сталося пожежі та як діяти у разі її виникнення, також навчали правилам безпечної поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

З педагогами навчальних закладів також було проведено бесіду та надано консультаційну допомогу в навчанні дітей правилам безпеки життєдіяльності. Такі заходи проводяться систематично та покликані сформувати в дітей навички поводження з вогнем та вміння вірно діяти в різних небезпечних ситуаціях.

 13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області

Правила гасіння пожежі в екосистемах

опубліковано 17 черв. 2018 р., 22:07 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 22:34 ]

Правила гасіння пожежі в екосистемах

 

Якщо в лісі виникла пожежа, найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити ковзаючи удари, начебто замітаючи полум’я в сторону, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам. Група з 3-5 чоловік за 40-50 хв. може загасити нахльостуванням кромки пожежі довжиною 100 метрів. Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб закодування кромки пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вподовж неї. Ґрунт, який попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см. Також, якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

Ліс наше багатство, і недопущення його знищення вогнем в наших руках.

1-ДПРЗ Головного управління

ДСНС України в Запорізькій області

Попередження виникнення надзвичайних ситуацій під час літнього відпочинку

опубліковано 17 черв. 2018 р., 22:06 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 22:06 ]

Попередження виникнення надзвичайних ситуацій під час

літнього відпочинку

 

З настанням літнього потепління на громадян чатує чимало небезпек, до яких вони мають бути готовими. Для більшості людей цей період пов'язаний з купанням, нирянням та іншими розвагами на воді. Незнання правил безпеки життєдіяльності приводить до трагічних наслідків. З початком літнього сезону особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей.

За статистикою Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, лише з початку 2018 року на водних об’єктах загинуло 12 осіб. Вдалось врятувати 23 особи, з них 5 дітей. Показовим прикладом щасливого порятунку став випадок, який стався 18 травня. Двоє дівчат 5 та 6 років впали в Дніпро на території Річкового порту у Запоріжжі. Завдяки небайдужості трьох дорослих свідомих запоріжців вдалося врятувати життя малечі, вчасно витягнувши їх з води, надати допомогу та запобігти виникненню незворотних процесів. Особливо,враховуючи той факт, що дівчата вже не дихали, а одну взагалі довелося діставати із самого дна. Зараз, на щастя, життю дівчат нічого не загрожує.

Ще однією небезпекою літнього періоду є пожежі в екосистемах. З початку поточного року рятувальники ліквідували 644 пожежі в екосистемах на загальній площі близько 182 га. Мешканці міст і сіл все частіше виходять на лоно природи: люди проводять вільний час на різноманітних “вилазках” та прогулянках. Часто невід’ємною частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють суху траву, дрібне сміття, а також смажать шашлики та картоплю. Необачно кинутий недопалок, іскра від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем можуть стати причинами виникнення масштабних пожеж, ліквідувати які нерідко доводиться силами численних загонів рятувальних підрозділів.

Також, звертаємо увагу батьків, на те, що почався канікулярний період та особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей. У зв’язку з цим, рятувальники Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Запорізькій області звертається до батьків з проханням не залишати дітей без нагляду! Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих! Біда може статися саме тоді, коли діти залишаються самі, адже небезпека чатує на кожному кроці. Тому дуже важливим є постійно навчати підростаюче покоління правилам безпеки.

 

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області 

м. Енергодар: рятувальники ліквідували пожежу в багатоквартирному будинку

опубліковано 17 черв. 2018 р., 22:05 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 22:06 ]

м. Енергодар: рятувальники ліквідували пожежу в багатоквартирному будинку

 

16 червня о 17:34 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про дим у 2-му під’їзді по проспекту Будівельників м. Енергодар.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горять електрощитки з 1-го по 4-й поверхи на загальній площі 7 кв. м. Через сильну задимленість бійці ДСНС працювали в апаратах на стисненому повітрі.

О 17:45 вогнеборці локалізували загоряння, а о 18:00 повністю ліквідували.

За фактом події відповідні органи ведуть розслідування.

Від ГУ ДСНС залучалися 2 одиниці техніки та 6 чоловік особового складу.

13-ДПРЧ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


м. Енергодар: урочисті заходи з нагоди ювілею об’єктових пожежних частин

опубліковано 17 черв. 2018 р., 21:50 isp web   [ оновлено 17 черв. 2018 р., 21:51 ]

м. Енергодар: урочисті заходи з нагоди ювілею об’єктових пожежних частин

 

Рятувальники своєю повсякденною самовідданою працею, завжди готові прийти на допомогу та виконати найважливіше своє завдання – врятувати та захистити людське життя. Не є винятком і рятувальники об’єктових пожежних частин. За ці роки вони стали гарантом пожежної та техногенної безпеки для найбільших промислових об’єктів України та Європи.  15 червня в культурно-діловому центрі відокремленого підрозділу Запорізької АЕС відбулися урочистості з нагоди 45-річчя 32-ДПРЧ та 35-річчя 31-ДПРЧ з охорони об’єктів 1-ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

З ювілеєм привітати прибуло багато шанованих гостей, серед яких: голова Енергодарської міської ради Павло Музика, керівництво 1-ДПРЗ та 13-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, директори містоутворюючих підприємств та почесні ветерани. Атмосферу свята створили творчі колективи та сольні виконавці КДЦ «Молодіжний», які прикрасили урочистості власними піснями та виступами. Для всіх присутніх гостей продемонстровано відеоролики про діяльність пожежних підрозділів, у яких зазначено історію заснування, кропітку роботу, яку щоденно несуть рятувальники, високий рівень професіоналізму та злагодженість дій, від яких іноді залежить життя пересічного громадянина.

На урочистостях нагородили кращих працівників частин.

Нагрудним знаком «Відданість пожежній справі» нагороджено начальника 31-ДПРЧ з охорони об’єкту підполковника служби цивільного захисту Максима Камовського, його заступників – майора служби цивільного захисту Валерія Березняка та майора служби цивільного захисту Андрія Добелю, начальника 32-ДПРЧ з охорони об’єктів майора служби цивільного захисту Андрія Горпинича, провідного фахівця відділення цивільного захисту майора служби цивільного захисту Олександра Кисельова, командирів відділення – старшого прапорщика служби цивільного захисту Сергія Петрюка, старшого прапорщика служби цивільного захисту Віталія Птуху та командира відділення старшого прапорщика служби цивільного захисту Сергія Кіціненко.

Почесною відзнакою Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту нагороджені командири відділення 31-ДПРЧ старший прапорщик служби цивільного захисту Євген Єременко, старший прапорщик служби цивільного захисту Микола Кідонь та старший прапорщик служби цивільного захисту Денис Семенов, пожежний-рятувальник старшина служби цивільного захисту Сергій Тюрін, начальники караулу 32-ДПРЧ капітан служби цивільного захисту Валерій Коробов та майор служби цивільного захисту Федір Кравец, старший водій 32-ДПРЧ старший прапорщик служби цивільного захисту Дмитро Антонов, командир відділення 32-ДПРЧ старший прапорщик служби цивільного захисту Віктор Кравченко.

Грамоту Головного управління ДСНС України у Запорізькій області отримали диспетчер 32-ДПРЧ рядовий служби цивільного захисту Юлія Крайня, пожежні-рятувальники 32-ДПРЧ молодший сержант служби цивільного захисту Віталій Гнатієнко, сержант служби цивільного захисту Олексій Просвєтов, молодший сержант служби цивільного захисту В’ячеслав Таранов, сержант служби цивільного захисту Олександр Пономаренко, сержант служби цивільного захисту Іван Грицай, водій 32-ДПРЧ сержант служби цивільного захисту Олексій Кравченко, командир відділення сержант служби цивільного захисту Андрій Лютіков.

Оголошено подяку Головного управління ДСНС України у Запорізькій області особовому складу 31-ДПРЧ, а саме: командиру відділення  прапорщику служби цивільного захисту Ігорю Арсентьєву, старшому прапорщику служби цивільного захисту Олегу Приходько,  начальнику караулу капітану служби цивільного захисту Сергію Липка, капітану служби цивільного захисту Івану Сухенко, майстру ГДЗС відділення ГДЗС старшому прапорщику служби цивільного захисту Олександру Сироті, пожежному-рятувальнику сержант служби цивільного захисту Дмитру Сідєльнікову.

Правами керівництва 1-ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області з охорони об’єктів оголошено подяку начальнику караулу 32-ДПРЧ майору служби цивільного захисту Євгену Анциферову, провідним фахівцям відділення цивільного захисту 31-ДПРЧ старшому лейтенанту служби цивільного захисту Кирилу Давидову, старшому лейтенанту служби цивільного захисту Тетяні Твердохліб, фахівцю відділення цивільного захисту 31-ДПРЧ старшому лейтенанту служби цивільного захисту Михайлу Оденцю, начальнику караулу 31-ДПРЧ капітану служби цивільного захисту Віталію Шеремету та водію 31-ДПРЧ прапорщику служби цивільного захисту Олександру Назаренко.

Пам’ятні подарунки від Енергодарської міської ради отримали  начальники пожежних підрозділів – підполковник служби цивільного захисту Максим Камовський та майор служби цивільного захисту Андрій Горпинич, а також заступник 32-ДПРЧ майор служби цивільного захисту Сергій Московць, пожежний-рятувальник 32-ДПРЧ сержант служби цивільного захисту Базаджи Владислав, начальник караулу 31-ДПРЧ старший лейтенант служби цивільного захисту Володимир Костюченко, командири відділення 31-ДПРЧ старший прапорщик цивільного захисту Андрій Миргородський, прапорщик цивільного захисту Іван Кузьмінов та прапорщик служби цивільного захисту Олександр Хантицький, старший водій 31-ДПРЧ молодший сержант цивільного захисту Динис Задніпряний.  

 З привітаннями виступили і представники адміністрації та профспілкового комітету ЗаТЕС і ЗаАЕС вкотре висловили подяку людям, професія яких захищати і охороняти важливі стратегічні об'єкти. Атмосферу свята створили творчі колективи та сольні виконавці КДЦ «Молодіжний», які прикрасили урочистості власними піснями та виступами.

Шановні колективи 32 ДПРЧ по охороні Запорізької ТЕС та 31 ДПРЧ по охороні Запорізької АЕС! Прийміть щирі вітання з нагоди 45-ої та 35-ої відповідно річниці заснування ваших підрозділів. Ви несете самовіддану службу, проявляючи високий професіоналізм у протидії виникненню техногенних та природних загроз, забезпечуючи безпечне життя громадян. Усьому особовому складу та ветеранам праці бажаємо міцного здоров’я, родинного благополуччя, щастя, життєвого оптимізму та миру.

 

1-ДПРЗ Головного управління

ДСНС України у Запорізькій області


 
 
 

«Особливі» пожежні частини «особливого» міста

опубліковано 14 черв. 2018 р., 22:49 isp web   [ оновлено 14 черв. 2018 р., 22:49 ]

«Особливі» пожежні частини «особливого» міста

 

Рятувальники своєю повсякденною самовідданою працею, завжди готові прийти на допомогу та виконати найважливіше своє завдання – врятувати та захистити людське життя. Не є винятком і рятувальники об’єктових пожежних частин. За ці роки вони стали гарантом пожежної та техногенної безпеки для найбільших промислових об’єктів України та Європи. Цьогоріч колектив 32 ДПРЧ по охороні Запорізької ТЕС та 31 ДПРЧ по охороні Запорізької АЕС визначає 45-тирічний та відповідно 35-ти річний ювілей, і тому публікація присвячена саме цим «особливим» підрозділам нашого «особливого» міста.

Історія становлення

32 Державної пожежно-рятувальної частини з охорони об’єкту

Енергодар славиться найбільшою атомною станцією в Європі, але ж починалось зародження міста з будівництва Запорізької ДРЕС. Паралельно будівництву об'єкту промислового призначення збагачувалася його обороноздатність. 15 червня 1973 року за розпорядженням Ради Міністрів СРСР на базі 41 професійної пожежної частини сформована 10 воєнізована пожежна частина по охороні Запорізької ДРЕС (нині — 32 державна пожежно-рятувальна частина з охорони об’єкту 1ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області з охорони об’єкту). Очолив її Зубков Віктор Сергійович старший лейтенант внутрішньої служби, а його заступником призначили – Руденко Михайла Миколайовича, старшого лейтенанта внутрішньої служби.

На момент створення частини численність штату нараховувалось лише  24 співробітника (з 55 потрібних), повністю вона була укомплектована на кінець 1973 року. На озброєнні частини знаходилось 3 автоцистерни: АЦ-40(53А)106 та дві – АЦ-40(130)63А. На сьогоднішній день чисельна кількість особового складу 32 ДПРЧ скорочена до 38 чоловік, одного відділення бойового розрахунку та 5 одиниць спецтехніки. Саме, за допомогою цього обладнання та цієї кількості бійців ліквідовані надзвичайні ситуації на території промислової зони, але про це згодом.

Частина розташувалась у будівлі пожежного депо на шість виїздів з житловим 4-х поверховим будинком. Від першого дня заснування і до сьогодні благоустроєм території займаються рятувальники: власними руками облаштовували службові приміщення, вистеляли мозаїчні підлоги в гаражі, оформляли макети наочних посібників і навіть виготовляли учбові столи. Зараз особовий склад частини не чим не відрізняється, вони також притримують порядок та збагачують традиції.

Історія становлення

31 Державної пожежно-рятувальної частини з охорони об’єкту

На момент створення частини завершено будівництво 1-го енергоблоку Запорізької АЕС та розпочато будівництво 2-го енергоблоку, але 1-й енергоблок  ще не був прийнятий в експлуатацію. З метою забезпечення пожежної безпеки Запорізької АЕС 14 червня 1983 року створюється 22 воєнізована пожежна частина (нині — 31 державна пожежно-рятувальна частина з охорони об’єкту 1ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Запорізькій області з охорони об’єкту). Для її забудови була виділена ділянка на відстані 2 км від станції, де і зараз знаходиться двоповерхова будівля пожежного депо на 4 виїзди.

  Першим начальником частини призначений капітан внутрішньої служби Тесля Микола Митрофанович, його заступником був старший лейтенант Сєчін Микола Григорович. Штатна чисельність складала 91 співробітник, в бойовому розрахунку знаходилось 2 пожежні автоцистерни і одна була в резерві. Сьогодні в частині працює 142 співробітника, серед яких: 34 осіб старшого та середнього начальницького складу, 97 – молодшого та 11 осіб вільного найму. З 1998 року на озброєнні 31-ДПРЧ перебуває 22 одиниці пожежної техніки, серед них: автодрабина, аварійно-рятувальний автомобіль, БТР, ПНС-110, рукавний автомобіль, автомобіль порошкового гасіння, автомобіль колінчатий підйомник, автомобіль ГДЗС тощо.

Керівництво пожежними підрозділами

Безпосереднє керівництво об’єктовими пожежними частинами здійснює Троян Віталій Васильович, полковник служби цивільного захисту, який є начальником 1 державного пожежно-рятувального загону з охорони об’єктів. Взагалі можна сказати, що він є головним рятувальником міста Енергодар, під його чітким керівництвом ліквідуються сотні пожеж щорічно. Віталій Васильович має вищу освіту, за фахом – інженер пожежної безпеки. Загальний стаж служби 34 роки, з яких на посаді – 15 років. Особисто для мене вражаючі цифри! У 2008 року нагороджений відзнакою МВС України та нагрудним знаком «Кращий працівник пожежної охорони». Віталій Васильович – це людина з великої літери, він користується великою повагою серед колег. Його життєво-рятувальний шлях повністю відданий служінню народу та справі, яку він виконує самовіддано і професійно.

32 державною пожежно-рятувальною частиною керує Горпинич Андрій Анатолійович, майор служби цивільного захисту. На посаду призначений 2011 році, загальний стаж служби – 21 рік. Розпочав свою трудову діяльність з пожежного, вже через рік його призначили інспектором, а ще через два – начальником караулу. Після цього майже 9 років він перебував на посаді заступника начальника 10 ДПЧ по охороні Запорізької ТЕС, а вже у жовтні 2011 році він став начальником пожежної частини, де до сьогодні працює.  Андрій Анатолійович завжди гідно виконував та продовжує виконувати свої професійні обов’язки, за це йому неодноразово вручались почесні грамоти від керівництва Головного управління ДСНС України у Запорізькій області.

Начальником 31 державної пожежно-рятувальної частини є Камовський Максим Миколайович, підполковник служби цивільного захисту. Розпочав службу в системі ДСНС з 2000 року вступивши до Академії цивільного захисту України. Після його закінчення, за розподілом він потрапляє до 22 державної пожежної частини по охороні ВП ЗАЕС. За роки роботи рятувальник займав різні посади: начальник караулу, інспектор, старший інспектор, заступник начальника, а вже начальником 31 ДПРЧ він став у травні 2011 році. «Максим Миколайович «людина слова і діла», справжній господар своєї пожежної родини, його ставлять у приклад підростаючому поколінню, він авторитетна особистість серед співробітників» - саме так характеризують його колеги-побратими.

Кожен з керівників заслуговує на повагу, адже саме завдяки їх зусиль скерована правильна робота рятувальників, котрі майже щодня приходять на допомогу населенню в скрутну хвилину.

Вони були першими

За час існування підрозділів вогнеборці здійснили понад сотень виїздів, під час яких врятовано не один десяток людей, а також збережено матеріальних цінностей на мільйони гривень. Але хотілось акцентувати увагу на подіях, де від злагодженості дій наших рятувальників вдалось уникнути масштабної катастрофи в межах України і навіть за її кордонами.

Першим суттєвим випробуванням для особового складу воєнізованої пожежної частини №22 та №10 стала пожежа на 1-му енергоблоці Запорізької АЕС, яка відбулась 27 січня 1984 року об 17:15. На центральний пункт гарнізону була передана інформація: «Пожежа на відмітці 16,5 м реакторного відділення 1-го блоку АЕС. Горить кабельний напівповерх».

До місця виклику прибув 2-й караул ВПЧ-22 у складі 2-х відділень на автоцистернах під командуванням лейтенанта внутрішньої служби Хижняка Андрія Вікторовича, а вже о 17:40 на пожежу прибув начальник частини Тесля Микола Митрофанович. Провівши розвідку, він передав на центральний пункт зв’язку в місто Запоріжжя, що пожежа дуже складна, вогонь поширюється у всіх напрямках і підтвердив підвищений номер виклику. Була дана команда для включення всіх систем УАПГ на блоці. У цей час на місце події прибуло 2 відділення ВПЧ-10 на автоцистернах, особовий склад яких мав киснево-ізолюючі протигази. Пожежа була локалізована 28 січня о 00:14 та ліквідована об 11:10 цього ж дня. Вжитими заходами не допущено розповсюдження пожежі на кабелі першої і третьої системи безпеки реакторної установки і інші важливі системи енергоблоку.

У ліквідації надзвичайної ситуації брали участь 115 пожежних, з них 17 отримали опіки різного ступеня. Задіяна 21 одиниця спецтехніки, подано 17 стволів на гасіння пожежі. За проявлену мужність під час виконання службових обов’язків нагороджені медаллю «За відвагу на пожежі» наступні співробітники: Ревуцкий Віктор, Хижняк Андрій, Букрєєв Миколай, Тесля Микола, Дергачов Віктор, Шевер Микола.

30 серпня 1989 року виникла ще одна надзвичайна ситуація, яка вимагала термінове втручання рятувальників. О 13:08 на пульт зв’язку надійшло повідомлення про пожежу на стрічковому конвеєрі № 4 цеху паливоподачі Запорізької ДРЕС. Керівництво гасіння пожежі прийняв на себе Назимок Василій Іванович. Під дією високих температур була зруйнована перегородка між стрічковим конвеєром №4 та вузлом пересипки №5 і пожежа поширилась на стрічковий конвеєр №5. О 13:27 пожежа з покрівлі стрічкового конвеєра №4 перекинулося на покрівлю котельного відділення. Особовий склад пожежних частин сумісно з членами добровільних пожежних дружин цеху ремонтних робіт №1 подала 4 пожежних ствола в бік другого блоку.

О 14:21 пожежу на Запорізькій ДРЕС локалізовано, а вже наступного дня о 04:54 її повністю ліквідовано. Причиною виникнення пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при зварювальних роботах.

За відважні дії при гасінні пожежі нагороджені медаллю «За відвагу на пожежі» начальник караулу Закорчевний Віктор, старший пожежний Трембичев Олександр, Бардін Олександр та пожежний Мухамедшин Едуард.

Взагалі відвага для пожежного це професійна риса, без якої ніяк не можна. Так було у період з 1986 по 1993 рік, у Чорнобилі, вогнеборці виконували свою звичайну роботу. Серед них були і наші рятувальники: Підгорний Володимир, Зарайський Борис, Чередниченко Сергій, Безсокирний Сергій, Василенко Сергій, Погорілий Олександр, Данілічев Сергій, Руденко Михайло, Карахім Володимир, Кузмін В’ячеслав.

1990 рік запам’ятався як рік, коли для ліквідації наслідків землетрусу в Вірменії направлені співробітники 32 ДПРЧ – водій Нікітюк Анатолій та старший пожежний Калашник Валерій.  

У 2004, 2006 та 2008 році вогнеборці об’єктових підрозділів брали участь у гасінні пожежі на складах зберігання артилерійського озброєння і боєприпасів бази Міністерства оборони України у селі Новобогданівка Мелітопольського району Запорізької області. «За розмінування» ІІ ступеня відзнакою МНС нагороджений Олександр Худолій та Андрій Думенко. Нагрудний знак «Кращий працівник пожежної охорони» отримали Олександр Худолій, Андрій Думенко, Микола Кидонь, Борис Мартиненко, Володимир Микало, Віталій Величко, Олег Бєлан, Володимир Марощук, Валерій Калашник, Сергій Середа, Геннадій Ткаченко, Олександр Левченко.

Є підрозділах хлопці, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції на Сході країни та мають статус «Учасник бойових дій», - це Накаряков Віталій, Великанов Артем, Мартаков Олексій, Касай Владислав.

Названо багато прізвищ бійців, які упродовж всієї історії діяльності пожежно-рятувальних частин десятки разів доводили суспільству свою мужність, високий професіоналізм та постійну готовність до самопожертви заради приборкання стихії та порятунку життя людей. Ми дякуємо їм за відвагу, мужність та героїзм, проявлений під час виконання службових обов’язків. Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості духу, звершення всіх ваших мрій і побажань. Нехай мир й злагода, добробут та достаток завжди панують у ваших оселях, а Господь Бог оберігає вас від усіх негараздів!

Привітання з нагоди ювілею

Шановні колективи 32 ДПРЧ по охороні Запорізької ТЕС та 31 ДПРЧ по охороні Запорізької АЕС! Прийміть щирі вітання з нагоди 45-ої та 35-ої відповідно річниці заснування ваших підрозділів. Ви несете самовіддану службу, проявляючи високий професіоналізм у протидії виникненню техногенних та природних загроз, забезпечуючи безпечне життя громадян. Усьому особовому складу та ветеранам праці бажаємо міцного здоров’я, родинного благополуччя, щастя, життєвого оптимізму та миру.

 

Ольга Коваль

 
 
 
 

1-10 of 456