Актуально

До уваги громадян !!!

З метою вивчення Вашої думки щодо якості надання адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» Енергодарської міської ради, пропонуємо взяти участь в опитуванні.

Заповнену анкету просимо надіслати електронною поштою за адресою: cnap@en.gov.ua.

 

Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» 


«Доступні ліки» – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1. серцево-судинні захворювання

2. бронхіальна астма

3. діабет 2 типу

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я http://www.moz.gov.ua

Перелік аптек м.Енергодаа, що беруть участь у програмі «Доступні ліки»:

№ з/п

Назва ліцензіата

Адреса філії

 Телефон

1.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аптека 1 плюс 1», аптека №1

вул.Курчатова,

19, прим.1

тел. 4-24-92

 

2.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аптеки Доктор МОМ», аптека №11

пр-т. Будівельників,38

тел. 6-64-48

3.

Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Ліки України» Аптека №5

пр-т. Будівельників,39

тел. 3-18-71

4.

Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Ліки України» Аптека №5, аптечний пункт №3

пр-т. Будівельників,33,

поліклініка, 1-й поверх

тел. 5-00-72

 

5.

Товариство з обмеженою відповідаль-ністю фірма «МЕД-СЕРВІС»

вул.Українська, 27-А

тел. 6-22-07

 

6.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АНЖЕСФАРМ»

пр-т. Енергетиків, 11, приміщення 77

тел. 3-22-44

 

7.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», аптека №59

вул.Українська,16, прим.77

тел. 6-13-28

 

8.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», аптека №58

вул. Козацька, 19

тел. 6-81-18

 

9.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», аптека №15

пр-т. Будівельників, 24 прим. 108

тел. 4-08-54

 

10.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», Аптечний пункт №1 аптеки №15 «Народна аптека»

пр-т. Будівельників, 33 прим. 69, 70

тел. 6-15-25,

4-02-82

 

11.

Товариство з обмеженою відповідальністю “І.К.ВЕЛ” Аптека “ОПТ ТОРГ”,  аптека №62

пр-т. Будівельників,38/74

тел. 6-55-20

 ТЕЛЕМАРАФОН «ПАМ’ЯТЬ» 2017 РОКУ

Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради звертається до керівників підприємств, установ та організацій міста всіх форм власності, громадських та благодійних організацій, фізичних осіб-підприємців та мешканців міста з проханням взяти участь у щорічному обласному телевізійному марафоні «Пам’ять», присвяченого 72-й річниці Перемоги у Другій світовій війні 1941-1945 років, який триває протягом квітня-травня 2017 року. Метою телемарафону є вшанування подвигу ветеранів війни, працівників тилу, солдатських вдів та дітей війни, надання їм соціальної підтримки.

Грошові внески приймаються на поточний рахунок: «Запорізька обласна організація ветеранів України», розрахунковий рахунок № 26007012102758, код ЄДРПОУ 20491359, МФО 300023, ПАТ «Укрсоцбанк» м. Запоріжжя з позначкою «Благодійний внесок у фонд телемарафону «Пам’ять»,  повної назви підприємства, установи та організації, прізвище, ім’я по батькові благодійника та назву міста.

Промислові товари приймає обласний Фонд милосердя та здоров’я:               м. Запоріжжя, 69035, вул. Незалежної України (40 років Радянської України), 51; телефон-факс: (061) 233-67-60.

Продукти харчування приймає обласна організація Товариства Червоного Хреста: м. Запоріжжя, 69063, вул. Поштова (Горького), 4-а; телефон-факс:   (061) 224-43-28; телефони: (061) 764-28-92; (061) 764-25-82; електронна адреса: redcross.vice@gmail.com

Штаб телемарафону працює за адресою: м. Запоріжжя, 69063,                       вул. Олександрівська (Дзержинського), 48, контактні телефони (0612) 63-35-55;  (0612) 63-91-75;   (061) 764-22-78; (061) 283-06-46; телефон-факс:  (0612) 63-91-75; електронна адреса: gerasimenko.dszn@gmail.com; zahist@zp.ukrtel.net

         Кошти, виручені з телемарафону «Пам’ять», будуть направлені на підтримку ветеранських організацій області.УКРАЇНСЬКА РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1921 


        Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності. 
        Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
        Цікаво, що термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”. Усе, що не вписувалося в рамки “генеральної лінії партії”, подавалося як “контрреволюційне” та “буржуазне”. Проте, тим часом українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 1917–1921 років. Їх роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.

Етапи революції 1917–1921 років:
- березень 1917 – квітень 1918. Утворення та діяльність Української Центральної Ради, проголошення її Універсалів;
- 29 квітня – 14 грудня 1918. Правління гетьмана Павла Скоропадського;
- грудень 1918 – листопад 1921. Встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.

Доба Української Центральної Ради (березень 1917–квітень 1918)

        Перший етап Української революції розпочався відразу після перемоги російської Лютневої революції у Петрограді. В цей час у Києві було створено національний представницький орган – Українську Центральну Раду (УЦР). Після Всеукраїнського національного конгресу вона з київської організації перетворилася на загальноукраїнську.
        У І Універсалі УЦР заявила про політичну мету – здобуття української автономії у складі демократичної федеративної Російської республіки. Автономна Україна мала включати території, де українці становлять більшість населення.
        ІІ Універсалом Центральної Ради утворено виконавчий орган влади – Генеральний Секретаріат.
        У багатьох містах колишньої імперії відбувалося українське національне піднесення. Українці, що входили до частини Російської імператорської армії та Російського імператорського флоту, збиралися на мітинги, “українізувалися” та визнавали УЦР.
        Після захоплення в Петрограді влади більшовиками надії на демократичний устрій Росії поступово розвіялися.
        ІІІ Універсалом УЦР проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Майже відразу вона зазнала більшовицької агресії з боку Росії. У розпалі бойових дій УЦР проголосила незалежність УНР (ІV Універсал). Незважаючи на героїзм під Крутами та в інших нерівних боях, українські війська відступили. УНР уклала перший в новітній історії України міжнародний договір у Бресті. Дипломатичне визнання та військова допомога Центральних держав зміцнили УНР і дали змогу відвоювати окуповані більшовиками території. 


Державний архів Львівської області. Плакат 1917 р.: «Своїй хаті своя правда і сила, і воля»

Доба Гетьманату (квітень–грудень 1918)

        Здобувши владу, гетьман Павло Скоропадський скористався нетривалим мирним періодом для зміцнення основ української державності. В період Гетьманату була розбудована дієва регіональна адміністрація. Вона контролювала найбільшу за весь час Української революції в територію, а також вела перемовини про входження до складу Української Держави Криму та Кубані. Українська Держава була визнана 30 країнами.
        За гетьмана в Україні було відкрито Кам’янець-Подільський університет, засновано Академію наук, закладено основи Української автокефальної православної церкви, здійснено інші важливі починання. Амбітна військова реформа не була завершена через несприятливу зовнішню та внутрішньополітичну ситуацію. Здобутками державотворення періоду Гетьманату скористалася відновлена УНР.

Доба Директорії (грудень 1918–листопад 1921)

        Директорія відновила республіканський лад і демократичне правління в Україні. Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР) засвідчив волю українського народу до Соборності. Скликаний Директорією Трудовий конгрес, забезпечив широку представницьку основу української влади. У Паризькій мирній конференції, де вирішувалася доля учасників Першої світової війни, взяла участь українська делегація.
        Увесь цей період УНР вела важкі бої за незалежність і територіальну цілісність. Разом із Галицькою армією, Армія УНР демонструвала героїзм і не капітулювала навіть тоді, коли під українським прапором залишалися кілька невеликих повітів. Контрнаступи березня 1919-го, Офензива на Київ–Одесу, Перший Зимовий похід засвідчили волю українців до боротьби. Укладання Варшавської угоди заклало фундамент тривалого українсько-польського альянсу і надало примарний шанс на перемогу навесні 1920 року. Проте навіть кинуті союзником напризволяще українські вояки не полишали спроб закріпитися на рідних землях. До листопада 1921 року тривав масовий повстанський рух.


Державний архів Львівської області. Плакат Української Народної Республіки: «Чужого не хочу, а свого не віддам!»

Західно-Українська Народна Республіка (листопад 1918–липень 1919)
        
        Розпад Австро-Угорської монархії, прозваної “клаптиковою імперією”, відкрив шлях до незалежності її народів. Галичина – східна частина австрійського коронного краю – від початку стала ареною суперництва українського та польського національно-визвольних рухів. Права на неї заявили одночасно Українська національна рада та Польська ліквідаційна комісія. Українці Закарпаття та Північної Буковини тяжіли до своїх братів-галичан, але їхні землі також були об’єктом зазіхання сусідніх народів і держав.
        Змагання за першість у Львові виграли українці, які швидко і рішуче встановили контроль над краєм. Ці події увійшли в історію як Листопадовий чин. Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії запроваджував назву нової держави – Західно-Українська Народна Республіка. Однак закріпити успіх галичани не змогли. Після місяця затятих боїв українці були змушені залишити свою столицю. Утворився протяжний українсько-польський фронт. Спочатку бої носили позиційний характер. Це надало змогу ЗУНР облаштувати державні справи: провести реформи, сформувати дієвий уряд, адміністрацію, військо.
        Допомога Києва, на яку розраховували державні мужі ЗУНР, підписуючи Акт Злуки 22 січня 1919 року, не допомогла виграти війну з Польщею. Зміцнілі польські війська за підтримки переможної Антанти окупували майже всю Східну Галичину. Відчайдушний контрнаступ – Чортківська офензива – лише ненадовго виправив ситуацію. Врешті уряд і армія ЗУНР були змушені перетнути Збруч і об’єднатися із силами Директорії на Поділлі.
        У 1921 році, після кількох воєн радянської Росії з УНР, майже вся територія України опинилася під контролем окупанта. Ризький мир, підписаний у березні того ж року між радянськими урядами Росії й України та Польщею, фактично поховав самостійницькі плани урядів УНР і ЗУНР. Раніше, 1918-го Румунія окупувала Буковину, 1919-го до Чехословаччини відійшло Закарпаття. Долю Східної Галичини було вирішено 1923 pоку на Паризькій конференції – її приєднано до Польщі.
        Попри те, що до середини 1920-х років усі землі сучасної України опинилися під владою чотирьох держав, питання єдності української нації вже ніколи не ставилося під сумнів. Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість цивілізованого демократичного збирання територій в єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в чому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.
        Українській політичній еліті не вдалося повною мірою втілити в життя ідею відродження державності. Це обумовлено не лише зовнішніми геополітичними чинниками, небажанням держав – переможниць у Світовій війні бачити Україну самостійною, а й проблемами внутрішнього характеру. Йдеться про недостатню консолідацію суспільних верств, гострі ідейні протиріччя політичної еліти, недооцінку значення збройних сил у захисті державного суверенітету, кволість мобілізаційних зусиль урядів, прорахунки у виборі стратегічних союзників.

За матеріалами офіційного веб-сайту 
Українського інституту національної пам’яті 


               КП «ПКВ» ЕМР повідомляє щодо стану оплати населенням за житлово-комунальні послуги:

            Заборгованість населення (понад 1 місяць) за надання комунальних послуг станом на 01.03.2017 року складає – 9 763 861, 72 грн. Кількість квартиронаймачів – 5336.                               

       Заборгованість населення (понад 1 місяць) за надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території станом на 01.03.2017 року складає – 6 062 644, 85  грн. Кількість квартиронаймачів – 7555.


КП «ПКВ» ЕМР інформує щодо якості питної води,

 яка надається мешканцям м. Енергодар

 

 

Одним з видів господарської діяльності КП "ПКВ" ЕМР є централізоване водопостачання. Джерелом водопостачання м. Енергодар є насосна станція 1-го підйому господарсько-питного водозабору (ГПВ), яка складається з 30 артезіанських свердловин. Господарсько-питний водозабір забезпечує питною водою цілодобово населення і підприємства міста, підприємства промислової зони, а також важливі стратегічні об'єкти: Запорізьку атомну електростанцію (ВП ЗАЕС) і Запорізьку теплову електричну станцію (ДТЕК ЗаТЕС).

Загальна протяжність ГПВ становить 3300м. Середня відстань від лінійного ряду свердловин до урізу води Каховського водосховища становить 150м, середня відстань між свердловинами – 110м. Глибина свердловин від 32,0м до 39,0м. Проектна продуктивність кожної свердловини ГПВ від 60 до 70 м3/год.

На сьогоднішній день з 30-ти свердловин на ГПВ знаходяться в роботі 20 свердловини, десять свердловин зупинені в резерв через високий вміст марганцю. В даний час в місті не існує дефіциту питної води.

Для обліку видобутої, відпущеної води споживачам і зменшення втрат на водозаборі була встановлена автоматизована система господарсько-питного водопостачання споживачам з об'єднанням в єдину систему контролю за роботою свердловин ГПВ.

Контроль якості питної води і підземних вод проводиться хіміко-бактеріологічною лабораторією КП "ПКВ" ЕМР згідно графіка виробництва аналізів. Лабораторія атестована Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за якістю досліджень лабораторії ПК «ПКВ» ЕМР здійснюють фахівці атестованої лабораторії ДУ «Запорізького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України».

З початку 2017 року атестованою лабораторією комунального підприємства було проведено:

 - 2 020 органолептичних аналізів;

 - 7 342 фізико-хімічних аналізів;

 - 1 468 мікробіологічних аналізів.

Знезараження питної води на господарсько-питному водозаборі м. Енергодара здійснюється хлоруванням.         


Шановні споживачі житлово-комунальних послуг КП «ПКВ» ЕМР


У зв’язку із несвоєчасною сплатою населенням м. Енергодара житлово-комунальних послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, з водопостачання, водовідведення, підігріву та опалення, а також у зв’язку із зростаючим рівнем заборгованості по сплаті вищевказаних послуг споживачами, КП «ПКВ» ЕМР вживаються заходи щодо зменшення заборгованості зі сплати вищевказаних послуг шляхом передачі матеріалів до суду для винесення рішення щодо стягнення заборгованості.

Повідомляємо осіб, в яких є заборгованість зі сплати за споживання житлово-комунальних послуг, що на підставі Закону України від 01.07.2003 р. «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» в разі наявності заборгованості за комунальні послуги споживач має право укласти договір реструктуризації на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації. Для вирішення питання заборгованості шляхом укладення договору реструктуризації споживачу необхідно з паспортом звернутися до служби зі збуту житлово-комунальних послуг за адресою: вул. Набережна 24. Режим роботи відділу по роботі з фізичними особами: понеділок – четвер з 13-00 до 17-00, п‘ятниця з 13-00 до 15-45. Тел. 5-36-24.

Договір реструктуризації заборгованості укладається при наявності укладеного з КП «ПКВ» ЕМР договору про надання житлово-комунальних послуг. Відповідно до п.1 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04г. № 1875-IV і з п. 8 Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення...» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. У зв'язку з вищевикладеним, пропонуємо споживачам, у яких не укладено договір про надання житлово-комунальних послуг,  звернутись до відділу по роботі з фізичними особами служби зі збуту житлово-комунальних послуг (вул. Набережна, 24) для укладення вищезазначеного договору. При собі необхідно мати: паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, оригінал і копію правовстановлюючих документів на квартиру (технічний паспорт БТІ, свідоцтво на право власності, договір купівлі-продажу або ордер про право зайняття житлового приміщення).

У випадку несплати споживачем заборгованості з надання житлово-комунальних послуг, КП «ПКВ» ЕМР передає матеріали до Енергодарського міського суду для винесення рішення з покладенням витрат по сплаті судового збору на боржника. Після винесення судом рішення виконавчий документ передається у відділ державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції для примусового стягнення заборгованості шляхом накладання арешту на рухоме та нерухоме майно боржника з наступною реалізацією. Разом з основною сумою заборгованості боржник повинен буде сплатити ВДВС Енергодарського МУЮ витрати по виконанню та виконавчий збір.

 

 

                  Адміністрація КП «ПКВ» ЕМРДо уваги інвесторів!
        З метою надходження у 2017 році грошових коштів до Державного бюджету України від продажу об'єктів приватизації державної власності груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками, наказом Фонду державного майна України від 30.01.2017 №135 затверджено план - графік очікуваного надходження у 2017 році грошових коштів від продажу об'єктів приватизації державного власності груп А, Д, та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками та орієнтовний перелік об'єктів приватизації державної власності груп А, Д та Ж, які пропонують до продажу у 2017 році.
        Детальна інформація про об'єкти приватизації, які пропонуються для продажу на аукціонах в електронній формі в 2017 році, розміщена на веб - порталі Фонду державного майна України www.spfu.gov.ua (www.privatization.gov.ua). 
        за додатковою інформацією про об'єкти приватизації звертатись безпосередньо до Регіонального відділення ФДМУ по Запорізькій області за адресою: 69001, м.Запоріжжя, вул. Перемоги, 50, кімната №38, 40 з 800 до 1600, тел. (061) 226 07 75, 226 07 76.

До уваги громадян!

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

відділ «Енергодарське бюро правової допомоги»

Мелітопольського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Енергодарське бюро правової допомоги безоплатно надає:

-         первинну правову допомогу, що включає в себе: правові консультації, роз'яснення, правову інформацію усім категоріям громадян, які перебуваюсть під юрисдикцією України;

-         оформлення документів на отримання вторинної правової допомоги окремим категоріям громадян, яким згідно законодавства України надаються такі послуги.

ст. 8, 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу"


Адреса: 71500, Запорізька обл.,  м. Енергодар.,  вул. Молодіжна,  буд. 57

Тел. (06139) 4-08-98

Ел. пошта: enerhodarske@legalaid.zp.ua

Графік роботи: пн.-чт. з 8.00 до 17.00

         пт. з 8.00 до 16.00

                             субота, неділя – вихідні.


До другої річниці завершення героїчної оборони м.Дебальцеве. Документальний фільм про військові події на сході України "Дебальцеве"


Шановні роботодавці!

Енергодарський міський центр зайнятості інформує, що наказом Міністерства соціальної політики України від 05.12.2016 №1476, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2016,  внесено зміни до наказу Мінсоцполітики від 31.05.2013 №316  «Про затвердження форми звітності 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання». Новий наказ набере чинності з дня опублікування.

Згідно наказу  форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії) та Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» викладено у новій редакції. Таким чином, звертаємо Вашу увагу на необхідність подання звітності за формою 3-ПН у новій редакції  з дня опублікування вищезазначеного Наказу.

За додатковою інформацією звертатись до Енергодарського міського центру зайнятості або за телефоном (06139) 6-24-21.


До уваги художників та просто творчих і небайдужих людей! 

        
Виконавчий комітет Енергодарської міської ради повідомляє, що Агенція місцевого розвитку м.Енергодар, за фінансової підтримки Фонду Східна Європа та компанії ДТЕК, в рамках проекту «Відкрите місто» проводить Конкурс міні-грантів «Громадські ініціативи» (http://opencity.in.ua/issueview?id=23136#r=UA23125).
        У зв'язку з цим, пропонуємо художникам та просто творчим і небайдужим людям міста Енергодара подати заявку на створення муралу (фрески) на вже утеплених фасадах будинків по вул.Центральна,4 або вул.Придніпровська,8.
        Однак, нагадуємо про дотримання авторських прав на ескізи майбутніх муралів (картинки з Інтернету без підтвердженої згоди автора на розгляд не приймаються).

Зроби свій внесок у культурний розвиток міста, а ми посприяємо прояву твого творчого потенціалу.

До уваги жителів міста!

У зв’язку із загостренням ситуації на сході країни, оголошується збір гуманітарної допомоги жителям Авдіївки та інших постраждалих населених пунктів Донбасу.

         У місті розпочали працювати пункти збору допомоги.

Звертаємося з проханням до всіх енергодарців надати допомогу мирним жителям зони загострення конфлікту.

Найбільш необхідне:

- теплий дитячий, дорослий одяг та взуття;

- ковдри;

- продукти тривалого зберігання (макарони, крупи, консерви у жестяній тарі, олія, овочі, лимони, чай, кава, цукор, печиво, цукерки тощо);

- сірники, свічки, сухе паливо;

- термоси;

- ліхтарики;

- засоби гігієни (вологі серветки, туалетний папір тощо);

- грілки для взуття.

А також медикаменти (противірусні препарати, препарати кардіологічної групи, знеболювальні, жарознижувальні).

 

Збір гуманітарної допомоги триває на базі Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул.Козацька, 17.

 

Графік роботи Центру:

понеділок – четвер з 8-00 до 17-00

пятниця з 8-00 до 16-00

перерва на обід з 12-00 до 13-00.

Довідки за телефонами: 6 19 54, 4 38 44

Приєднуйтесь та не будьте байдужими!
Дорогі співвітчизники!

 

Сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих українців - старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів. 29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ московсько- більшовицької орди.

Героїчний бій під Крутами назавжди вписаний на скрижалі національної історії - передусім як приклад волелюбності та незламності українського народу.

Саме жертовність та самовідданість Крутян дали змогу організовано евакуювати зі столиці центральні органи влади та відвести війська - тобто, зробити все можливе для швидкого повернення втрачених позицій. І головне - уряд молодої української держави отримав змогу підписати мирний договір з Німеччиною, що означало міжнародне визнання УНР і автоматично робило більшовиків окупантами території суверенної держави.

Нині, як і майже 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, Росія розв’язала війну і заперечує свою агресію, намагаючись поширити у світі міф про внутрішній конфлікт в нашій державі.

Стало традицією у День пам'яті Героїв Крут вшановувати сучасних героїв, які віддали своє життя за суверенітет і територіальну цілісність держави уже в нинішній українсько-російській війні.

Вічна їм пам’ять.

Окремо хочу звернутися сьогодні до наших воїнів, які у складі Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Національної поліції відстоюють наше право творити власну державу.

Прийміть щиру вдячність Українського народу за вашу чесну й героїчну щоденну працю.

Ми обов’язково переможемо!

Слава Україні! Слава її Героям!

 

 

 

 

Петро ПОРОШЕНКОХто має право на виплату соціальних стипендій у 2017 році

Урядом, постановою від 28 грудня 2016 року  № 1045, удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів.

Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають в академічній відпустці.

З 1 січня 2017 року виплата соціальних стипендій здійснюється органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади таким категоріям студентів:

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

- особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- шахтарям, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;

- особам, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;

- особам, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям;

- дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;

- дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;

- дітям, які є внутрішньо переміщеними особами. 

 

Який Порядок виплати соціальних стипендій студентам (курсантам)  вищих навчальних закладів

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року  № 1045.

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, які навчаються за денною формою за державним замовленням (далі — бюджетні кошти).

Для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу за місцем їх навчання із заявою, в якій зазначаються такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові; число, місяць, рік народження; зареєстроване та фактичне місце проживання; підстава для отримання соціальної стипендії.

До заяви додаються копії таких документів:

паспорта громадянина України;

свідоцтва про народження дитини;

довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті);

студентського квитка.

Крім того, студенти (курсанти) додатково подають такі документи:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти (курсанти) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

- копію свідоцтва про смерть батьків;

особи, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20—22 і 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

- копію посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановленого зразка;

шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» — протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти:

- довідку з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи;

- акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за      формою Н-1 згідно з додатком 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві»;

- копію довідки медико-соціальної експертизи;

- копію свідоцтва про смерть батька (матері).

У разі неможливості подання особами, із числа внутрішньо переміщених осіб довідки з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи подається довідка з Пенсійного фонду України із зазначенням стажу підземної роботи;

особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та їх діти (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка;

- довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій;

діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію свідоцтва про смерть батька (матері);

- документ, що підтверджує загибель (зникнення безвісти) одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлим);

- копію довідки медико-соціальної експертизи;

діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію свідоцтва про смерть батька (матері);

- копію довідки або посвідчення встановленого зразка члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

- довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

Які розміри соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів

 

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року  № 1045, соціальна стипендія призначається на весь період навчання починаючи з місяця звернення за її наданням та виплачується щомісяця в такому розмірі:

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, –
750 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, –
1000 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2 000 гривень.

У разі коли строк закінчення навчання студента (курсанта), який отримує соціальну стипендію, настає до закінчення місяця або коли він вибуває з навчального закладу до закінчення строку навчання, йому виплачується стипендія у повному обсязі за останній місяць навчання.

У період тимчасової непрацездатності, підтвердженої довідкою закладу охорони здоров’я, студенту (курсанту) виплачується стипендія у призначеному розмірі.

Для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по березень 2017 року за наданням соціальних стипендій, зазначені стипендії призначаються з 1 січня 2017 року на умовах, визначених у Порядку. 

 

Який Порядок взаємодії територіальних органів соціального захисту населення з вищими навчальними закладами

Кожен керівник вищого навчального закладу повинен визначити уповноважену особу, яка буде відповідати за проведення роботи щодо виплати соціальних стипендій студентам (курсантам).

 Уповноважена особа повинна:

 приймати документи, передбачені п. 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року  № 1045;

формувати на кожного студента (курсанта) особову справу;

в десятиденний строк передавати до органу соціального захисту населення за місцем розташування відповідного вищого навчального закладу.

Орган соціального захисту населення в п’ятиденний строк вносить відомості про студента (курсанта), який має право на отримання соціальної стипендії, що містяться в особовій справі, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, шляхом формування персональної облікової картки.

Вищі навчальні заклади щомісяця до 5 числа подають до органів соціального захисту населення на паперових та електронних носіях списки студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Органи соціального захисту населення з 1 вересня 2017 року  щомісяця проводять звіряння даних, внесених до списків студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, з відомостями про таких осіб, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, і в разі виявлення розбіжностей в даних щодо конкретного студента (курсанта), не включає його до заявки на виплату до уточнення зазначеної інформації вищим навчальним закладом.

Після уточнення даних вищий навчальний заклад включає осіб, щодо яких були виявлені розбіжності, до списку на виплату соціальної стипендії на наступний місяць.

Органи соціального захисту населення щомісяця до 10 числа подають заявки щодо потреби в коштах для виплати соціальної стипендії студентам (курсантам), інформація про яких пройшла звіряння з відомостями про таких осіб, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення.

У заявках зазначається кількість студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, та загальна сума такої виплати.

Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісяця до 15 числа подають до Мінсоцполітики узагальнену заявку в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

 Мінсоцполітики після надходження зазначених у пункті 10 цього Порядку заявок щодо потреби в коштах на виплату соціальної стипендії не пізніше трьох робочих днів перераховує відповідні кошти структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних держадміністрацій.

Структурні підрозділи соціального захисту населення протягом двох робочих днів перераховують кошти на рахунки органів соціального захисту населення.

Органи соціального захисту населення протягом двох робочих днів перераховують кошти на рахунки відповідних вищих навчальних закладів.

Для виплати соціальних стипендій вищі навчальні заклади відкривають в органах Казначейства за балансовим рахунком 3711 “Інші рахунки клієнтів Казначейства України” небюджетний рахунок для зарахування бюджетних коштів.

Вищі навчальні заклади протягом двох робочих днів після надходження коштів на зазначені рахунки виплачують соціальну стипендію студентам (курсантам).

Інформація про виплачені соціальні стипендії щокварталу передається вищими навчальними закладами до територіальних підрозділів ДФС.

Орган соціального захисту населення, який перераховує кошти для виплати соціальної стипендії, має право перевіряти вищий навчальний заклад щодо достовірності поданих документів для призначення соціальної стипендії студентам (курсантам).

На керівника вищого навчального закладу покладається обов’язок щодо:

контролю за повнотою та достовірністю відомостей, що передаються до органу соціального захисту населення;

здійснення заходів із запобігання випадкам безпідставного отримання соціальних стипендій або одночасного отримання академічних і соціальних стипендій, перебуванню на повному державному утриманні.

Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.


Право на приватизацію гуртожитків, мають громадяни України, які не мають власного житла, більше п'яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.

Для приватизації Гуртожитків  необхідно:

 

І. Замовити та отримати в КП «Енергодарське БТІ» технічний паспорт на обєкт нерухомого майна.

         При собі мати:

         1. Копію ордера про надання жилої площі.

         2. Ксерокопії паспортів, свідоцтв про народження та ідентифікаційних кодів всіх, хто приймає участь в приватизації (в тому числі неповнолітніх).     

ІІ. Після отримання технічного паспорту необхідно звернутися до КП «Енергодарське БТІ» та надати:

         1. Технічний паспорт на квартиру.

         2. Довідку про склад сім'ї та займані приміщення з домоуправління (ЖЕУ).

         3. Документ, що підтверджує невикористання  житлових чеків для приватизації державного житлового фонду: довідка про прописку з попередніх місць проживання або (довідка з Ощадбанку):

         У разі проживавання з 1992 року в місті Енергодарі довідку про проживання брати в секторі реєстрації пр. Будівельників, № 17, м.Енергодар.

         У разі проживавання з 1992 року  в інших населених пунктах довідку з попередніх місць проживання брати за місцем попередньої прописки. Довідка  повина містити інформаціо про період прописки та інформацію, що особа не приймала участь в приватизації житла за цим місцем проживання.

          4. Копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації.

         5. Заява - згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилих приміщень у гуртожитку, кімнат у комунальній квартирі.

          За неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

         6. При поданні заяв (на приватизацію квартири) на ім’я міського голови повинні бути присутні всі, хто приймає участь в приватизації, в тому числі діти з 14 років. В разі подання документів за дорученням, при собі необхідно мати: довіреність, паспорт та ідентифікаційний код довіреної особи (та їх копії).

         7. В разі, якщо в довідці ЖЕУ про склад сім’ї для приватизації вказані громадяни, які вже приймали участь в приватизації, необхідно надати нотаріально посвідчену заяву від цих громадян та документ про використання права на приватизацію в повному обсязі.

         8. Довідка із лікарні ( про відсутність захворювання на туберкульоз).

         9. Інформаційна довідка про відсутність власного житла з реєстру речових прав(виконком кабінет №123).


Чому потрібно використовувати ліцензійне програмне забезпечення? 

        Робота з неліцензійним програмним забезпеченням (ПЗ) суперечить вимогам законодавства про дотримання прав інтелектуальної власності та передбачає відповідальність:
адміністративну відповідальність (ст51-2 Кодексу про адміністративні правопорушення)
Порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності
Незаконне використання об'єкта права інтелектуальної власності (літературного чи художнього твору, їх виконання, фонограми, передачі організації мовлення, комп'ютерної програми, бази даних, наукового відкриття, винаходу, корисної моделі, промислового зразка, знака для товарів і послуг, топографії інтегральної мікросхеми, раціоналізаторської пропозиції, сорту рослин тощо), привласнення авторства на такий об'єкт або інше умисне порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності, що охороняється законом, -тягне за собою накладення штрафу від десяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення.
кримінальну відповідальність
(Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав)
1. Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп'ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, -караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, -караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, -караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. 

        При співпраці з міжнародними організаціями, використання піратського ПЗ не припустимо. Це обумовлено тим, що всі іноземні партнери вимагають наявності сертифікатів на використовуване ПЗ, у зв'язку з чим наявність хоча б на одному робочому місці піратського ПЗ може стати підставою для розриву відносин і втрати вигідних контрактів.
        Робота з ліцензійним ПЗ є обов'язковою вимогою для проходження сертифікації організацією на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO.
        Тільки ліцензійне ПЗ дає можливість отримання оперативної технічної підтримки у вирішенні будь-яких питань і усунення можливих неполадок.
        Гроші, вкладені у ліцензійне програмне забезпечення, сприяють подальшому вдосконаленню продукту та його підтримці.

Юридичне управління

КП «ПКВ» ЕМР інформує щодо якості питної води, 

яка надається мешканцям м. Енергодар 

            Одним з видів господарської діяльності КП "ПКВ" ЕМР є централізоване водопостачання. Джерелом водопостачання м. Енергодар є насосна станція 1-го підйому господарсько-питного водозабору (ГПВ), яка складається з 30 артезіанських свердловин. Господарсько-питний водозабір забезпечує питною водою цілодобово населення і підприємства міста, підприємства промислової зони, а також важливі стратегічні об'єкти: Запорізьку атомну електростанцію (ВП ЗАЕС) і Запорізьку теплову електричну станцію (ДТЕК ЗаТЕС).

Загальна протяжність ГПВ становить 3300м. Середня відстань від лінійного ряду свердловин до урізу води Каховського водосховища становить 150м, середня відстань між свердловинами – 110м. Глибина свердловин від 32,0м до 39,0м. Проектна продуктивність кожної свердловини ГПВ від 60 до 70 м3/год.

На сьогоднішній день з 30-ти свердловин на ГПВ знаходяться в роботі 20 свердловини, десять свердловин зупинені в резерв через високий вміст марганцю. В даний час в місті не існує дефіциту питної води.

Для обліку видобутої, відпущеної води споживачам і зменшення втрат на водозаборі була встановлена автоматизована система господарсько-питного водопостачання споживачам з об'єднанням в єдину систему контролю за роботою свердловин ГПВ.

Контроль якості питної води і підземних вод проводиться хіміко-бактеріологічною лабораторією КП "ПКВ" ЕМР згідно графіка виробництва аналізів. Лабораторія атестована Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за якістю досліджень лабораторії ПК «ПКВ» ЕМР здійснюють фахівці атестованої лабораторії ДУ «Запорізького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України».

З початку 2016 року атестованою лабораторією комунального підприємства було проведено:

 - 8 185 органолептичних аналізів;

 - 29 227 фізико-хімічних аналізів;

 - 5 948 мікробіологічних аналізів.

Знезараження питної води на господарсько-питному водозаборі м. Енергодара здійснюється хлоруванням.

        КП «ПКВ» ЕМР повідомляє щодо стану оплати населенням за житлово-комунальні послуги:
        Заборгованість населення (понад 1 місяць) за надання комунальних послуг станом на 01.12.2016 року складає – 8 412 028 грн. Кількість квартиронаймачів – 2465.

        Заборгованість населення (понад 1 місяць) за надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території станом на 01.12.2016 року складає - 6 414 538 грн. Кількість квартиронаймачів – 9036.

Шановні споживачі житлово-комунальних послуг КП «ПКВ» ЕМР

У зв’язку із несвоєчасною сплатою населенням м. Енергодара житлово-комунальних послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, з водопостачання, водовідведення, підігріву та опалення, а також у зв’язку із зростаючим рівнем заборгованості по сплаті вищевказаних послуг споживачами, КП «ПКВ» ЕМР вживаються заходи щодо зменшення заборгованості зі сплати вищевказаних послуг шляхом передачі матеріалів до суду для винесення рішення щодо стягнення заборгованості.

Повідомляємо осіб, в яких є заборгованість зі сплати за споживання житлово-комунальних послуг, що на підставі Закону України від 01.07.2003 р. «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» в разі наявності заборгованості за комунальні послуги споживач має право укласти договір реструктуризації на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації. Для вирішення питання заборгованості шляхом укладення договору реструктуризації споживачу необхідно з паспортом звернутися до служби зі збуту житлово-комунальних послуг за адресою: вул. Набережна 24. Режим роботи відділу по роботі з фізичними особами: понеділок – четвер з 13-00 до 17-00, п‘ятниця з 13-00 до 15-45. Тел. 5-36-24.

Договір реструктуризації заборгованості укладається при наявності укладеного з КП «ПКВ» ЕМР договору про надання житлово-комунальних послуг. Відповідно до п.1 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04г. № 1875-IV і з п. 8 Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення...» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. У зв'язку з вищевикладеним, пропонуємо споживачам  звернутись  до відділу по роботі з фізичними особами служби зі збуту житлово-комунальних послуг (вул. Набережна, 24) для укладення договору про надання житлово-комунальних послуг. При собі необхідно мати: паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, оригінал і копію правовстановлюючих документів на квартиру (технічний паспорт БТІ, свідоцтво на право власності, договір купівлі-продажу або ордер про право зайняття житлового приміщення).

У випадку несплати споживачем заборгованості з надання житлово-комунальних послуг, КП «ПКВ» ЕМР передає матеріали до Енергодарського міського суду для винесення рішення з покладенням витрат по сплаті судового збору на боржника. Після винесення судом рішення виконавчий документ передається у відділ державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції для примусового стягнення заборгованості шляхом накладання арешту на рухоме та нерухоме майно боржника з наступною реалізацією. Разом з основною сумою заборгованості боржник повинен буде сплатити ВДВС Енергодарського МУЮ витрати по виконанню та виконавчий збір.

 

                   Адміністрація КП «ПКВ» ЕМРШість корисних звичок для профілактики грипу


        Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Та якщо притримуватися простих правил, то навіть без вакцини шанси вберегтися від захворювання виростають в рази. Декілька важливих порад від медиків допоможуть уникнути хвороби в розпал сезону грипу.
        1. Уникайте близького контакту
        Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
        2. Захворіли — лишайтеся вдома
        Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
        3. Прикривайте ніс та рот
        Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
        4. Мийте руки
        Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
        5. Намагайтеся не торкатися обличчя
        Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
        6. Привчіть себе до корисних звичок 
        Ретельно очистіть та продезинфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

В Україні спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на грип, близьке до епідемічного. МОЗ України наголошує на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.

Як можна заразитися вірусом грипу?

Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

Клінічні ознаки грипу:

- підвищення температури тіла – різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу;

- головний біль,

- біль у м'язах, біль у горлі;

- кашель, нежить;

- закладення носа;

- в окремих випадках — блювота і понос.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику!

Медичні групи ризику:

- діти до 5 років (особливо – діти до 2 років);

- вагітні жінки;

- люди віком від 65 років;

- люди з надмірною вагою;

- хворі на діабет;

- хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;

- хворі на хронічні захворювання легенів;

- люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Професійні групи ризику:

- медичні працівники;

- вчителі й вихователі;

- продавці;

- водії громадського транспорту;

- усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У разі появи небезпечних симптомів усім, а особливо представникам груп ризику, потрібно обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом перших двох діб з часу появи симптомів грипу. Вагітні жінки мають викликати свого лікуючого лікаря або сімейного лікаря телефоном.

Вакцинація: найефективніший засіб захисту!

Особливо необхідною вакцинація проти грипу є для представників груп ризику!

Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Вакцинація показана лише за рекомендацією лікаря та проводиться лише в лікувальному закладі.

Як попередити зараження грипом?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто провітрювати приміщення;

- часто мити руки з милом;

- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- якщо у людини наявні симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;

- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.


25-та річниця Всеукраїнського референдуму на підтвердження

Акту проголошення незалежності України

 

День Незалежності України відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акту проголошення незалежності України - політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави.

Цій події передувало прийняття Верховною Радою України 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет України, якою проголошувалася самостійність, повнота і неподільність Українських держави в межах її територій та незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах.

Прийняття Акту відбувалося в умовах, коли під дією зовнішніх чинників суверенітет України опинився під реальною загрозою. Спроба державного перевороту в СРСР у серпні 1991 року виявила повну залежність союзних республік-держав від розвитку подій у Москві, їх критичну беззахисність. Тільки повний провал московського путчу зберіг Україну від втрати національного суверенітету та повернення її до тоталітарних часів. 

З огляду на це 24 серпня 1991 року в Києві розпочала роботу позачергова сесія Верховної Ради УРСР. Саме на ній, надвечір 24 серпня, за активної позиції проукраїнських сил, й було ухвалено Акт незалежності України. Це означало, що Українська держава має свою неподільну й недоторкану територію, на якій діють виключно Конституція і Закони України. Вона сама здійснює захист і охорону своєї державності, гарантує всім своїм громадянам права і свободи, виключно сама розпоряджається своїми природними багатствами, самостійно веде свою економіку, має свою валютно-фінансову систему і грошову одиницю, сама проводить міжнародну політику і встановлює рівноправні стосунки з сусідами, сама розвиває науку, освіту, культуру.

Одночасно із Актом проголошення незалежності була прийнята Постанова про проголошення незалежності, в якій було обумовлено проведення референдуму 1 грудня 1991 року на підтвердження акту проголошення незалежності. 1 грудня 93% населення України висловилися за незалежність. Тоді ж Україну визнали іноземні держави, зокрема: першою 2 грудня 1991 року незалежність України визнала Польща, того ж дня прем'єр-міністр Канади Брайан Малруні заявив, що Канада визнає Україну як незалежну державу, наступного дня було підписано протокол про встановлення міжнародних відносин між Україною та Угорською Республікою і розпочало роботу перше в Україні посольство, 4 грудня Україну визнали Литва та Латвія, 5 грудня — Росія і Болгарія. Загалом протягом першого місяця після референдуму Україну визнало 57 держав світу, за перший рік незалежності - 130 держав.

24 серпня 1991 року було піднято над куполом Верховної Ради синьо-жовтий прапор - прапор України, який під стіни Верховної Ради принесли люди.

Тоді ж були прийняті інші доленосні рішення: департизація правоохоронних органів (прокуратура, МВС, дійсне ще тоді КДБ); постановлено підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території республіки, Верховній Раді; утворити Міністерство оборони; урядові - приступити до створення Збройних Сил, республіканської гвардії та підрозділу охорони Верховної Ради, Кабінету міністрів і Національного банку. Також були прийняті інші рішення: перенесення підприємств союзного підпорядкування у повну власність України; Кабінету Міністрів України, правлінню Національного банку України, комісіям Верховної Ради України з питань економічної реформи і управління народним господарством, у питаннях планування і бюджету, фінансів і цін внести пропозиції та приступити до введення грошової одиниці і забезпечення конвертування, та інші рішення.

В Постанові від 20 лютого 1992 року Верховної Ради України 24 серпня проголошене Днем незалежності України, державним святом.

 

Зробимо місто краще!

До уваги представників інститутів громадянського суспільства! 

        Шановні енергодарці! Виконавчий комітет Енергодарської міської ради має намір сформувати Координаційну раду з питань сприяння розвитку громадянського суспільства та запрошує інститути громадянського суспільства, які бажають увійти до її складу, взяти участь в обговоренні проекту Положення про Координаційну раду з питань сприяння розвитку громадянського суспільства.
        Проект Положення Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства розміщено на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради за посиланням Проект
        Пропозиції та зауваження приймаються протягом тижня з моменту оприлюднення оголошення відділом інформації та зв’язків з громадськістю за адресою 71504, м.Енергодар, вул.Курчатова, 11, каб. 401 щодня, крім вихідних, до 17 години або за електронною адресою pressa1@en.gov.ua.
        Відповідальна особа – начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю Мороховець Катерина Іванівна, тел. (06139) 6-16-87, електронна адреса pressa@en.gov.ua.

Міський голова                                                                                                                                          П.О.Музикаhttp://e-dem.in.ua/energodar

Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?

Керуючись п.2.5 Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 року № 390 Комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради доводить до відома споживачів про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів:

 1. Розмір тарифів на послуги:


Вартість вивезення

побутових відходів

грн/ 1 м.куб

Вартість захоронення побутових відходів

грн./1 м.куб

1. Для населення

43,68

19,08

2.Для бюджетних установ

50,23

21,94

3. Для інших споживачів

56,78

24,80Розмір тарифу на вивезення для кожного виду побутових відходів:Вартість вивезення

твердих побутових відходів

грн/ 1 м.куб

Вартість вивезення великогабаритного сміття та

ремонтних побутових відходів

грн./1 м.куб

1. Для населення

37,16

6,52

2. Для бюджетних установ

42,74

7,49

3. Для інших споживачів

48,31

8,47
2. Структура тарифів на послуги:


        Рівень планових економічно обґрунтованих витрат на послуги з вивезення побутових відходів Комунальним підприємством «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради на 2016 рік становить 4238390,64 грн ( чотири мільйона двісті тридцять вісім тисяч триста дев’яносто гривень 64 коп) і складається з таких основних планово-розрахункових показників:


№ з/п

Показники

Один. виміру

Річна сума, грн.

Сума
на 1 м3

Питома вага, %

I

Виробнича собівартість

грн

3995144,83

34,31

94,26%

1.

Прямі витрати, в т.ч.

грн

3926851,60

33,72

92,65%

1.1

Прямі матеріальні витрати, в т.ч.

грн

2659115,44

22,84

62,74%

1.1.1

витрати на паливо

грн

2298703,65

19,74

54,24%

1.1.2

витрати на мастильні матеріали

грн

152148,40

1,31

3,59%

1.1.3

витрати на відновлення шин

грн

130051,70

1,12

3,07%

1.1.4

витрати на акумуляторні батареї

грн

20764,40

0,18

0,49%

1.1.5

витрати на запасні частини

грн

57447,29

0,49

1,35%

1.2

Прямі витрати на оплату праці

грн

1039128,00

8,92

24,52%

1.3

Інші прямі витрати, в т.ч.:

грн

228608,16

1,96

5,39%

1.3.1

нарахування на ЗП водіїв (трактористи) та вантажників (ЄСВ-22,0%)

грн

228608,16

1,96

5,39%

2.

Загальновиробничі витрати, в т.ч.:

грн

68293,23

0,59

1,61%

2.1

заробітна плата ЗВП

грн

19362,29

0,17

0,46%

2.2

ЄСВ на заробітну плату ЗВП (22,0%)

грн

4259,70

0,04

0,10%

2.3

витрати на технічне обслуговування автотранспорту

грн

0,00

0,00

0,00%

2.4

витрати на службові відрядження

грн

0,00

0,00

0,00%

2.5

опалення

грн

22,84

0,00

0,00%

2.6

водопостачання

грн

12,18

0,00

0,00%

2.7

електроенергія

грн

366,62

0,00

0,01%

2.8

страхування автотранспорту

грн

0,00

0,00

0,00%

2.9

витрати на охорону праці

грн

44269,60

0,38

1,04%

2.10

технічне обслуговування оргтехніки

грн

0,00

0,00

0,00%

2.11

дезроботи

грн

0,00

0,00

0,00%

2.12

амортизація оз

грн

0,00

0,00

0,00%

II

Адміністративні витрати

грн

179796,82

1,55

4,24%

III

Витрати на збут

грн

63448,99

0,54

1,50%

ІV

Повна планована собівартість

грн

4238390,64

36,40

100,00%

 

Загальний обсяг перевезених відходів

м3

116449,03

 

 

V

Собівартість

м3

36,40

 

 

Рівень планових економічно обґрунтованих витрат на послуги з захоронення побутових відходів Комунальним підприємством «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради на 2016 рік становить 2143953,28 грн ( два мільйона сто сорок три тисячі дев’ятсот п’ятдесят три грн. 28 коп) і складається з таких основних планово-розрахункових показників:


з/п

Показники

Один. виміру

Річна сума, грн.

Сума
на 1 м
3

Питома вага, %

I

Виробнича собівартість

грн

2023076,52

15,00

94,35%

1.

Прямі витрати, в т.ч.

грн

1395646,34

10,35

65,10%

1.1

Прямі матеріальні витрати, в т.ч.

грн

724040,73

5,37

33,78%

1.1.1

витрати на паливо

грн

674384,10

5,00

31,45%

1.1.2

витрати на мастильні матеріали

грн

42149,78

0,31

1,95%

1.1.3

витрати на відновлення шин

грн

0,00

0,00

0,00%

1.1.4

витрати на акумуляторні батареї

грн

2696,40

0,02

0,13%

1.1.5

витрати на запасні частини

грн

4810,45

0,04

0,25%

1.2

Прямі витрати на оплату праці

грн

550496,40

4,08

25,66%

1.3

Інші прямі витрати, в т.ч.:

грн

121109,21

0,90

5,66%

1.3.1

нарахування на ЗП (ЄСВ-22,0%)

грн

121109,21

0,90

5,66%

2.

Загальновиробничі витрати, в т.ч.:

грн

627430,18

4,65

29,25%

2.1

заробітна плата ЗВП

грн

154720,80

1,15

7,23%

2.2

ЄСВ на заробітну плату ЗВП (22,0%)

грн

34038,58

0,25

1,57%

2.3

технічна вода

грн

9030,94

0,07

0,44%

2.4

опалення

грн

3395,34

0,03

0,19%

2.5

водопостачання

грн

262,80

0,00

0,00%

2.6

електроенергія

грн

22831,73

0,17

1,07%

2.7

витрати на охорону праці

грн

14090,30

0,10

0,63%

2.8

витрати на виробничу санітарію

грн

25598,92

0,19

1,19%

2.9

дератизація і дезінсекція

грн

16744,76

0,12

0,75%

2.10

амортизація оз

грн

1957,20

0,01

0,06%

2.11

екологічний податок

грн

344758,81

2,55

16,04%

2.12

плата за користування надрами (підземна вода)

грн

0,00

0,01

0,07%

II

Адміністративні витрати

грн

89346,89

0,66

4,15%

III

Витрати на збут

грн

31529,87

0,24

1,50%

ІV

Повна планована собівартість

грн

2143953,28

15,90

100,00%

 

Загальний обсяг перевезених відходів

м3

134876,62

 

 

V

Собівартість

м3

15,90

 

 


 1. Періодичність надання послуги з вивезення побутових відходів:


Послуги з вивезення твердих побутових відходів :

 • від багатоквартирних житлових будинків – щоденно. Збирання здійснюється контейнерним методом;

 • від організацій, установ та підприємств - за графіком згідно договорів.


Послуги з вивезення великогабаритного сміття та ремонтних побутових відходів:


 • надання послуги на протязі трьох днів з дня подання споживачем замовлення.


        4. Обгрунтування причин зміни тарифу: 


        Комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» Енергодарської
        міської ради згідно Рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 29.05.2013 року № 167 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг» надає послуги з:
 • утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

 • з ремонту приміщень, будинків, споруд;

 • з централізованого опалення;

 • з централізованого постачання холодної та гарячої води;

 • з централізованого водовідведення.

        Діючий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджений рішеннями виконавчого комітету:
 • від 16.10.2008 року № 314 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення»;

 • від 16.07.2009 року № 166 «Про встановлення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються суб’єктам підприємницької діяльності і бюджетним установам».


        До складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій входить послуга з вивезення та захоронення побутових відходів. Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області надані висновки щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат з надання послуг з перевезення твердих побутових відходів та висновок щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат з надання послуг з захоронення твердих побутових відходів. Згідно Висновку за № В_/01-15/270 від 07.02.2008 року розрахунок планових витрат з надання послуг з захоронення твердих побутових відходів, визначений у розмірі 5,75 грн за 1 м3. Згідно Висновку за № В 51/01-15/271 від 08.02.2008 року розрахунок планових витрат з надання послуг з перевезення твердих побутових відходів, визначений у розмірі 11,62 грн за 1 м3. За період з 2008 року у значній мірі зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, вартість споживання електричної енергії, а також підвищився рівень мінімальної заробітної плати.
        Зокрема:

Показники

Од. виміру

Вартість за ціною 2008 року

Показники

Од. виміру

Вартість за ціною 2016 року

% зростання

Електроенергія

грн/1кВтч

0,2440

Електроенергія

грн/1кВтч

1,5894

551,4

Заробітна плата

грн

515,0

Заробітна плата

грн

1450,00

181,5

Паливно-мастильні матеріали

грн/л

5,52

Паливно-мастильні матеріали

грн/л

15,00

171,7


        Необхідність перегляду діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів пов’язана з недостатнім відшкодуванням фактичних витрат.
        Враховуючи вищевикладене, виникла об’єктивна необхідність перегляду діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів. При прийнятті нових тарифів Комунальним підприємством «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради будуть надаватися якісні послуги в повному обсязі, що буде сприяти покращенню санітарно-епідеміологічного становища міста та збереженню навколишнього середовища.
        Зауваження та пропозиції приймаються протягом 14 днів від дня розміщення публікації на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради за адресою: м.Енергодар, вул.. Курчатова 11 (будівля виконкому Енергодарської міської ради), Відділ по зверненню громадян, каб.№ 313.
Шановні енергодарці!

        Запрошуємо вас долучитися до обговорення проекту Стратегічного плану розвитку міста Енергодара до 202року. Документ доступний для ознайомлення на сайті Енергодарської міської ради у рубриці “Стратегії міста Енергодара” за посиланням: http://www.en.gov.ua/strategiie-mista-energodara/rozrobka-strategicnogo-planu-rozvitku-mista-do-2020-roku

        Всі коментарі та пропозиції просимо надсилати на поштову адресу uprek@en.gov.ua.Послуга попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії
Бережіть життя - дотримуйтесь Правил дорожнього руху

Перевищення безпечної швидкості, керування «під шафе», порушення правил маневрування та проїзду перехресть, виїзд на зустрічну смугу – ось основні причини автопригод, внаслідок яких гинуть та травмуються люди.

Тож правоохоронці закликають керманичів бути дисциплінованими та дбати про безпеку на дорозі.

Перед поїздкою щоразу перевіряйте технічний стан та комплектність вашого авто. Переконайтеся у справності гальмової системи, рульового керування, приладів зовнішнього освітлення.

Якщо перевозите вантаж, стежте, аби він був добре закріпленим, не обмежував оглядовість, не закривав прилади світлової сигналізації та не травмував пасажирів.

Під час руху будьте уважними, стежте за дорожньою обстановкою та її змінами, враховуйте погодні умови, не відволікайтеся від керування.

Обов’язково користуйтеся пасками безпеки та нагадуйте про це пасажирам. Якщо перевозите в автомобілі дитину, встановіть на задньому сидінні автокрісло для малечі, стежте, аби воно було надійно закріпленим.

Пам’ятайте, що водієві заборонено керувати транспортним засобом у стані сп’яніння або під впливом наркотиків. Не можна сідати за кермо, якщо ви втомлені чи захворіли, вживали ліки, що знижують швидкість реакції та увагу.

Шановні водії, будьте відповідальними, сумлінно дотримуйтеся вимог ПДР, адже безпека на дорозі залежить від кожного!

Управління безпеки дорожнього руху

ДПД Національної поліції України

Соціальна реклама «Мінус ОДИН» – Дотримуйся правил!
https://www.youtube.com/watch?v=mnrOfDQxhxo
Соціальна реклама «Пристебни ремені безпеки!»
https://www.youtube.com/watch?v=yJuWw6F4Afg
Соціальна реклама «Не розмовляй за кермом!»
https://www.youtube.com/watch?v=xLJFc_XYVOI
Соціальна реклама «Не перевищуй швидкість!»
https://www.youtube.com/watch?v=M3dYXCmq19g
Соціальна реклама «Не сідай п'яний за кермо»
https://www.youtube.com/watch?v=QxMuhH9PRlQ

Шановні співвітчизники!

26 років тому абсолютною більшістю голосів депутатів Верховної Ради Української PCP було ухвалено Декларацію про державний суверенітет України.

Прийняття цього довгоочікуваного державно-правового акта, покликаного гарантувати національні інтереси Українського народу, стало насправді політичним проривом того часу.

Державний суверенітет України проголошувався в Декларації як верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. Встановлювалося, що територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

Започаткувавши процес новітнього державотворення в Україні, Декларація стала першим надзвичайно вагомим кроком до повної Незалежності, 25-річчя якої ми відзначатимемо цього року. А 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, за результатами якого понад 90 відсотків громадян безкомпромісно висловилися за Акт проголошення незалежності.

Сьогодні перед Україною постали нові виклики: загроза територіальній цілісності, військова агресія Росії, що підриває політичну, економічну і соціальну стабільність у країні та призводить до численних людських жертв, масштабних порушень прав і свобод людини, завдає величезних матеріальних збитків громадянам України, суб’єктам господарювання, суспільству в цілому. У зв’язку з цим настала нагальна і надзвичайно важлива потреба провести зміни, які сприятимуть зміцненню України та дадуть їй змогу стати прогресивною європейською державою, розбудова якої буде потужною об’єднавчою ідеєю для всіх українців.

Переконаний, пройшовши важкі випробування, Україна упевнено рухатиметься обраним шляхом і відкриватиме нові можливості для процвітання та добробуту своїм громадянам.

Принципи, проголошені у Декларації про державний суверенітет України, закарбовані у положеннях чинної Конституції України та слугують для нас правовим і моральним орієнтиром у справі розбудови незалежної європейської Української держави.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКОДо уваги громадян міста!

З метою забезпечення взаємодії з населенням, громадськими організаціями з питань попередження торгівлі людьми та доступу постраждалих осіб до послуг у сфері протидії торгівлі людьми, виконавчий комітет Енергодарської міської ради надає інформацію щодо безкоштовної та конфедіційної підтримки та допомоги постраждалих від торгівлі людьми.
національна «горяча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів  
0-800-500-501

527
безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life

ЗОГО «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія»
061-270-92-91
067-393-80-65
099-71-57-833
відділ у справах сім’ї та молоді міської ради 
06139-6-06-05
Якщо вам стало відомо факти, пов’язані з торгівлею людьми, з метою оперативного реагування та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, телефонуйте за вищенаведеними
 номерами.


УВАГА! КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО! 

        Станом на 05.07.2016 р. вода Каховського водосховища в зоні купання та відпочинку на пляжі «Сонячний» не відповідає нормативам за мікробіологічними показниками. Тому наразі енергодарцям рекомендовано утриматися від купання у водоймі.

        Згідно з результатами лабораторних досліджень Енергодарським міжміськрайонним відділом ДУ «Запорізький ОЛЦ ДСЕСУ» виявлено перевищення вмісту лактозо позитивних кишкових паличок, що свідчить про мікробне забруднення води акваторії міського пляжу. Купання в такій воді може призвести до виникнення спалахів гострих інфекційних хвороб серед населення. 

    Шановні енергодарці, просимо Вас утриматись від відпочинку на водосховищі, поки вода не відповідатиме санітарним нормам, про що буде повідомлено додатково.

    


До уваги громадськості! 

        З 1 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон), який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління. 
        Пунктами 4, 5 статті 13 Закону встановлено, що до визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року із дня набрання чинності цим Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом. 
        У разі, якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. 

Управління комунальної власності ЕМР
Енергоефективний калькулятор 

        Держенергоефективності розроблено енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла).
У разі заміни старого котла або встановлення нового за допомогою енергоефективного калькулятора можна зробити орієнтовний розрахунок витрат та термін окупності.
Крім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання «негазового» котла.
Алгоритм розрахунку містить певні припущення та середні значення показників за фактично реалізованими проектами.
Калькулятор розміщено в розділі «Пільгове кредитування для населення», файл «Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла» за наступним посиланням:
http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia

Державна підтримка енергоефективності


08 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про продовження Державної програми стимулювання населення, в тому числі ОСББ, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту.

Завдяки підтримці уряду об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть отримати відшкодування до 40% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Виконавцем державної програми та розпорядником виділених на її реалізацію коштів є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, експерти якого розробили та беруть активну участь у впровадженні енергоефективних заходів.

Кредит надається на строк до 60 місяців. Ставка - 25% річних, обов'язковий початковий внесок - від 10%, одноразова комісія - 3% від суми кредиту. Сума кредиту становитиме  не більше 90% вартості проекту, але не більше 30 тис. грн. на 1 квартиру в будинку.

Більш детальну інформацію даної тематики можна знайти на сайті Державного агентства з енрегоефективності та енергозбереження України:

    
   
 
Інформація на виконання п. 1 доручення голови обласної державної адміністрації за підсумками селекторної наради Кабінету Міністрів України з головами обласних рад і міст обласного значення 24.03.2015 з вирішення деяких питань, зокрема вдосконалення системи надання житлових субсидій


28 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України в рамках реформи системи надання житлових субсидій населенню були внесені зміни в діючий порядок.

Запроваджено принцип призначення субсидії на підставі задекларованих заявником даних.

При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту населення шляхом запитів до відповідних органів і підприємств (Державна фікальная служба, Пенсійний фонд, центр зайнятості та ін.).

Призначення субсидій відбуватиметься на підставі двох документів. Спрощена форма заяви і декларації про доходи і витрати громадян для звернення за житловою субсидією.

З урахуванням нових змін в порядку призначення субсидій, кожна сім'я одночасно з платежами по оплаті комунальних послуг в квітні і жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви і декларації.

Термін призначення субсидії збільшується до 12 місяців.

Встановлюється автоматичний принцип призначення субсидії на новий термін, окремо на опалювальний і неопалювальний період. Заявнику не треба буде подавати повторну заяву на новий термін призначення.

Для призначення житлової субсидії, в розрахунок середнього сукупного доходу сім'ї, братиметься дохід за попередні 12 місяців без урахування сплачених податків.

Після закінчення терміну призначеної раніше субсидії органи соціального захисту населення проводитимуть розрахунок субсидій на наступний період автоматично.

Субсидія надається одному з членів домогосподарства, на якого були відкриті особові рахунки.

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутися до органів соціального захисту населення по місцю реєстрації.


Порядок обрахунку розміру субсидії

Розраховується обов'язковий відсоток платежу за встановленою формулою: Середньомісячний дохід на одну персону за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну персону (у 2014 році - 1176 грн.) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15 %).

Приклад: 1250 грн./1176 грн./2*15 = 7,97 % ( обов'язковий відсоток платежу)

1250 грн. * 7,97 % = 99,62 грн. (обов'язкова платня за житлово-комунальні послуги).

Вартість житлово-комунальних послуг наприклад складає 650 грн.

Розмір призначеної субсидії 550,38 грн. ( 650 - 99,62=550,38)


На сайті Запорізького міськвиконкому була розміщена програма «Онлайн - калькулятор житлової субсидії», вона дозволить сім'ї самостійно заздалегідь розрахувати обов'язкову частину платежу.

            Реформа системи надання житлових субсидій населенню

Приклади розрахунку субсидії

            Таблиця розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками Програми субсидій

Шановний споживачу! 

        Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій.
        Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання - для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.
        Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються.
        Ми надсилаємо Вам бланки Заяви та Декларації, які Ви можете заповнити і надати (або надіслати поштою) до управління соціального захисту населення за адресою:__________________________________
        Якщо Ви отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.
        Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати у місцевому управління соціального захисту населення за телефоном _________________ або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309.
        Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua .